Skocz do zawartości

Kanały muzyczne


Mariusz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zrzut ekranowy analogowego MTV2 Pop (tuż przed startem - 1 Maja 2001r.). Nie pamiętam, czy ta plansza była niekodowana, została włączona w ostatnich dniach kwietnia w miejscu europejskiej wersji MTV dla BSkyB - kodowanie VideoGuard, satelita Astra 19.2E. Jeśli coś pokręciłem, to niech mnie ktoś poprawi ;)

 

mtv2deai7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pamiętam dzień w którym zakodowano MTV Europe z Astry.

Była to sobota 2 lipca 1995. Włączam wczesnym porankiem MTV a tam paski.

Mile wspominam zakodowane MTV UK, MTV Europe czy VH1 UK - też słuchałem ale nie z wieży tylko z jakiegoś starego magnetofonu na kasety.

Pamiętam też chwilowe niekodowane okienka, czy też poważne awarie kodowania systemu Videocrypt.

Jako ciekawostkę dodam że mam nagrane na VHS sporo z kodowanych kanałów paczki MTV. Jeśli kogoś to zainteresuje to dokopię się do mojego archiwum i wyszukam kasetkę, zgram i wyślę zappy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ooooooo tak, niemiecka Viva na początku lat 90-tych to była telewizja muzyczna mojego pokolenia. Najbardziej w pamięci mi tkwią: lista przebojów, którą prowadził Mola oraz wieczorny show Raaba. Flagowe produkty Vivy w tamtych czasach.

Potem w liceum zmieniły się trochę gusta i przerzuciłam się na Vivę Zwei. I tak przy okazji tej stacji... wiele osób wspominało na tym forum program „Overdrive” kojarzony właśnie z dwójką, ale o ile mnie pamięć nie myli, początkowo emitowany był właśnie w pierwszej Vivie. To między innymi dzięki tej audycji (a raczej koncertowi w niej) poznałam Paradise Lost i jeszcze parę takich kapel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrzut ekranowy analogowego MTV2 Pop (tuż przed startem - 1 Maja 2001r.). Nie pamiętam, czy ta plansza była niekodowana, została włączona w ostatnich dniach kwietnia w miejscu europejskiej wersji MTV dla BSkyB - kodowanie VideoGuard, satelita Astra 19.2E. Jeśli coś pokręciłem, to niech mnie ktoś poprawi ;)

Z tego co pamiętam kanał był niekodowany, zarówno plansza promocyjna jak i regularny program . Jakis czas nadawał z tego satelity co analogowy CNN i jego odbiór był lekko utrudniony, (było sporo "dropów")ale pamiętam ze go oglądałem, a miałem wtedy prosty tuner analogowy (bodajże "amstrad" to sie nazywało ) wiec jestem przekonany ze kanał nadawał przekaz niekodowany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się już przypomniało ;) Plansza informacyjna została włączona na kilka dni przed startem MTV 2 Pop na częstotliwości (przedtem w tym miejscu nadawał MTV UK) jak na zrzucie w moim powyższym poście i była kodowana systemem VideoCrypt II. Kanał ruszył z dniem 1 maja 2001r. i od razu został odkodowany. Pamiętam moje zdziwienie, gdy zamiast muzyki na tym kanale w audio pojawiła się cisza, a wizja, jakby ktoś pauzę wcisnął - to własnie pojawiła się ta plansza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się sprzeczać ale plansza nie była kodowana i była tylko na chwilę (Mówię o analogowym nadawaniu, a jeśli jest mowa o cyfrowym to przepraszam za zajście ;) )

Mam ten moment tj. wyłączenie MTV UK i włączenie planszy, nagrany na VHS, więc jak by co to mam dobry dowód. ;)

Pamiętam jaki pierwszy klip wyemitowała stacja MTV 2 Pop, był to Daft Punk - One More Time.

O ile się nie mylę, kanał ten wystartował w godzinach wieczornych/nocnych.

O godzinie 23:00, na MTV UK puszczono listę Top Ten At Ten lub All Time Top Ten, a tuż po tym notowaniu wyłączono brytyjską wersję kanału,

po wyłączeniu pojawiła się plansza Test Card, a tuż po niej wystartował niemiecki tematyczny kanał sieci MTV Networks Central.

Byłem w pierwszym momencie od startu kanału podekscytowany ponieważ kilkanaście minut później MTV 2 Pop wyemitowała klasykę Euro Dance tj. Jam And Spoon - Right In The Night z 1994 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się sprzeczać ale plansza nie była kodowana i była tylko na chwilę (Mówię o analogowym nadawaniu, a jeśli jest mowa o cyfrowym to przepraszam za zajście ;) )

Mam ten moment tj. wyłączenie MTV UK i włączenie planszy, nagrany na VHS, więc jak by co to mam dobry dowód. ;)

@Piotr G. - wierzę Ci :jupi: Oczywiście mówimy (piszemy) o analogowym nadawaniu MTV2 POP. Możliwe, że coś przekręciłem, jak masz możliwość udostępnienia nagrania przykładowo na youtube, to będę wdzięczny :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CMT - Country Music Television - to był dopiero ekskluzywny kanał muzyczny. :D

24 godziny nadawano teledyski country, troszkę bluesa, smooth i country rock.

Najzabawniejsze było to jak leciał artysta za artystą, a żadnego z nich nie znałem.

 

A pamiętacie jak w TVP S.A. swój autorski program, "kanał muzyczny ;) " miał dziennikarz Roman Rogowiecki prowadząc tylko przez 15-20 minut

audycję która nazywała się, zmieniając cyklicznie nazwę zależną od pór roku tj. "Wiosenne MTV", "Letnie MTV", "Jesienne MTV" i " Zimowe MTV".

