Skocz do zawartości

Prawa i komentatorzy w polskich stacjach sportowych


lukas_k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To troszkę błędne koło. Zainteresowanie jest mniejsze, maksymalizacja zysków poprzez zamykanie produktu i ograniczanie dopływu nowych fanów . Każdy z nas tu pokolenie 30+ swoją fascynację piłką zaczynał od właśnie tej piłkarskiej środy. Teraz słyszę historię,że dzieciak idzie do szkoły i nie ma z kim pogadać o środowym meczu LM , bo nikt z jego klasy poza nim nie interesuje się futbolem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w przypadku najpopularniejszej u nas dyscypliny to działa inaczej.
To też w pewien sposób promocja produktu i inwestycja. Tak, jak pani cię czymś poczęstuje w markecie za darmo.
 
Z resztą pamiętam jak widzowie TVP mieli możliwość wyboru meczu kiedyś. Był do wyboru mecz Leverkusen- Liverpool (wtedy grał tam Krzynówek i Dudek) i jakiś inny hitowy. Jak sądzisz ? Jaki mecz został wybrany ?
Skoro UEFA chce promować LM na kanałach otwartych, to niech zrobi przetarg na 1-2 mecze kolejki dla takich kanałów, a nie sprzedaje jak najdrożej i kupującemu nakazuje takie działanie. Wszyscy wiemy, że im tylko chodzi o jak największe wypływu ze sprzedaży praw, a nie o żadną promocje produktu to raz, a dwa to zapewne zainteresowanie takim pakietem byłoby zerowe, więc wolą tak jak jest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest bez sensu bo jakby zrobili kolejny przetarg na 1-2 mecz to też by chcieli za to dużą kasę.

To jest akurat dobre bo w ramach sublicencji można nabyć ten jeden mecz taniej.

No straszne nakazywanie Xd

To tylko jeden mecz i skróty z całej kolejki. Przecież to tylko fragment produktu.

 

Te obecne pokolenia kiedyś umrą i kto to będzie oglądał? 

Muszą promować, żeby zachęcać do produktu osoby, które go nie znają. Dzięki temu zabezpieczą sobie wpływy bo musi być zainteresowanie produktem.

Taka korporacja jak każda inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fanbonda napisał(a):

Teraz słyszę historię,że dzieciak idzie do szkoły i nie ma z kim pogadać o środowym meczu LM , bo nikt z jego klasy poza nim nie interesuje się futbolem.

To jest smutne ale to raczej wina ojca, który syna nie zainteresował sportem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, domin107 napisał(a):
No to jest bez sensu bo jakby zrobili kolejny przetarg na 1-2 mecz to też by chcieli za to dużą kasę.
To jest akurat dobre bo w ramach sublicencji można nabyć ten jeden mecz taniej.
No straszne nakazywanie Xd
To tylko jeden mecz i skróty z całej kolejki. Przecież to tylko fragment produktu.


Kup sobie samochód na taxi, a korporacja dla której jeździsz każe ci go udostępniać raz w tygodniu na kilka godzin innym którzy go nie mają. Fajnie nie? Twoje auto, a zarabia na nim ktoś inny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Wodnik Szuwarek napisał(a):

Czasy się zmieniły i nastolatkowie teraz oglądają YT, Netflix i TikTok, a nie sport. Teraz trendy wyznacza internet, a nie telewizja.

Bym zapomniał, oglądają jeszcze Twitch.

Z tym się zgodzę, masz całkowitą rację, ale również jak inni piszą dużo zależy od rodzica. Ja trochę oglądam sportu i mały również ogląda, chodzenie na zajęcia piłkarskie też swoje robi. Dzieciaki, które na nic nie chodzą, to tylko komórka, komputer albo Xbox lub PS. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, domin107 napisał(a):

No nie, bo są też potencjalnie młodsi widzowie.

