Skocz do zawartości

Prawa i komentatorzy w polskich stacjach sportowych


lukas_k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Koziol1005 napisał(a):

Jeżeli C+ zdobędzie pełne  prawa do PL  to jest pewne że wykorzystają do pokazywania 7 kanałów extra , spokojnie pomieszczą równoległe mecze w sobotę o 16 plus multi ligę. Dodatkowo praktycznie nie wykorzystywany C+now , C+sport 4 również kanał obecnie powtórkowy .

 

Też uważam, że jeśli Canal+ wykupi pełne prawa do Premier League na wyłączność od sezonu 2025/2026, to większość meczów i przede wszystkim najlepsze mecze polecą w pakiecie Super Sport na kanałach Canal+ Extra. Myślę, jednak, że jakieś dwa mecze w kolejce, ale nie te najlepsze, będą leciały na Canal+ 360, żeby zachęcić abonentów do zakupu pakietu Super Sport. Poza tym, obecnie udostępniają abonentom mecz drugiego i trzeciego wyboru Premier League od Viaplay, więc nie sądzę, by miało się to zmienić w przypadku bezpośredniego zakupu tychże praw - rozjuszyliby tym swoich abonentów.

 

Raczej nie spodziewałbym się tych transmisji na kanałach Canal+ Sport (1-5), ani na Canal+ Now, bo, moim zdaniem, Canal+ ostatnimi ruchami chce rozgraniczyć sport (nazwijmy to) "ultra premium" (Liga Mistrzów i być może Premier League) od sportu "premium" (Ekstraklasa, 1/2 La Ligi). Wydaje mi się, że tak jak już to zostało zapowiedziane, Canal+ 360 ma być kanałem dostępnym dla szerokiej grupy abonentów, który będzie takim "przedpokojem" do ekskluzywnego "pokoju" (nazwijmy to) "premium" i "ultra premium". Dzięki temu, większość abonentów będzie miała okazję zobaczyć tam w bardzo okrojonej formie (bez hitów), m.in. Ligę Mistrzów, Premier League (jak kupią) i Ekstraklasę, by zachęcić się do zakupu czegoś więcej.

 

Ta nieugiętość Canal+ w kwestii ceny 20 zł za pakiet Super Sport jest w moim odczuciu dość wymowna i może świadczyć o planowaniu kolejnych większych zakupów praw sportowych (czyt. Premier League). Nie zdziwiłbym się, zatem, gdyby po zakupie ligi angielskiej, cena pakietu Super Sport poszła w górę, bo będzie to dla nich doskonałym uzasadnieniem ewentualnej podwyżki.

 

@Koziol1005 Co do wspomnianych przez Ciebie kanałów takich jak Canal+ Now czy Canal+ Sport 4, mam wrażenie, że one są trochę takim "wrzodem", którego Canal+ nie tylko nie potrzebuje i nie chce, ale którego też nie może się w tej chwili pozbyć ze względu na to, że do któregoś tam roku te kanały są w ofercie gwarantowane. Gdyby je usunęli teraz, to sami stworzyliby abonentom "furtkę" do rozwiązania umowy, a jak wiadomo, tego robić nie chcą. No spójrzmy prawdzie w oczy. Utrzymywanie pięciu kanałów Canal+ Sport czy Canal+ Now, na którym nic się nie dzieje, jest czymś totalnie irracjonalnym, zwłaszcza w kontekście utworzenia paczki Canal+ Extra. Myślę, że jak tylko nadarzy się im formalna okazja, to oni na pewno zlikwidują Canal+ Now i zredukują liczbę kanałów Canal+ Sport. Póki co, mają w swojej sportowej paczce totalny bałagan i tu chyba nie odkryłem Ameryki ;)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, dsd napisał(a):

Możesz być pewien tego, że C+ wybierze CZ-Barcelona, a TVP Inter-Arsenal.

