Skocz do zawartości

Prawa i komentatorzy w polskich stacjach sportowych


lukas_k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie kiedy będzie wiadomo jak telewizja otwarta będzie pokazywała mecze polskich drużyn w lidze konferencji w fazie ligowej która wcześniej była faza grupową bo wiemy że jedna jest zakwalifikowana do tej fazy mistrz Polski a na dobrej drodze żeby być drugą drużyną w tych rozgrywkach Legia Warszawa bo wiemy że na ligę Europy i liga konferencji ma całkowicie prawa na ten sezon Polsat to czy on będzie pokazywał te mecze  na swoich otwartych kanałach czy komuś sublicencjie sprzeda 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Przemek2892 napisał(a):

czy on będzie pokazywał te mecze  na swoich otwartych kanałach czy komuś sublicencjie sprzeda

Wg ustawy Polsat nie ma obowiązku pokazać meczów Ligi Konferencji na otwartych kanałach, ani udzielić sublicencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi bo w rozporządzeniu nadal widnieje Puchar UEFA którego nie ma od 2009 roku. 🤣

 

 

Cytat

Art.  20b.  [Bezpośrednie transmisje z ważnych wydarzeń]

 

2. Ze względu na duże zainteresowanie społeczne za ważne wydarzenia uważa się między innymi:

inne mecze z udziałem reprezentacji Polski w piłce nożnej w ramach oficjalnych rozgrywek oraz mecze z udziałem polskich klubów w ramach Ligi Mistrzów i Pucharu UEFA.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że przy dwóch drużynach w Lidze Konferencji zdecydują się na rozwiązanie typu 50 % jeśli chodzi o kanał otwarty. W terminarzu pewnie będzie tak, (chyba że pozmieniają) że jak Legia będzie grała w Warszawie to w tej samej kolejce Jagiellonia na wyjeździe a w następnej odwrotnie, Jaga w Białymstoku to Legia na wyjeździe i te mecze rozgrywane w Polsce producentem sygnału będzie Polsat i będą właśnie te na kanale otwartym a wyjazdowe na kodowanym, tym samym w każdej kolejce jeden mecz będzie w otwartej , drugi nie. Ale to jeszcze tyle czasu, pierwsza kolejka Ligi Konferencji dopiero 3 października a patrząc jak w eliminacjach wrzucają do ramówki kanału otwartego nawet dopiero dzień przed to nawet 2 października mogą dopiero ogłosić że też na jakimś Super Polsacie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Anita Kaźmierska napisał(a):

Eleven Sports wysłał aktualizację ramówek i nic nie zmieniło się w kwestii Serie A - w 3. kolejce jak na razie transmisje 8 z 10 meczów. Tak samo nie dodano nowych meczów Ligue 1 - nadal tylko 4 z 9 meczów 3. kolejki.

Przejrzałem ramówki Eleven Sports na weekend i zwyczajnie nie mają gdzie wcisnąć tych 2 meczów Serie A. Mają wtedy inne ważne wydarzenia LIVE. Raczej to nie znak dzielenia praw (na ten moment), a po prostu odpuszczenie słabszych spotkań. Niestety, ale przy takiej liczbie praw (a jeszcze dojdą), o całej Serie A można za moment zapomnieć (chyba że terminarz godzinowy będzie na tyle łaskawy).

 

Biznesowo (jeśli nie chcą dać sublicencji do PSP) spoko byłoby dawanie tych meczów, które się nie zmieszczą do Polsat Box Go (nie szedłbym w nową platformę, ale budował główny streaming polsatowski) - kto chce wszystko wykupuje sobie, a oni mają wartość dodaną tej platformy. Np. w Lidze Narodów UEFA to co się nie zmieści idzie tam. Tu mogłoby być podobnie np. z Serie A, Lique 1, l. belgijską itd. 

Edytowane przez damian1979
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.08.2024 o 17:24, Lins napisał(a):

Być może powoli ale tak mają zamiar, w tym roku pierwszy raz pozostałe korty Wimb chyba też były w PBG.

 

Ale nadal nie wszystkie, specjalnie sprawdzałem i to kilkakrotnie. Coś się zmienia, ale zdecydowanie za wolno. Obstawiam że teraz z paraigrzysk też nie wszystko transmitują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, shevchenko1987 napisał(a):

 

Logika nakazuje myśleć, że będzie to Eleven lub w ostateczności Polsat Sport Premium, ale to tylko przypuszczenia i spekulacje.

Albo ciche wejście z osobnym pakietem Apple, które mocno inwestuje w F1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy jaki klucz zostanie przyjęty do pokazywania meczów w otwartej telewizji (TVP) i bardziej dostępnym kodowanym kanale (C+F/360).

 

W przypadku TVP kluczem będą pewnie mecze Polaków (w szczególności z R. Lewandowskim/P. Zielińskim) albo uznanych marek (Real, Bayern, City). 

 

Ciekawi mnie klucz C+F/360. Obstawiam mecz uznanej marki z zespołem z ostatniego koszyka, najsłabszy mecz danego dnia i jakiś mecz 3/4/5 wyboru (od. 2 kolejki do 7. kolejki będzie 7 meczów o g. 21.00). 

 

Moje typy: Liga Mistrzów - 1. kolejka Fazy Ligowej:

 

TVP (18.9): Manchester City - Inter Mediolan

 

C+F/360 (17.9): Real Madryt - Stuttgart 

C+F/360: (18.9): jeśli nie to co TVP to Celtic - Slovan Bratysława 

C+F/360: (19.9) Brest - Sturm (ew. Monaco - Barcelona)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Zygzaczeq napisał(a):

Czy są jakieś obawy że Puchar Świata poza Polską w skokach narciarskich tylko będzie na platformie Max, w tym także mistrzostwa świata w Trondheim w 2025 roku?

A dlaczego tylko na Max?, zapewne będą też w Eurosporcie (jak zwykle).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...