Skocz do zawartości

Prawa i komentatorzy w polskich stacjach sportowych


lukas_k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o piłkę w wydaniu ligowym na ten moment (początek sezonu 2024/2025) oferta Canal+ nie wygląda imponujaco. To prawa do pokazania łącznie 16 spotkań. 

  • 9 spotkań Ekstraklasy 🇵🇱
  • 5 spotkań La Liga 🇪🇸
  • 2 spotkania Premier League 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kubio napisał(a):

Jeśli chodzi o piłkę w wydaniu ligowym na ten moment (początek sezonu 2024/2025) oferta Canal+ nie wygląda imponujaco. To prawa do pokazania łącznie 16 spotkań. 

  • 9 spotkań Ekstraklasy 🇵🇱
  • 5 spotkań La Liga 🇪🇸
  • 2 spotkania Premier League 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿

 

 

1 minutę temu, tyrla napisał(a):

Może i jest mało piłki, ale za to mają prawa do WTA z Igą na czele i polski żużel.

No i do tego Liga Mistrzów, która jest obok Ekstraklasy najmocniejszymi i najdroższymi prawami. 

Dużo nie zawsze znaczy najwięcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wybitni fachowcy z Canal+ robią mecz na 2 antenach typu CS+3 i CS+5 albo jak z hiszpańską ostatnio na CS+4. Wizualnie dla Januszy wydaje się więcej. Jak popatrzymy się na Eleven (po 5 francuskiej, hiszpańskiej, 10 włoskiej, puchar niemiec, 3 portugalska, 1 belgijska i 5 od stycznia niemieckiej) to V4M (stosunek ceny do jakości) pod względem ramówki zdecydowanie lepszy.

Edytowane przez Krzysiek1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, TimesSquare napisał(a):

Nie zmienia to faktu, ze ramowka Eleven w weekendy jest napakowana po same uszy. 

Może niech naprawdę się podzielą z Polsatem Premium który w weekend ma pewnie same powtórki? Albo portal streamingowy z transmisjami online (najlepiej dorzucone do PBG).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Krzysiek1991 napisał(a):

Dlatego wybitni fachowcy z Canal+ robią mecz na 2 antenach typu CS+3 i CS+5 albo jak z hiszpańską ostatnio na CS+4. Wizualnie dla Januszy wydaje się więcej. Jak popatrzymy się na Eleven (po 5 francuskiej, hiszpańskiej, 3 portugalska, 1 belgijska i 5 od stycznia niemieckiej) to V4M (stosunek ceny do jakości) pod względem ramówki zdecydowanie lepszy.

Dopisz do tego w całości Serie A , i ja jestem zadowolony .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.08.2024 o 07:51, domin107 napisał(a):

Po pierwsze, on nie wskazał, że na 100% mecz będzie otwartej TV. Wskazał jedynie, że są rozmowy.

Po drugie, napisz proszę ile to razy spekulował i coś się nie zdarzyło bo raczej jest odwrotnie.

 

Mimo całej sympatii dla K. Sosonowskiego - mam takie wrażenie, że:

  • działa a'la Plotek: gdzieś coś usłyszy i od razu leci z tym do sieci. 
  • czasami osoby z branży wypuszczają wykorzystując jego osobę pewne informacje w celu zbadania rynku.

 

Jeśli redaktor jednego z najważniejszych portali internetowych / gazety codziennej coś mówi to mam prawo oczekiwać, że jest to bliskie prawdy.

 

Spekuluje i się nie wydarzyło - przykłady: Liga Mistrzów w Polsacie, nikt nie kupi praw do Ligue 1... 

 

 

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kubio napisał(a):
  • czasami osoby z branży wypuszczają wykorzystując jego osobę pewne informacje w celu zbadania rynku.

Raczej obstawiam, że może chcieć być w branży i robi szum nie mając informacji. Szczerze mówiąc dużo takich postów można zrobić czytając nawet te forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Krzysiek1991 napisał(a):

Dlatego wybitni fachowcy z Canal+ robią mecz na 2 antenach typu CS+3 i CS+5 albo jak z hiszpańską ostatnio na CS+4. Wizualnie dla Januszy wydaje się więcej. Jak popatrzymy się na Eleven (po 5 francuskiej, hiszpańskiej, 10 włoskiej, puchar niemiec, 3 portugalska, 1 belgijska i 5 od stycznia niemieckiej) to V4M (stosunek ceny do jakości) pod względem ramówki zdecydowanie lepszy.

Cóż z tego. C+ może ma tego mniej, ale mają prawa bardziej pożądane przez widza. Ekstraklasa, WTA, Liga Mistrzów, żużel zawsze miały znacznie więcej widzów niż mecze hiszpańskiej, francuskiej czy włoskiej. 

 

We Francji też odeszli od piłki i radzą sobie całkiem nieźle. 

 

7 minut temu, Kubio napisał(a):

 

Mimo całej sympatii dla K. Sosonowskiego - mam takie wrażenie, że:

  • działa a'la Plotek: gdzieś coś usłyszy i od razu leci z tym do sieci. 
  • czasami osoby z branży wypuszczają wykorzystując jego osobę pewne informacje w celu zbadania rynku.

 

Jeśli redaktor jednego z najważniejszych portali internetowych / gazety codziennej coś mówi to mam prawo oczekiwać, że jest to bliskie prawdy.

 

Spekuluje i się nie wydarzyło - przykłady: Liga Mistrzów w Polsacie, nikt nie kupi praw do Ligue 1... 