Pamiętam czas, gdy Polsat stracił Ligę Mistrzów na rzecz TVP. Nie wiem czy właśnie wtedy nie zadebiutowały mecze wtorkowe? Jeśli nie mam racji to niech ktoś mądrzejszy mnie poprawi. Tak czy siak pamiętam radość na podwórkach z powodu dwóch meczów LM w tygodniu i skrótów po każdym z nich. Jeśli mnie pamięć nie myli wtorkowe leciały w TVP 1, a środowe w TVP 2. Skróty były we wtorki i środy. Gośćmi przy pokazywaniu skrótów m.in. Rafał Stec i Michał Pol. Magazyn Ligi Mistrzów był pokazywany jakoś rano w środku tygodnia, a później przenieśli w weekendy bodajże. Pamiętam, że nagrywałem go na magnetowidzie. Pierwszym meczem jaki wtedy pokazali to był właśnie mecz Arsenalu z Interem. Na boisku m.in. Andy van der Meyde. Nie wiem czemu, ale akurat ten gracz utkwił mi w pamięci z tego meczu. Studio w TVP 2 najczęściej prowadził Szaranowicz, a w TVP1 Kurowski - wtedy też chyba w ogóle na poważnie zaistniał na antenie. Skróty komentowali tacy goście jak zapomniany już Banasikowski czy ulubieniec wszystkich kibiców - Jońca :) Taka ciekawostka. Piękne czasy. Lepsze czasy, bo bez takiej napinki wokół.

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, adam900 napisał(a):

Ciekawa sytuacja będzie w czwartej kolejce, moim zdaniem:

mecz 1 wyboru: PSG - Atletico Madryt

mecz 2 wyboru; Inter - Arsenal

mecz 3 wyboru: Crvena Zvezda - Barcelona

Gdyby TVP miała dowolność wyboru, pewnie wybrałaby Barcelonę

 

A nie jest tak, że z całej puli meczów środowych: C+ wskazuje mecz 1. wyboru, a następnie TVP wskazuje mecz 2. wyboru?

 

Wydaje mi się, ze J. Kwiatkowski wspominał w jedynym z programów poświęconych LM (chyba Champions Club), że to oni wybrali mecz 1. kolejki, a jednym z argumentów było to, że w meczu może wystąpić Polak (M. Skoras - Brugge)

 

Może TVP ma z C+ jakieś nie ujawnione publicznie porozumienie typu mogą pokazać 1 mecz Barcelony w Fazie Ligowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Project_ALF napisał(a):

 

Pamiętam czas, gdy Polsat stracił Ligę Mistrzów na rzecz TVP. Nie wiem czy właśnie wtedy nie zadebiutowały mecze wtorkowe? Jeśli nie mam racji to niech ktoś mądrzejszy mnie poprawi. Tak czy siak pamiętam radość na podwórkach z powodu dwóch meczów LM w tygodniu i skrótów po każdym z nich. Jeśli mnie pamięć nie myli wtorkowe leciały w TVP 1, a środowe w TVP 2. Skróty były we wtorki i środy. Gośćmi przy pokazywaniu skrótów m.in. Rafał Stec i Michał Pol. Magazyn Ligi Mistrzów był pokazywany jakoś rano w środku tygodnia, a później przenieśli w weekendy bodajże. Pamiętam, że nagrywałem go na magnetowidzie. Pierwszym meczem jaki wtedy pokazali to był właśnie mecz Arsenalu z Interem. Na boisku m.in. Andy van der Meyde. Nie wiem czemu, ale akurat ten gracz utkwił mi w pamięci z tego meczu. Studio w TVP 2 najczęściej prowadził Szaranowicz, a w TVP1 Kurowski - wtedy też chyba w ogóle na poważnie zaistniał na antenie. Skróty komentowali tacy goście jak zapomniany już Banasikowski czy ulubieniec wszystkich kibiców - Jońca :) Taka ciekawostka. Piękne czasy. Lepsze czasy, bo bez takiej napinki wokół.

2 mecze w tygodniu na TVP były od rundy wiosennej 2003 do końca sezonu 2005/06, wtedy Polsat także miał prawa, ale do kanałów kodowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś świetnie widać różnicę między "HD" Viaplay a dobrym HD. Przełączyłem z Arsenalu na Barcę i jest przepaść, a to nie 4K. Jedyny plus Viaplay to Twarowski, który jest dużo lepszy od Labogi. Ciągle po cichu liczę na powrót Wolskiego, może mosty nie zostały całkiem zburzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kunkore napisał(a):

2 mecze w tygodniu na TVP były od rundy wiosennej 2003 do końca sezonu 2005/06, wtedy Polsat także miał prawa, ale do kanałów kodowanych.

