Skocz do zawartości

Prawa i komentatorzy w polskich stacjach sportowych


lukas_k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, Kubio napisał(a):

Polsat nie pokazywał spotkań w Polsacie Sport Extra czy innym kanale z portfolio Polsatu. 

Studio pokazywał w Polsacie Sport Extra, a i sublicencja trafiała do TVP. Nie porównujmy Polsat Sport Extra do C+ Family, ponieważ ten pierwszy jest też w kablówkach w niskich/średnich pakietach, a C+ Family tylko w niskim pakiecie w C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, MZKS1929 napisał(a):

Jedyny mankament ze na magazyn skrótów trzeba poczekać do 01:00

Trochę tak, ale z drugiej strony bezpośrednio po meczu przeznaczonym do transmisji na żywo w C+F/360, dostajesz retransmisję meczu pierwszego wyboru (zakładając, że taki transmitowany jest w C+E 1). 

 

Poza tym w zależności od posiadanych uprawnień możesz sobie dany program nagrać/odtworzyć.

 

15 minut temu, Beks napisał(a):

Ludzie teraz coraz częściej wolą obejrzeć pięciominutowy skrót z golami

 

Prawda. Takie czasy. Poza tym takie skróty są obecnie dostępne prawie bezpośrednio po meczu/golu/ciekawiej akcji i promowane w serwisach/mediach społecznościowych posiadacza praw 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, MZKS1929 napisał(a):

Jedyny mankament ze na magazyn skrotow trzeba poczekac do 01:00

Ale zauważyłem, że ten magazyn skrótów wrzucają też do Canal+Online. Oczywiście do kolekcji SuperSport+. W ofercie przez 7 dni od dnia meczów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, viaplayfan napisał(a):

Studio pokazywał w Polsacie Sport Extra, a i sublicencja trafiała do TVP. Nie porównujmy Polsat Sport Extra do C+ Family, ponieważ ten pierwszy jest też w kablówkach w niskich/średnich pakietach, a C+ Family tylko w niskim pakiecie w C+.

Polsat mógł pokazywać w innym kanale ze swojego portfolio niedostępnym w Canal+ czy kablówkach. Nie robił tego.

 

Jeśli wierzyć przewidywaniom red. Kacpra Sosnowskiego, Canal+ jest sklonne podzielić się z TVP sublicencja na LM na analogicznych zasadach jak miało to miejsce w przypadku umowy Polsatu z TVP (mecz środowy+magazyn skrótów)

 

P.S. Swoją drogą dziwiło mnie czemu sublicencja od Polsatu dla TVP została udzielona tylko na 2 z 3 sezonów obowiązywania praw. A po jej wygaśnięciu nie została przedłużona na ten ostatni sezon. 

Na miejscu Polsatu chyba chciałbym wykorzystać do maksimum zyski z posiadanych praw. 

Edytowane przez Kubio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kubio napisał(a):

Jeśli chodzi o Ligę Mistrzów póki co uczciwie trzeba przyznać, że Canal+ traktuje swoich abonentów lepiej niż Polsat. 

Po prostu Canal+ nie ma tylu kanałów co Polsat i musi te mecze gdzieś upchać, dlatego lądują w Family. Polsat miał PSP1-6, a w C+ jest tylko Extra1-4. Abonentów to C+ ma w....  wiadomo gdzie, a widać to po reklamach w czasie kiedy są prezentowane składy drużyn.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, picassopawel napisał(a):

w C+ jest tylko Extra 1-4.

Docelowo będzie 7. C+E 5-7 wystartują 1 października

 

------------------------------------

Chyba nie było tej informacji.

 

TVP Sport planuje pokazać 9 spotkań 1. rundy Pucharu Polski w piłce nożnej. Mecze zaplanowane są w dniach 24-26 września. W planach m.in. transmisja spotkań z udziałem Lecha Poznań, Korony Kielce, Górnika Zabrze czy Widzewa Łódź. 

 

Na minus wczesna godzina transmisji meczu Lecha (26.09 g. 17.00). W dniu 26.09 brak transmisji meczu w godzinach wieczornych (podejrzewam, że pewnie mają zaplanowane inne wydarzenia sportowe). 

Edytowane przez Kubio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Szczerze, nie wiem gdzie zadać to pytanie. Po zdaniem niektórych słabych IO w wykonaniu naszej reprezentacji, pojawiło się mnóstwo wypowiedzi jak to w polskim systemie szkolenia w wielu dyscyplinach źle się dzieje. Fragment takiej wypowiedzi został przedstawiony w Wydarzeniach na Polsacie. Czy może ktoś z Was wie jak nazywa się ten dziennikarz? Wyleciało mi z głowy i tak mnie to męczy, że aż muszę zapytać 😂

20240817-195154.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle się naczytałem, że Canal będzie opakowywać LM lepiej komentatorsko niż Polsat, a na razie jest gorzej. Kołodziejczyk jakimś kluczem jak najgorszego i najmniej naturalnego głosu ich dobiera? Przecież to się nie da słuchać.

Edytowane przez Radamantys
usuniecie czegoś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Radamantys napisał(a):

Tyle się naczytałem, że Canal będzie opakowywać LM lepiej komentatorsko niż Polsat, a na razie jest gorzej. Kołodziejczyk jakimś kluczem jak najgorszego i najmniej naturalnego głosu ich dobiera? Przecież to się nie da słuchać.