6 latek wcześniej się nie będzie interesował bo jest na to za mały, ale jak zacznie i polubi jakiś zespół to za jakiś namówi rodziców, żeby mu kupili pełniejszy pakiet. Dzięki temu może też zacznie sam grać co poprawi jego fizyczność.

 

To proste i ma same plusy.

To niech taki rodzic zakupi takiemu dzieciakowi pakiet Polsat Sport Premium za 40zł w Polsat Box Go i niech kształtuje u swojego dziecka świadomość piłki nożnej. 

 

5 godzin temu, domin107 napisał(a):

Przed Lewandowskim też się biznes kręcił i zawsze były chęci do udostępniania meczów szerzej.

Były już lata, gdzie LM w otwartej TV nie było. 

 

5 godzin temu, domin107 napisał(a):

Jeśli dobry futbol nie będzie choć w częsci dostępny szeroko to zwyczajnie zainteresowanie nim będzie spadać.

Spada i będzie spadać, bo czasy się zmieniły. Dzisiaj masz znacznie więcej alternatyw do spędzania wolnego czasu niż 20-25 lat temu. 

 

5 godzin temu, domin107 napisał(a):

Jest jeszcze jedna kwestia z tym przemawiająca. Jak ktoś zacznie sukcesywanie oglądać te środowe mecze to jest duża szansa, że za jakiś czas kupi dostęp do wszystkich meczów. Więc to jest też hodowanie przyszłych klientów.

Za czasów LM w C+, gdy jednak już suba miała TVP, a pracowałem w miejscu, gdzie pracowali praktycznie sami panowie to o wtorkowym meczu nie było z kim pogadać, ale o środowym już owszem. Jakoś nikt nie potrzebował dodatkowego pakietu. 

 

Z resztą dużo osób wykazuje takie podejście. Znajomy niby fan ligi angielskiej, ale za dodatkowy pakiet płacić nie będzie, bo przecież "i tak więcej niż jednego meczu w weekend bym nie oglądał to się nie opłaca płacić 55zł". 😂🤣 Tacy kibice. Wystarczy im wynik na flashscore.  🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za czasów NC+ nie było sublicencji dla TVP w sezonach 15/16 i 16/17 mimo, że Kurski kiedy w ostatnim sezonie dostał w końcu tą sublicencję to powiedział, że od dawna się o nią starał i oferował dobre pieniądze i nc+ było nieugięte bo chcieli mieć na wyłączność.

Niektórzy chcą zmiany pod kątem meczu w otwartej tv a na to z Polsatem są o wiele większe szanse niż C+. Jak C+ kupi to prawie na pewno nie będzie nic w otwartym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Anita Kaźmierska napisał(a):

Poza BMW PGA Championship kanały Polsat Sport pokażą też inne turnieje golfowe z cyklu European Tour: Cazoo Open de France i Alfred Dunhill Links Championship.

 

Pokażą też Ryder Cup, który jest już w ramówce Golf Channel Polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, k05 napisał(a):

To niech taki rodzic zakupi takiemu dzieciakowi pakiet Polsat Sport Premium za 40zł w Polsat Box Go i niech kształtuje u swojego dziecka świadomość piłki nożnej. 

 

Ale, żeby się tym zainteresował to wcześniej musi coś zobaczyć. Mieć próbkę tego. Albo namiastkę jeśli nie ma kasy ani jego rodzice. Chociaż będzie miał ten jeden mecz na jakiś czas.

No ty na pewno wiesz, że rodziców stać na kolejny wydatek.

4 godziny temu, k05 napisał(a):

 

 

Spada i będzie spadać, bo czasy się zmieniły. Dzisiaj masz znacznie więcej alternatyw do spędzania wolnego czasu niż 20-25 lat temu. 

 

Owszem, spadła, ale utrzyma się na przyzwoitym poziomie. Nie ma aż tylu ciekawy alternatyw. Nawet nie próbuj wmówić, że jakieś strimy na twitch to super alternatywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, domin107 napisał(a):

 

Ale, żeby się tym zainteresował to wcześniej musi coś zobaczyć. Mieć próbkę tego. Albo namiastkę jeśli nie ma kasy ani jego rodzice. Chociaż będzie miał ten jeden mecz na jakiś czas.

