Skocz do zawartości

Prawa i komentatorzy w polskich stacjach sportowych


lukas_k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Albo się coś ma, albo nie. Chyba nie myślicie, że ktoś pozwolił im pokazywać mecze bez podpisanej umowy? Zachowanie jest co najmniej dziwne. Żadnej oficjalnej notki i gdyby nie portale z programem, to dowiedzielibyśmy się gdzieś w połowie transmisji, bo ktoś by przypadkiem zauważył.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Radamantys napisał(a):

Ale to Apple to jakiś wyznacznik jakości? Bo MLS jest za 40 zł. Słaba liga za dużą cenę. Serio chcesz takiego pokazywania sportu w PL? Bo przy tych wartościach za pakiet sportowy będziemy placic po 300-400 złotych 

Gdzie napisałem, że chce??? Czytaj ze zrozumieniem. Chodziło mi o to, że parę lat temu wieszczono przejście transmisji sportowych do streamu, jak widać nie do końca to wyszło. Z drugiej strony w Europie Viaplay zwija się, a MLS potrafi podpisać umowę na cały świat z Apple.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, vigoo napisał(a):

Tworzą jakieś tajemnice, niedopowiedzenia. Pokażemy mecze, ale nie możemy potwierdzić, że kupiliśmy prawa. Bezdomny przechodził obok i im je podarował czy jak? A może teraz kupuje się każdą kolejkę oddzielnie? 😆 Niepoważne...

Sugerujesz, że nie kupili praw ale mimo to pokazują mecze włoskiej i francuskiej? A skąd niby biorą sygnał z tych meczów skoro nie mają praw? Ze strumyka? xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wg mnie dogrywają sublicencje z innymi stacjami. Od negocjacji zależy zakres pokazywanych meczy. Jeżeli teraz ogłoszą, że mają prawa do tych lig, a za parę tygodni sprostują, że jednak nie całość tylko 50%, to będzie afera. Dlatego potwierdzają, że pokażą to co jest w ramówce, ale za parę tygodni ramówka już może wyglądać inaczej, z okrojoną wersją i meczami w innych stacjach, najbardziej prawdopodobne to PSP i/lub C+. Jeżeli dadzą włoską, francuską, i np. F1 czy PL do PSP, to C+ na kolanach będzie prosić o powrót PSP i dadzą w zamian C+3 oraz C+Extra. Ale oczywiście mogę się mylić bo to spekulacje.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli daliby włoską, francuską czy F1 do PSP to eleveny wtedy straciłyby sens. Nie zrobią tego. Popytam znajomego z jednej z platform o co chodzi i dam znać bo na razie to tylko spekulacje. Ale patrząc na to jak późno Włosi i Francuzi zaczęli sprzedawać prawa za granicą i jaki [beep] mieli z prawami we własnych krajach, to stawiam na to że mają opóźnienie z formalnościami i dlatego nie było jeszcze żadnych komunikatów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że może i tak być, że czekają na ostateczny ruch Canal+ względem Polsatu. Chodzi o udostępnienie LM i Ekstraklasy PB . Jeśli to się nie stanie, być może ligi jak również inne prawa wylądują w Polsacie. 

Umowa C+  z Eleven zapewne się kończy z końcem umowy na Ekstraligę, może i dłużej. Jeśli Polsat chce walczyć, to przecież nie będzie wszystkiego na tacy dawać konkurencji. Tak to widzę.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku września jest przerwa na kadrę (Liga Narodów) i pewnie po niej ujrzymy już podzielone prawa na dwie stacje. Jeśli to rzeczywiście chodzi o sublicencję, ale zapewne tak, skoro Serie A już daaawno dało komunikat, że w Polsce prawa sprzedane, to gdzie tu dogrywanie formalności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę tylko, że kilka dni temu Patryk Mirosławski napisał na X: „To lato było dla nas bardzo udane, a o wszystkim będzie wkrótce informować Eleven (będzie grubo)”. Tymczasem piszecie czarne scenariusze na podstawie neutralnej informacji, że "komunikaty związane z poszczególnymi prawami będą publikowane w odpowiednim czasie" i że Eleven Sports pokaże mecze, które są w ramówkach (czyli nie usunie ich nagle, są zagwarantowane).

