Skocz do zawartości

Prawa i komentatorzy w polskich stacjach sportowych


lukas_k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 6.02.2021 o 20:25, TimesSquare napisał:

Ja wiem, że dla większości jest fajnie, że TVP kupuje Puchar Włoch i Hiszpanii, kupuje prawa do części Ligi Mistrzów, kupuje sobie Superbowl i tak dalej, bo później mogą sobie oglądać takie mecze "za free" (w teorii za darmo, bo w praktyce zapłacili za nie w podatkach). I ja wiem, że to fajnie brzmi: "oglądam za darmo i nie muszę płacić tym żabojadom i Solorzowi za mecze", ale ja nie wyznaje takiego podejścia. Jeśli chce coś oglądać - płace za to. A TVP to telewizja publiczna i ma do wypełnienia określoną misję. Od tego ona jest. Jeśli tego nie robi, kupując sobie Superbowle, puchary lig zagranicznych tym samym wspierając je z pieniędzy zwykłych ludzi, to nie powinna istnieć. Albo wypełniają misję za moje i twoje pieniądze, albo niech przekształci się w prywatny twór. To jest moje zdanie.

W Anglii Superbowl pokazywało BBC, we Włoszech RAI, oni też źle robią? 😆

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kunkore napisał:

W Anglii Superbowl pokazywało BBC, we Włoszech RAI, oni też źle robią? 😆

Nie wiem, jak finansowane są media publiczne w tych krajach (podejrzewam, ze inaczej niż u nas), wiec ci nie odpowiem dokładnie. Jeśli tak samo, jak w Polsce to tak, źle robią. Nie rozumiesz, ze tu nie chodzi o to, czy to się dzieje w Polsce, czy w Anglii? Nie chodzi o to, czy rządzi tym PiS, PO czy Partia Przyjaciół Piwa? To jest złe w samej logice. Nie może być tak, ze stacja publiczna wydaje pieniądze podatników na jakieś Superbowl, czy inne komercyjne/ zagraniczne imprezki. Jeśli chce to robić, to niech przekształci się w stacje prywatna i płaci za to, ze swoich, zarobionych pieniędzy. Rozumiesz? I ja doskonale zdaje sobie sprawę, ze gawiedź się cieszy, bo ma "ZA DARMO" i nie musisz płacić złodziejom prywaciarzom, ale mnie nie interesuje gawiedź, która patrzy tylko, aby jej dawano za darmo, bo chce tylko żreć z pieniędzy innych.

 

I jak jest na zgniłym, moim zdaniem, zachodzie, w cofającej się i żebraczej Europie, mnie nie interesuje. Gdyby w Anglii i we Włoszech zabierali podatnikom pieniądze i palili nimi w piecu w szkole publicznej, to tez byś się cieszył, ze w Polsce to wprowadzają? Tez byś uśmieszkiem mi odpisywał, gdybym się z tym nie zgadzał, ze "a co, oni źle robią? Dbają o dzieci przecież, aby im zimno nie było na lekcjach". Bo "oni" tak robią to znaczy, ze na pewno jest dobre. Bo NA ZACHODZIE tak robią! Szkoda slow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, TimesSquare napisał:

Nie wiem, jak finansowane są media publiczne w tych krajach (podejrzewam, ze inaczej niż u nas), wiec ci nie odpowiem dokładnie. Jeśli tak samo, jak w Polsce to tak, źle robią. Nie rozumiesz, ze tu nie chodzi o to, czy to się dzieje w Polsce, czy w Anglii? Nie chodzi o to, czy rządzi tym PiS, PO czy Partia Przyjaciół Piwa? To jest złe w samej logice. Nie może być tak, ze stacja publiczna wydaje pieniądze podatników na jakieś Superbowl, czy inne komercyjne/ zagraniczne imprezki. Jeśli chce to robić, to niech przekształci się w stacje prywatna i płaci za to, ze swoich, zarobionych pieniędzy. Rozumiesz? I ja doskonale zdaje sobie sprawę, ze gawiedź się cieszy, bo ma "ZA DARMO" i nie musisz płacić złodziejom prywaciarzom, ale mnie nie interesuje gawiedź, która patrzy tylko, aby jej dawano za darmo, bo chce tylko żreć z pieniędzy innych.

 

I jak jest na zgniłym, moim zdaniem, zachodzie, w cofającej się i żebraczej Europie, mnie nie interesuje. Gdyby w Anglii i we Włoszech zabierali podatnikom pieniądze i palili nimi w piecu w szkole publicznej, to tez byś się cieszył, ze w Polsce to wprowadzają? Tez byś uśmieszkiem mi odpisywał, gdybym się z tym nie zgadzał, ze "a co, oni źle robią? Dbają o dzieci przecież, aby im zimno nie było na lekcjach". Bo "oni" tak robią to znaczy, ze na pewno jest dobre. Bo NA ZACHODZIE tak robią! Szkoda slow...

Ponad połowa dochodów TVP Sport jest spoza pieniędzy publicznych, dostają 0zł z abonamentu, a z rekompensaty 80 milionów, więc skąd wiadomo, że akurat z nich wydano? 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Przemolo napisał:

To jakby mieli wspierać polski sport to powinni wykupić całą Ekstraklasę w piłce nożnej i całą Ekstraligę w żużlu bo na coś te moje pieniądze podatnika musiałby pójść, skoro nie było by nawet Ligi Mistrzów w środy .

