Skocz do zawartości

Prawa i komentatorzy w polskich stacjach sportowych


lukas_k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, utede napisał(a):

Czyli jakie zmiany w przepisach powinny nastąpić?

To nie jest pytanie do mnie, ale przynajmniej równie głębokie jak wprowadzenie zasad 3 sekund defensywnych i rzutu za 3 punkty w koszykówce. VAR nie wpływa na grę. 

Może jakieś bonusy za gole zza pola karnego? Może jakieś bonusy za ryzykowną grę i czas efektywny? Zmniejszenie czasu meczu to podstawa, a może i liczby zawodników na boisku. Jedno jest pewne - jeśli zostanie, jak jest, to w kilkanaście lat futbol jako sport tak znaczny padnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech będzie coraz mniejsze zainteresowanie piłką nożna jestem za , przynajmniej prawa będą tanieć a co za tym idzie i abonamenty na kanały będą tanieć same plusy a nie jak obecnie , że sobie kupują LM i zakładają nowe kanały i wyciągają od ludzi dodatkową kasę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego skróty nawet w Internecie ogląda teraz mniej osób? Jeśli ktoś nie jest zainteresowany meczem, znacznie większa szansa, że nie będzie też skrótem. Nie chodzi o "2 godziny", tylko o faktyczną rozrywkę w te dwie godziny i to, jak nudna robi się piłka nożna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Radamantys napisał(a):

Zmniejszenie czasu meczu to podstawa, a może i liczby zawodników na boisku

Jest taki sport już, nazywa się futsal.  A mecze tradycyjnej piłki nożnej mają trwać ok. 2 godzin, z udziałem 22 graczy na boisku, pod tym względem nie będzie żadnych zmian w przyszłości.

Jedyna rzecz co jest zbędna, to dogrywka półgodzinna w fazie pucharowej, jak dla mnie to mogliby od razu przejść do rzutów karnych, jak to było w tym roku np. na Copa America.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Radamantys napisał(a):

To nie jest pytanie do mnie, ale przynajmniej równie głębokie jak wprowadzenie zasad 3 sekund defensywnych i rzutu za 3 punkty w koszykówce. VAR nie wpływa na grę. 

Może jakieś bonusy za gole zza pola karnego? Może jakieś bonusy za ryzykowną grę i czas efektywny? Zmniejszenie czasu meczu to podstawa, a może i liczby zawodników na boisku. Jedno jest pewne - jeśli zostanie, jak jest, to w kilkanaście lat futbol jako sport tak znaczny padnie. 

 

Można by dorzucić do tego brak rozstrzygnięć remisowych. 

 

1 minutę temu, Beks napisał(a):

Maleje zainteresowanie piłki nożnej a FIFA  chce organizować mundial co dwa lata 🤦‍♂️

 

Oni razem z UEFA żyją w alternatywnej rzeczywistości. 

Edytowane przez shevchenko1987
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, damian1979 napisał(a):

 

Ciekawe co z prawami do Premier League. Znazazłem zakładkę na oficjalnej stronie PL z prawami medialnymi na lata 2025-28, Polski jeszcze nie ma, a ostatnia aktualizacja z marca: https://www.premierleague.com/news/3703577

Za to Polska dalej jest w innej zakładce, gdzie prawa przyznane zostały na lata 2022-28 i dalej tam Viaplay.

Będzie to spore zaskoczenie jeśli C+ ich nie zgarnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może orientuje się, dlaczego Liga turecka nie może być pokazywana w PL? Z tego co wiem, sami Turcy blokują sprzedaż praw poza kraj, prawda to? Teraz gdyby Nicola Zalewski rzeczywiście przeniósł się do Galatasaray + Szymański + Piątek + sporo światowych gwiazd = to robi się bardzo ciekawy produkt dla polskiego widza.

 

Czy rzeczywiście jest to taka blokada nie do przeskoczenia, czy istnieją szansę na kupienie licencji przez polskiego nadawcę? Polsat Sport pokazuje co roku Superpuchar Turcji, kiedyś też finał Pucharu Turcji, pewnie im najbliżej do myślenia o tych prawach, pytanie, czy realnie liga turecka jest do wzięcia? A jeśli nie, dajcie konkrety, bo jakieś tam plotki krążą, ale czy sprawdzone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, damian1979 napisał(a):

Ktoś może orientuje się, dlaczego Liga turecka nie może być pokazywana w PL? Z tego co wiem, sami Turcy blokują sprzedaż praw poza kraj, prawda to? Teraz gdyby Nicola Zalewski rzeczywiście przeniósł się do Galatasaray + Szymański + Piątek + sporo światowych gwiazd = to robi się bardzo ciekawy produkt dla polskiego widza.