 

 

Muszę się z tym zgodzić. Jego "info" zawsze się wydają jakieś takie nic konkretnego. A jak coś wyjdzie to potrafi napisać, że on kiedyś napisał. A że po drodze jeszcze coś innego pisał... 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, k05 napisał(a):

Muszę się z tym zgodzić. Jego "info" zawsze się wydają jakieś takie nic konkretnego. A jak coś wyjdzie to potrafi napisać, że on kiedyś napisał. A że po drodze jeszcze coś innego pisał... 

Każdy "dobrze poinformowany" działa na takiej samej zasadzie. Zawsze ma 50% szans na trafienie. Jak trafi to jest bohater. Jak nie trafi, to nie było tematu, bo przecież to nie było pewne na 100%. Gorzej, że znajdują swoich wyznawców, którzy każde słowo traktują jak prawdę objawioną.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, TimesSquare napisał(a):

Nie zmienia to faktu, ze ramowka Eleven w weekendy jest napakowana po same uszy. 

 

Co z tego, jeśli brak hitów. Mała oglądalność, mecze bardziej dla zagorzałych fanów danej ligi :)

 

Swoją drogą, J\jeśli ktoś liczy na angielską w Eleven Sports, to może się przeliczyć. No chyba, że podniosą abonament :D

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskie dziennikarstwo sportowe to stan umysłu. Zgadzam się z @Kubio

Ten bajerant myśli, że jest jakimś Fabrizio Romano rynku sportowych praw telewizyjnych w tym kraju, a w praktyce wie może ciut więcej od najaktywniejszych forumowiczów odwiedzających ten temat. Gościu używa jakichś clickbaitowych hasełek promujących swój materiał, później człowiek wchodzi i słucha kilkudziesięciu minut gadania o wszystkim i o niczym. Żadnych specjalnych konkretów, a więcej spekulacji czyli w sumie to samo co może uprawiać przeciętny zjadacz chleba. Ponadto sporo bzdur, które się kompletnie minęły z prawdą. Dziennikarstwo polega na weryfikowaniu.

Ja w zeszłym tygodniu dowiedziałem się od znajomych, że mój kumpel spadł z dachu na budowie i się zabił. Wczoraj ten sam kumpel machał do mnie z okna swojego samochodu. Weryfikacja i sprawdzone źródła to podstawa, a nie jakieś strzelanie z kapiszonów. Masz słabe, niewiarygodne źródła i nie potrafisz ich zweryfikować? W takim razie lepiej się zamknij. Jestem w stanie wybaczyć jakiś ślepy strzał dziennikarzowi, który ma jakieś ponad 90% trafionych informacji, ale nie takiemu, który ciągle stawia na ślepy los.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kubio napisał(a):

 

Mimo całej sympatii dla K. Sosonowskiego - mam takie wrażenie, że:

  • działa a'la Plotek: gdzieś coś usłyszy i od razu leci z tym do sieci. 
  • czasami osoby z branży wypuszczają wykorzystując jego osobę pewne informacje w celu zbadania rynku.

 

Jeśli redaktor jednego z najważniejszych portali internetowych / gazety codziennej coś mówi to mam prawo oczekiwać, że jest to bliskie prawdy.

 

Spekuluje i się nie wydarzyło - przykłady: Liga Mistrzów w Polsacie, nikt nie kupi praw do Ligue 1... 

 

 

Czy on mówił coś, że na 100% LM zostanie w polsacie a L1 nikt nie kupi ? No nie.

 

Natomiast trafił z Polsatem i euro pucharami, tak samo jak z pozostaniem Serie A w eleven a tutejsi kręcili nosami, że on raczej będzie w błędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są tu jacyś analitycy? Czy możliwe jest, aby od stycznia w weekendy Eleven na swoich 4 kanałach pomieścił: 10 x Serie A, 5 x Bundesliga, 5 x Lique 1, 5 x LaLiga, 3 x portugalska + 2 x PGE Ekstraliga od wiosny? (belgijską pewnie wygaszą jak co roku). Zastanawiam się czy ramówkowo jest to do pogodzenia, czy jednak np. pół serie A dadzą dla PSP? Ponoć te grube prawa dopiero przed nami - F1, czy coś z angielskiej, to jak to wtedy pomieścić? A może rozwój serwisu elevensports.pl? ostatnio zrobili go na bazie Polsat Box Go. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans pomieścić tego, tym bardziej że speedwayem i F1 od wiosny. Narzekamy na Viaplay, ale wydaje mi, że przy Bundeslidze nie będą bawić się w transmisje łączone, bo po prostu nie będzie miejsca na to. Jedni będą zadowoleni, bo wszystko będzie przez satelitę albo w kablu, a inni mniej. Jak to się ma do tego, że parę lat temu mówiono o odejściu od kanałów linearnych na rzecz transmisji internetowych. Cofamy się? Miał być Dazn, Viaplay i wszystko się rozp.... rozwaliło. Najlepsze w tym wszystkim jest, że Viaplay w Europie poza Skandynawią się zwija, bo nie wyszło, a Apple pokazuje MLS przez stream na całym świecie. 

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, tyrla napisał(a):

Tutaj potwierdzenie, że liga francuska w Eleven (na pewno nie oficjalne, ale jest).

https://www.tvpolsat.info/news/60575/eleven-sports-z-prawami-do-francuskiej-ligue-1-mcdonalds-mecze-juz-w-ten-weekend/

Skoro nie jest oficjalne to jakie to "potwierdzenie". To strona "fanowska" Polsatu. News zapewne zrobiony na tej samej podstawie co wszyscy, czyli programu w telemanie xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...