No ty na pewno wiesz, że rodziców stać na kolejny wydatek.

Rząd od kilku lat oferuje już coś takiego jak "świadczenie wychowawcze 500+", a wkrótce będzie już nawet 800+. Więc jeśli rodzicowi tak bardzo zależy na rozwijaniu świadomości dziecka o piłce nożnej to niech śmiało inwestuje w pakiet sportowy z Ligą Mistrzów. Myślę, że z tych kilku stówek znajdzie pieniądze na takie coś. Tym bardziej, że podręczników do szkoły też nie musi kupować, podobnie jak wyprawki dla dziecka, bo i na to znalazły się pieniądze. Gdy ja byłem dzieciakiem, a w kraju panowało 20% bezrobocie nie było ani 500+, ani darmowych podręczników, ani 300+ na wyprawki i jakoś nikogo nie interesowało czy rodzic na to ma czy nie. Więc teraz skoro są pieniądze i chęć inwestowania w "świadomość dziecka" - niech śmiało inwestuje. 

28 minut temu, domin107 napisał(a):

 

 

Owszem, spadła, ale utrzyma się na przyzwoitym poziomie. Nie ma aż tylu ciekawy alternatyw. Nawet nie próbuj wmówić, że jakieś strimy na twitch to super alternatywa.

Na jakim przyzwoitym poziomie? Pisałem już, że gdyby nie mecze Barcelony to ogladalnosc byłaby mizerna, bo te mecze mocno ją podbijały. Mało tego - lata temu, gdy jeszcze nie było tv naziemnej cyfrowej - Polsat kupił od n-ki suba na mecz środowy... na jeden sezon. Bo pomimo tego, że większość wciąż jeszcze miała tylko 5 kanałów z naziemnej to Polsat bytował na szarym końcu w zestawieniach "wielkiej czwórki". 

 

Co do alternatyw. Żyjemy zupełnie inaczej niż 20-25 lat temu. Internet był w powijakach, telewizja satelitarna była luksusem, bo sama aktywacja kosztowała kilkaset złotych. O smartfonach nikt nie slyszal. Pozostało więc czytanie książek albo oglądanie jednego z pięciu kanałów z naziemnej, siedząc w domu. Dzisiaj mamy setki kanałów, telefony z internetem i serwisy streamingowe z tysiącami różnych treści. 

Może to nie są "ciekawe" alternatywy, bo dla każdego co innego jest "ciekawe", ale na pewno zwiększył się wachlarz wyboru. 

 

Podsumowując: nie, nie warto kupować Ligi Mistrzów dla kanałów naziemnych. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.09.2023 o 14:28, k05 napisał(a):

To niech taki rodzic zakupi takiemu dzieciakowi pakiet Polsat Sport Premium za 40zł w Polsat Box Go i niech kształtuje u swojego dziecka świadomość piłki nożnej. 

 

Tobie jest tak łatwo powiedzieć.

To tylko udowadnia, że nie rozumiesz sytuacji osób gorzej usytułowanych. 

Poza tym może chce mieć tylko namiastkę w postaci tego jednego meczu ?

W dniu 15.09.2023 o 19:33, k05 napisał(a):

Rząd od kilku lat oferuje już coś takiego jak "świadczenie wychowawcze 500+", a wkrótce będzie już nawet 800+. Więc jeśli rodzicowi tak bardzo zależy na rozwijaniu świadomości dziecka o piłce nożnej to niech śmiało inwestuje w pakiet sportowy z Ligą Mistrzów. Myślę, że z tych kilku stówek znajdzie pieniądze na takie coś. Tym bardziej, że podręczników do szkoły też nie musi kupować, podobnie jak wyprawki dla dziecka, bo i na to znalazły się pieniądze. Gdy ja byłem dzieciakiem, a w kraju panowało 20% bezrobocie nie było ani 500+, ani darmowych podręczników, ani 300+ na wyprawki i jakoś nikogo nie interesowało czy rodzic na to ma czy nie. Więc teraz skoro są pieniądze i chęć inwestowania w "świadomość dziecka" - niech śmiało inwestuje. 

