Skocz do zawartości

Jaki TV LCD/LED 40-42" do 2000zł + kryteria i modele


Rekomendowane odpowiedzi

Tego typu tematu może jest sporo, ale każdy ma swoje kryteria, dlatego mam nadzieję, że ktoś zechce mi pomóc z wyborze, byłbym za to bardzo wdzięczny. :)

 

Poniżej zamieszczam miejsce, skąd najczęściej korzysta się z TV:

2616536200_1390420640_thumb.jpg

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 20m2

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3-4m

3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? również bokiem + oby były jakieś kąty góra/dół - oglądanie z pozycji leżącej, poniżej poziomu telewizora

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać

6. Jak słońce świeci w pokoju? z tyłu telewizora (wschód)

7. Jaki masz obecnie telewizor? 28? cali kineskop

8. Co chcemy aby telewizor posiadał? jak najlepszą jakość także na SD

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? nbox (ITI 5800s) przez HDMI

10 .Jakie urządzenia? wzmacniacz i ze względu na całkowity brak "RCA out" w dzisiejszych TV, zakup DAC'a będzie raczej nieunikniony, o ile nie uda się wyciągnąć audio ze SCART'a

11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 2h

12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? mat

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? seriale, przyroda, moto

14. Czy zamierzasz serfować po internecie? tak (pełna przeglądarka WWW mile widziana)

15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie

16. Preferencje co do marki? brak

17. Preferencje co do wielkości? 40" lub 42"

18. Co Cię denerwuje w telewizorach? smużenie (to dotyczy chyba głównie najtańszych 50Hz?)

19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami

20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2000zł

21. Czy telewizor ma mieć 3D? nieistotne, obojętne

 

Po tym, co sam poszukałem w internecie, wytypowałem takie oto modele:

 

* Samsung UE40F6400

* SHARP 39LE750

* PHILIPS 42PFL4208H

* PANASONIC TX-L42E6E

 

Wdzięczny będę za komentarze, sugestie dotyczące modeli, które pomogą mi wybrać najlepiej. Jeżeli ciężki wybór i potraficie chociaż któryś zdecydowanie odrzucić - za taką poradę również będę bardzo wdzięczny, zawsze to wybór się zawęża :)

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem się dzisiaj do Saturna w celu zapoznania się z obydwoma ekranami na żywo (Panasonic Viera TX-L42E6 i Samsung UE46F6400).

Oczywiście jak na prawdziwego Polaka przystało, siedziałem w sklepie 2h i posprawdzałem, pobawiłem się czym się dało :popcorn:

 

Samsung UE40F6400 postawiony był na uboczu, w sposób uniemożliwiający porównanie jakości jego obrazu w jakimś stopniu z innymi modelami. Zbadałem więc funkcje, kąty, budowę i jakość wykonania. Sam obraz oglądałem już na "ściance", gdzie lepiej to porównać. Wprawdzie na UE46F6400, ale zakładam, że prócz rozmiaru, ekran niczym innym się nie różni. Ogólnie oceniam go pozytywnie. Dość znacznie wyróżniał się na plus podłóg innych modeli z podobnej półki cenowej, rozwieszonych wokoło.

 

Panasonic TX-L42E6K znajdował się oczywiście na drugim końcu działu i bezpośrednie porównanie jego obrazu z Samsungiem było niemożliwe. Mimo wszystko, w modelu tym zaobserwowałem dość szybko dokładnie to, o czym pisano tutaj oraz w różnych recenzjach tego ekranu - ładny kontrast, mistrzowska wręcz czerń, na poziomie plazmy, ale... no właśnie. Nie wiem czy to kwestia rzeczywistych 50Hz, ale obraz "smuży" naprawdę znacznie :/ Wyświetlany nie był nawet mecz czy coś podobnego - leciał jakiś film w HD i w zwykłych ruchach postaci dało się zaobserwować dość wyraźne "klatkowanie". Był ze mną znajomy, który podchodził obiektywnie do wszystkich modeli i niestety od razu stwierdził to samo. Sam obraz robi duże wrażenie, ale jak przychodzi "ruch" to jak dla mnie jest naprawdę kiepsko... Dość negatywnie się zaskoczyłem.

 

/ dygresja - bezpośrednio pod TX-L42E6K wisiał polecany tu często (jak i wszędzie, z tego co widzę) TX-P42ST60E. Jak ktoś woli plazmę i ma trochę większy budżet na TV - ten ekran zrobił na mnie naprawdę wielkie, pozytywne wrażenie! Rewelacyjny obraz, no i podłóg E6, na którym wyświetlane były równocześnie te same treści - bardzo duża różnica w płynności wyświetlania na + oczywiście dla 60E.

