Skocz do zawartości

Prawa i komentatorzy w polskich stacjach sportowych


lukas_k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poradził w sensie, że na swoich antenach C+ ma zaledwie dwa mecze PL. Jasna sprawa, że np. przy podziale z Eleven, ich kanały miałby u siebie. Więc tak czy siak miałby całość na swojej platformie, ale niekoniecznie całość w swoich kanałach sportowych.

Edytowane przez damian1979
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd u Ciebie ta wiara w podział praw PL z Eleven? Ja na nic takiego nie stawiam.

 

Poradził sobie, bo Viaplay było pod ścianą. Gdyby nie przestrzelili z cenami zakupu praw to wcale nie musieli się dogadywać z C+ i ten zostałby bez PL.

Edytowane przez shevchenko1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Vaniliovsky napisał(a):

Canal+ się wycwanił i mecze Premier League będą puszczać na antenach Canal+ i Canal+Extra. 

 

Już się zaczyna. Dopiero miała tam być Liga Mistrzów a już zaczyna się przerzucanie praw żeby wykupić opcję dodatkową. 

Czyli pewnie jak kupią prawa do PL to możemy się spodziewać ich w pakiecie C+Extra i w ten sposób przekonają do większej opłaty nieprzekonanych ;) #cwaniacy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, shevchenko1987 napisał(a):

Nie wiem skąd u Ciebie ta wiara w podział praw PL z Eleven? Ja na nic takiego nie stawiam.

 

Poradził sobie, bo Viaplay było pod ścianą. Gdyby nie przestrzelili z cenami zakupu praw to wcale nie musieli się dogadywać z C+ i ten zostałby bez PL.

Nawet kilka osób związanych z C+ pisało, że C+ był zainteresowany współpracą z Viaplay, ale to Viaplay nie chciało. A potem jak Viaplay zobaczyło swoje wyniki to nagle zgodzili się na współpracę i nawet dwoma meczami się podzielili. 

 

3 minuty temu, damian1979 napisał(a):

Czyli pewnie jak kupią prawa do PL to możemy się spodziewać ich w pakiecie C+Extra i w ten sposób przekonają do większej opłaty nieprzekonanych ;) #cwaniacy 

Za czasów Cyfry+ po prostu przychodziły listy z podwyżkami o kilka złotych. Ale to otwiera furtkę do możliwości rozwiązania umowy przez abonenta. 

A tak - jest nowa paczka - możesz wykupić albo nie. Ale nie możesz całkowicie zrezygnować z umowy. Więc koszty dla operatora mniejsze. 

 

Poza tym i tak mamy jedne z najniższych cen usług stremingowych w Europie. A i tak cebulactwo u nas króluje. To chyba jeszcze zaszłości z komuny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawop Ja akurat czytam że zrozumieniem, no chyba że "sold together" czy "bundled" to nie są wystarczające określenia

 

https://www.sportbusiness.com/news/saran-nets-joint-premier-league-fa-cup-rights-in-central-asia/

 

https://www.sportbusiness.com/news/premier-league-and-fa-cup-rights-tendered-together-in-japan-korea/

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Saran Media has today unveiled two exclusive multi-year media rights deals covering English soccer’s Premier League (EPL) and knockout FA Cup competition


Dwie umowy. Po prostu jeden nadawca kupił to i to.
Te prawa sprzedają różne podmioty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paczka Canal+ to od zawsze byla paczka premium. Wycwanili sie i stworzyli paczke "super premium", czyli Canal+ Extra. I mialoby to jakis sens, biorac pod uwage rosnace ceny praw, gdyby ta paczka zawierala cos wiecej, anizeli sama LM. Na poczatku sadzilem, ze tworzac paczke kanalow "super premium", pojda grubo. Premier League, F1. To sa jedyne prawa premium dostepne na rynku w najblizszej przyszlosci. A moze pojda po Serie A, ktora w ostatnich latach bardzo urosla w Polsce (dzieki Eleven i dzieki obecnosci polskich pilkarzy w tej lidze)? Co sie okazuje? Eleven dalej w posiadaniu Serie A. Eleven oglasza "cos" duzego, czyli pewnie F1. A Canal+? Kupili LM, stworzyli nowe kanaly za 20 zl/mc i jedziemy po kase abonentow! I ja wiem, ze prawa do LM sa mega drogie, ale dla abonenta placenie 20 zl/mc za te jedne rozgrywki to cena po prostu duza.

