Skocz do zawartości

Jaki TV wybrać do 2500


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

Poproszę o pomoc. Poszukuję telewizora do około 2500 zł . Najlepiej około 42 cale, technologia dowolna (choć myślałem o plazmie) Bez obsługi 3D raczej, bo mi osobiście niepotrzebna. Za wszelkie wskazówki będę wdzięczny.

Myślałem o LG 42LN570S ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietajcie tylko o jednej z cech ktore TV musi posiadac plynnosc obrazu

szukajcie lub pytajcie sprzedajacych o funkcje Judder http://en.wikipedia.org/wiki/Telecine#Telecine_judder po naszemu tryb skokowy a jesli wam bedzie wykladac bajke o skanowaniu progresywnym to mu podziekujcie.

 

 

 

Oczywiscie jesli komus to nieprzeszkadza to moze sobie kupic kazdy model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telecine judder dotyczy tylko materiałów nagranych w ntsc dla amerykańskiej telewizji, a film pokazuje błędy juddera w aparacie fotograficznym - skoro on sobie nie radzi to co dopiero telewizory - jeśli materiał jest źle zapisany to tv tak go pokaże i już mamy demo obrazujące zły tv tyle, że dotyczy to każdego telewizora. Tu mały tutorial na ten temat http://dvuser.co.uk/content.php?CID=208

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardziej mi chodzi o odpalenie materialu z pena czy z plytki i tak widac tryb skokowy

 

amerykanie uzywaja 59.97 klatek region ntsc ale nie ma czegos takiego jak PAL i NTSC w Blu ray jest tylko roznica klatek tak jak to na allegro wypisuja bzdury .

 

 

U nas natomiast coraz wiecej materialow 25i nie trzymaja sie w ogole specyfikacji 23.976

 

nie wszystkie playery obsluguja 24fps lub nie wszystkie TV sobie radza z 24fps nawet jak sie ustawi jakis marketingowe ulepszacze plynnosci

 

nalezy tez unikac TV ktore maja 50hz tylko nie chodzi tutaj tez o marketingowe 500 i wiecej Hz bo to nie jest "dodatke" eliminujacy judder.

 

 

Beda w jednym z salonow SONY byl transporter 3 puszczony wszystko OK ale nie w tych cenach.

 

Znajomek ma Sharpa LCD FULL LEDA ale nie wiele sie moge od niego dowiedziec bo on przeszedl z CRT od razu na FULL LEDA wiec porowniania zadnego z innymi LEDAmi czy Plazmami

 

 

 

@past25 wszystko zalezy od budzetu i to co chcesz uslyszec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak powiedzialem musisz najpierw powiedziec co chcesz osiagnac i jaki masz budzet

 

sa osoby co pasuje im plastik fonia do glaskania bez basow i dziek plaski plytki

 

a sa osoby takie jak ja ktore maja wzmachorek 7.1 glosniki VK SUBA 100W mimo ze malo to jak podlacza Transformers to jak walnie basami to czasami trzeba wrecz sciszyc

 

sa tez totalne geeksy na HDTVPOLSKA co potrafia zapodac zestaw do 7tys i zrobic w domu lepsze warunki dzwiekowego niz w salach kinowych [ a uwierz mi jest to mozliwe]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/yamaha-rx-v375-prism- ... 76771.html taki przecietny zestawik lecz do tego potrzebujesz jeszcze dobrego Woofera http://allegro.pl/kolumny-glosnikowe-su ... ategory-11 wybor jak widzisz duzy :)

 

 

jednak tak jak powiem kazdy jest inny najlepiej pochodzic po salonach z wlasnym nosnikiem pytac naciskac mowic podlacz pan mi ta plytke nawet audio bo chcesz odsluchac

 

sa tez salony odsluchowe

 

wtedy mozesz sobie porownac jak graja zestawy z plastikiem dla osob niewymagajacych w zasadzie jezyna przewaga tych zestawow jest to ze masz wbudowane BD playery radio SMARTV wifi odpalisz filmy / muze z pena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamietaj ze ja tylko podalem przyklad reszta nalezy do Ciebie sam o wszystkim musisz zdecydowac nie mozna polegac na tym ze ktos jedno chwali bo zawsze ten drugi skrytykuje

 

podam przyklad ktory na dlugo zapamietam

 

bylem w salonie DENONA bo chcialem kupic wzmachor gosc zobaczyl zainteresowanie zaprosil mnie do sali odsluchowej systemem glosnikow 2.1 jaral sie scena filmu 5 element THE DIVA dance

 

dla mnie to bylo stracone kolo 10 minut dzwiek to tragedia no a ten gosc polecal

 

tyle w temacie :)

 

 

teraz Plazma tanieje cena spadla kolo 150zl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

600mhz to siedzi wew tv "algorytm-marketing" a 100mhz to sprzetowe mozna to wylaczyc ale nie wiem jak bo jeszcze nie mam tego modelu :)

 

ogolnie i tak nie sprawdzisz tych mhz jesli bedziesz korzystac tylko ze zrodla sat czy dvb-t.

 

50mhz bedziesz miec wiec zawsze jak korzystasz tylko z sat czy dvb-t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...