Skocz do zawartości

MUX L2 (Telewizja TVT)


adryjon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Dziś pokręciłam trochę anteną (kierunkową) i stwierdzam że nie mam żadnych szans na odbiór mux lokalny z ornontowic. antena wycelowana była dokładnie w nadajnik, a jakość jaką udało mi sie uzyskać to 28% maxymalnie, a mam tylko 7 km do nadajnika ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jak u Was odbiera dziś TVT? Gliwice, Instalacja antenowa prawie nowa, antena kierunkowa, na K47 jest poziom sygnału natomiast jakość fatalna. Sąsiednie kanały (K41, K44, K45, K48, K49) odbiera bez problemu. Dotychczas nic się nie działo. Pominięcie wzmacniacza także nie pomaga. Czyżby kręcili coś przy nadajniku w związku z dodaniem Vox Music TV?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Wszystko pięknie, tylko modulacja QPSK to dużo mniejsza pojemność multipleksu. Podejrzewam, że są prowadzone nadal rozmowy z nadawcami żeby dodać jeszcze coś do tego multipleksu więc dobrze jest mieć w zapasie trochę miejsca (więcej programów = mniejsze koszta nadawania dla pojedynczej stacji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Śląski multipleks to byłby gdyby nadawali z mocą co najmniej 10 kW a nie 1 kW.

Będą podnosić moc nadajnika Ormontowice z 1kW na 1,5kW oraz trwają konsultacje z UKE żeby MUX L2 nadawał z nadajnika Kosztowy, ale to może potrwać podobnie długo jak się mają konsultacje z MUX 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy gdyby z Katowic nadawali też na K47 z mocą kilku kW byłaby jakaś "kolizja" z innymi multipleksami w okolicy? Chyba nie dlatego te konsultacje moim zdaniem powinny być dość sprawnie przeprowadzone. Problemy techniczne z samym multipleksem niestety dość często się im zdarzają, nie ma miesiąca żeby nie było kilkugodzinnego problemu z odbiorem TVT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na K47 nadaje MUX 3 z Kielc + doświetlenia min. z Krakowskiej Chorągwicy, więc w tej kwestii będzie problem. Ja u siebie w mieszkaniu przy dobrej pogodzie odbieram ze Św. Krzyża MUX 2 (K37)i MUX 3 (K47), a przez cały czas mam bez problemowy odbiór MUX 1 na K30. Poza tym właśnie jak mam odbiór MUX 2 to niestety tracę sygnał czeskiego MUX2 z Łydej Góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...