Skocz do zawartości

Problem z Tp. 12522V, Polska zachodnia, Świebodzin


strowger
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem problemy na układzie 85cm 28E/19E/13E z zanikającymi kanałami na 12522V po zmianach w październiku.

 

Kupiłem sobie Maximum T-90 - ustawiłem zezy (19,2E centralnie), sygnał podskoczył znacząco na wszystkich transponderach, mam wiązkę brytyjską... ale nadal mam zaniki sygnału. Zdarzają się w nocy sporadycznie... nie ma to szczególnego związku z pogodą - po prostu pada cała wiązka brytyjska wraz z europejską z 12522V. ZERO SYGNAŁU.

 

Jak już wspomniałem mam wiązkę UK, ale z małymi wyjątkami: brak jest na przykład 10964 H, nie ma tam śladu sygnału. Jednak ITV, BBC, Film4 czy Channel4 działają.

 

Już naprawdę nie wiem co robić. Z 12522V poziom sygnału w okolicach 60-65%. Wiązka UK kilka procent mniej. Inne w okolicach 85-100%. Wszystkie kable i konwertery mam nowe. Ki czort??? Odbiór z 19,2 i 13E w porządku, nijak nie potrafię polepszyć odbioru na 28,5E. Pomóżcie koledzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną nie mam jak ustawić 28E centralnie. Jednak ruchy ustawianie skrętu konwertera niewiele daje. W w lewo, w prawo też. Gdzieś widziałem rozpiskę jak mają być przymocowane konwertery - który wyżej, który niżej. Niestety nigdzie jej nie mogę znaleźć.

 

Dziwna sprawa z tym transponderem... niektórzy mają podobne problemy. Niby wiązka europejska, a zachowuje się jak brytyjska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, z tym transponderem faktycznie jakieś dziwne cyrki się dzieją. :/

Raz sygnał mam idealny, raz słaby i obraz szatkuje, a nieraz i całkowity brak sygnału. Tak jak właśnie teraz. Po raz kolejny nie mam w tej chwili sygnału z tego transpondera. :roll:

Moja antena to 80-tka na obrotnicy z jednym, centralnym konwerterem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

OK, rozjaśniło się - po dłuuugim ustawianiu zeza udało mi się uzyskać całodobowy odbiór z tego transpondera. Kwestia skrętu konwertera i jego bardzo precyzyjnego ustawienia na szynie. Jakość w okolicach 70% (SkyStar USB HD i TV LCD Samsung ES6800). Z dziwniejszych rzeczy: sygnał z 11522V jest w zasadzie taki sam jak z wiązki brytyjskiej np. z 10773 H (BBC 1 London).

 

Jest jednak kilka transponderów, np. 10964 H na którym sygnał jest szczątkowy i w zasadzie tylko podczas dobrej pogody można coś zaprogramować i oglądać. Na szczęście nie jestem zainteresowany odbiorem tamtych stacji, priorytetem były muzyczne i kanały BBC, a to działa idealnie.

 

Podsumowując - w Polsce zachodniej trzeba się nieco nakręcić, a będzie dobrze ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mogę sobie teraz tylko pomarzyć o tp. 12522, V i czterech kanałach muzycznych . Ty zezowaleś z 19,2 i miałeś problemy ze złapaniem stabilnego sygnału. Po zmianach które były w listopadzie, to zezując z 13E nie jest już raczej realne żebym złapał te muzyczne kanały. Przed zmianami było ciężko ustawić stabilny sygnał - tak stabilny, że nawet podczas deszczu miałem sygnał z tego transpondera. Mógłbym również zastosować podręcznikowy układ zez czyli centralnie 19.2E i napewno udałoby się złapać muzyczne kanały - ale jak dla mnie najważniejszy jest mocny sygnał z hotbird'a, a reszta kanałów to taki dodatek (w szczególności kanały muzyczne) i podczas złej pogody nie chciałbym zaniku sygnału na kanałach HD lub ze słabszych tp. gdzie nadają PL kanały z 13E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że spokojnie możesz dać na zez HB, u mnie tak jest i sygnał nie zanika nawet przy dużych opadach. Mam nBoxa i on potrzebuje dobrego sygnału by działać poprawnie. Na początku rzeczywiście były problemy ze słabszymi transponderami. Kwestia regulacji... Było jednak łatwiej niż z 28e ;-). Teraz sygnał z zeza na HB mam taki sam jak kiedyś na antenie z pojedynczym konwerterem na 13E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...