Właśnie coś mi wczoraj nie dawało spokoju, bo ten mecz Interu z Arsenalem był na pewno rozgrywany na Meazza, a to była już runda rewanżowa fazy grupowej. Co do Polsatu to masz rację. Przecież Dudek Dance swego czasu też był na Polsacie, ale ja tamtą LM pamiętam głównie z TVP. Komentarz Borka ze Stambułu kojarzę tylko z przebitek Wydarzeń na Polsacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mateusz Święcicki podgrzewa atmosferę praw. Jeśli twierdzi "Panie, a to nie koniec." w odpowiedzi na post o mega ofercie Eleven Sports pod kątem piłkarskim, to musieli zakupić coś właśnie piłkarskiego. Co nam zostaje z piłki? Premier League, Puchar Anglii, Corabo Cup, Championship - te chyba bez przydziału tylko. Co może być tą opcją na "grubo"? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to taki powód do radości. Im więcej praw w Eleven, tym bardziej wybiórczo będą pokazywać te co mają. Już podobno w lidze włoskiej pokazywali bodajże* 6 z ośmiu meczów per kolejka, a w zeszłym sezonie były wszystkie. A przecież jeszcze nie doszła Bundesliga...

 

* Nie jestem pewien, ile dokładnie jest meczów ligi włoskiej per kolejka, ale kojarzę że dwa olali.

Edytowane przez michael112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, damian1979 napisał(a):

 

Mateusz Święcicki podgrzewa atmosferę praw. Jeśli twierdzi "Panie, a to nie koniec." w odpowiedzi na post o mega ofercie Eleven Sports pod kątem piłkarskim, to musieli zakupić coś właśnie piłkarskiego. Co nam zostaje z piłki? Premier League, Puchar Anglii, Corabo Cup, Championship - te chyba bez przydziału tylko. Co może być tą opcją na "grubo"? :)

To kilka razy było wałkowane, że PM mówił o lecie, że bylo bardzo udane bo mają uzyskane - Serie a, Bundesliga, Ligue 1.

To mało ?

 

Teraz kolejnym elementem może być coś z piłki angielskiej.

Może carabao lub PA.

Ja wiem, że za chwilę ktoś się rzuci na mnie i napisze, że to tylko w "pakiecie z PL", ale to od razu mówię, żeby dał sobie spokój bo możliwe są różne warianty z sublicencją.

 

Do głowy jeszcze przychodzi klubowy mundial a może faktycznie coś zupełnie z innej dyscypliny.

 

F1 raczej dla polsatu.

27 minut temu, michael112 napisał(a):

Nie wiem czy to taki powód do radości..

 

* Nie jestem pewien, ile dokładnie jest meczów ligi włoskiej per kolejka, ale kojarzę że dwa olali.

Masz rację, trzeba żałować bo przecież lepiej jakby każde rozgrywki były u innego nadawcy i byś bulił 300 zł za miesiąc, żeby mieć wszystko XD

  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, michael112 napisał(a):

Już podobno w lidze włoskiej pokazywali bodajże* 6 z ośmiu meczów per kolejka, a w zeszłym sezonie były wszystkie.

* Nie jestem pewien, ile dokładnie jest meczów ligi włoskiej per kolejka, ale kojarzę że dwa olali.

 

W sierpniu mecze nakładały się na siebie i odbywały się tylko o 18:30 i 20:45. Gwarantuję, że w poprzednich sezonach było identycznie. Po przerwie na kadrę sytuacja wraca do normy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MZKS1929 napisał(a):

Ramówka Polsatu na 1 kolejkę Ligę Europy ... brak w kanale niekodowanym magazynu jak rowniez żadnego meczu ... szkoda ze nie poszli śladem C+

A po co? Przecież te rozgrywki po reformie wyglądają jeszcze gorzej niż przed. 

Z pierwszej kolejki jedynym ciekawym meczem wydaje mi się AS Roma - Athletic Club. Reszta to raczej spotkania, gdzie wygrany jest znany raczej już przed meczem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem kilka spotkań LM z tej kolejki w C+, ale najgorzej skomentowany mecz to ten Juve - PSV. Yilmaz zamiast Yildiz. Andreo zamiast Andrea. De Gregorio zamiast Di Gregorio... Rokuszewski i Olbrycht to zdecydowanie nie był poziom premium ani tym bardziej extra premium 😵‍💫

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Project_ALF napisał(a):
Rokuszewski i Olbrycht to zdecydowanie nie był poziom premium ani tym bardziej extra premium

Wczoraj Rokuszewski komentował Spartę z Salzburgiem razem z Remigiuszem Kulą i było ok. Nie wybitnie ale słuchać się dało. A co do Olbrychta to niestety według mnie należy do ekipy, która zdecydowanie nie dojeżdża przy komentarzu. Razem z Nahornym i Dębińskim.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...