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, damian1979 napisał(a):

Serie A już daaawno dało komunikat, że w Polsce prawa sprzedane

 

Nie tak dawno. Na posiedzeniu Lega Serie A w dniu 28 czerwca 2024 roku kluby jednogłośnie zatwierdziły przyznanie praw do transmisji Serie A, Pucharu Włoch i Superpucharu w Polsce na kolejne trzy sezony. Od zatwierdzenia/wyboru przyszłego dysponenta praw do podpisania umowy, czyli finalizacji sprzedaży, jest długa droga, a po drodze jeszcze wakacje (sezon urlopowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Anito, owszem może i dla Eleven to lato jest bardzo udane i po ogłoszeniu Bundesligi oraz po tym co widzimy w ramówkach już można tak stwierdzić. Być może dojdzie coś jeszcze, ale to wiadomo jeszcze nie teraz co najwyżej przyszły sezon bądź rok. Ale to też nie wyklucza tego co np: Ja napisałem.  W ogóle ostatnio jakoś mało komunikatów oficjalnych, wszystkiego trzeba się domyślać. Ale nie wierze, że 'zimna wojna" C+ z PB nie ma tu żadnego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Anita Kaźmierska Pani Anito, a orientuje się Pani co z prawami do Premier League? O tym, że Viaplay przejmie ligę angielską było wiadomo jeszcze przed rozpoczęciem ostatniego sezonu Premier League w Canal+ (dokładnie 7 lipca 2021 ogłoszono, że sezon 2022/2023 będzie w Viaplay). Tymczasem, mamy dziś 21 sierpnia 2024, nowy sezon Premier League rozpoczęty, a wciąż nie wiemy kto pokaże te rozgrywki w sezonie 2025/2026. Z czego to wynika i czy można spodziewać się rozstrzygnięcia przetargu w najbliższych tygodniach?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetarg będzie ale mocno muszą zejść z ceny, C+ to weźmie albo Polsat., ci drudzy musza sobie odbić przegraną o LM :) i zmusić żeby była wymiana ekstraklasę za PSP ponownie.

C+ musiały wydać rekordową kasę i wcisnąć to do super piłki albo jeszcze gorzej kolejny pakiet utworzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Olisadebe napisał(a):

Sugerujesz, że nie kupili praw ale mimo to pokazują mecze włoskiej i francuskiej? A skąd niby biorą sygnał z tych meczów skoro nie mają praw? Ze strumyka? xD

Nic nie zrozumiałeś. Śmieję się z tych dziwnych komunikatów, które niczego oficjalnie nie potwierdzają a jednocześnie zapewniają, że pokażą mecze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Ligę Mistrzów póki co uczciwie trzeba przyznać, że Canal+ traktuje swoich abonentów lepiej niż Polsat. Osoby, które nie chcą wykupywać pełnego pakietu z LM otrzymują na etapie fazy PO Studio+po jednym meczu we wtorek oraz w środę+skróty (w C+F/C+360). 

 

Jeśli chodzi o Studio na plus łączenia z osobami znającymi aktualną sytuację poszczególnych klubów (np. trener młodzieży Salzburga). 

 

Ciekawe jak będzie rozwiązana kwestia fazy ligowej. 

 

Polsat nie dawał swoim abonentom nic, poza kawałkiem Studia w Polsat Sport Extra bliżej końca obowiązywania praw. 

 

Wydaje mi się, że przejęcie praw do Ligi Europy oraz Ligi Konferencji wyjdzie Polsatowi na dobre. Co najmniej jeden polski zespół w tych rozgrywkach co sezon jest w zasadzie opcją gwarantowana (w eliminacjach Mistrz Polski może pozwolić sobie na dwa przegrane dwumecze, a zdobywca Pucharu Polski  na jeden przegrany dwumecz). 

Edytowane przez Kubio
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Arkon napisał(a):

Generalnie La Liga jest teraz chyba drugą najchętniej oglądaną ligą w Polsce za ekstraklasą.

Ja nie znam nikogo dla kogo La Liga była by priorytetowa. Najwyżej 3-4 wybór.

16 minut temu, Kubio napisał(a):

Jeśli chodzi o Ligę Mistrzów póki co uczciwie trzeba przyznać, że Canal+ traktuje swoich abonentów lepiej niż Polsat

Uczciwym jest brak dostępu do paczki z LM abonentom on-line z terminowymi umowami?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, szwarckopf napisał(a):

Uczciwym jest brak dostępu do paczki z LM abonentom on-line z terminowymi umowami?

Miałem na myśli to, że wybrane mecze dostępne są w tzw. ogólnym/podstawowym sportowym kanale właściciela praw, tu: C+ Family/360. Polsat nie pokazywał spotkań w Polsacie Sport Extra czy innym kanale z portfolio Polsatu. 

 

Czy praktyka - każde nowe prawa = konieczność wykupienia osobnego pakietu mi się podoba? No chyba odpowiedź nasuwa się sama 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...