Skocz do zawartości

Prawa i komentatorzy w polskich stacjach sportowych


lukas_k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, SatExpert napisał:

Bardzo żałosne było to ultumatum. :/ Niedługo w Polsacie dziennikarze będą mięli zakaz posiadania kont w portalach społecznościowych... :crazy:   

W innych kanałach jest to samo. Polsat dawał akurat bardzo dużą swobodę dziennikarzom. Teraz robią nowy serwis streamingowy razem z TVN, więc pewnie zbierają content.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo co będzie z Mateuszem Borkiem i Romanem Koltoniem,  też mają swoje kanały. Jeszcze trochę a nie będzie miał kto komentować w Polsat sport i Polsat sport Premium :(

 

 

Cytat

Ale podobne kanały mają także inni rozpoznawalni i uznani komentatorzy oraz dziennikarze, choćby Roman Kołtoń ("Prawda Futbolu") oraz Sebastian Staszewski ("Po gwizdku"), zaś Borek jest zaangażowany w projekt "Kanał Sportowy". Na razie nie ma informacji na temat przyszłości pozostałych komentatorów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rotalplus napisał:

Szybko, ale to mądra decyzja. Polsat jest zabetonowany, ale to dopiero początek.  Tak słabo z kanałami sportowymi Polsatu nie było już dawno. Nie tylko pod względem praw, ale i poziomu. Dziennikarze się męczą. Kmita też powinien odejść trzeba odświeżenia. Porównajcie Polsat Sport i TVP Sport. Na przestrzeni 2-3 lat to przepaść.

Ojej, jaki ten Polsat zły. Ciekawe z jakiego powodu wyleciał Smok i Twarowski z nc+? Podobnie jak Pol i Rudzki z PS. Weź Bilobil, a może sobie przypomnisz. 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rotalplus napisał:

 Porównajcie Polsat Sport i TVP Sport. Na przestrzeni 2-3 lat to przepaść.

I to jest świetne porównanie. 

 

W ogóle widzę to sam po sobie. Kiedyś sportowe kanały Polsatu oglądałem dość regularnie, a obecnie to tylko od święta przy okazji eliminacji Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Z innymi ich prawami jakoś mi nie po drodze. Teraz leci Puchar Francji, ale w tym samym czasie jest Puchar Włoch, Hiszpanii czy Puchar Ligi Angielskiej u konkurencji i nawet nie ma jak się wstrzelić. Grubsze walki bokserskie już im właściwie odeszły, a jeśli nie to pokazują cokolwiek raz-dwa razy na ruski rok. Liga Mistrzów w Premium którego nie mam (i nie żałuję, bo kto płaciłby za taką oprawę). MotoGP jeśli już to nie live tylko z odtworzenia, bo albo pory mi nie pasują, albo nakładają się transmisje z innymi które mnie bardziej interesują. UFC to samo. Godziny wybitnie mi nie leżą. 

 

A to wszystko spuentowane najgorszą redakcją sportową (i nawet jeśli trafią się jakieś rodzynki typu Mielewski to i tak na to samo wychodzi). 

 

Jeśli chodzi o te sporty które mnie interesują to Polsat nawet tzw. "ekspertów" ma gorszych co jest nie lata sztuka, bo w TVP szału pod tym względem też nie ma, że wspomnę tylko ostatni nabytek typu Marek Citko?‍♂️

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, SatExpert napisał:

Bardzo żałosne było to ultimatum. :/ Niedługo w Polsacie dziennikarze będą mięli zakaz posiadania kont w portalach społecznościowych... :crazy:   

Popatrz od strony Polsatu - taki Kołtoń jest u nich na etacie ( ? ) więc jedzie na  delegacje ( wycieczkę ! ) na mecz Ligi Mistrzów.Zapewne za wszystko płaci Polsat bo on wysyła go tam do pracy. Przy tej okazji Roman kręci sobie różne materiały na potrzeby swojego kanału na Youtube, z czego odnosi dodatkowe korzyści finansowe.Nawet więcej-  tworzy miejsce  dla reklamodawców,a Polsat nic z tego nie ma.Jego pracownik firmuje swoim wizerunkiem obcy projekt. Nic dziwnego że Polsat zaczął coś z tym robić.To nawet logiczne. 