 

Co jeszcze udało mi się wychwycić z [beep]ół, która mogłaby zaboleć w przyszłości - w E6, brak możliwości nagrywania przez USB oraz edycji formatu napisów (które wyświetlane są dość małe /w Samsungu zmian takich dokonać można).

 

Puentując - płynność ruchu modelu TX-L42E6K na tyle mnie zaskoczyła, że będę musiał wybrać się gdzieś jeszcze, by się co do tego upewnić. Na dziś - Samsung wypadł dla mnie lepiej.

 

PS czy to, że skalowanie w TV będzie miało w moim przypadku znaczenie tylko przy materiałach z USB czy też filmach z VOD, bo przy kanałach sat. skalowanie przejmuje dekoder nbox jest prawdą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten LG ma 50Hz. Po kontakcie z zachwalanym modelem TX-L42E6K, który również ma 50Hz, wolę jednak już te 100Hz. Nie jestem jakoś specjalnie wymagający, a efekty smużenia bardzo rzucały się w oczy w tym Panasonicu.

 

Odnośnie wielkości - narożna szafka, widoczna w 1. poście ma 100cm. Z prawej strony ew. dłuższy ekran blokuje ściana, natomiast z lewej zasłona. Sama szafka jest narożna i robiona na wymiar, także jej nie przestawi - 40/42" to max. W przypadku korzystania z internetu siadać będzie się po prostu na bliższej kanapie i jakoś może da rade :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

YYY, ten LG według producenta ma 200Hz, także nie wiem dlaczego piszesz o 50 Hz?

 

Kilka danych technicznych, na końcu interesująca nas wartość, oczywiście mowa o modelu LA620S

Przekątna obrazu [cal]: 42

Rozdzielczość [px]: 1920 x 1080

Zgodność z HD: FullHD

Obraz 3D: Tak

Konwersja obrazu 2D na 3D: Tak

Format: 16:9

DVB-S: S2

DVB-C: Tak

DVB-T: Tak

Typ tunera DVB-T: MPEG-4

Indeks płynności obrazu [Hz]: 200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Tego typu tematu może jest sporo, ale każdy ma swoje kryteria, dlatego mam nadzieję, że ktoś zechce mi pomóc z wyborze, byłbym za to bardzo wdzięczny. :)

 

Poniżej zamieszczam miejsce, skąd najczęściej korzysta się z TV:

2616536200_1390420640_thumb.jpg

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 20m2

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3-4m

3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? również bokiem + oby były jakieś kąty góra/dół - oglądanie z pozycji leżącej, poniżej poziomu telewizora

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać

6. Jak słońce świeci w pokoju? z tyłu telewizora (wschód)

7. Jaki masz obecnie telewizor? 28? cali kineskop

8. Co chcemy aby telewizor posiadał? jak najlepszą jakość także na SD

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? nbox (ITI 5800s) przez HDMI

10 .Jakie urządzenia? wzmacniacz i ze względu na całkowity brak "RCA out" w dzisiejszych TV, zakup DAC'a będzie raczej nieunikniony, o ile nie uda się wyciągnąć audio ze SCART'a

11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 2h

12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? mat

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? seriale, przyroda, moto

14. Czy zamierzasz serfować po internecie? tak (pełna przeglądarka WWW mile widziana)

15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie

16. Preferencje co do marki? brak

17. Preferencje co do wielkości? 40" lub 42"

18. Co Cię denerwuje w telewizorach? smużenie (to dotyczy chyba głównie najtańszych 50Hz?)

19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami

20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2000zł

21. Czy telewizor ma mieć 3D? nieistotne, obojętne

 

Po tym, co sam poszukałem w internecie, wytypowałem takie oto modele:

 

* Samsung UE40F6400

* SHARP 39LE750

* PHILIPS 42PFL4208H

* PANASONIC TX-L42E6E

 

Wdzięczny będę za komentarze, sugestie dotyczące modeli, które pomogą mi wybrać najlepiej. Jeżeli ciężki wybór i potraficie chociaż któryś zdecydowanie odrzucić - za taką poradę również będę bardzo wdzięczny, zawsze to wybór się zawęża :)

 

Pozdrawiam :)

 

Ten model Philipsa jest z zeszłego roku i pewnie jeszcze gdzieś tam zalega, ale mamy nowy rok i model 2014 4309 wkrótce nie będzie najnowszym. Więc albo lepiej wstrzymać się z decyzyją na premierę nowych modeli albo przeczekać aż wspomniany 4309 zacznie zalegać w magazynach i stanieje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz wybierać Philipsa to model od 7xxx wszystko niższe ma panel 50hz

 

Życze także spokoju z serwisem i obyś trafił na ten 1 model który będzie tak działał jak specyfikacja tego TV bo ten model akurat jakościa obrazu wkręca resztę ale to tylko jakością. Nie będę tutaj wklejać hasła 1 forum " z daleka od Philips" każdy ma swoją ocenę i swoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz wybierać Philipsa to model od 7xxx wszystko niższe ma panel 50hz

 

Życze także spokoju z serwisem i obyś trafił na ten 1 model który będzie tak działał jak specyfikacja tego TV bo ten model akurat jakościa obrazu wkręca resztę ale to tylko jakością. Nie będę tutaj wklejać hasła 1 forum " z daleka od Philips" każdy ma swoją ocenę i swoje zdanie.

