Skocz do zawartości

TechniCorder ISIO S1


dax6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i na wstepie zycze duzo zdrowia i pomyslnosci w roku 2014 :D

 

A teraz przejde do moich problemow :

 

- pierwszym problemem jest brak programow z Astry . Antena ma dwa LNB i polaczylem ja jednym kablem przez DiSEqC. Kiedy ustawie jako pierwsza satelite Astre , to programy sa , ale nie ma na drugiej Hot Bird-dzie. Po zamianie miejsc , sytuacja

analogiczna do pierwszej. Nie wiem co zmienic w ustawieniach , aby tuner widzial programy z obydwu satelit.

 

- drugi problem : antene dostarczono mi wczoraj przez Amazon i to wszystko to swieza instalacja. Ustawilem na automatyczna aktualizacje na 2.00 godz w nocy. Po pierwszym uruchomieniu nie widzial WI-Fi ( orginalne z TechniSat ) . Najnowszy

Soft

pomogl natychmiast. Czyli tuner zobaczyl , ze ma Wi-Fi. Ustawilem i dzialalo. Do czasu !!!! W nocy zrobil tuner aktualizacje i kiedy je zaakceprowalem to jeszcze nic sie nie dzialo. Polatalem na probe po Necie , ustawilem obsluge z iPhon-a i po

jakiejs godzinie komunikat , ze siec Wi-Fi jest niedostepna. WSZYSTKIE USB PRZESTALY BYC WIDOCZNE !

 

Co powinienem teraz zrobic ? Przywrocic do ustawien fabrycznych i od nowa ? Moze cos w ustawieniach zmienic ? USB NIE WIDZI ! Czyli zmana softu lub inne operacje z pamiecia sa wykluczone.

 

Ostatnia sprawa to lista programow. Uzywam TNK przez nCam HD. Czy mozna taka liste gdzies zaimportowac i przeniesc do tunera ?

 

Jak na poczatek roku , to chyba taka lista problemow wystarczy ;)

 

A co do tunera , to tzw. ,, Mercedes ,, - wszystko w nim jest inaczej wykonane niz znalem to dotychczas. Naprawde widac klase ! Technicznie rowniez. Takie problemy , o ktorych pisze nie przerazaja mnie. Kwestia ustawien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w menu ustawienia - ustawienia anteny musisz włączyć diseqc i poniżej na liście ustawić odpowiednio Astrę i Hotbierda. Chyba że masz obrotnicę ale z twojego postu to nie wynika jasno.

Listę kanałów możesz zarchwizować zgrywając ją na pendrive umieszczając na nim plik dbdump który musisz sam sobie zrobić zapisując np. pust yplik z notatnika i usuwając z nazwy txt.

Druga metoda na zgranie listy kanałów to zainstalowanie programu techniport i zgranie listy za jego pomocą.

Przy okazji podpinając pendrive przez usb możesz sprawdzić czy są sprawne te porty.

Ustawienia sieci wifi podpiętej przez usb także są dostępne w menu ustawienia.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za probe odpowiedzi.

 

Ja to wszystko wiem i dlatego napisalem dokladnie jaki jest stan.

Proponujesz wlozenie Pendrive do nieczynnego gniazda USB :)

DiSEqC jest oczywiscie wlaczony - bez tego nie ma mowy o dwuch satelitach na jednym kablu

 

Liste programow - mialem na mysli wgranie gotowej , a nie archiwizacje

 

Jezeli jestes w stanie jeszcze raz przeanalizowac moj post i napisac cos co mi pomoze w rozwiazaniu problemow to bede wdzieczny

 

Wiem , wiem - byla ciezka noc i ciezko sie wbic w obroty :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Być może przełącznik diseqc jest uszkodzony lub odbiornik nie potrafi tego akurat modelu poprawnie obsłużyć. Ja bym sprawdził na innym przełączniku.

Co do usb to rozumiem że po podłączeniu pendrive także nic się nie dzieje i na penie nie mignie nawet dioda.

