Skocz do zawartości

Prawa i komentatorzy w polskich stacjach sportowych


lukas_k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, szyzag123 napisał:

BDO po tym, jak w UK zmieniło otwartego nadawcę, nie jest już w Eurosporcie dobre 2 lata. PDC nie ma nawet w programie dla prasy. Więc może będzie na stronie. :)

 

EDIT : PDC World Championships na sport.tvp.pl !!! :)

Eurosport od 2019 roku ma znowu prawa do BDO, ale jedynie na Wielką Brytanię,Holandię i Australię

http://www.bdodarts.com/index.php/item/3-main-news/125-three-year-eurosport-broadcasting-deal-announced

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłożenie z państwowej kasy pieniędzy na tą żenadę i to w dodatku bez wyłączności to jest jakaś farsa. Łatwo się wydaje cudze pieniądze w TVP. Później będą jęczeć, że ludzie abonamentu nie płacą. Ciekawe za jak duże pieniądze będą puszczać hit/kit kolejki w polskiej publicznej telewizji. Dla mnie to skandal. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
7 minut temu, the cable guy napisał:

Wyłożenie z państwowej kasy pieniędzy na tą żenadę i to w dodatku bez wyłączności to jest jakaś farsa. Łatwo się wydaje cudze pieniądze w TVP. Później będą jęczeć, że ludzie abonamentu nie płacą. Ciekawe za jak duże pieniądze będą puszczać hit/kit kolejki w polskiej publicznej telewizji. Dla mnie to skandal. 

40mln zł, na początku Ekstraklasa chciała 70 więc bym nie narzekał.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, the cable guy napisał:

Wyłożenie z państwowej kasy pieniędzy na tą żenadę i to w dodatku bez wyłączności to jest jakaś farsa. Łatwo się wydaje cudze pieniądze w TVP. Później będą jęczeć, że ludzie abonamentu nie płacą. Ciekawe za jak duże pieniądze będą puszczać hit/kit kolejki w polskiej publicznej telewizji. Dla mnie to skandal. 

Lepsze to niż jeszcze większe premię dla prezesów lub wydatek na jakieś paździerze o wojnie..

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, neo_patryk napisał:

Premie będą, jak TVP zarobi na tych prawach, co jest moim zdaniem bardzo prawdopodobne. Póki co trzeba czekać na oficjalny komunikat, bo już jeden falstart odnośnie wyników przetargu mieliśmy.

Mam spore wątpliwości, że TVP zarobi. Ciekawi mnie jaka będzie oglądalność tych "hitów". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekstraklasa SA podpisała umowy z platformą nc+ i z TVP w zakresie krajowych transmisji telewizyjnych rozgrywek w sezonach 2019/2020 oraz 2020/2021.

Wszystkie 296 meczów w roku będzie transmitowanych na platformie nc+, a jednocześnie TVP pokaże w telewizji otwartej 37 spotkań - po jednym rozgrywanym w sobotę lub niedzielę w każdej kolejce. Będzie to 12 meczów pierwszego, 12 drugiego i 13 meczów trzeciego wyboru.

Gwarantowana wartość kontraktów z nadawcami, obejmująca licencje i koszty produkcji sygnału telewizyjnego, ma osiągnąć poziom blisko 250 mln zł na sezon.

- W stosunku do obowiązującego dotychczas kontraktu oznacza to wzrost rocznej wartości wpływów z tytułu transmisji krajowych o 60%. W rezultacie w każdym sezonie bezpośrednie wpływy do klubów wzrosną o co najmniej 70 mln zł - poinformował Karol Klimczak, przewodniczący rady nadzorczej Ekstraklasa SA.

Nowe umowy z nadawcami zakładają, że rozgrywki w sezonach 2019/20-20/21 co do zasady będą prowadzone od piątku do niedzieli. Około 15 meczów w sezonie może zostać rozegranych w poniedziałki ze względu na terminarz rozgrywek międzynarodowych.   http://www.90minut.pl/news/292/news2922697-Ekstraklasa-w-sezonach-2019-20-i-2020-21-w-nc+-i-TVP.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy NC+ na tym straci?

Według mnie część abonentów którzy zainteresowani są tylko najciekawszymi meczami , (a nie należą do tych którzy śledzą każdy mecz swojej drużyny) mogą przestać abonować C+.

 

12 meczów pierwszego wyboru w sezonie to dla TVP dobry interes. W zasadzie dla przeciętnego kibica więcej nie potrzeba.  Ja sam (lubię dobra piłkę) ale nie sądzę abym w  jednym sezonie obejrzał całkowicie więcej niż 12 meczów.

 

Istotne jest czy TVP sama będzie decydowała o tym kiedy może wykorzystać prawo do pierwszego wyboru. Jeśli nie będzie miała w tym względzie ograniczeń - obiektywnie nie ma więcej tzw hitowych spotkań w sezonie niż 12.

Edytowane przez Nasir
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 13.12.2018 o 14:27, adrian 18 napisał:

Ktoś wie czy styczniowy Puchar Azji będzie gdzieś pokazywany? Pamiętam, że ostatnio pokazywał Eurosport, ale ostatnio to nawet PNA nie pokazywali. :/

jw. 

 

Mnie z tych wszystkich praw aktualnie najbardziej interesuje kto pokaże Puchar Azji, Puchar Narodów Afryki i Copa America, bo jak rozumiem z młodzieżowymi MŚ i ME z udziałem piłkarskich reprezentacji Polski nie powinno być problemu. Pewnie Polsat i TVP się o to zatroszczą. 

 

Miło byłoby gdyby CA znowu transmitowała Telewizja Polska. 

 

Pamiętam, że kiedyś Eurosport 1/2 transmitował w okrojonym kształcie Gold Cup, który notabene również będzie grany w 2019 roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo coś może o transmisjach turniejów ATP 250 i ATP 500 w przyszłym roku? W pierwszym tygodniu w Eurosporcie będzie tylko turniej w Brisbane, nie będzie pokazywanego w ostatnich latach turnieju w Doha. Turnieju tego nie ma też w planach transmisji pozostałych telewizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@matwoj1992 

https://en.m.wikipedia.org/wiki/2019_AFC_Asian_Cup

w zakładce Broadcasting masz wyszczególnione kraje i ich TV, które będą transmitować turniej Asia Cup 2019.

Polskiej TV póki coś jeszcze nie ma i może nawet nie będzie (strona jest na bieżąco aktualizowana), ale cieszy to, że dostęp będzie z satelity Astra i odbiór FTA kanałów Das Erste HD oraz ZDF HD.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...