Skocz do zawartości

Prawa i komentatorzy w polskich stacjach sportowych


lukas_k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

37 minut temu, Pawop napisał:

Viaplay będzie kosztować 34 PLN, to oficjalna informacja. Wątpie, żeby teraz zmienili cenę.
 

Z tego co pamiętam to było od 34 zł czy ok 34 zł. Wiec nie byłbym taki pewnein że to będzie ta konkretna kwota.Tym bardziej że chyba gdzieś za granicą są różne pakiety i ceny. Pytanie czy będą rozdzielone treści filmowe i serialowe od sportowych. Bo sa tacy co ich interesuje tylko sport albo tylko film ale zapewne będzie to tak wykombinowane by płacić i za jedno i za drugie czy to cię interesuje czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem i uważam, że w tym wypadku jak ze sportu mają, co mają, to pakiet sportowy wyglądałby śmiesznie, ale pewnie coś dokupią, lub na początek jeden abonament, a z czasem podział.
Co do oferty filmowo-serialowej, to pewnie ich originalsy, jest też sporo seriali, które u nas nie miały premiery. Filmy pewnie te same co na innych streamingach, chyba, że i w tym segmencie szarpną się na znaczący wydatek. Zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny gracz na polskim rynku praw sportowych widzę się mocno rozpycha. Nie znam kulis wyjścia z Polski właścicieli Eleven, ale wykupienie ich przez Polsat potwierdziło moje przekonanie, że na tym rynku trudno jest zarobić nowym tworom. Teraz Viaplay się pojawia. Ja podziękuję. Szkoda, że stracę dostęp do Bundesligi i rozgrywek o europejskie puchary drugiego i trzeciego sortu, ale kto zapłaci 30-40zł miesięcznie za kilka meczów? Mam jedynie nadzieje, że mecze polskich drużyn w europejskich pucharach pokaże TVP za darmo(a właściwie za 2 miliardy złotych rocznie podatników).:)


 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ezequiel93 napisał:

Ja podziękuję. Szkoda, że stracę dostęp do Bundesligi i rozgrywek o europejskie puchary drugiego i trzeciego sortu, ale kto zapłaci 30-40zł miesięcznie za kilka meczów?

Poczytaj wczorajsze posty , to się dowiesz , że są zaineresowani.

Te mecze to akurat dobrze, że będą w streamingu,  bo nasze druzyny grają w takiej fazie , że wcześniej były tylko transmisje klubowym smartfonem 😁 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, ezequiel93 napisał:

Kolejny gracz na polskim rynku praw sportowych widzę się mocno rozpycha. Nie znam kulis wyjścia z Polski właścicieli Eleven, ale wykupienie ich przez Polsat potwierdziło moje przekonanie, że na tym rynku trudno jest zarobić nowym tworom. Teraz Viaplay się pojawia. Ja podziękuję. Szkoda, że stracę dostęp do Bundesligi i rozgrywek o europejskie puchary drugiego i trzeciego sortu, ale kto zapłaci 30-40zł miesięcznie za kilka meczów? Mam jedynie nadzieje, że mecze polskich drużyn w europejskich pucharach pokaże TVP za darmo(a właściwie za 2 miliardy złotych rocznie podatników).:)


 

Mam dokładnie takie samo zdanie. Szkoda 1 czy 2 meczów Bundesligi, ale zdecydowanie nie jest to liga, którą muszę oglądać. Tym bardziej LE, w niej w tym sezonie nie oglądałem żadnego spotkania. Do zapłaty mogłaby mnie skłonić tylko obecność meczów Legii, ale mimo że zabrzmi to absurdalnie, wierzę w Kurskiego. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nent w komunikatach podkreśla,  że i Bundesliga i Liga Europy to atrakcyjne prawa dla polskiego kibica.

Pierwsze, ze względu na liczbę występujących polskich piłkarzy z Lewandowskim na czele. Co w sumie nie dziwi.  Patrząc na wyniki oglądalności to mecz drużyny z Monachium osiąga ponad 200 tys widzów. Co jest oczywiście bardzo dobrym wynikiem. 

