Skocz do zawartości

szereg spraw z UPC (Multimedia)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym na wstępie przeprosić za to, że mało się tu udzielam, a jeśli już to tylko pytam.

U mnie z telewizjami różne historie. Fakt jest teraz taki, że od czasu rozłączenia sygnału naziemnego jestem bez tv.

Miałem prędzej w historii UPC, antenę satelitarną zwykłą, Cyfrę+.

To tak tytułem wstępu.

Z góry dziękuję za wszelkie wiadomości, a sprawy moje są takie:

 

W sumie się nie orientuję teraz. UPC, MULTIMEDIA to to samo? Jeśli nie to proszę odpowiedzi 'tu i tu".

Czy jak będę się decydował na UPC, MULTIMEDIA, mogę mieć telewizor Grundig, który nie ma w sobie wbudowanego dekodera?

Czy w momencie decyzji trzeba zaświadczenie jakieś o pracy, czy coś w tym stylu?

Naturalnie gdyby jego nie było, to za jaki czas z góry trzeba zapłacić?

Czy umowa jest z tego co rozumiem na 12 miesięcy?

Czy trzeba być zameldowanym w danym miejscu, czy to bez różnicy (lecz wtedy musi być właściciel?)

Zależy mi na kanałach sportowych tylko, więc ile najmniej zapłacę (z całą tą "grą wstępną", aktywacja,itp).

 

Bardzo dziękuję za góry, pozdrawiam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. UPC i Multimedia to dwie różne firmy

2. Możesz mieć stary TV, dekoder do TV dostaniesz od UPC/Multimedia

3.Trzeb apokazać tylko dowód osobisty - umowę podpisujesz, gdy przyjeżdża monter, żeby zamontować Ci kablówkę

4. Czasami operator życzy sobie takowej opłaty z góry, ale jeśli nie zalegasz z opłatami u innych usługodawców, to nie

5. Umowy są różne, ale z reguły 12-24miesiace, pierwszy, niepełny miesiac gratis bywa

6. Musisz być właścicielem lokalu lub mieć umowę najmu

7.Aktywacja w zależności od operatora, a co do oferty, to musisz ją poszukać na stronach www operatorów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest wymagana osoby, która jest właścicielem?

Przecież nie zamawiałbym komuś tv w prezencie " na złość ". :lol2:

Pytam bo nie jestem tu zameldowany gdzie mieszkam, a właściciel dobry człowiek, lecz niczego nie lubi podpisywać.

Zresztą ich interesuje zapłata i ja biorę odpowiedzialność za to. UPC nic nie grozi.

Umowę najmu (tzn ja nie płacę za mieszkanie, mieszkam), mogę (jeśli radzicie) sporządzić.

 

Mogę to powiedzieć na żywo i zaproponować zapłatę z góry, chyba wolą tak niż nie mieć zarobku.

 

Czyli zamawiam, przybywa gość, płacę mu 40 zł (czytałem) i po miesiącu reguluje rachunki.

Ewentualnie mogą chcieć z góry w zależności od swojego upodobania? Lecz ile maksymalnie, miesiąc właśnie chyba? Może dwa?

 

Dekoder do kablówki, coś się płaci? Z tego co rozumiem to nie?

 

Jeżeli mam tv teraz starszy, ale kupię na wiosnę nowy to muszę kupić pakiet HD, bo potem będzie "po obiedzie"?

 

Proszę o rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Sporządź umowę najmu i wymagany jest podpis właściciela - nawet jeśli będzie to umowa lipna, to papier na czas wizyty techników musi być

2. Technikowi NIE WOLNO brać od Ciebie pieniędzy - wszystkie dodatkowe opłaty wyszczególnione będą na rachunku - o szczegóły dopytaj operatora, którego wybierzesz.

3. Za dekoder od kablówki, w zależności od operatora, płaci się lub nie. Najczęściej dodatkowa opłata jest, gdy dekoder ma dysk wewnętrzny do nagrywania filmów (tzw PVR)

4. Co do pakietów, to musisz porozumieć się z operatorem - czasami kanały HD są "w standardzie". Dekoder też powinieneś otrzymać HD "w standardzie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E, jak to nie wolno w ogóle brać pieniędzy technikowi? A jak Śmigło zażyczy sobie np. instalacji gniazda za szafą? Technik nie ma takiego obowiązku, więc można mu za to dopłacić i wtedy technik wystawia osobną fakturę :) Natomiast standardowe opłaty za aktywację itp. płaci się na fakturze.

 

Niektóre firmy nie wymagają zgody właściciela, np. w przypadku, kiedy gniazdo jest już w mieszkaniu i nie trzeba nic wiercić, ale to się musisz dowiedzieć. Natomiast zazwyczaj tak faktycznie jest a powód jest prosty, Ty się możesz wyprowadzić i nagle właściciel dowie się, że ma długi wobec operatora. Teoretycznie dług jest przypisany do osoby, na którą jest umowa, w praktyce często właściciel ma z tego powodu problemy. Napisz pismo, że wyrażam zgodę na instalację telewizji od UPC czy tam Multimedia w mieszkaniu takim i takim i niech Ci właściciel podpisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak u rodzicow weszli technicy z UPC, to pierwsze pytanie gdzie ma byc gniazdo. I mozna im bylo wymyslec gdzie sie tylko chcialo. Ale wiadomo, ze dali najblizej okna... a pozniej przez pol pokoju pod sciana kabel i tam postawili modem (router) na telefon i net. Poszlo im jakies 10 metrow kabla pod net i telefon oraz jakies 2 pod dekoder do TV. Nic nie wzieli, oplata z aktywacje przyszla z pierwszym rachunkiem. UPC bylo zakladane 24 grudnia zeszlego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...