Na jakim przyzwoitym poziomie? Pisałem już, że gdyby nie mecze Barcelony to ogladalnosc byłaby mizerna, bo te mecze mocno ją podbijały. Mało tego - lata temu, gdy jeszcze nie było tv naziemnej cyfrowej - Polsat kupił od n-ki suba na mecz środowy... na jeden sezon. Bo pomimo tego, że większość wciąż jeszcze miała tylko 5 kanałów z naziemnej to Polsat bytował na szarym końcu w zestawieniach "wielkiej czwórki". 

 

Ale ty pod swoją tezę wąską piszesz. 

Po pierwsze, czemu ma rodzicom zależeć na rozwijaniu tej kwestii ? Oni mogą nawet nie lubić piłki i nią gardzić co wynika też z niewiedzy. Młoda osoba wtedy będzie musiała sobie coś wywalczyć. Ale najpierw musi się tym zainteresować na poważnie.

Ale ta kasa jest na inne rzeczy i chyba sam nie wierzysz, że wszyscy są w tak zajebistej sytuacji, że rodzice nie wiedza na co mają kasę wydać. Tym bardziej w czasach inflacji.

 

W dniu 15.09.2023 o 14:28, k05 napisał(a):

 

Były już lata, gdzie LM w otwartej TV nie było. 

No bo  się nie dogadali z c+ wtedy.

W dniu 15.09.2023 o 14:28, k05 napisał(a):

 

Spada i będzie spadać, bo czasy się zmieniły. Dzisiaj masz znacznie więcej alternatyw do spędzania wolnego czasu niż 20-25 lat temu. 

Ale zostanie na danym poziomie. Dzieki temu tyle kosztuje i się opłaca mimo innych treści.

W dniu 15.09.2023 o 14:28, k05 napisał(a):

 

Za czasów LM w C+, gdy jednak już suba miała TVP, a pracowałem w miejscu, gdzie pracowali praktycznie sami panowie to o wtorkowym meczu nie było z kim pogadać, ale o środowym już owszem. Jakoś nikt nie potrzebował dodatkowego pakietu. 

I to ma być wyznacznik na cały kraj ? 

 

Aha i został pominięty inny fakt kontrujący Twoją głupią wypowiedz, że to żadna strata.

TVP ma lepszych komentatorów i oprawę.

 

LM w formie jednego meczu w otwartej antenie lub otwartym strimie jest potrzebna i zawsze będzie. Promocja sportu na wysokim poziomie i zdrowego stylu życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, domin107 napisał(a):

 

Tobie jest tak łatwo powiedzieć.

To tylko udowadnia, że nie rozumiesz sytuacji osób gorzej usytułowanych. 

Poza tym może chce mieć tylko namiastkę w postaci tego jednego meczu ?

Doskonale rozumiem, bo pamiętam jak chciałem oglądać mecze Ekstraklasy w kodowanym C+, ale nie mogłem, bo będąc dzieckiem, moich rodziców nie było stać na wywalenie 600zł aktywacji na CANAL+ i miesięczny abonament rzędu 50zł-60zł, bo nie było "500+", "800+", darmowych książek i 300zł na wyprawkę. Jakoś było trzeba sobie samemu poradzić i z pewnych rzeczy zrezygnować. 

Teraz po to jest "500+", by takie rozwijanie dziecka o zapoznania się z światową piłką - rozwijać. 

A co do chcenia i nie chcenia - ja też bym chciał, np. namiastkę Ameryki i jeździć do niej TYLKO raz w miesiącu, ale nie mogę sobie na to pozwolić i jakoś dalej żyć muszę. ;) Daje radę. 