Jeśli instalacja nie jest typu twin to podłanczamy kabel do pierwszego wejścia antenowego.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie skonczylem przywracanie do ustawien fabrycznych. Natychmiast po ponownym uruchomieniu gniazda USB byly aktywne i moglem skonfigurowac polaczenie Wi-Fi potrzebne do dalszej instalacji. Nie wiem co moglem tam wlaczyc lub wylaczyc. Pewnie to moja wina .) nagrzebalem cos.

 

Co do braku programow Astry , to jest to zastanawiajace. Diseqc jest raczej dobry , bo do ostatniej chwili chodzil z Fergusonem . Zaczynam sie jednak nad tym zastanawiac, bo dawno nie przelaczalem programow na Astre. Poza tym , to Ferguson ulegl awarii . Spalil sie kondensator. Moja decyza to : kupic natychmiast nowy tuner. Latwo nie bylo. Caly dzien czytalem o roznych tunerach i padlo na TechniSat. Nie zaluje. Fergusona naprawie i bedzie do innego pokoju. Szkoda go , bo dalem tez duzo 220 €. TechniSat 2 x tyle , ale warto.

Troche mnie wkurzylo , ze nie ma gdzies gotowej listy do wgrania na TNK ;( Chyba za miesiac przejde do NC+ maja dobra oferte za 39 zl. Moze lista bedzie w necie.

 

Cos nie moge sie doszukac , jak tworzy sie swoja liste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zakładce organizacja list tv tworzysz sobie własne listy za pomocą pilota od dekodera na telewizorze.

Jeśli chcesz swoją listę zapisać na komputerze to musisz pobrać ze strony technisata odpowiednią wersję techniporta i za pomocą tego programu ściągniesz poprzez sieć domową listę z dekodera na komputer, w komputerze ją sobie możesz poukładać i po skonczonej pracy znowu ją wgrywasz do dekodera tym programem techniport.

Listę można także zgrać i potem z powrotem wgrać do odbiornika poprzez pendrive tworząc odpowiednio pliki dbdump do zgrania i jak chcemy z powrotem wgrać do odbiornika to zmieniasz nazwę z dbdump na dbload. Wszystko masz opisane w innych wątkach.

pozdrawiam, jak coś będzie nie jasne to pytaj - ja w ramach tego co wiem będe pomagał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiednia wersje techniport juz sciagnelem - laczy sie przez wi-fi Techniport Plus . Musze chyba sam troche pocwiczyc bo sie nie dowiem chyba jak taka liste z tunera na pendriva zgrac ;)

 

no i juz wiadomo o co chodzi . Na pierwszy rzut oka to bardzo zagmatwane , ale w praktyce to proscizna z tymi listami. Chyba jeszcze prosciej niz przy Fergusonie . Dziekuje kolegom za okazana pomoc.

 

Co do braku programow z Astry , to napisalem do serwisu. Moze dostane jakas zwiezla odpowiedz i bede mogl sie nia podzielic na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

czy mozliwe jest podlaczenie do tunera TechniCorder ISIO S anteny DVB-T i ogladanie programow z telewizji naziemnej ?

 

Troche sie pospieszylem i kupilem anene TechniSat DigiFlex TT2. Pozniej popatrzylem, ze nie mam pojecia jak to podlaczyc i czy w ogole mozna na tym tunerze ogladac tez programy z DVB-T

 

Bardzo prosze o jakies info w tym temacie. Jezeli ktos ma podlaczone , to prosze o info jak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach powinna być możliwość zmiany kolejności satelit. Ja mam Digicorder hd s2 (2 tunery), pamiętam, że przy podłączaniu dwóch anten (Astra i Hotbird) miałem też cyrki, bardzo ważna była kolejność satelit w ustawieniach i odpowiednie połączenie z DiSEqC. Mój stary DiSEqC nie miał opisanych wejść, natomiast nowy był oznaczony A/B, i ta kolejność nie była prawdopodobnie bez znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hallo Pixelmann , rozumiem , ze ogladasz programy z dwoch Satelit : Hotbird i Astra 19.2

Ostatnia rzecz , ktorej jeszcze nie probowalem to DiSEqC. Zamienie miejscami kable.