 

Moze sie zaskocze i pojda po Premier League i wpadkuja ja do tej paczki "super premium". Wtedy bedzie to juz wygladalo troche lepiej.

Edytowane przez TimesSquare
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, shevchenko1987 napisał(a):

Jak sobie poradził bez całej PL jak rozdawał na lewo i prawo Viaplay dając dostęp abonentom za 0 zł lub za jakieś drobniaki? Coś Ci się chyba pomyliło. Gdyby się nie dogadali z Viaplay ich sytuacja mogłaby być dzisiaj zupełnie inna. Wiadomym jest, że ich głównym koniem napędzającym sprzedaż jest ESA, ale PL też nie jest obojętna sporej ilości abonentów.

 

A stwierdzenie "będzie grubo" Patryka Mirosławskiego może okazać przerostem formy nad treścią. Dopóki w końcu czegoś nie pokażą to nie ma co się napalać. Coś jak "Amazing" u Apple.

To samo PL, które w porywach miało u nich po 100-150 tysięcy oglądalności na najlepszych meczach? Byle mecz Barcelony, Realu czy ESA gromadził więcej. Prawa do PL są w Polsce najdroższe w stosunku do jakości/liczby klientów. Wcale się nie zdziwię, jak C+ zrezygnuje z nich na stałe. 

 

A może wejdzie ktoś nowy i weźmie wszystko z angielskiej do siebie? Bo wszystko jest na sprzedaż. Problem w tym, że w Polsce zainteresowanie tą ligą jest na tyle małe, że nie ma to sensu

 



Poradził sobie, bo Viaplay było pod ścianą. Gdyby nie przestrzelili z cenami zakupu praw to wcale nie musieli się dogadywać z C+ i ten zostałby bez PL.

Nie zostałby, bo Polsat też złożył ponoć wyższą ofertę niż C+

Edytowane przez Radamantys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Pawop napisał(a):

 

Saran Media has today unveiled two exclusive multi-year media rights deals covering English soccer’s Premier League (EPL) and knockout FA Cup competition
 


Dwie umowy. Po prostu jeden nadawca kupił to i to.
Te prawa sprzedają różne podmioty
 

Boże, te prawa obecnie sprzedaje jeden podmiot, Premier League

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, dsd napisał(a):

A czy gdzieś się pojawiła już może informacja, które mecze LM (playoffy) pokażą na C+ Family w prz. tygodniu?

Według ramówki we wtorek na Canal+ 360/Canal+ Family zostanie pokazany mecz 4. rundy el. do Ligi Mistrzów Bodo/Glimt - FC Crvena zvezda. Na razie tylko ten dzień jest znany.

https://programtv.naziemna.info/program/stacja/canalplusfamily,20-sierpnia

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, TimesSquare napisał(a):

dla abonenta placenie 20 zl/mc za te jedne rozgrywki to cena po prostu duza.

Gdyby można za tyle wykupić tą paczkę bez pakietu podstawowego to nie było by wcale tak źle. Ja nie oglądam ekstraklasy ani ligi hiszpańskiej ani oferty filmowej. Czasem tenis i żużel,więc dla mnie wykupienie tego wszystkiego za 69 zł jest bez sensu.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, 20 zł za samą Ligę Mistrzów to superpakiet i chętnie bym tak wziął, ale dopłacanie kilkudziesięciu złotych, żeby ją brać, już mi się nie uśmiecha. Cenę zawyża Ekstraklasa, ktorej w ogóle nie oglądam, a poza tym nie ma nawet całej hiszpańskiej, bo dzielą to z 11 i znowu trzeba dopłacać za to, żeby regularnie oglądać Barcę. 

 

Oby poszli po rozum do głowy i można było wykupić samą LM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Radamantys napisał(a):

A może wejdzie ktoś nowy i weźmie wszystko z angielskiej do siebie? Bo wszystko jest na sprzedaż. Problem w tym, że w Polsce zainteresowanie tą ligą jest na tyle małe, że nie ma to sensu

Większej bzdury nie czytałem. Premier League jest najchętniej oglądaną ligą zaraz po naszym rodzimym "anty-futbolu", więc o jakim "małym" zainteresowaniu Ty piszesz? Nie pamiętasz już jaka była afera wśród widzów, gdy Canal+, po 27 latach, stracił prawa do pokazywania Premier League? Pod względem popularności i zainteresowania w Polsce, żadna liga zagraniczna nie może się równać z Premier League.

  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...