Nic specjalnego się nie działo w tej audycji jak tylko prezentacja 3 do 4 klipów jakie były na topie w MTV Europe.

O ile się nie mylę, były to lata 1993-1994.

Jeszcze wcześniej tj. na początku lat 90tych, swój program muzyczny który bazował na kanale MTV Europe, miał Marek Niedźwiecki - to tak na marginesie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P. Marka kojarzę ze Wzrokowej Listy Przebojów, to było chyba na TVP2. Miałem gdzieś nagrania z jednego programu, ale ząb czasu zniszczył taśmę i już nie posiadam tego. Pamiętam Stinga - Demolition Man, czyli muzyka do filmu Człowiek Demolka z tego programu (ale byłem ciężko zdziwiony jak taki gość jak Sting taki mocny utwór potrafił nagrać :lol: ) i jeszcze Oleta Adams - Get here (nie moje klimaty, ale jakoś z sentymentem wspominam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie jednak najbardziej żal starego dobrego analogowego MTV Europe z astry jak jeszcze nadawała tylko 16 kanałów :D

 

Codziennie czekałem na wieczorny program Ray'a Cooks'a, ten człowiek był genialny, to był kultowy program, to była dopiero fajna i świeża telewizja, która łamała w tamtych czasach wszelkie zasady, a nie jak teraz, wielka komercyjna papka :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ray Cokes - wybitna postać medialna, człowiek o niesamowitym poczuciu humoru.

Program "Most Wanted" który prowadził wspaniały Ray, przeszedł do historii MTV w europie.

Z wielką przyjemnością wracam dziś do nagrań VHS z tego programu, żeby pośmiać się z jego wygłupów. :D

Jeśli już jest mowa o starym dobrym MTV Europe z analogu to chciałbym wspomnieć że było tam wielu wspaniałych prezenterów m.in. Paul King,

Steve Blame, Pip Dann, Enrico, Simone, Davina, Christiane Backer...

Patrząc co się dziś dzieje w europejskich regionalnych kanałach MTV, po prostu myślę sobie żeby tego nie komentować bo po co używać wulgarnych słów.

Mimo to, że w latach 90tych byłem "zakochany" w MTV Europe, do dziś mam sentyment do niektórych kanałów, już głównie tematyczno-muzycznych i jak tylko trafiam na jakiś dobry program np. Superock, Alternative Nation, Party Zone, So 90s, to staram się oglądać lub nagrywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie rowniez podobalo sie Mtv europe,szczegolnie zwiastuny programow ,np. mtv greatest hits, music non stop,dial mtv. Ma ktos moze czolowki tych programow.Bardzo tez chcialbym zobaczyc tzw djngiel,ktory byl prezentowany od 6 do 17.Mam na mysli taka czolowke 10 sek w ktorej prezenter mowil co bedzie grane w tej godzinie.Bardzo fajna muzyczka przy tym leciala.

Moim zdaniem szefowie stacji mtv powinni wrocic do tych kolorowych napisow przy poczatku i koncu teledysku(wykonawca i tytul utworu)bo to co teraz jest to poprostu tragedia! :(( Powinien tez byc taki sam logotyp mtv na caly swiat ,a tak to u nas jest inne logo ,w niemczech inne ,taki balagan troche nastapil,albo tez nie ma osoby ktora by miala pomysl na nowa jakosc Mtv ,bo teraz nastala era seriali ,teledyskow jest jak na lekarstow (szczegolnie w mtv pl).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Oliver S-c - rozumiem Ciebie jak najbardziej w tym co wyżej napisałeś.

Te podpisy kolorowe wykonawców do dziś pomimo, że już są bardzo stare, bardzo mnie się podobają - chyba najlepsze podpisy w historii MTV. Często można zobaczyć stary podpis wykonawcy np. w VH1 Classic Europe lub w MTV Dance, w programach "Trance Tuesdays", "House Thursdays".

Oczywiście, wiem co to za "dżingiel" - jak rozpoczynała się kolejna godzina z muzyką to był on emitowany.

Mam wiele spotów z MTV Europe np. Music Non Stop, Party Zone, European Top 20, Chill Out Zone, Headbangers Ball, 120 Minutes, Coca Cola Report, więc zgłoś się na PW w celu podania swojego e-maila. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perfekcyjnie byly zrobione czołowki i zwiastuny programow Mtv.Szegolnie Mtv podawalo oprócz tytulu programu godzine i to w trzech miastach swiata np. uk12.00 ,niemcy 13.00 i np norwegia.Warto tez zauwazycz ze ta stacja "zyla" cala dobre.Od rana do nocy byl prezenter,programy na zywo.Mtv News co godz.,a w mtv polska jak i na viva pl nie pamietam by byl jakis program na zywo prezentowany ,poza tylko wreczeniam nagrod Mtv EMA.Polacy to nic nie umieja zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wyłączony - brak odpowiednich zasobów finansowych. Był na początku na 13E, później przez pewien okres na 16E. Co ciekawe - udało mu się załapać także do płatnego pakietu Kabel Deutschland, ale oczywiście wraz z zakończeniem istnienia, zniknął także z niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@ Oliver S-c jak starowało MTV Polska w 2000 roku to na począku oprwa graficzna tej stacji była taka sama jak na MTV Europe (Non-Stop Hits, European Top 20, Data Videos itd). Po kilku latach MTV Polska zaczęło wprowadzać odcięło się od szaty graficznej MTV Europe i zaczęło tworzyć swoją własną. Przez pewien czas MTV Europe miało taką samą oprawę graficzną jak MTV Germany (jak się nie mylę było to w 2005-2006 roku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...