 

Ogólnie ci wszyscy dziennikarze sportowi stali się ostatnio celebrytami bawiącymi się za pieniądze od bukmachera, który z kolei utrzymuje się z pieniędzy biednych chorych ludzi uzależnionych od hazardu.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem YouTube raczej zwiększa "zasięgi" i oglądalność  niż je zmniejsza..... taki kanał Ćwiąkiego na przykład jest bardzo merytoryczny...... już czytałem też gdzieś . plotki że Borek również woli YouTube . 
co do buka no cóż jest bo jest od wszystkiego się można uzależnić od kleju też 
Ja jak zobaczyłem swój bilans na buku to jestem na lekkim ale jednak minusie i od tego czasu gram "za chipsy" i mam z tego czasem miesiąc rachunków za free ale jak czasem widzę że ludzie stawiają np 20 kafli na to że wygra x albo y to zgaduje że są tacy co i domy na buku poprzegrywali.....inną sprawą jest fakt że Buk mi osobiście psuje oglądanie sportu bo  wtedy już nie oglądam meczu tylko "modle się" żeby wygrali Ci co są na moim kuponie ...... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2020 o 07:58, _Artek_ napisał:

co do buka no cóż jest bo jest od wszystkiego się można uzależnić od kleju też 

Idąc tym tokiem myślenia to może jeszcze zalegalizujmy najtwardsze dopalacze. 

 

Polska to chyba jedyny kraj, gdzie dziennikarze sportowi, redaktorzy, komentatorzy, działacze piłkarscy, pracownicy federacji w tak dużym stopniu są na smyczy i łańcuchu firm bukmacherskich. 

 

Jest to nie tylko skrajnie nieetyczne, ale też demoralizujące wręcz patologiczne. Szczególnie, że w ujęciu globalnym masowość korupcji w sporcie nieodłącznie kojarzy się i idzie w parze z bukmacherką. 

 

Nie przekonują mnie argumenty typu "sprzedałem duszę firmie bukmacherskiej, bo nie mam kasy na bilet samolotowy",  "promuję hazard i bukmacherkę, bo dzięki temu mam pieniądze na robienie materiałów na YouTube"... Tiaaa... jasne, bo dziennikarze Przeglądu Sportowego czy innego Canal+ śpią na ulicy.

 

Z jednej strony jeden czy drugi dziennikarz organizują akcję charytatywną, gdzie wpłacają i sami namawiają innych na wpłacanie pieniążków na chore dzieci. Z drugiej strony promują bukmacherkę, czyli hazard, który niszczy zdrowie pojedynczych ludzi, a nawet całe rodziny. Daleko szukać. Niedaleko ode mnie mieszkał facet, który miał bzika na punkcie tego typu uciech. Roztrwonił cały majątek, narobił długów, powiesił się i zostawił z tym wszystkim żonę i dzieci, którzy byli tym piętnem już naznaczeni i właściwie do dziś się z tego nie pozbierali. Dlatego organizowanie akcji charytatywnych, robienie aukcji na chore dzieci i promowanie hazardu to nic innego jak zwykła hipokryzja. Coś jak z tym Księciem Karolem...

https://fakty.interia.pl/swiat/news-wpadka-ksiecia-karola-lot-smiglowcem-i-zmniejszanie-sladu-we,nId,4305735

czy Alem Gorem, którzy głoszą prawdę o zmianach klimatu, a sami w gigantycznym stopniu zatruwają swoimi działaniami środowisko. 

 

Być uzależnionym od bukmacherki to nie mrzonka. Poradnie i spotkania specjalistów z takimi osobami to nie mity. A do czego może doprowadzić takie uzależnienie to wystarczy, że przypomnicie sobie przypadek tego znanego piłkarskiego sędziego, który poświęcił całą swoją karierę tylko po to żeby wysłać kupon w miejscu publicznym gdzie na jego nieszczęście ktoś go przyuważył i nagrał. Tak właśnie wygląda to uzależnienie. Postępujemy wbrew sobie robiąc sobie krzywdę, ale jest to silniejsze od nas. 

