Skocz do zawartości

Prawa i komentatorzy w polskich stacjach sportowych


lukas_k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Polsat nie przedłuży praw do pokazywania  1. Ligi Żużlowej. 

https://www.przegladsportowy.pl/zuzel/zuzel-nie-bedzie-i-ligi-w-polsacie/g25xxwx?utm_source=www.przegladsportowy.pl_viasg_przegladsportowy_viasg&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2

 

W dniu 26.11.2019 o 23:07, Sorek21 napisał:

https://twitter.com/K_Stanowski/status/1199387621904060418?s=20

 

Szykuje się coś  grubego w sobotę ? 

Grubo, że hoho.  ? Według mnie tej publicystyki sportowej jest już calkiem sporo.  I w tv i w Internecie. Czy to wypali? To się zobaczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanowski, Pol, Borek i Smokowski - czyli pod nazwą "Kanał Sportowy" będzie "Kanał Piłkarski". Po Stanie Futbolu, Misji Futbol, 4-4-2, Golu, Golu Ekstra, Cafe Futbol, Eleven Gol, Lidze+, Lidze+ Ekstra, Ekstraklasie po Godzinach i wszystkim tym, co C+ stworzył na kanałach C+Sport 3 i 4, których nie mam i to bez żalu, będziemy mieli kolejny program o piłce... porównując z rokiem 1789 słowo "rewolucja" jest zdecydowanie zdewaluowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Piotr94 napisał:

Tylko ten kanał sportowy. Mówili nie będzie tylko o piłce nożnej, tylko o wszystkim będę rozmawiać. Start połowę lutym kanału na YouTube. 

Taaa, o wszystkim. Chciałbym zobaczyć, jak analizują szanse Waterpolo Poznań na medal Ekstraklasy albo dyskusje o tym, czy lepszą laskarką w historii jest Maartje Paumen czy Luciana Aymar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to bardzo dobra wiadomość. Sport live w telewizji, "gadające głowy" w internecie. Będzie można spokojnie włączyć (lub też nie) kiedy się chcę "kanał sportowy", aby usłyszeć kilka słów o ostatniej kolejce Ligi Mistrzów, a nie być skazanym na "ekspertów" TVP i Polsatu z Wichniarkiem, Engelem i Podolińskim na czele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jest ogromne zaskoczenie tym, że Polsat nie złożył oferty w przetargu o prawa do 1. ligi żużlowej:

https://www.przegladsportowy.pl/zuzel/nice-1-lz/zuzel-i-ligi-nie-bedzie-w-polsacie-komarnicki-mowi-ze-popelniaja-blad/s8qdgmw

 

Już wcześniej pisano, że ze względu na duże koszty prawa nie trafią również do TVP. W walce o te prawa, według artykułu, nie liczy się również Eurosport.

https://www.przegladsportowy.pl/zuzel/nice-1-lz/zuzel-1-liga-zuzlowa-nie-dla-tvp-olbrzymie-koszty-kontraktu/q28pqpk

 

Więc kto pozostaje? Eleven Sports - pytanie czy skoro polski oddział należy już do Polsatu, a ten w ogóle nie złożył oferty to dlaczego miałby to robić Eleven?

Mówiło się też, że prawami jest zainteresowana Platforma CANAL+ - mecze miałyby trafić do nSport+. Pojawia się tu jednak pytanie o dostępność, która byłaby na pewno mniejsza niż za czasów poprzedników - TVP, Polsatu i Eleven.

 

Istnieje jeszcze opcja pokazywania meczów w internecie. Pytanie jednak czy to właściciela praw faktycznie by zadowoliło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrzykowski odszedł z Eurosportu bo chciał komentować a nie siedzieć w studio. Póki co na PS komentował jedne zawody i tyle. Coś mi się wydaje że w Eurosporcie chciał zarobić ale się nie narobić. Komentować to co mu pasuje. No i szefostwo Eurosportu się nie zgodziło. A PS nie miał nic do stracenia to go "p[beep]rnął".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że po prostu współpraca z Polsatem mu jak najbardziej odpowiada na takich zasadach jakich jest teraz. Od czasu do czasu coś pokomentuje, ale co najważniejsze - Polsat nie robi mu problemów z działaniem z własnymi projektami - na co CANAL+ mu pozwolić podobno nie chciał. 

 

Też żałuje, że go nie ma już w CANAL+, bo w "Lidze+Extra" tworzyli z Twarowskim świetny duet, który zawsze mi się będzie kojarzył z tą stacją. A do Marciniaka w "L+E" do dzisiaj się przyzwyczaić nie mogę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie dyrektor ds.praw sportowych w Polsacie myśli inaczej niż w Canal+. Woli mieć do dyspozycji Smokowskiego i Borka, niż ich blokować i móc mieć sytuację jak z Twarowskim i Smokowskim w Canale. Ja Tomasza Smokowskiego rozumiem, samo siedzenie w studio i gadanie jest fajne, ciekawe i inspirujące. Ale ileż można klepać i to w dodatku w wyważonym stylu. Jego niby interesuje produkcja materiałów, życie z drugiej strony magazynów sportowych.

Sytuacja trochę wraca do tego co już było. Tylko że teraz Hyde park jak w Orange Sport (/info), w stacji telewizyjnej mógłby nie mieć sukcesu. Tak w sieci, gdzie jest większy luz, może mieć jeszcze większy sukces niż kanał Michała Pola. 

 

W dniu 1.12.2019 o 19:52, Vojthas napisał:

Stanowski, Pol, Borek i Smokowski - czyli pod nazwą "Kanał Sportowy" będzie "Kanał Piłkarski". Po Stanie Futbolu, Misji Futbol, 4-4-2, Golu, Golu Ekstra, Cafe Futbol, Eleven Gol, Lidze+, Lidze+ Ekstra, Ekstraklasie po Godzinach i wszystkim tym, co C+ stworzył na kanałach C+Sport 3 i 4, których nie mam i to bez żalu, będziemy mieli kolejny program o piłce... porównując z rokiem 1789 słowo "rewolucja" jest zdecydowanie zdewaluowane.

 

Stan Futbolu jest mocno szarpane przez TVP Sport, nie mają stałej godziny, w dodatku w telewizji jest tylko część magazynu. Jak dla mnie słabe to jest.

Misja Futbol chyba przepadnie?

4-4-2 to chyba najgorszy program jaki jest. Tak notoryczne i ordynarne wcinanie i dokładanie słów, wchodzenie w zdanie, wygląda albo na jakąś rozmowę polityczną, gdzie każdy każdego przegaduje, albo co gorsza jak osoba bez kultury osobistej. Szczególnie że to prowadzący.

Magazyny o ekstraklasie mnie nie interesują, w dodatku są monotematyczne.

Cafe Futbol jako hegemon programowy ogląda się dobrze pod warunkiem, że jest ciekawy gość i temat.

Eleven Gol Live dobre podsumowanie weekendu, jednak zdecydowanie za krótki. Dobrym uzupełnieniem tego jest m.in. Calcio Truck.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.01.2020 o 13:48, Kirk napisał:

Rozpiska zmieniona, mecze wyleciały. Ciekawe, kiedy się pochwalą piłkarskim Copa del Rey, sloty na mecze 3. rundy są w ramówce przygotowane. :)

Edytowane przez bart18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...