Skocz do zawartości

Dekoder Globo HD XS2


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Specyfikacja:

Jeden czytnik kart dostępu w systemie Conax.

Obsługa systemów SD / HD (MPEG2 / MPEG4 H.264), DVB-S, DVB-S2

Wyjście video wysokiej rozdzielczości - HDMI

Wyjście video standardowej rozdzielczości - SCART.

Obsługiwane rozdzielczości video - 576p, 720p, 1080i, Full HD 1080p.

Wyświetlacz na panelu przednim - LED 4 cyfry

Cyfrowe wyjście audio S/PDIF - coaxial

Aktualizacja oprogramowania przez USB, OTA SSU.

Złącze LAN (Ethernet).

Złącze USB w standardzie USB 2.0

Niske zużycie prądu w trybie Stand-by - poniżej 1W

Automatyczne wyłączeniedo Stand-by po 3 godzinach od ostatniego użycia, celem oszczędzania energii

Obsługa systemów DiSEqC 1.0, 1.1, 1.2 i USALS

Elektroniczny przewodnik po programach - EPG

Wielojęzyczne Menu, w tym polskie

Time Shift (zatrzymywanie, przewijanie obrazu)

PVR Ready - możliwość nagrywania na zewnętrzny dysk USB

Funkcja wyszukiwania kanałów - Blind Scan

Blokada rodzicielska na kanały i Menu

Szybkie przełączanie pomiędzy kanałami

Możliwość tworzenia własnych list programów

Możliwość tworzenia własnych list kanałów ulubionych

Sortowanie / grupowanie / wyszukiwanie kanałów

Funkcje edycji kanałów: Usuń, Zablokuj, Pomiń, Przesuń, Zmień nazwę

Obsługa napisów ekranowych - Teletext, DVB

Obsługa Teletext

Wbudowany dekoder Dolby Digital (downmix do stereo) (konwersja z dolby digital do trybu stereo dla osób nie posiadających zewnętrznego dekodera dolby)

Kolor obudowy - czarny

Współpracuje z dyskiem USB OPTICUM

 

Więcej informacji tutaj http://www.globo.com.pl/pl/p/hd-xs2

 

xs-2.557.258.s.jpg

globo-xs2-tyl.557.214.s.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Pamiętajcie tylko, że opisywany odbiornik jest parowany z kartą dostarczaną z nim w komplecie i nie działa z żadną inną, nawet też "Smart HD+". :!:

Natomiast sama karta będąca w zestawie z tym odbiornikiem rzekomo działa w każdym innym tunerze obsługującym system Conax. To takie jakby parowanie "jednostronne". :roll:

@Mr. Orbita przeprowadził też "testy" pod tym względem, co też szczegółowo opisał tutaj: :arrow:viewtopic.php?f=103&t=31488&start=1275

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Odpaliłem pierwszy egzemplarz Globo HD XS2 SMART HD+ i miłe zaskoczenie, jakość obrazu jest fantastyczna, obawiałem się, że tak tani odbiornik raczej nie będzie prezentował zbyt wysokich lotów ale jestem bardzo miło zaskoczony :-)

 

Jakość kanałów SD dużo, dużo lepsza niż na Sagemcomie DSI83/87, co widać szczególnie na logach kanałów oraz na ruchomych paskach informacyjnych np. TVN24 SD czy Polsat Biznes :-)

 

Karta chodzi przełożona do fergusona działa bez problemu, inna karta włożona do Globo HD XS2 już nie działa :-) Aktywacja zestawu nastąpiła w ciągu 15 min od wpisania danych na stronie ncplus :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam ten odbiornik od niedawna. Po co w nim gniazdo RJ45 i USB z opisem Wifi ?

W opcjach nie ma nic o LAN/Ethernet. Czy tylko do upgrade'owania softu? Czy jest jakiś nowszy niż ten od nowości? Data tamtego to grudzień 2013

 

Nie żebym wymagał od tak taniego sprzętu jakichś funkcji dodatkowych, pytam z ciekawości.

