Skocz do zawartości

Radio 90


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

''Radio 90'' jest to Rybnicka stacja radiowa, nadająca na częstotliwościach 90,0 FM (Rybnik) i 95,2 FM (Cieszyn). Stacja jest skierowana dla słuchaczy z ''Rybnickiego Okręgu Węglowego (ROW)'', a główne wydanie ''Serwisu Informacyjnego'' jest przygotowane przez dziennikarzy radia RMF FM. Ostatnio ''Radio 90'' częściowo zmieniło format muzyczny na utwory ''Dyskotekowe'' lat 70, 80 i 90-tych (jednak wciąż możemy usłyszeć nowsze piosenki).

 

''Siostrzaną'' stacją ''Radia 90'' jest Częstochowska ''Radio Jura'' (nadająca na częstotliwości 93,8 FM), która nadaję podobną playlistę jak ''Radio 90''.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobną? :) Grają dokładnie to samo co do sekundy w "Radio Jura". :) Inne mamy tylko reklamy i dzienniki lokalne oraz o 6:00 rano może jest coś lokalnego, nie wiem nie słucham za dużo tej stacji, ale mogę stwierdzić, że jest to najbardziej lokalna stacja w Częstochowie, lepszej nie ma. Mamy za to dwie rozgłośnie archidiecezjalne (Radio FIAT, Radio Jasna Góra) oraz sieciówkowy RMF MAXXX i Radio Złote Przeboje. :) Proponuję zmienić nazwę wątku na "Radio 90 / Radio Jura".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Disco zachęca do słuchania. Nowsze piosenki są w stylu Eski?

Nie, są w stylu RMF FM. Generalnie do tej pory muzycznie to była kopia RMFki i ZETki.

 

 

 

Przejrzałem sobie co dzisiaj puszczało Radio Jura (naprawdę to samo co w Radiu 90) i spostrzegłem tylko dwie piosenki w stylu RMF MAXXX i Eski. Są to:

INNA feat. DADDY - More Than Friends

REMADY feat. MANU-L - Single Ladies

CLAYDEE - Sexy Papi

 

I tak jak już napisał @Frontowiec to nie jest w 100% format disco, tylko połączenie formatu AC z disco. Nadal są takie kawałki jak: "To Love Somebody" Michael'a Buble, "Someone Like You" Adele, Imagine Dragons, Justin Timberlake, PIN, Ira, Pectus, Maroon 5, Beyonce albo Vaya Con Dios "Nah Neh Nah". Mam nadzieję, że z czasem będzie coraz podobniej do VOX FM. :)

(przepraszam za post pod postem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś własnie niedawno pisał na Facebook stacji Vox Fm że Vox Fm nie umywa się teraz do Radia 90 i własnie w Radiu 90 grają wiecej różnych kawałków Disco i mają dużo większą playiste.Niemam co prawda u siebie Radia 90 ,ale sprawdze se niedługo to z netu.A Vox Fm rzeczywiscie playista coraz uboższa już prawie jak druga eska,a Disco tyle co kot napłakał a za to więcej jakiegoś niepotrzebnego oldies, chyba że tylko Sierocki w swojej audycji gra tego więcej.Dużo lepiej już wyglądała plyista w Plus Zawsze w Rytmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 6 lat później...

Ma ktoś może aktualne wyniki słuchalności tej stacji? Ja znalazłem tylko to co jest w tym linku z 2015 roku: https://www.radio90.pl/gramy-dla-was-od-21-lat-a-wy-jestescie-z-nami-chwalimy-sie.html

Dodatkowo wiem też że w rankingach słuchalności stacji radiowych (publikowanych na WirtualnychMediach) dla Aglomeracji Śląskiej ta rozgłośnia nie jest uwzględniana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...