Skocz do zawartości

Jaki TV wybrać do 2500


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Telewizor wyświetla odbierany standard a nie ustawienie, dlatego zawsze pisze 50Hz. Z innych źródeł (hdmi, component, scart) też będzie zawsze pokazywał ile Hz jest na wejściu a to zależy od urządzenia które podłączysz (sposobu w jaki generuje obraz).

Z tym skakaniem to tak już jest - obraz jak w tanich telewizorach bez przetwarzania sygnału (tylko usuwanie przeplotu) - na dużym ekranie bardziej to widać po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Wszystkie plazmy czy to Panas czy to Sams potem LG będą wycofane koniec produkcji

 

a po tej lekturze

http://www.hdtv.com.pl/forum/lg/109132- ... lb-52.html

 

troche sie krzywie palił sie człowiek na LGka a widać że Sams na czele szkoda tylko że Sams to najgorsza fonia z wszystkich TV dźwięk jak przez szklanke przeciętny desing fatalne nóżki brak Woofera LG to wszystko ma jednak poczytałem że

ma słaby procek nie wiem jak z płynnością ale informują o trybie skokowym w jasnym pokoju oraz zaciemnionym bardzo średnio

Natomiast 3D znowu lepiej LG bo Sams ma migawke.

 

Oczywiście mowa o serii H 40cali 42.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziany w sklepie Philips 4109 mi się podobał na tę półkę cenową. Jakość obrazu nie powala, ale to zupełnie co innego niż dawne, tanie telewizory dostępne dla każdego. Obraz jest raczej czysty i wyraźny, trochę gorzej radzi sobie z ruchliwymi scenami oraz odwzorowaniem czerni, ale wg mnie to najlepsze co możesz znaleźć w tej cenie. Na wszelki wypadek przyjrzyj się również serii 5, może znajdziesz coś dla siebie w podanej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to alternatywa pewna vs LG ale brak Suba fonia wręcz tragiczna smarttv niby lepsze i naj vs pozostałe inne TV jednak 3d migawkowe . Desing słaby wiecznie te same krzyżowe nóżki delikatnie lepsza czerń niż w LG ale większy clouding

 

jednak model z literka H jest wydajniejsze i jednocześnie droższy.

 

Mam fotke modelu H zrobiłem sobie i porównałem z LG stojącym obok jednak takie porównania można sobie wstawić miedzy bajki w salonach TV są ustawione w trybie sklepowym i kiedy patrzyłem to LG był jaśniejszy płynniejszy i lepsza czerń.

 

Najśmieszniejsze jednak to że jak wybierzemy oba TV LG 42 seria LB jak i Samsung 40H6600 to na obu w opiniach zero negatywów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model LB5500 będzie bez suba i może być trudniej dostępny Samsung to raczej modele 6xxx Matryca IPS nie jest doskonała mam ja w monitorze co prawda na obecna chwile Monitory a TV to 2 światy bo przed TV siedzisz 2-4 metry a monitem pol metra.

Ale jak się patrze na monitor np za nisko to się musze podnieść bo obraz nie jest za jasny

 

philips odpada kilka osób z nieistniejącego już menu opinie podało że ich TV z Ambi kilkukrotnie kończyły w serwisie bo pojawiała się jakaś pionowa linia i co wymiana to było gorzej każdy z nich więc wybrał zwrot kasy i oddali TV.

 

Trzeba powiedzieć że jesteśmy teraz rozdarci przy Sams i LG

Sony tutaj płacimy za marke

 

Szkoda Plazm że mission over ale producenci poszli w kierunku OLED a FULL OLED to za wysokie koszty produkcji itd itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
jeśli średnio sobie radzi z ruchem to po co taki TV ? ten Ambilight u mnie to by się tak sprawdził że skończyło by się u mnie zlotem komarów ciem i koników polnych. Podziękuje :)

 

na HDTV forum czytałem by unikać wszystkich matryc do/poniżej 2500zł śmierdziało antyreklamą :)

 

Jeszcze nie słyszałem o takim wytłumaczeniu niechęci do ambilighta. Jak Ci się nie zlecą do ambilighta do przykucną sobie na ekranie. :D

Ambilight nieco podkręca kontrast w telewizorze LED, poza tym tworzy iluzję większego pola obrazu. Mnie się podoba te rozwiązanie. Szkoda, że dopiero teraz pojawiły się telewizory z opcja czterostronnego ambilighta. Jeszcze lepiej z kolei się zapowiada ambilight 2. Ma rzucać na ścianę nie tyle co poświatę w kolorze krawędzi ekranu, ale być normalnym przedłużeniem obrazu. Tak jak na video. Obraz spóźnia się jeszcze nieco, ale pewnie to dopracują.

 

http://vimeo.com/105484314#at=55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradzcie ktory tv lepszy nie moge sie zdecydowac, a chce sobie kupic poki jeszcze sa plazmy, kiedy mi padnie tv mialbym w sam raz, niedrogo, z tych dwoch typow : http://www.euro.com.pl/telewizory-led-l ... bhtml#opis , a tu ten sam, ale w opisie brak System Resolution Upscaler, Technologię 600 Hz Sub field Driving Max http://www.neonet.pl/lg_42pn450b.html?aff_id=200759 , a ten http://www.ceneo.pl/22971084#tab=spec , plazme viery kiedys mialem ale pochodzila na gwarancji a potem piksele szczelily i kilka liniek z nich pionowych poszlo przez cala dlugosc matrycy, ale z obrazu i plynnosci video bylem bardzo zadowolony, oraz z wyswietlaniem kanalow w sd takze, bo o hd to nawet nie mowie bo rewelacja, mimo ze hd ready

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...