Skocz do zawartości

Kanały kulturalne


Polak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem założyć wątek dotyczący kanałów kulturalnych. Na satelicie znalazłem 3 takie kanały. To Einsfestival, ZDF Kultur i ARTE. Są to kanały niemieckie, ten ostatni posiada także ścieżkę francuską. Są tam prezentowane między innymi filmy fabularne i dokumentalne, na ARTE można trafić nawet na kino nieme, w okresie świątecznym w ZDF Kultur było dużo koncertów, m.in. Sabaton, Coldplay, Queen, Take That. Na ARTE widziałem także występy cyrkowe. Był też dokument o Wigilii w Polsce. Znacie jeszcze jakieś kanały tego typu dostępne na Hotbirdzie lub Astrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3sat na Astrze 19,2E - nadaje dużo produkcji kulturalnych, w Sylwestra przez całą dobę leciały koncerty.

Jeszcze Rossiya K - niezbyt u nas popularny kanał rosyjskiej tv publicznej. Jeśli dobrze pamiętam, to jakoś dwa lata temu (albo zaraz po katastrofie smoleńskiej) leciał na nim chyba "Katyń" Wajdy. Można go złapać na 49.0E albo odbierać w Internecie. Dużo programów kulturalnych leci też na RTR Planeta na Hotbirdzie. Również po rosyjsku.

TV5 Monde na Hotbirdzie, Astrze (tam także lokalna wersja na rynki: francuski, belgijski, szwajcarski). Dużo filmów dokumentalnych, programy kulturalne i rozrywkowe. Na Hotbirdzie jest wiele wersji językowych napisów, również polska, ale tylko na niektórych programach.

Na chwilę obecną tyle przychodzi mi do głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Postanowiłem nieco odświeżyć temat. Co ciekawe, w środę w ARTE pokazany został występ kabaretu Monthy Pythona. Chyba po raz pierwszy widziałem tam kabaret. Nie dawno był też tam emitowany kultowy film Nagi Instynkt. Ciekaw tylko jestem, tego o czym pisałem w wątku o TVP Kultura. Mianowicie kiedy te stacje zaczną wymieniać się własnymi produkcjami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Obecnie jest kodowany na satelicie.

 

Co nie do końca jest prawdą. Paczka Duna w HD koduje pewne pozycje programowe (np. F1), a oprócz tego jest FTA (mimo załączonego cały czas znacznika kodowania). Do tego każdy z kanałów Duna ma swoją wersję Europa, która to jest całkowicie FTA. Ramówka różni się głównie wtedy gdy na tych krajowych lecą programy z ograniczeniem licencyjnym na Węgry.

 

Paczka dostępna na 9E, 11957 V 27501, a oto jej skład:

 

25kha4p.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...