Jump to content
Frontowiec

Bulionerzy

Recommended Posts

''Bulionerzy'' był to serial komediowy, emitowany na antenie TVP1 w latach 2004-2007. Głównymi bohaterami serialu była rodzina Nowików, którzy wygrywają w konkursie zorganizowanym przez firmę robiącej kostki rosołowe - apartament w centrum Warszawy. Serial był wg. mnie świetnie zrobiony, gdzie także wystąpili znani polscy aktorzy. Uwielbiałem różne sceny m.in rozmowy Piotra Nowika i jego przyjaciela (grał go Maciej Damięcki) w autobusie (gdzie oboje pracowali jako kontrolerzy komunikacji miejskiej), czy sceny ze zwariowanym synem Nowików, który ciągle mówił ''Kurde faja''.

Ten serial był na zmianę emitowany z serialem ,,Lokatorzy". Jak przez długi czas był powtarzany serial ,,Bulionerzy", to nie było ,,Lokatorów"...

''Bulionerzy'' był to serial komediowy, emitowany na antenie TVP1 w latach 2004-2007. Głównymi bohaterami serialu była rodzina Nowików, którzy wygrywają w konkursie zorganizowanym przez firmę robiącej kostki rosołowe - apartament w centrum Warszawy. Serial był wg. mnie świetnie zrobiony, gdzie także wystąpili znani polscy aktorzy. Uwielbiałem różne sceny m.in rozmowy Piotra Nowika i jego przyjaciela (grał go Maciej Damięcki) w autobusie (gdzie oboje pracowali jako kontrolerzy komunikacji miejskiej), czy sceny ze zwariowanym synem Nowików, który ciągle mówił ''Kurde faja''.

W serialu debiutowała między innymi Katarzyna Andukowicz którą to teraz kojarzymy z prowadzenia bodajże rok lub dwa lata temu "Superdzieciaka" czy też obecnie z roli Beatki w Pierwszej Miłości. Co ciekawe rolę Piotra Nowika grał też Piotr tyle że Skarga a rolę pani Nowikowej miała Lucyna Malec. Rolę sąsiadów grali zaś między innymi Przemysław Sadowski, Robert Rozums czy Katarzyna Skrzynecka.

Andukowicz, zdaje się, gra także w Rezydencji. Za to Michał Filipiak, który grał jej siostrę (słynne hasło "kurde faja") jest już przed 40 i nawet nie wiedziałem, że ma żonę Kasię Cynkę, tak od oficerów. Rodzina aktorów. :)

Edited by Barti
Zbędne nadużywanie klawisza spacji. Poprawiono post.