Skocz do zawartości

Prawa i komentatorzy w polskich stacjach sportowych


lukas_k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, bugmenot napisał:

No jeśli do tego kto ma tutaj dominującą pozycję nie przekonuje Cię to, że Movistar oddał DAZN prawa do F1, to już nic Cię nie przekona - bo jesteś po prostu zaślepiony.

Tak samo jak Ty. Ja wychodzę, z założenia, że jak ktoś czegoś nie chce, to tego nie robi a skoro robi, to znaczy, ze widzi w tym biznes, interes, zysk. Pieniądze z telewizji nie śmierdzą (zwłaszcza w trudnych czasach) bardziej od tych ze streamengu a skoro to już drugi a może za chwilę i trzeci taki przypadek, to czy można nazwać to przypadkiem...

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszedłeś z całkowicie błędnego założenia, że to Movistar robi DAZN łaskę, że wreszcie da im coś zarobić dzięki dwóm kanałom na satelicie.

Ale to już takie typowo forumowe jest - Eleven też miał dawno upaść, Netflix, Amazon itd.
Za to coraz mniej liczące się marki typu Canal+ czy HBO są tutaj nadal u niektórych na topie.

 

Fakty są takie, że Movistar:

- dostał kanały w jakości 4 Mbps z ochłapami z platformy streamingowej za pełną cenę bez dostępu do transmisji w necie,

- zlikwidował swój kanał F1 i oddał prawa do DAZN.

 

Jeśli to świadczy o tej sile telewizji linearnej o której pisałeś wcześniej to nie mam więcej pytań.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakty są takie, że DAZN dogadał się z platformami we Włoszech, Hiszpanii, wystąpił o koncesje w Niemczech, choć wcale tego nie musiał robić. Po co im to, skoro mają taką świetnie prosperującą platformę streamingową? Przecież telewizja to przeżytek, tworzymy coś nowoczesnego, co z założenia ma działać w streamingu. Taki był plan a teraz jednak spoglądamy w kierunku telewizji? A nie, czekaj, może ta telewizja jeszcze się do czegoś przydać...

Edytowane przez vigoo
  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś nie próbował zaklinać rzeczywistości, warunki na których kanały DAZN znalazły się w Movistarze, jasno wskazują, że to nie DAZN potrzebował Movistara, a odwrotnie.

 

Na to, że "zwykła" telewizja to przeżytek wskazują czyste liczby - ogromny wzrost subskrybentów usług OTT i ciągły spadek tych dla usług linearnych na wszystkich istotnych rynkach.

Tutaj ciekawy artykuł o tytule: "Another Study Has Prophesied the Extinction of Traditional TV"

https://observer.com/2020/08/coronavirus-cord-cutting-netflix-amazon-hulu-disney/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, vigoo napisał:

Niczego nie zaklinam, tylko wskazuję na paradoks, że streamimg który miał wykończyć telewizję tradycyjną, teraz sam uruchamia kanały linearne a to wskazuje, że telewizja jeszcze nie zginęła... póki my żyjemy.

Można zaklinać rzeczywistość, jeszcze  póki co widać przewagę tv linerarnej nad streamingiem, ale prawda jest tak, że 5-10 lat i większość kanałów będzie padać, bo po prostu nikt tego nie będzie oglądał. Natury nie oszukamy, starsi umierają, młodsi wchodzą na rynek, a oni wybierają Netflix, czy HBO, żeby oglądać film, a nie TVP, czy TVN. Wg mnie podobnie będzie ze sportem, kto ma dostęp do DAZN niemieckiego, czy hiszpańskiego, wie o czym piszę. Mecz na żądanie, bez nagrywania, przychodzę, włączam i oglądam. Jak nie mam czasu, to oglądam highlighsty  3-5 minutowe. Minus jest taki, że przy rozdrobnieniu praw, żeby obejrzeć legalnie siatkę, piłkę, speedway i załóżmy F1 będzie trzeba zapłacić niedługo z 200zł bez internetu. Nigdy nie rozumiałem i nie zrozumiem jak to jest, że w Polsce mieliśmy Cyfrowy Polsat, swego czasu N-ka i Canal+, a w Niemczech, Włoszech, czy Anglii (dopiero potem był BT) jedna platforma Sky. Ja wiem, że zaraz odezwą się malkontenci, że 4K, czy 8K, jak to? ale oglądając DAZN, czy IPLĘ, czy Eurosport Player przy dobrym necie, wierzcie mi, że obraz naprawdę jest bardzo dobry, nawet lepszy niż na niektórych kanałach Vectry HD.