Drugie ze względu na występ polskich ekip w tych zawodach.  

 

Sam jestem ciekawy jak sobie Viaplay poradzi na naszym rynku.  Pamiętam,  że jak Eleven wchodził to pojawiło się wiele głosów, że trzeba dopłacać extra 15zł, a przecież praw sportowych było więcej. Tutaj trzeba będzie wydać 34zł. Wiem, że będą jeszcze filmy i seriale, ale jeżeli kogoś interesuje tylko sport? Eleven pomimo dużej ilości praw i stosunkowo niskiej ceny skończył pod skrzydłami Polsatu. 

Ciekawe jak wyjdzie Viaplay w naszym kraju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marekpolek

Za parę miesięcy spadnie hurraoptymizm co niektórych, obraz ze słabą płynnością, i opóźniony o minutę do rzeczywistości. I to tylko za 34 zł ekstra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, marekpolek napisał:

Za parę miesięcy spadnie hurraoptymizm co niektórych, obraz ze słabą płynnością, i opóźniony o minutę do rzeczywistości. I to tylko za 34 zł ekstra.

Zachowujesz się jak dziecko. Nie chcesz, nie subskrybuj i nie marudz.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kamil2505 napisał:

Pierwsze, ze względu na liczbę występujących polskich piłkarzy z Lewandowskim na czele. Co w sumie nie dziwi.  Patrząc na wyniki oglądalności to mecz drużyny z Monachium osiąga ponad 200 tys widzów. 

To świadczy o tym, że mowa o niedzielnych kibicach Lewandowskiego a nie kibicach Bundesligi. Kibicach, którzy mogli wykupić dostęp w każdym możliwym miejscu za kilka, kilkanaście złotych, czy też dostawali go w jakimś tam pakiecie. Włączali telewizor przy sobotnim obiedzie i oglądali.

Teraz będzie zupełnie inaczej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, z pewnością zamiast kibicowania Lewandowskiemu, który wychodzi nawet z lodówki, przerzucą się na Yeddera albo Falcao bo mają to w pakiecie ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam start Eleven i nie wróżę sukcesu nowemu graczowi na rynku. W Eleven sobie zdali sprawę, że bez obecności w TV pewnego poziomu nie przeskoczą. Nawet mając na początku Serie A, Ligue 1, szkocką, belgijską i Puchar Anglii. Zaczynając np. starciem pokroju Chelsea-Arsenal. Nie wiem na jakiej podstawie jest myślenie w Viaplay, że wchodzą z atrakcyjnymi prawami. Chyba przeceniają wpływ Lewandowskiego, bo już nie mamy tak wielu polskich grajków w Bundeslidze jak kiedyś. 

Bundesligę sporo osób zwyczajnie odpuści, a Liga Europy i Conference to rozgrywki, które wcale nie przyciągną dodatkowych abonentów. Liga Mistrzów to co innego. 

Także pytaniem nie jest czy, ale kiedy Viaplay będzie zmuszone do odpuszczenia sobie polskiego rynku. To chyba zależy ile mogą wtopić. Moim zdaniem wytrzymają max jeden sezon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, bugmenot napisał:

Tak, z pewnością zamiast kibicowania Lewandowskiemu, który wychodzi nawet z lodówki, przerzucą się na Yeddera albo Falcao bo mają to w pakiecie ;).

Dokładnie tak. Jak już niedzielny kibic zorientuje się, że Lewego nie ma w telewizji a gdzie, w jaki sposób i za ile może go teraz zobaczyć, to część z tych 200 tyś. machnie ręką, odpali swoją kablówkę/platformę za którą płaci abonament i w sobotnie popołudnie obejrzy coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Panowie, jak każdy gracz wchodzę z przytupem. Później rynek wszystko zweryfikuje. HBO jak startowało w Polsce to tez pokazywało sport, wprawdzie tylko boks, a;ale to były dobre czasy boksu zawodowego. Teraz już tylko filmowo-serialowo, a gale HBO często pokazywał Polsat Sport. Wiec zobaczymy jaka bedzie przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...