Jump to content
AnanAS

[DVB-T CZ] ČT sport

Recommended Posts

1350049778_ct-sport.gif

Czeski kanał sportowy wchodzący w skład czeskiej telewizji publicznej, powstał 10 lutego 2006 roku. Dostępny w Naziemnej Telewizji Cyfrowej (czeski SIT-1). W południowej Polsce bez większych problemów można odbierać go nawet powyżej 100 km od granicy z Czechami.

ČT sport nadaje transmisje z wielu wydarzeń sportowych. Obecna nazwa została przyjęta 1 października 2012 (dawniej ČT 4 Sport). Kanał nadaje w systemie HDTV od 4 maja 2012 (ČT Sport HD dostępny w czeskim SIT-7) od dnia rozpoczęcia Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie 2012 w Szwecji i Finlandii. Od 11 listopada 2011 roku w tej telewizji znacząco ograniczono emisję reklam.

Prawa sportowe ČT sport - LIVE!

• Piłka nożna (Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Europy, Puchar Konfederacji, Liga Mistrzów UEFA, Superpuchar Europy, Liga Europy UEFA, Gambrinus Liga, mecze czeskich drużyn w LM i LE, mecze piłkarskiej reprezentacji Czech, reprezentacja Czech U-21, magazyn LM, magazyn LE, magazyn Gambrinus Ligi, retransmisje z kanału Manchester United TV).

• Koszykówka (liga czeska, Euroliga, Eurocup, MŚ, ME, mecze reprezentacji Czech mężczyzn i kobiet, mecze czeskich drużyn w europucharach, magazyn FIBA World Basketball)

• Piłka ręczna (liga czeska, mecze czeskich drużyn w europucharach Puchar Czech kobiet, mecze reprezentacji Czech mężczyzn i kobiet)

• Siatkówka (MŚ, ME, liga czeska, LM, Grand Prix, mecze reprezentacji Czech mężczyzn i kobiet)

• Hokej na lodzie (liga czeska, MŚ, Eurochockey Challange, mecze reprezentacji Czech, MŚ do lat 20, magazyn NHL)

• Skoki narciarskie (zawody PŚ, Turniej Czterech Skoczni)

• Tenis (Davis Cup, Fed Cup, French Open, MŚ juniorów, mecze z udziałem czeskich zawodników, magazyn Turnieju ATP)

• Golf (Masters Series, PGA Tour)

• Lekkoatletyka (MŚ, ME w lekkoatletyce halowej, Diamentowa Liga, magazyn)

• Boks (WBO, pojedynki z udziałem czeskich zawodników)

• Futsal (liga czeska)

• Tenis stołowy (liga czeska)

• Kolarstwo (Tour de France)

• Hokej na hali (liga czeska, MŚ, rozgrywki międzynarodowe z udziałem czeskich drużyn, magazyn)

• Rajd terenowy (magazyn Rajdu Dakar)

Sporty zimowe

• biatlon

• biegi narciarskie

• łyżwiarstwo szybkie

• łyżwiarstwo figurowe

• snowboard, itd.

Wielkie międzynarodowe imprezy sportowe (MŚ i ME w piłce nożnej, Igrzyska Olimpijskie, MŚ, ME itd.)

+ transmisje i magazyny z takich dyscyplin jak:

• magazyn paraolimpijski

• siatkówka plażowa (FIVB World Tour)

• wyścigi samochodowe

• taniec towarzyski

• wioślarstwo

• sporty motorowe

• rugby

• baseball

• badminton

• bilard

• triatlon

• szachy

• jeździectwo

• cyclo-cross

• wodny slalom

• sporty wodne

• sporty ekstremalne

• squash

• pływanie

• skoki na trampolinie

• strzelectwo

• poker

• softball

• maratony

sporty pożarnicze

międzynarodowe zawody ratownicze itd.

oraz wiele transmisji z rozgrywek międzynarodowych z udziałem czeskich klubów (*)

(*) - dane na podstawie programu telewizyjnego z 2013 roku.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Powinien być stawiany za wzór nowoczesnego i profesjonalnego kanału sportowego w Polsce. Tymczasem w naszym kraju TVP S.A robi wszystko, żeby nie umieścić TVP Sport w MUX-3 (umieszcza tam takie śmieci jak TVP Polonia, czy TVP Rozrywka). Pomijam kwestię ubogiej oferty sportowej TVP Sport (zostały im same "ochłapy", których nie chcą inne kanały sportowe - stracili nawet żużel...)

