Skocz do zawartości

Dekoder Globo HD XS2


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Uważam że w serwisie nic nie naprawili tzn.włączyli i zaczął chodzić, jak napisałeś w salonie w Polsce też chodził.Moim zdaniem to wada zasilacza lub układu czytnika karty(szwankuje jakiś kondensator).Kup inny dekoder a tego używaj do przesyłania uprawnień po doładowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się dwa nowe software, tj:

- 1.3.0 Software_GLOBO_HD_XS2_Softwarepack_1.3.0_2015-02-02(REV.831)

- 1.1.3 Software_HD-XS2-v1.1.3_SMART_HD_PLUS_RC2(REV.716)

 

który jest do Smart HD+ (karta cała czarna z logie nc+) na XS2 , nie chcę samemu próbować, bo się boję że coś źle zrobię i się zablokuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy masz włączoną funkcję zapisu danych EPG na dysku (jest w menu)? Jeśli tak - wyłącz, jeśli nie - włącz, zapewne zmieniając ustawienie tej opcji problem zniknie.

PS: Jeśli często odłączasz i podłączasz dysk lub rzadko masz podłączony - wyłącz.

 

Edycja 20.03: A jeśli to nie działa, to sprawę należy zgłosić do Globo, telefony są podane na stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

W moim przypadku ten dekoder Globo HS2-01 był wielkim niewypałem. Nie dość że zepsuł się po niecałych 6 miesiącach użytkowania (uszkodzona głowica), to serwis nieuznał moich roszczeń gwarancyjnych. Dodam tylko że z tym dekoderem od czasu uaktywnienia smart HD+ były problemy, a to nie łapał kanałów, a to jak już je znalazł to za dwa, trzy dni trzeba było ponownie wyszukiwać kanały bo gubił zasięg. W serwisie twierdzą że dekoder uległ zalaniu i n dowód tego przysłali mi czarno-białe zdjecia wydrukowane na drukarce o słabej rozdzielczości. Żadne argumenty do nich nie trafiają , moim zdaniem po prostu chcą się uchylić od odpowiedzialności. W to miejsce kupiłem inny dekoder innego producenta i działa bez zarzutów. Dodam tylko że to nie pierwszy dekoder w moim użytkowaniu. Poprzedni firmy ITI kupiony 5 lat temu po dziś dzień działa bez zarzutu. Podsumowując nie polecam Dekoderów firmy Globo bo i sprzęt i w razie awarii sprzętu serwis to wielkie dno i oszuści!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

 

Ostatnio zaktualizowałem oprogramowanie w moim globo hd xs2 do wersji firmware 1.3.0 rev.831 poprzez skopiowanie pliku na pendrive i podłączenie go do dekodera, dekoder sam znalazł aktualizacje i zaczął się aktualizować.

I teraz na tej nowej wersji mam taki problem że codziennie wcześnie rano dekoder sam się włącza i jak wstanę to muszę go wyłączyć z pilota a normalnie jest wyłączany?

Szukałem w ustawieniach jakiejś opcji odpowiedzialnej za to ale nie znalazłem. może ktoś się spotkał z takim problemem i wie jak to naprawić?

 

Pozdrawiam

orion88

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 tygodni później...
  • 3 tygodnie później...

Witam

 

Dekoder kupiony razem z kartą SMART HD+

Wgrany soft 0.1.3.1-r832M z dnia 17.02.2015r. czyli nowszy niz na stronie producenta. Stosowny komunikat pojawia się po włozeniu pena z ostatnim softem producenta, ze ten który jest w dekoderze jest nowszy niz ten na penie.

Mam dwa tematy:

 

1. A dekoder nie widzi plików mp3 na pendrivie. Zdjęcia jak i pendriva widzi i czyta ale pliki mp3 juz nie. Dlaczego?

Zmiana na soft niższy pomoże?

Można wgrać jakiś alternatywny soft z innego modelu.

 

2. Nagrania dokonuje w formacie TS tylko sa kodowane, cos da się z tym tematem zrobic?

 

z góry dziękuję za od odpowiedź i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualna wersja oprogramowania dla XS2 to 1.3.5, ściągnąłeś zapewne ze starej strony. Aktualne wydanie ściągniesz tu: http://globo-multimedia.com/pl/produkty/dekodery-satelitarne/xs65/ (wiem, że pisze XS65, ale na dole w pliki soft jest opisany XS2 - w tej chwili soft jest wymienny między modelami, ale nie wolno pomylić typów - jeśli masz SmartHD+, to plik z softem na SmartHD w nazwie).

 

Co do samych pytań:

1. Pamiętam, że w starych wersjach SW faktycznie wsparcia mp3 nie było z przyczyn licencyjnych, nie wiem, czy nowe wydanie to zmieniło (nie pamiętam). Jeśli po aktualizacji mp3 nadal działać nie będą, to jest to zrobione "z premedytacją".

2. Tak jest w wielu odbiornikach na procesorze ALi - nagrania z kanałów kodowanych są zabezpieczone przed kopiowaniem, odtwarzają się tylko na konkretnym egzemplarzu odbiornika, dotyczy to różnych modeli od różnych producentów, gdyż procesory ALi są dość popularne w tej klasie cenowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ja mam dekoder od paru miesięcy. Chodzi bez problemu poza jednym - po wgraniu nowego softu włącza się sam każdego ranka i wchodzi na TVP1. Obojętnie na jakim kanale go zostawię, to samo robi też gdy jest włączony. Czy można to w jakiś sposób zlikwidować.


witam ipszepraszam za slownictwo mieszkam w szwecji i niemam polskiej klawiatury. Pytanie czy ktos wgral nowya wersje dla HD XS2  wersja 1.3.7 2015 11 16 z skymaster

Edytowane przez Mr. Orbita
Pisownia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Właśnie kupiłem dekoder Globo XS2 do SMART HD+ i gdy klikam instalacja kanałów (mimo tego,że jest sygnał) na dekoderze wyskakuje nie znaleziono programów.

 

Możecie pomóc? :crazy: Dodam, iż karty nie doładowywałem.

Edytowane przez Barti
Przeniesiono post do bardziej odpowiedniego wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...