 

Moglbys zrobic zdjecia ,, zrzuty ekranu ,, na ustawieniach tunera ?

 

Jeszcze jedna wazna rzecz ! Masz dwa satelity przez DiSEqC podlaczone do jednego gniazda w tunerze ?

 

TechniCirder ISIO S1 jest rowniez dwuglowicowy i mozna by bylo podlaczyc bez DiSEqC osobno do kazdego wejscia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa tunery w Technisacie (przynajmniej w moim) nie mogą pracować niezależnie dla oddzielnych satelitów, tzn

tuner_1 - 1. satelita
tuner_2 - 2. satelita
!! tak się nie da !!

Jeżeli podłączasz dwa satelity do technisata, musisz połączyć je do jednego wejścia za pomocą DiSEqC. Jeżeli chcesz wykorzystać dwa tunery, np w celu równoczesnego nagrywania z jednego satelity i oglądania drugiego, musisz mieć dwie anteny z twin-LNB każda (lub dwa twin-LNB przy jednym talerzu w tzw zezie). Wówczas łączysz ten cały galimatias wg schematu:

 

2 x SINGLE-LNB, 2 satelity:

LNB_1 + LNB_2 ---> DiSEqC ---> wejście_1 box

2 x TWIN-LNB, 2 satelity:

wyjście_1 LNB_1 + wyjście_1 LNB_2 ---> DiSEqC ---> wejście_1 box
wyjście_2 LNB_1 + wyjście_2 LNB_2 ---> DiSEqC ---> wejście_2 box

 

Zrzut ekranu moich ustawień mogę zrobić dopiero po 23:00, teraz jestem w pracy (niestety).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Ci serdeczne. Te zrzuty , to poprostu zrobienie fotki ekranu Fonem.

Ja mam u siebie 1 x Twin LNB Monolit. Hotbird i Astra. Juz mnie krew zalewa z tymi ustawieniami.

 

Mialem wczesniej podlaczonego Fergusena i wszystko bylo OK. Podlaczylem Technisat-a i nie moge ustawic dwoch Satelitow.

 

Jedyna rzecz , ktora mnie jeszcze zastanawia to DiSEqC. Zobacze czy zmiana kabli w nim cos da. Moze faktycznie ma to jakies znaczenie. W ustawieniach mozna zmienic kolejnosc Satelit , ale pewnie to nie to..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w nowym dniu ;)

 

dzieki serdeczne za fotki. Na tym ekranie mamy identyczne ustawienia. Interesuje mnie bardzo co wyswietla , kiedy nacisniesz ,,DALEJ,, przy pozycji Astra. U mnie tam jest problem , bo nie pokazuje juz jakosci sygnalu , a tylko sile sygnalu i to taka 62 % czyli LIPA.

Przy okazji zobaczylem , ze korzystasz z anten , ktore mialem zamiar kupic ale nie bylem pewien czy to bedzie trafiony zakup. Jestes zadowolony z tych anten ? Kiedy pada i jest pochmurny dzien...?

 

Teraz jeszcze inny mam pomysl. Chce kupic MULTYTENNE 45 cm od TechniSat. Ponoc zabezpiecza sygnal z 4 Satelitow i w dobrej jakosci 80 - 85% . Masz moze jakies info na taki temat ?

 

No i teraz wracajac do mojego problemu , to pozostaje mi DiSEqC i przelozenie przewodow.

Odpowiadajac na Twoje pytanie to : tak - mam jeden LNB dla dwóch satelitów z dwoma wyjściami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki ekranu z ustawieniami Astry prześlę jutro rano.

Kupując Multytenne Technisata nie zrobisz na pewno nic złego, sprzęt jest podobno pierwsza klasa. Weź jednak pod uwagę fakt, że antena ta ma tylko jedno wyjście (4 LNB's + wbudowany DiSEqC), czyli nie będziesz mógł korzystać z dwóch tunerów. Ja po latach eksploatacji skrzynki z dwoma tunerami nigdy w życiu bym już się nie zamienił na "normalną", dlatego ta kombinacja anten.