Borek o tym mówił, że Turcy obawiają się, że ich dekodery w niemczech by się gorzej sprzedawały jeśli by Polska miała te prawa. To duży biznes.

Ja też liczę, że może coś się zmieni w tej sprawie.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak się poprawiło. Pamiętam czasy kiedy DigiTurk robił prawdziwą czystkę na YouTube. Obejrzenie jakichkolwiek amatorskich highlightsów, wstawek graniczyło z cudem - tak szybko je zgłaszali - obecnie oficjalnie można oglądać całą kolejkę co tydzień, a nawet amatorskie kompilacje z meczów. Niesamowite czasy nastały z tym Youtubem. Właściwie niewiele jest znanych lig piłkarskich, których skrótów/bramek nie dałoby się zobaczyć legalnie na YouTube.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 9/9/2024 at 2:55 PM, domin107 said:

Będzie to spore zaskoczenie jeśli C+ ich nie zgarnie

 

Czy ja wiem :)

 

Najdroższa liga na świecie, zakup praw to będzie niezły koszt a C+ już wybulił sporo na Ligę Mistrzów.

Pewnie C+ przeanalizuje oglądalność PL z Viaplay i mocno się zastanowi czy jest sens to wprowadzać.

 

Może się okazać, że tylko w streamingu bo nie wiem gdzie oni to pomieszczą na satelicie.

I oczywiście pełno narzekania bo raczej dodatkowa opłata by była.

 

Już chyba prędzej F1 kupią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@player_oneMyślę, że już podjęli taką decyzję bo to się robi z wyprzedzeniem.

Nawet te podwyżki, które są teraz mogą mieć jakieś powiązane właśnie z zakupami.

 

Najwyżej kupią pakiet np. z 6 meczami. PL nie odpuszczą.

 

A czemu mają nie pomieścić ? 

Chyba, że mowa o tych meczach w jednej godzinie no to wtedy strim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@domin107 Moja teoria, grubymi nićmi szyta (😅), jest taka, że C+ obawiał się odpływu klientów po utracie PL na rzecz Viaplay. Gdy to się wydarzyło, okazało się, że jednak nie jest tak źle a kasa zaoszczędzona. To oczywiście tylko domysły z mojej strony, nie poparte żadnymi konkretami.

 

Obecnie mają świetny deal, gdzie od Viaplay "dostali" 2 mecze w kolejce. Jeśli teraz to upadnie i trzeba będzie zakupić prawa to ich cena i wyniki oglądalności z Viaplay będą decydujące. Sceptycznie na to patrzę ale nie mam żadnych danych - pamiętam jedynie jakieś wpisy z Twittera (dziennikarzy?) porównujące wyniki oglądalności PL i Ekstraklasy.

 

Tak, mówiąc o pomieszczeniu wszystkiego miałem na myśli te mecze o 16:00 w sobotę.

 

@mrozio11 Oczywiście, albo C+ albo nikt. Po prostu obawiam się tej drugiej opcji :|

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, player_one napisał(a):

Obecnie mają świetny deal, gdzie od Viaplay "dostali" 2 mecze w kolejce

No dokładnie, a ta sublicencja obowiązuje do końca tego sezonu. Tak więc muszą kupić od Viaplaya prawa do PL albo w całości albo wogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że kanały C+Extra to docelowo nie tylko LM, ale też właśnie Premier League. Cena już teraz jest duża, więc raczej po zakupie praw PL nie powinni jej od razu podnieść. Z tego co pamiętam, to gdzieś w dokumentach koncesyjnych dla kanałów C+Extra, było info o meczach ligi angielskiej na nich, czy źle mi świta? 

Edytowane przez damian1979
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłoby wspaniale - w tygodniu LM, w weekend PL. I jeśli to wszystko za 20zł/mc to super :)

 

Początkowo sądziłem, że C+ będzie dążył do sproduktyfikowania LM na wzór Polsat Sport Premium albo C+Sport 3/4 dla Ekstraklasy - wtedy na tych programach leciałaby wyłącznie LM. Ale na to się chyba nie zanosi?

Edytowane przez player_one
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...