Skocz do zawartości

Prawa i komentatorzy w polskich stacjach sportowych


lukas_k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podobno firma, która sprzedaje prawa chce bardzo dużą kwotę pieniędzy. A że w turnieju nie grają Polacy to..........

 

 

Edit: odpowiedź Pana Szkolnikowskiego na ten temat                 ( fragment ostatniego Zapytaj szefa TVP Sport)

W styczniu będą miały miejsce mistrzostwa świata w piłce ręcznej. Wielu widzów pyta czy zobaczy je w TVP?
– Nie wiem, cały czas rozmawiamy, ale wymagania kontrahenta są niewspółmierne do pozycji polskiej piłki ręcznej na świecie. Trudno oczekiwać, że będziemy płacić za mistrzostwa świata bez reprezentacji Polski tyle samo, ile za turniej z naszą kadrą. Gdy Polska była wicemistrzem globu, to logiczne, że wartość tego produktu była zupełnie inna. Rozbieżności między oczekiwaniami kontrahenta a tym ile TVP jest w stanie zapłacić są ogromne i może dojść do tego, że nie będziemy pokazywać tego turnieju. Przypominam, że jako telewizja publiczna musimy bardzo odpowiedzialnie podchodzić do budżetu.

 

Edytowane przez Mariusz123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety. W dawnych czasach nie było takiej komercji i było czymś jak najbardziej naturalnym pokazaniem jakiejkolwiek mistrzowskiej imprezy. Nie ma nic gorszego jak zdawanie się tylko na neta, gdzie linki różnie działają i transmisje tną. Liczyć trzeba będzie na naprawdę dobrej jakości linki z pewnych źródeł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 28.12.2018 o 09:32, shark napisał:

@matwoj1992 

https://en.m.wikipedia.org/wiki/2019_AFC_Asian_Cup

w zakładce Broadcasting masz wyszczególnione kraje i ich TV, które będą transmitować turniej Asia Cup 2019.

Polskiej TV póki coś jeszcze nie ma i może nawet nie będzie (strona jest na bieżąco aktualizowana), ale cieszy to, że dostęp będzie z satelity Astra i odbiór FTA kanałów Das Erste HD oraz ZDF HD.

Arryadia٫Al Aoula٫Tamazight TV٫Al Maghribia

 

Te kanały z kolei można odebrać na Hot Birdzie. Polecam zwłaszcza Arryadię. 

 

Generalnie jestem pozytywnie zaskoczony, że aż takie zainteresowanie jest tym turniejem. ZDF, RAI, TVE, TRT, RTP, BBC, Eurosport, FOX. 

 

Jako, że turniej pokazywany będzie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich to jestem ciekawy czy jakieś transmisje będzie można zobaczyć na znanych i lubianych Abu Dhabi Sports czy Dubai Sports niekodowanych z Hot Birda ??

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 13.01.2019 o 22:32, live1 napisał:

Nikt nie wykupuje tych praw ze względu na zaporową cenę.

Czy istnieje jakieś wiarygodne źródło mówiące że cena za te prawa faktycznie jest zaporowa?

 

Tak tylko pytam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Raczej się nie zanosi na to żeby jakaś polska TV transmitowała Super Bowl. Miło wspominam transmisje z Polsatu Sport z komentarzem Pana Kostyry i Rosiaka. Jak dla mnie komentarz był o wiele ciekawszy niż ten, który był w Eleven.

Rok 2019 jest trochę ubogi w różnorodne prawa sportowe bo nie ma w polskiej TV Copa Del Rey, Copa Libertatores, WRC, F2, F3 (mam nadzieję, że po powrocie Kubicy jakaś polska Tv będzie znowu chciała robić transmisję z tych serii wyścigowych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...