8 minut temu, domin107 napisał(a):

 

Po pierwsze, czemu ma rodzicom zależeć na rozwijaniu tej kwestii ? Oni mogą nawet nie lubić piłki i nią gardzić co wynika też z niewiedzy. Młoda osoba wtedy będzie musiała sobie coś wywalczyć. Ale najpierw musi się tym zainteresować na poważnie.

Ale ta kasa jest na inne rzeczy i chyba sam nie wierzysz, że wszyscy są w tak zajebistej sytuacji, że rodzice nie wiedza na co mają kasę wydać. Tym bardziej w czasach inflacji.

To akurat pisze pod Twoje wywody o tym, że rodzice by chcieli wprowadzić dziecko w świat piłki i zachęcić do jego uprawiania. ;) No więc do tej zachęty mają teraz narzędzia w postaci "500+", których kiedyś nie było, a żyć jakoś trzeba było. :) mało tego - bezrobocie 20%, inflacja niemal 10% i pensja minimalna rzędu 500zł brutto. Kto to przeżył to pamięta, jak ciężko było. Resztę już wyżej napisałem. 

12 minut temu, domin107 napisał(a):

No bo  się nie dogadali z c+ wtedy.

Serio? Jeden mecz powinien być w otwartej TV i się jednak nie dogadali - no szok! To dlaczego teraz mieliby się dogadać?

 

13 minut temu, domin107 napisał(a):

 

Ale zostanie na danym poziomie. Dzieki temu tyle kosztuje i się opłaca mimo innych treści.

Taaaa jasne.... Tak się bardzo opłaca, że oglądalność w pięć lat spadła prawie o milion. Aż strach pomyśleć ile wynosiłaby oglądalność ostatniego sezony, gdyby nie było FC Barcelony i Lewandowskiego (te mecze miewały nawet 1,7-1,9mln, inne nawet 700tysięcy potrafiły nie osiągać).

 

17 minut temu, domin107 napisał(a):

I to ma być wyznacznik na cały kraj ? 

 

Aha i został pominięty inny fakt kontrujący Twoją głupią wypowiedz, że to żadna strata.

TVP ma lepszych komentatorów i oprawę.

 

LM w formie jednego meczu w otwartej antenie lub otwartym strimie jest potrzebna i zawsze będzie. Promocja sportu na wysokim poziomie i zdrowego stylu życia.

Nie wyznacznik, a pokazanie jakie jest podejście ludzi. Będzie to będzie - nie to nie. ;)

Taka promocja, że przez pięć lat suba oglądalność tej "piłki na wysokim poziomie" spadła prawie o milion. Najpierw trochę poczytaj zamiasy się wypowiadać. ;) 

Może lepiej niech w TVP inwestują w programy typu "O co biega?" z C+. Taniej, a promocja "zdrowego stylu życia" jest. :) No i pieniądze podatników nie pójdą w błoto. :)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardzo cieszy, że oprócz PP zainwestowali bardziej w 2. ligę i kupili 1. ligę. 

Dekoder Polsatu nie będzie już potrzebny, a w dekoderze CANAL+ będziemy mieć wszystko z piłki w jednym miejscu. 

Do tego mecze polskich klubów w pucharach europejskich.

Moim zdaniem to bardzo dobra droga jaką obrało TVP Sport. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem mega zadowolony z faktu kupna przez TVP praw do Pucharu Polski oraz 1 i 2 ligi. Byłem już zdecydowany kupić PBG z pakietem S w promocji 12/12 (dla 1 ligi i meczy które nie są transmitowane na kanałach sportowych Polsatu) Dla mnie pakiet sportowych kanałów Polsatu przestaje istnieć wraz z utratą tych praw. Rozgrywki ligi mistrzów nigdy mnie nie interesowały, natomiast liga europy jak najbardziej. Rozgrywki krajowe traktuję jako priorytet, cała reszta to tylko dodatek.

Nie oglądam pod kątem sportowym, nie ekscytuje się bramkami a wynik spotkania jest mi obojętny.

Edytowane przez Woocash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...