 

Do tego wszystkiego dochodzą oczywiście względy etyczne, bo dziennikarz z natury powinien być jak najbardziej niezależny. Jestem ciekawy co napisaliby panowie z Eleven, Canal+ czy innego Przeglądu Sportowego gdyby któraś z firm bukmacherskich, która ich opłaca byłaby zamieszana w jakiś wałek? Byliby obiektywni, opisywali rzeczywistość? Bo mnie się wydaje, że prędzej stosowaliby podwójne standardy...

Edytowane przez Project_ALF
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2020 o 07:58, _Artek_ napisał:

Moim zdaniem YouTube raczej zwiększa "zasięgi" i oglądalność  niż je zmniejsza..... 

Ale to przecież nie o to chodzi, chodzi o pieniądze, stacja cię wykreowała, płaci ci a ty z tego nie masz nic. Z punktu widzenia pracodawcy jest to normalne, że nie koniecznie musi się to mu opłacać. Wizerunek to też kasa, Nie wiem czy pamiętasz ale ze 2 lata temu była taka głośna sprawa w Danii dotycząca piłkarzy reprezentacji, chodziło o spór wizerunkowy i w 2 meczach jakieś totalne rezerwy grały. A chodziło o to, że piłkarze kadry nie mogli podpisywać umów z konkurencją sponsorów federacji itd. U nas też coś takiego było, bodajże w 2013 roku o tym jakie obowiązki ma piłkarz wobec kadry. I to można dokładnie jeden do jednego przełożyć.  

 

W dniu 31.01.2020 o 07:58, _Artek_ napisał:

Ja jak zobaczyłem swój bilans na buku to jestem na lekkim ale jednak minusie i od tego czasu gram "za chipsy" i mam z tego czasem miesiąc rachunków za free ale jak czasem widzę że ludzie stawiają np 20 kafli na to że wygra x albo y to zgaduje że są tacy co i domy na buku poprzegrywali.....inną sprawą jest fakt że Buk mi osobiście psuje oglądanie sportu bo  wtedy już nie oglądam meczu tylko "modle się" żeby wygrali Ci co są na moim kuponie ...... 

Był taki amerykański doktor, specjalista leczenia uzależnienia, Robert L. Cluster, który sklasyfikował 6 grup graczy od profesjonalistów, poprzez rozrywkowych aż do tych uzależnionych, w każdym typie były po 2 grupy graczy. Jak ktoś chce może sobie poczytać, jest sporo materiałów na ten temat, choć większość po angielsku. Skupię się na tych uzależniających się tylko, czyli pierwsi to tacy którzy w hazardzie szukają ucieczki od swojego życia, problemów  czy wręcz samotności i kompulsywni hazardziści u których uzależnienie podobnie wygląda jak u alkoholików czy narkomanów czyli tak naprawdę ludzie niestabilni emocjonalnie.  Jest wiele badań naukowych na temat tego, że jest pewna podgrupa ludzi którzy są bardziej podani na uzależnienia od innych. I gdybyśmy mieli wszystkiego zakazywać bo ktoś jest na coś bardziej podatny, to może zakażmy jazdy samochodem bo przecież najwięcej osób ginie w wypadkach samochodowych ? Hazard nie jest dla każdego, to normalne, jak wiele innych rzeczy. Ale mówienie, że to jest totalne zło to absurd.

 

Jeszcze jedno, co do stawiania 20 kafli to już inna bajka, schodzi na temat nieuczciwości czy prania wręcz kasy. To jest dość śliski temat, nie wiem czy pamiętasz sytuacje z Tobet i Kasperczakiem, że zostanie ponownie trenerem Wisły, a nie był nawet wymieniany w gronie kandydatów, kursy były ogromne, postawiono kilka zakładów na ogromną kasę, moment zdjęto zakład, dzień czy dwa później Kasperczak został trenerem Wisły. Myślisz, że to ktoś przypadkowy obstawił ? To jest oczywiście ciężkie do udowodnienia ale wiadomo jak było. Tacy gracze to wbrew pozorom są problemem dla buka. 