Nie pamiętam dnia w ČT Sport, w którym nie byłoby przynajmniej jednej transmisji na żywo. Jak widać ŻADNA platforma satelitarna w Polsce nie jest w stanie zapewnić tak bogatej oferty sportowej (mając do dyspozycji nawet po kilka kanałów sportowych). tymczasem możemy to wszystko mieć w ČT Sport ZA DARMO! Gorąco zachęcam wszystkie osoby mieszkające na południu Polski na skierowanie swoich anten na czeskie nadajniki, naprawdę warto. Szczególnie na SIT-1 gdzie jest właśnie m.in. ČT Sport, który na pewno jest jednym z najlepszych kanałów w Europie.

Czy są tu osoby mające dostęp do tego kanału? Gorąco zachęcam do dyskusji ;)

Mają całą Ligę Mistrzów, czy tylko pakiet do otwartej TV?

ČT Sport transmituje na żywo po jednym "najlepszym" meczu z każdej kolejki (w środę).

W jakich województwach można odbierać ten kanał?

Zawsze zazdrościłem ludziskom mogącym oglądać te czeskie cudeńka :D

@up CT Sport możesz odebrać w opolskim , dolnośląskim i chyba woj.śląskim . Przy okazji dstaniesz ok . 20 innych kanałów + chyba 12 radiowych :-)

W jakich województwach można odbierać ten kanał?

Czesi nadają z potężną wręcz mocą z wysokich gór i sygnał jest bardzo mocny (zdarza się, że polski sygnał jest zakłócany przez... czeski :D). Np. ja mieszkam 60 km od Cernej Hory i SIT 1 (CT 1, CT 2, CT sport, CT 24) odbieram ze siłą 92% i jakością 100%.

Napisz skąd jesteś to może uda mi się Tobie jakoś pomóc ;)

@Project_ALF nie ma za co :-) , tak jak kolega wyzej powiedział nawet 100 km od granicy da się odebrać . Ja mieszkam ok. 20 -30 km od nadajnika :-)

@up CT Sport możesz odebrać w opolskim , dolnośląskim i chyba woj.śląskim .

Pod Krakowem też można złapać tylko trzeba mieć dobra instalacje i niezłą antene :mrgreen:

Mam pytanie...czy wiecie coś o tym czy gdzieś w Czechach będzie transmitowany siatkarski mundial? W ramówce CT Sport na 30.08 nie ma jeszcze wzmianki o meczu otwarcia...a nie mogę znaleźć innej informacji o tym czy gdzieś poleci??

Siemka, mam do Was pytanie, wy jesteście obeznani w tym temacie.

Mieszkam na Dolnym Śląsku i chciałbym odebrać takie cudeńko na DVB-T. Antena nie wyszukuje mi jednak czeskich kanałów, również wyszukując ręcznie przez kanał 36. W czym może tkwić problem? Słaba antena? Złe jej ułożenie? Czy może coś w ustawieniach?

http:// :censored:  - coś takiego

Legnica

Edited by Barti
Na forum nie podajemy linków do aukcji w serwisach aukcyjnych.

No to się nie ma co dziwić, że nie odbierasz, takie anteny to delikatnie mówiąc badziewie. Kup antenę logarytmiczną i powinieneś spokojnie odebrać czeskie kanały.

Bez problemu w Żywcu odbierzesz, wyszukujesz na K54. Najlepsze anteny logarytmiczne są z firmy Barczak, strzeż się podróbek.

O godzinie 15:00 zaczyna się mecz EURO 2016 Turcja - Chorwacja,

18:00 Polska - Irlandia Północna, gdzie wchodzę na TVP 1 HD dla polskiego języka,

21:00 Niemcy - Ukraina. 

:)

http:// :censored:  - coś takiego

Legnica

Próbuję odebrać ćtv - możemy pokorespondować na ten temat! Kopernik 2, wieżowiec. Włodek.

Na dach i ustawić na południowy zachód.

STUDIOLITEKU! Czy możesz się wypowiedzieć o karcie/module Skylink oferowanej przez AUKRO.CZ lub sklep koło m. Troski (pn.-zach. Czechy, mam ok.90 km) oraz kosztach, opłatach, czasie działania i wszystkim innym z nią związanym?? Być może to lepsze rozwiązanie niż długie anteny w blokach. Włodek.

Edited by Barti
Usunięto niezrozumiały fragment postu. Na forum nie piszemy skrótami.