W Polsacie, po odejściu Borka, to się nadawał tylko Bożydar, a tu już sam Ćwiąkała czy Gleń przechylają szalę na korzyść C+ (tych słyszałem, na te wczorajsze i dzisiejsze mecze patrzyłem jednym okiem w C+Family, bo tej nowej opcji nie wykupiłem i nie wiem kto jeszcze komentował). W dodatku nie ma prymitywa Hajty w studiu, więc też jakiś plus. Osobiście jednak liczę, że C+ przejmie angielską i wrócą Twaro i Pełka. Szkoda, że Wolski odszedł z C+ w jakichś nieprzyjemnych okolicznościach i póki jest Kołodziejczyk, to pewnie nie wróci.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99% tak, wiem bo akurat w tym czasie miałem C+ 🙂

 

Ja się przyznam, że Pana Macieja bardzo lubię i podziwiam za wiedzę, pamięć. Trochę tylko denerwuje mnie u niego taka jedna kwestia związana z dopingiem u zagranicznych lekkoatletów. Gdy jakiś sportowiec miał jakiś epizodzik z dopingiem to mam wrażenie, że u tego Pana taki sportowiec jest już skreślony i ciągle podważany. Już sporo takich wypowiedzi u niego widziałem, gdzie podważał nawet mistrzów olimpijskich. Trochę nie tędy droga. Nie lubię takiego stygmatyzowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Arne Slot napisał(a):

@Anita Kaźmierska Pani Anito, a orientuje się Pani co z prawami do Premier League? O tym, że Viaplay przejmie ligę angielską było wiadomo jeszcze przed rozpoczęciem ostatniego sezonu Premier League w Canal+ (dokładnie 7 lipca 2021 ogłoszono, że sezon 2022/2023 będzie w Viaplay). Tymczasem, mamy dziś 21 sierpnia 2024, nowy sezon Premier League rozpoczęty, a wciąż nie wiemy kto pokaże te rozgrywki w sezonie 2025/2026. Z czego to wynika i czy można spodziewać się rozstrzygnięcia przetargu w najbliższych tygodniach?

 

Tu sprawa wygląda nieco inaczej, bo te prawa już wcześniej zostały przyznane Viaplay aż do końca sezonu 2027/28, ale że Viaplay zamierza opuścić Polskę w połowie 2025 roku, to prawa od sezonu 2025/26 są do przejęcia. Sytuacja podoba jak z Bundesligą, gdzie prawa też były w Viaplay, ale od 2025/26 trafią do Eleven Sports (a nawet wcześniej, od stycznia 2025 roku, na zasadzie sublicencji). Trudno wskazać jakiś termin ogłoszeń. To wszystko rządzi się swoimi prawami.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mbas napisał(a):

Cześć. Szczerze, nie wiem gdzie zadać to pytanie. Po zdaniem niektórych słabych IO w wykonaniu naszej reprezentacji, pojawiło się mnóstwo wypowiedzi jak to w polskim systemie szkolenia w wielu dyscyplinach źle się dzieje. Fragment takiej wypowiedzi został przedstawiony w Wydarzeniach na Polsacie. Czy może ktoś z Was wie jak nazywa się ten dziennikarz? Wyleciało mi z głowy i tak mnie to męczy, że aż muszę zapytać 😂

20240817-195154.jpg

Maciej Petruczenko

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, k05 napisał(a):

Ligi francuskiej na pewno nie będzie w CANAL+

W platformie Canal+ będzie jednak dalej, po wykupieniu eleven :D

Więc w sumie na jedno wychodzi. Nie musieli wydawać kasy na przetargi :D

Godzinę temu, domin107 napisał(a):

Jest LM i szykują się na PL.

Możliwe. Wtedy praktycznie wszystkie większe rozgrywki będą mieć. (łącząc je z eleven)

Edytowane przez Anita Kaźmierska
Usunięto fragment odnoszący się do usuniętego wpisu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Motyl1987 napisał(a):

W platformie Canal+ będzie jednak dalej, po wykupieniu eleven :D

Więc w sumie na jedno wychodzi. Nie musieli wydawać kasy na przetargi :D

Oczywiście, że ten ruch jest jak najbardziej prawidłowy z ekonomicznego punktu widzenia.

 

Z drugiej strony liga francuska wypełniała ramówkę Canal+Sport5 podczas przerwy żużlowej. Po przeniesieniu Ekstraligi do Canal+Sport ten kanał emituje w sumie tylko zaplecze żużla. 

 

Moim zdaniem tych kanałów jest za dużo. Przynajmniej dwa Canal+Sport są do likwidacji. 

Przynajmniej nie byłoby parodii w postaci zawieszania emisji C+4K i Teletoon+ podczas Ligi Mistrzów. 

Ale wiemy, że tego nie zrobią, bo to kanały gwarantowane. I po ramówce będzie szalał wiatr z powtórkami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Motyl1987 napisał(a):

W platformie Canal+ będzie jednak dalej, po wykupieniu eleven :D

Więc w sumie na jedno wychodzi. Nie musieli wydawać kasy na przetargi :D

Możliwe. Wtedy praktycznie wszystkie większe rozgrywki będą mieć. (łącząc je z eleven)

Nie byłbym tego taki pewien. Za moment może się okazać, że pół Serie A i pół Lique 1 wyląduje w PSP, a wtedy już nie takie wszystko będzie w C+ (skądś wynikają opóźnienia w komunikatach). A i kanały Eleven Sports nie są na wieczność w C+. Polsat musi coś zrobić, żeby zatrzymać ludzi w Polsat Box, a na ten moment mogą to być kanały PSP (są tylko u nich i w Play), jeśli dadzą tam coś ciekawego. Dla nich nie będzie różnicy, bo nawet ludzie z Eleven mogą dalej ogarniać np. Serie A, ale już z połową meczów pod logiem Polsatu. 

Edytowane przez damian1979
  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...