 

A i jeszcze jedno: w Polsce tylko dwie firmy bukmacherskie zarabiają, są na plus. Takie ETOTO czy Totolotek, którzy wydają majątek na współpracę z dziennikarzami są grubo pod kreską. To tylko taka ciekawostka. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Project_ALF napisał:

Idąc tym tokiem myślenia to może jeszcze zalegalizujmy najtwardsze dopalacze. 

i tu mnie . kolega ma jestem  za  zmuszaniem człowieka do myślenia i pozwoleniem na wszystko poza dostępem do broni i nieograniczoną prędkością na ulicach aborcja eutanazja in Vitro LGBTQ narkotyki prostytucja i nie wiem co jeszcze...... tak po Chrześcijańsku bo przecież człowiek ma wolną wolę i powinien sam wybrać co jest dla niego dobre......

Co do buka sam na początku miałem faze bo myśle co tam przecież znam się na sporcie i są wyniki które  można przewidzieć..... jakże się rozczarowałem jak bilans mojego konta mówił że nie ma :D a nawet jeśli są to kursy są tak niskie że nie opłaca się postawić bo podatek Cie zżera :D zgubne jest to że czasem uda się ułożyć taki kupon że z 20zł robi się 500 :D ale trzeba wiedzieć ile można przegrać jeśli mam sobie kupić chipsy na mecz które   są rakotwórcze to wole ułożyć jakiś kupon i pomnożyć wkład własny ale to tyle..... trzeba pamiętać że każdy głupi gwizdek sędziego albo gol w doliczonym czasie może Ci zepsuć cały kupon . 
P ile dobrze pamiętam kilka lat temu był zakaz sponsorowania czegokolwiek przez bukmacherki teraz przed rozpoczęciem każdego materiału o sporcie na YT słychać "polski legalny bukmacher" a na boiskach ekstraklasy gra fortuna z LVbetem :D cóż taki mamy klimat .  
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.02.2020 o 08:51, _Artek_ napisał:

i tu mnie . kolega ma jestem  za  zmuszaniem człowieka do myślenia i pozwoleniem na wszystko poza dostępem do broni i nieograniczoną prędkością na ulicach aborcja eutanazja in Vitro LGBTQ narkotyki prostytucja i nie wiem co jeszcze...... tak po Chrześcijańsku bo przecież człowiek ma wolną wolę i powinien sam wybrać co jest dla niego dobre......

Człowiek i myślenie ? Te dwa wyrazy tak jakby się wykluczają. I tu daleko nie trzeba szukać. Wystarczy sobie włączyć YouTube czy inny kanał informacyjny żeby przekonać się jak irracjonalnie potrafią zachowywać się ludzie na drogach, przejazdach kolejowych czy po wypiciu alkoholu. 

 

Przyzwolenie na narkotyki/dopalacze byłoby czymś gorszym od pozwolenia na dostęp do broni. Szczęśliwy ten kto nie widział na żywo jak ludzie zachowują się po twardych dopalaczach. Uderzanie głową o ścianę, rzucanie się na jeżdżące samochody, wyskakiwanie z okna, odgryzanie sobie własnych palców u rąk, udawanie zwierząt, darcie się w niebo głosy w kierunku latarni czy hydrantu... a teraz wyobraźmy sobie co by się działo gdyby Państwo zalegalizowało tego typu specyfiki powołując się na rozsądek swoich "homo sapiens". Piszesz, że zgadzasz się na wszystko poza dostępem do broni? Chciałbym Cię zobaczyć w sytuacji gdy dziesięciu narkomanów na tzw. "głodzie" puka do twoich drzwi w środku nocy...

 

No właśnie. Przyzwolenie na narkotyki niejako sprawia, że musisz też zgodzić się na przyzwolenie na broń, bo godząc się na narkotyki zgadzasz się na współczesny Dziki Zachód, a na Dzikim Zachodzie bez broni ani rusz ?

 

 

//

 

Smokowski trochę się pogubił. 

 

Co do TVP to mam nadzieję, że dotrzymają słowa i na żadne sublicencję nie pójdą. 

 

Canal+ wrzucił swój program o Bryancie do internetu więc jakby ktoś chciał:

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widać że kolega nie do końca zrozumiał moje intencje.......ale ok to satkurier a nie forum o liberalizacji ustroju państwa więc napisze tylko że jest taka złota zasada że najbardziej kusi zakazany owoc. 

co do Smoka faktycznie widać że szuka szczęścia chciałby zjeść ciastko i mieć ciastk,o mam nadzieje że romans z TVP po euro się skończy i Smok wróci do PC+.  W przeciwnym razie obawiam się że wyginie niczym smoki w grze o tron, w końcu Ćwiąkała jest w PC+ i ma swój kanał na YT, swoją drogą chłopak mniej więcej w moim wieku a "ogarnięcia i merytoryczności" starsi koledzy mogą mu tylko pozazdrościć.