Generalnie jest mile zaskoczony, tani sprzęt, szybko działa i ładna grafika ekranowa, Menu przypomina kafelki z Win 8 i Lumia ;)

 

I dodatkowe pytanie. Mam doperio co uruchominą usługę, więc działa też Multi+, ale nie mam zamiaru go opłacać. Jest szansa na dłuższe przetrzymanie tego pakietu opłacając tylko Smart ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Rozważam zakup Tuner Globo HD XS2 + Smart HD+. Czy jeśli przestanę doładowywać kartę TNK na stałe (przez wiele miesięcy) to kanały FTA będą działać cały czas dopóki jest włożona karta, czy też miesiąc po wygaśnięciu ostatniego doładowania kanały FTA przestaną działać tak jak kanały "bez opłat" z oferty Smart HD+?

 

Czy do oglądania FTA karta musi być aktywna, czy wystarczy, że jest włożona, nawet nieaktywna?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do oglądania FTA karta musi być aktywna, czy wystarczy, że jest włożona, nawet nieaktywna?

 

Mam ten dekoder od niedawna. Żeby oglądać cokolwiek karta musi być aktywowana. Nie udało mi się go uruchomić bez aktywacji karty.

Bez aktywacji po uruchomieniu dekodera pojawia się komunikat o aktywowaniu karty i można wejść tylko do menu, można wyszukać kanały, ale oglądać się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Karta nie musi mieć opłaconego abonamentu żeby odbierać FTA ważne żeby była aktywowana i włożona. Co do złącza Ethernet podobno ma służyć aktualizacji software, ale nie jest wykluczone, że zostanie wykorzystane też do dodania jakichś dodatkowych funkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Nie działa mi dźwięk 5 kanałowy na tym tunerze. W ustawieniach mam wyjście dźwięku ustawione na Bitstream, a podczas audycji zmieniam pilotem audio na "dolby" i mimo to amplituner rozpoznaje tylko 2 kanały. Z tunerem i kablem jest wszystko dobrze, z HTPC z tego samego kabla działa w 5.1.

 

Software mam 0.0.0.1. Nie da się zaktualizować na nowsze z ich strony, wyskakuje komunikat, że pliki niekompatybilne z tym sprzętem, pomimo że dobre pliki nagrałem na pendrive.

 

Działa wam 5.1 z tego tunera ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważam kupno tego dekodera dla starszej osoby , martwi mnie jedynie pilot czy po użytkowaniu parę lat pilot chodzi o przyciski nie będą z czasem słabo reagować na polecenie dekodera, miałem kiedyś dekoder z takim pilotem i psuł się pilot.

 

pyt 2, czy coś się zmieniło jeśli nie zostanie opłacona karta, czy kanały fta są dostępne?

 

pyt 3, jeśli nie ten dekoder to czy wybrać może SatBox CE HD, czy jest on dedykowany dla smart hd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, mam mały problem z telewizją TNK SMART HD ale od początku.

Posiadam telewizor Samsung 32" LED UE32F4000 który pracuje z tunerem Globo XS2.

Problem jest taki że mam tak zwane spadki "FPS" szarpie mi obrazem na kanałach HD najbardziej TVN 24 HD, kabel hdmi 1.3, antena ustawiona na 89% sygnał i 85% jakość, poprzednio maiłem tuner Ferguson Ariva 202e i nie było tego.

 

Teraz nie wiem czy to nie wyrabia telewizor, czy uwalony jest tuner.[ tuner sprawdziłem na telewizorze obsługującym pełne HD i "lagi" nie były tak widoczne jak u mnie praktycznie ich nie było] lub może razem nie będą współpracować, bawiłem się też rozdzielczością wyjścia HDMI tunera, im mniejsza rozdziałka tym mniej "lagów".

 

Może ktoś miał podobny problem lub może jest jakieś rozwiązanie .

 

Proszę o podpowiedź, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Globo XS2.

