Skocz do zawartości

Prawa i komentatorzy w polskich stacjach sportowych


lukas_k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak myślicie co będzie dalej z prawami do Ekstraklasy, Seria A i Primera Division? Pozostaną w nc+? Od dawna krążą plotki, że ma pojawić się FOX Sport, a to byłby chyba największy konkurent w pozyskaniu praw do najważniejszych lig. Osobiście mi pasuje tak jak jest. Najbardziej ze sportu interesuje mnie piłka a w nc+ mam wszystko w jednym miejscu, więc rozbicie praw mogłoby wiązać się z większymi kosztami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekstraklasa i Primera Division zostaną w nc+, bo nie ma poważnego konkurenta a są to ligi z największą oglądalnością, jeżeli nie wejdzie jakiś ściśle tajny gracz (a wątpliwe, żeby wszedł) to nie ma nikogo, kto przebiłby pieniądze, które jest w stanie położyć na stół nc+. Co do Serie A to wszystko się może zdarzyć, przed ostatnim rozdaniem nikt się o nią nie bił, co oznacza, że jak ktoś będzie ją teraz bardzo chciał to pewnie nc+ ją sobie odpuści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie - prawidłowa decyzja. Muszą mieć coś "premium", w kanale o bardziej zawężonym zasięgu niż Polsat Sport. Jeśli Kubica będzie osiągał całkiem dobre rezultaty, to niewykluczone, że transmisje z WRC trafią chociaż na antenę PSN, bo o Polsacie nie ma mowy (zbyt duża ilość relacji, w porównaniu z F1).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze było juz takie pytanie. Niemniej sa juz jakieś przecieki co do praw do ekstraklasy, bo w sumie Polsat juz odpadł jak ma 1 lige. Jest ktoś co może nc plus zagrozic? I druga sprawa czy faktycznie nc mając na wyłącznośc lige mistrzów może jej nie puszczać bądź odsprzedać na 1 mecz we środę (tak jak teraz TVP). Gadałem ze znajomymi to mówią ze to nie możliwe ze względu na sponsorów takich jak Gazprom czy Heineken. Tzn niby teraz mówią ze wyłącznośc, ale formalnie muszą puścić jeden mecz np TTV?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale polski rynek to wiekszy rynek. jest jakiś duży kraj co nie ma choćby otwartego jednego meczu? W końcu za coś tacy giganci jak wspomniany gazprom czy htc płacą. Byc sponsorem rozgrywek do którego dostęp ma garstka to co to za interes. Poza tym zawsze ktoś te prawa mial czy Polsat czy nka i jednak mecze były w otwartej czemu teraz nagle mówi się o wyłączności?Chyba każdy kupował pełen pakiet a później sprzedawał sublicencje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz gdzieś napisane, że musi być LM w kanale otwartym? Nie, więc nie wiem po co to analizujesz. Do tej pory były mecze w kanale otwartym, bo Polsat i n-ka sprzedawały prawa telewizji otwartej, żeby trochę zarobić. Teraz nc+ idzie agresywną ścieżką, wszystko koduje i tyle. Sponsorów guzik obchodzi, gdzie będą mecze, bo ważne, że kasa się zgadza. Liga Mistrzów to na tyle atrakcyjny produkt, że nc+ może na tym zyskać nowych abonentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NC+ ma kupiony pakiet dla TV kodowanej z zastrzeżeniem,że mecze mistrza Polski będą puszczone w kanale otwartym( bo to wymusza polskie prawo) i mecz finałowy. Nie może odsprzedać pakietu otwartego, gdyż takiego nie posiada. Jeśli mistrz Polski awansuje to jakieś mecze poza finałem będą, jak nie to pozostaje tylko satelita lub inne sposoby, o których tu pisać nie wolno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...