Konkluzja jest taka że za dużo jest źródeł finansowania polskich dziennikarzy sportowych i chłopaki się gubią powinni wrócić do zakazu reklamy i finansowania klubów przez firmy bukmacherskie i to by rozwiązało problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.02.2020 o 02:15, Project_ALF napisał:

Jest to nie tylko skrajnie nieetyczne, ale też demoralizujące wręcz patologiczne. Szczególnie, że w ujęciu globalnym masowość korupcji w sporcie nieodłącznie kojarzy się i idzie w parze z bukmacherką. 

Odnosi się do tego typu  zarzutów Krzysztof Stanowski

https://weszlo.com/2020/02/03/wtorek-krzysztof-stanowski-70/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.02.2020 o 08:26, _Artek_ napisał:

Konkluzja jest taka że za dużo jest źródeł finansowania polskich dziennikarzy sportowych i chłopaki się gubią powinni wrócić do zakazu reklamy i finansowania klubów przez firmy bukmacherskie i to by rozwiązało problem.

We Włoszech, czyli najbardziej skorumpowanym państwie Europy Zachodniej nie tak dawno zakazano całkowicie reklam firm bukmacherskich w tamtejszej lidze piłkarskiej. Kluby i liga straciły na tym miliony euro, ale to też pokazuje, gdzie ci doświadczeni w różne perypetie korupcyjne Włosi zdiagnozowali jedno z największych źródeł problemu. Wałki w niższych ligach z aferami bukmacherskimi w tle, których ślad ciągnął się od Bałkanów po Azję to jedno. Drugie to władze w kraju używały dokładnie tych samych argumentów co ja w poprzednim poście. Mianowicie uzależnieniem ludzi od gier hazardowych:

https://e-playbet.com/co-oznacza-wloski-zakaz-promocji-firm-bukmacherskich/

Innymi słowy Włosi potraktowali firmy bukmacherskie tak samo jak niegdyś potraktowano firmy tytoniowe, których logotypy pięknie zdobiły bolidy Formuły 1. 

Skoro więc oni naznaczeni ogromnym piętnem korupcji od najniższych lig po najwyższą klasę rozgrywkową są w stanie zakazać promocji bukmacherki kosztem ogromnego niezadowolenia swoich największych klubów o międzynarodowym zasięgu to mi ciężko się pogodzić z tym, że polscy dziennikarze i działacze z PZPNu należą do "rodziny" popularnych w Polsce firm bukmacherskich robiąc za słupy reklamowe różnych etoto, totolotków itd. Oczywiście nie wszyscy dziennikarze się w to bawią, bo jest też grupa takich którzy tak jak ja ten proceder publicznie potępiają i dają temu co jakiś czas wyraz na twitterze odrzucając zakusy szerzącej się "bukmacheryzacji". Mimo wszystko przykro się robi gdy zamieszane są w to osóbki których dotychczas się lubiło i szanowało. Trzeba nie mieć kręgosłupa moralnego żeby być dziennikarzem sportowym i czerpać zyski z promocji zakładów bukmacherskich. Kompletnie nie przemawiają do mnie argumenty o możliwości "dorobienia sobie na boku". Trzeba było sobie wybrać inny zawód jeśli kasiorki do pierwszego nie starcza... 

Edytowane przez Project_ALF
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jet biznes i tyle. Ja to rozumiem z ekonomicznego punktu widzenia. Grywać mi się zdarza :) Przegrałem majątek- nie. Firmy bukmacherskie wspierają polski sport, być może Włosi mogli sobie pozwolić na komfort wyrugowania ich z rynku. My tego komfortu nie mamy. Jestem liberalem, uważam,że jeśli gałęzią korupcji jest bukmacherka to winę należy udowodnić, ukarać , wsadzić do więzienia,a nie zakazywać na zasadzie domniemania winy. Włosi mają jak widać problem z .. wolnością. 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...