Skocz do zawartości

Rozgaleziacz do kabla antenowego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam do Was w zasadzie proste pytanie dotyczace podlaczenia 2 dekoderow do jednego zestawu konwerterow. Sytuacja wyglada tak:

 

Posiadam antene z dwoma konwerterami (Astra+Hotbird), ktore polaczone sa z przelacznikiem diseqc. Od przelacznika prowadzi jeden kabel do pokoju.

 

Posiadam dwa recievery: ID Digital (uzywany glownie do Astry) oraz nbox (uzywany oczywiscie do n-ki, kulejacy narazie pod wzgledem odbioru Astry). Niezaleznie od siebie dzialaja one bardzo dobrze, jednak musze zmieniac kabel, poniewaz zaden z nych nie ma wyjscia antenowego. Chcialbym korzystac na zmiane z obu odbiornikow bez zmiany kabla.

 

Wiem, ze optymalnym rozwiazaniem byloby skorzystanie z konwerterow Twin oraz polozenie drugiego kabla - specjalnie dla drugiego odbiornika. Chciablym tego jednak chwilowo uniknac ze wzgledu na wiercenie dziur itd.

 

W zwiazku z tym, ze nie bede korzystal z tych odbiornikow jednoczesnie, pomyslalem o uzyciu rozgaleziacza antenowego: http://www.conrad.de/script/2_fach_sat.sap

Trzeba sie liczyc, ze dodatkowy element miedzy antena a odbiornikiem pogorszy troche odbior, ale za to bedzie wiekszy komfort.

 

Czy ktos z Was korzystal juz z takiego rozwiazania? Czy istnieje ryzyko, ze odbiorniki beda sobie przeszkadzaly lub konwertety "zwariuja", gdy przypadkowo wlaczone zostana oba odbiorniki jednoczesnie?

 

Bede bardzo wdzieczny za wszelkie informacje na ten temat!

Z gory dziekuje i pozdrawiam,

Jakub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsyłam do działu Początkujący, tam już było na ten temat (nawet dzisiaj).

W Twoim przypadku najlepiej użyć przelotki, o ile ID Digital taką ma, bo n-box to na pewno nie :?

Tego splitera co w linku podałeś - odradzam, coś jeszcze uwalisz. Ewentualnie możesz zainteresować się tym: http://hollex.pl/index.php?page=prod&kat=39&id=149 - łączysz tam odwrotnie niż to jest na obrazkach.

 

Zamykam temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...