Dolna antena, to nowa "Selfsat H30 D2", górna ma już kilka lat i jest nieco większa (Selfsat H21 D2). Wg opinii jest ona również nieco efektywniejsza, dlatego jest skierowana na Hotbirda, którego sygnał jest w tej lokalizacji nieco słabszy (ok 1000 km na zachód od Krakowa). Anteny ustawione są "na oko", 10-sekundowe przerwy w odbiorze odnotowuję może jedynie 2-3 razy w roku, tylko w przypadku bardzo silnego zachmurzenia/opadów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co sie orientuje , to mozna kupic Multytenne Twin dla dwoch uzytkownikow. Nie bardzo sie orientuje w temacie dwoch tunerow. Co to znaczy , ze nie bede mogl z dwoch korzystac ? Na zdjeciach widze , ze masz wszystko podlaczone przez DiSEqC do jednego kabla. Nie wiem czy dobrze kombinuje , ale wejscia w tunerze masz dwa , a przewod podlaczony jeden. Czyli to drugie wejscie jest nieuzywane ?

Mozesz mnie troche oswiecic ? Jak zadam takie pytanie na forum , to zaraz sie posypia kpiny . Pytanie moze prozaiczne , ale bylem pewien , ze mozna podlaczyc dwie anteny osobno bez DiSEqC ;)

 

TechniSat-a mam od swiat i naprawde nie mialem czasu sie wbic w to wszystko. Pracuje od 5 do 18 i jak przyjade do domu to mam dosc :)

Nagrywania jednego a ogladania drugiego tez jeszcze nie przerabialem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to niewidoczne, ale za tym starym, czarnym DiSEqC na ostatnim zdjęciu widać drugi, niebieski. Są dwa. Na pierwszym zdjęciu anten widać 2 kable idące do skrzynki.

Masz rację, są też Multytenne'y dla dwóch użytkowników. Jeżeli faktycznie wewnętrzne LNB's połączone są do wewnętrznego DiSEqC, to na to samo wychodzi.

 

Jeżeli z LNB wychodzi tylko jeden kabel, to możesz go połączyć tylko do jednego tunera i tylko ten będzie odbierał programy. Aby korzystać z dwóch tunerów, muszą do obydwu wejść być doprowadzone sygnały, do każdego tunera z dwóch LNB's (czyli z jednego DiSEqC).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten niebieski widzialem na zdjeciu. Tak sie dopatrzylem , ze masz zmostkowane wyjscia. Musze to jeszcze na spokojnie przetrawic. Twoje anteny sa poprostu przeznaczone dla dwoch uzytkownikow i kazda z nich odbiera programy tylko z jednego Satelity.

 

A ta Multytenne jest az na 4 Satelity ! Ciekawe dosyc :) Troche mnie kusi zakup. W Berlinie nie moge sobie pozwolic na jakis talez i 4 LNB - tu w ogole jest problem z antenami na budynkach. Moja jest 90 cm i ukryta na balkonie. Ale niedlugo zmieniamy mieszkanie i bedzie problem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dokładnie tak jak piszesz. Są to dwie Flat-Anteny, każda posiada dwa wyjścia dla dwóch użytkowników i każda odbiera jednego satelitę. 1. wyjście jednej anteny podłączone jest wraz z 1. wyjściem drugiej anteny poprzez DiSEqC ze skrzynką. I tak samo w przypadku drugiej anteny. Tylko w ten sposób możliwe jest równoczesne ogądanie/nagrywanie dwóch programów/satelit.

Poniżej załączam fotki, o które Ci chodziło.

 

31468397213070633069.jpg

 

17028262559815269477.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje bardzo . Muszy przyznac , ze te anteny sobie radza bardzo dobrze. Musze pokabinowac z moja. Mam dokladne ustawienia . To tez mi sie przyda.

 

A co do nagrywania. Czy moge nagrywac jeden program np. jakis Film z Hotbird i ogladac cos jeszcze innego z Hotbird-a ? Czy tylko z innego Satelity moge nagrywac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...