Nie byloby nawet na Lige Mistrzow. NAWET na Lige Mistrzow XD Swietny tekst! Ciezkie czasy by nastaly, co nie? Srodowy mecz za pieniadze. Skandal! Prywacierze egoisci!

 

Sport to nie tylko pilka nozna. Powinni inwestowac w polski sport ogolnie. Przede wszystkim sport reprezentacyjny i w nizsze ligi pilkarskie, siatkarskie, zuzlowe, koszykarskie, sport mlodziezowy. Wiadomo, ze ekstraklasa jest bardzo droga. Dlatego jest przygotowany pakiet praktycznie specjalnie pod TVP: jeden mecz w kolejce + magazyn, skroty spotkan + urywki w programach sportowych. 

 

@kunkore Jasna sprawa! Zaraz sie dowiemy, ze TVP Sport utrzymuje sie samo. Spokojnie, nie bede na sile wchodzil w dyskusje. Masz swoje zdanie, spoko. Nie bede nikogo przekonywal do mojego zdania. Kazdy ma swoj rozum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.02.2021 o 16:54, TimesSquare napisał:

Zakup Superbowl przez TVP to jest po prostu skandal i sprawa powinna trafić z miejsca do prokuratury. TVP, z racji bycia telewizją publiczną, ma obowiązek stawiania na POLSKI sport. Jaką ta stacja wypełnia misję kupując coś takiego jak Superbowl? Żadną. Wydali PODATNIKÓW pieniądze i zadowoleni chwalą się wszem i wobec.

Niewiarygodne bzdury piszesz, aż przykro czytać. Przypomnę Ci tylko lub poinformuję, że odkąd Eleven stracił NFL nie można było sobie pooglądać Superbowl. Idąc dalej Twoim tokiem wybitnie dziwnego myślenia co w TVP robiła NHL której fanów mamy tu na forum? I tak jak słusznie napisali poniżej nie powinno być żadnych pucharów, ani Włoch, ani Hiszpanii i powinni odkupić od Eurosportu Puchar Niemiec, bo jest prawdopodobieństwo występu Polaków, od Eleven Puchar Anglii, bo mamy tam sporo Polaków, od C+ Premier league, Bundesligę i w ogóle wszelkie ligi we wszelkich sportach w których mamy reprezentantów. Twój tok myślenia jest tak abstrakcyjny i smutny, że aż boli. Pokazywanie sportu to żadna misja. Aha dorzucę Ci mistrzu kamyczek do ogródka. Jak to jest, że TVP nie zakupiła praw do MŚ w ręcznej skoro grała tam reprezentacja Polski? No jak? Woleli wybulić na przaśnego sylwestra? A jaka to misja ten sylwester powiedz mi? To była czysto polityczna zagrywka niezgodna z przepisami epidemiczno-sanitarnymi nagiętymi pod TVP przez miłościwie nam panujących. Aaaa i jeszcze jedno Ci powiem ty nasz piewco misji publicznej. TVP obłowiło się w darta, więc masz powód do zgrzytu, bo zapewniam Cię, że w większości turniejów nie weźmie udziału Krzysztof Ratajski tylko będziesz miał śmietankę darterską w której próżno szukać Polaków :D

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Czy ktoś wie od kiedy TVP Sport ma zamiar puszczać mecze NHL bo ponoć prawa mają ? Nie marudzcie na TVP Sport i Szkolnikowskiego bo zrobili nam fajny kanał sportowy który się bardzo fajnie ogląda,nic tylko bić im brawa że tak się da !!!!!!

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, damiz1992 napisał:

@TimesSquare

Ale to urodziłeś się wczoraj, że masz takie rozkminy z kosmosu o niemisyjności TVP? Przecież to prawda znana i stara jak świat. :D

Dlatego napisalem, ze nie tyczy sie to tylko aktualnego okresu i tej wladzy, ale problem jest od dawien dawna. A, ze teraz o tym pisze? Moze dlatego, ze teraz jest to bardziej widoczne, nie wiem. Wyszedl temat zakupionego Superbowl, wiec napisalem. Z mojego punktu widzenia, albo realizujemy misje (bo publiczna taka powinna byc), albo prywatyzujemy i niech bawia sie za swoje pieniadze. No i jest jeszcze 3 wyjscie: zamykamy to dziadostwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)

No to ciekawie, jeszcze LM wyląduje w Eurosportach Premium ;) bo nie sądzę, żeby całość była w kanałach Eurosport1 i 2, które są dostępne już w średnich pakietach. 

 

 

 

Edytowane przez Krzysiek11:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.02.2021 o 00:51, jsc5 napisał:

Witam wszystkich.Czy ktoś wie od kiedy TVP Sport ma zamiar puszczać mecze NHL bo ponoć prawa mają ? Nie marudzcie na TVP Sport i Szkolnikowskiego bo zrobili nam fajny kanał sportowy który się bardzo fajnie ogląda,nic tylko bić im brawa że tak się da !!!!!!

Tak kanał sportowy który nadaje studia w przerwach meczy nadawanych na TVP1 lub TVP2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...