Podsumowując, mamy zabiegane społeczeństwo, może czas pandemii trochę je wyhamował, ale znowu wrócimy do punktu, w którym oglądalność kanałów będzie spadać i tego nie zatrzymamy. Idealnie byłoby płacić kablówkom za każdy oglądany kanał, to nagle okazałoby się, że z 200, czy 300 kanałów zostałaby połowa, albo mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, picassopawel napisał:

Można zaklinać rzeczywistość, jeszcze  póki co widać przewagę tv linerarnej nad streamingiem, ale prawda jest tak, że 5-10 lat i większość kanałów będzie padać, bo po prostu nikt tego nie będzie oglądał.

W Polsce , to będzie za 20 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za informacją portalu Goal.pl

Nadawca na razie nie chce zdradzać kwoty, jaką będą musieli wydać kibice, by uzyskać dostęp do platformy, ale nieoficjalnie słyszymy, że może to być około 30-40 zł miesięcznie. To jednak kompletnie nieoficjalna wiadomość, którą da się usłyszeć w kuluarach, ale i najbardziej wrażliwa kwestia. Nadawca cały czas bada rynek, nie chcąc oficjalnie zdradzić swoich przemyśleń. Nikt nam zatem tego nie potwierdza. – O szczegółach oferty cenowej będziemy informować wkrótce – słyszymy. Odpowiedzi na inne pytania są już jasne. NENT nie umożliwi wykupu pojedynczych meczów, co jest możliwe np. w serwisie Ipla, gdzie znaleźć można transmisje z I ligi lub Pucharu Polski. Jedyną opcją na korzystanie z oferty będzie zatem stała subskrypcja.

 

Nowy właściciel praw planuje bardzo szerokie ogrywanie dni meczowych. Z tego, co słyszymy, od późnego popołudnia do późnych godzin wieczornych, emitowane będzie studio meczowe, obejmujące wszystkie czwartkowe spotkania rozgrywane zarówno w ramach Ligi Europy, jak Ligi Konferencji UEFA.

 

NENT Group nie planuje sprzedaży sublicencji. Pojawia się zatem pytanie, czy meczów polskich drużyn grających w pucharach drugiej i trzeciej kategorii nie zobaczymy na żadnym z regularnych kanałów telewizyjnych? Wiele zależy od interpretacji ustawy o radiofonii i telewizji oraz późniejszego rozporządzenia Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Teoretycznie zobowiązują one do pokazywania w otwartej telewizji ważnych wydarzeń sportowych. Problem w tym, że w tych aktach są one konkretnie określone, a nazwa – co oczywiste, bo rozgrywki są nowe – Liga Konferencji się w nim nie pojawia. O interpretację zapisów zwrócimy się do KRRiT.

 

Pojawiły się także informacje, że trzeba będzie się przygotować na śledzenie meczów z zagranicznym komentarzem. Zweryfikowaliśmy to. – Mecze transmitowane za pośrednictwem platformy Viaplay będą komentowane przez najwyższej klasy polskich komentatorów – słyszymy. Przedstawiciele NENT Group spytani o nazwiska nabierają jednak wody w usta.

Źródło: https://www.goal.pl/premium/le-cl-kto-pokaze-mecze/

Edytowane przez firemanbuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, firemanbuba napisał:

Za informacją portalu Goal.pl

Nadawca na razie nie chce zdradzać kwoty, jaką będą musieli wydać kibice, by uzyskać dostęp do platformy, ale nieoficjalnie słyszymy, że może to być około 30-40 zł miesięcznie. 

Dla mnie to rozsądna cena.

Mam nadzieję,  że będzie apka na Tizeny oraz przystawki z Androidem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej tu po wątkach czytałem że będa mocno walczyli o LM😃 I tak tu niektóre osoby tłumaczyły reklamy😉Poza  żużlem nic nie wygrali i to jeszcze mocno przepłacili. Mało tego te prawa dalej w nSport który jest w tanim pakiecie a nie opcji C+. Kolejnym teraz tłumaczeniem jest Ekstraklasa  o której poziomie raczej nie ma co pisać bo tam poziomu żadnego nie ma. Za to władzę przy każdym przetargu krzycza o dużo wiecej kasy😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...