...... spadki "FPS"....... najbardziej TVN 24 HD.......

 

Mam od niedawna podobnie, antena ustawiona ok, a na TVN 24 HD obraz się tnie, a co ciekawe dźwięk leci cały czas prawidłowo.

 

i drugi problem na kanale TVN HD. Czasami - nie ciągle, najczęściej podczas Faktów, bo akurat wtedy najczęściej oglądam telewizję jest odwrotnie, obraz jest ok a dźwięk dostaje jakiegoś dziwnego przesterowania, słychać jakieś dodatkowe dźwięki które mi przeszkadzają. Zastanawiam się czy to reklamować, bo software już zaktualizowałem, bo myślałem że to pomoże, a tu guzik. Co może być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nowy soft 1.3.0

1.ściągnąłem ,skopiowałem i podłączyłem do USB

2.ładuje oprogramowanie i restart do MENU i tak w kółko można przez cały dzień

3.przy wyjściu do MENU wyłączyłem dekoder pilotem i wyciągnąłem dysk

4.oprogramowanie się zainstalowało

5.EPG działa jak poprzednio

6.przycisk BACK działa poprawnie tylko w przypadku ..naciśnij INFO i back,jeżeli nie to nie przełączy kanału tv

7.to Mój przypadek i uważam że poprzedni soft był lepszy

 

Dziękuję............programistom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czym się różni HD XS2 od HD XS65? Czy XS2 to dedykowana pod TNK wersja XS65 (która działa tylko z kartą z którą została sprzedana)? Czy jeśli kupię XS65 to będą na nim działać także inne karty (np. TNK SD)?

Parametry mają w zasadzie identyczne.

A używa ktoś może HD AX305 (Opticum/Orton)?

Który z tych trzech XS2/XS65/AX305 wybrać do TNK HD (Smart HD+)?

Czy wszystkie są na tym samym chipsecie Ali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XS65 to nieparowany XS2, różnica taka, że karta wyjęta z XS2 nie uruchomi kanałów parowanych w XS65, SmartHD+ zadziała. AX305 to zupełnie inny sprzęt od... innej firmy (XS2 i XS65 - Globo, AX305 - AX Technology), z innym softem. Też zadziała ze SmartHD+. Wszystkie odbiorniki są na procesorze ALi, ale nie wiadomo, czy na tej samej wersji, Globo nie publikuje tych informacji, a AX305 jest podobno na ALi M3601S.

 

TNK HD to nie to samo co Smart HD+. TNK HD ma część kanałów parowanych i jeśli o tą ofertę Ci chodzi - nie masz wyboru - to musi być odbiornik sparowany z kartą. Smart HD+ - wtedy odpada parowany XS2.

 

EDIT: Wydzielam dalszą część dyskusji do osobnego wątku w dziale Dobór sprzętu, gdyż nie dotyczy Globo HD XS2. Link: viewtopic.php?f=4&t=38861

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

Mam problem z dekoderem , na poczatku jak go kupilem wyskakiwal blad o zlym sparowaniu karty z dekoderem . Oddalem do serwisu naprawili . Potem go przywiozlem ze soba za granice bo tutaj obecnie przebywam, podlaczam dekoder a tu blad " brak kanałów " no to biore wyszukaj kanaly z oferty smart HD+ i po wyszukaniu wszystkich kanałów znowu błąd ten sam i tak w kółko. :evil: No to odwiozlem go znowu do Polski przy okazji jak jechalem na swieta facet w salonie nc+ podlacza i wszystko dziala :o no to mowie ok biore go spowrotem. Uzywalem go od nowego roku przez zaledwie 2 miesiace i chyba skonczyl sie termin mojego doladowania i znowu ten blad... no to doladowalem karte ale blad nie znika ... sprawdzalem karte na innym dekoderze i kanały są... ma ktos jakis pomysl ? bo naprawde niewiele trzeba zeby dekoder polecial przez okno :D bo nie mam ochoty go wiezc 3ci raz do Polski. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...