 

Nie bardzo rozumiem co chciałeś napisać. :) Kolega, który poprosił o poradę nie ma zbyt dużego funduszu na telewizor, wiadomo, że w takiej kwocie nie można kupić telewizora o świetnych parametrach jakości obrazu. Model 7109 42 cale będzie autora kosztował minimum 2500 - 2600 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zgadza się jednak przestroga unikać MALL.PL obsługa jak w Polsacie 2 serialu Świat wg...

 

Lepiej dopłacić i kupić czy to w Kajcie

 

U mnie to jest kwestia miesiąca /2 i też się po tego Panasia wybieram ale 40.

 

 

Dla zainteresowanych okularami pojawiła się jakaś tańsza oferta 1 sztuki z wbudowanym akumulatorkiem poniżej 200zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzieliście datę ostatniego posta ? Autor mógł już kupić telewizor.

Autor może kupił? A wątek jest czynny, ponieważ ktoś inny zechce kupić?

 

@asiafan kupujesz z przesyłką kurierską pobraniową, która jest bezpłatna. Więc o co chodzi? Przywiozą telewizor, to zapłacisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie wtedy zgłosisz usterke TV jeżeli dotrze coś uwalone masz wtedy świadków? TV to na każdym forum pieją kupuj z odbiorem osobistym BA nawet poproś o wyjęcie i sprawdź czy coś nie szumi nie buczy czy prawidłowo się włącza rób bo ze sprzedawcą i jak wszystko ok to jest ok sprzedawca też jest ok zabierasz TV pakujesz dowozisz do domu i gitara :)

 

Nie wszyscy stosują pobraniową bezplatną a hasło "radzimy przy kurierze otworzyć" to ci kurier na to Panie ja mam jeszcze 150 paczek do rozwiezienie i gdyby on każdą musiał otwierać to by 1/8 nawet nie dowiózł.

 

Kupiłem kiedyś odtwarzacz Blu Ray chodził całe 5h potem się nie włączył skończyło się na wymianie płyty głównej a potem sprzedałem ze wzglęu na brak wsparcia i na przeciętność i się wieszał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swój TV kupowałem przez internet. Po wybraniu modelu szukałem sklepu, który miał go na stanie a nie tylko "pośredniczył w tranzakcji". Zadzwoniłem i poinformowałem sprzedawcę, że wiem na co zwracać uwagę przy zakupie telewizora w tej technologii i jeżeli będzie miał najczęstsze wady o których rozpisują się fora to na 100 % do niego wróci więc lepiej będzie dla nas obu jak sprawdzi sprzęt przed przesyłką a tym samym zaoszczędzi mnie i sobie stresu i roboty. Sprzedawca na to przystał. Telewizor przyjechał za pobraniem następnego dnia. Wszystko pięknie spakowane tylko sam ekran był już rozpakowywany ( a więc sprawdzony), żadnych wad fabrycznych jak do tej pory nie znalazłem. Podobnie na odległość porównywałem jakość samego obrazu, bo to było dla mnie priorytetem. Szukałem sklepów, które miały na stanie zarówno samsunga serii H7000 i Sony W8.... We wszystkich, do których dzwoniłem powiedziano mi, że jezeli chodzi o smart to samsung jest lepszy ale jeżeli chodzi o obraz to sony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie będę kupować takich gabarytów za pobraniem wole osobiście nigdy nie wiesz jak telewizor będzie traktowany podczas transportu nie raz widziałem sprzedaż róźnych modeli ze względu na uszkodzenie podczas transportu. Co innego jak się kupuje 55/58/65 tutaj wybiera się dodatkowe ubezpieczenia i wtedy to dostawca odpowiada za towar i on z tego się będzie tłumaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiafan ma słuszność z tymi gabarytami. Kolega wstawiający linka do aukcji niech przynajmniej napisze dlaczego ten wybór poleca, a nie inny. Link do jakiegoś telewizora to nie jest odpowiedź po którą zgłosił się o pomoc na forum. Może już kupił, ale powinien o tym nas poinformować. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...