Jump to content
adryjon

Odbiór MUX-L2 (operator: TVT)

Recommended Posts

Ja rozumiem ale jego antena nie ma wzmacniacza. Wiec antena siatkowa na kosztowy swietnie odbierze moze tez z Krakowa ale raczej nie. A kierunkowa na ornontowice i ten lokalny bedzie swietnie odbierac. A! Kierunkową niech da wyżej żeby drzewa nie zasłoniały. Nie myśl że to jest najgorszy pomysł.

Wzmacniacz nie jest cudownym lekiem na wszystko. W wypadku @exmertino Twoja rada zakończyłaby się brakiem sygnału.

Poza tym ogólnopolskie MUX-y odbiera bez problemu na pasywnych antenach.

@exmartino sam przyznał że na kierunkowej jest lepiej niż na Opticum, więc wystarczy jak @swojadroga przyznał, dobre ustawienie anteny, na siatkowej może być jak z BMW którego zamieniono na Poloneza z LPG, tańszy, młodszy i przez chwilę lepszy a szybciej się posypał niż BMW.

Edited by studiolitek

Ja rozumiem ale jego antena nie ma wzmacniacza. Wiec antena siatkowa na kosztowy swietnie odbierze moze tez z Krakowa ale raczej nie. A kierunkowa na ornontowice i ten lokalny bedzie swietnie odbierac. A! Kierunkową niech da wyżej żeby drzewa nie zasłoniały. Nie myśl że to jest najgorszy pomysł.

Mi nawet na biquadzie odbiera Kosztowy w chałupie to po co mu jeszcze wzmacniacz do siatki, ale mam przestawionego na Pradziada i mam MUX 1-3 CZ L2 i TVS HD(pewnie z odbicia) natomiast PL Muxy są na granicy odbioru.

Wzniesienie anteny kierunkowej wyżej nic nie zmieni, ponieważ antene z opticuma mam daną najwyżej jak się da a myślę że technicznie jest ona lepsza od tej kierunkowej. Drzewa (2) wykraczają dużo wyżej niż budynek a były pare lat wcześniej przycinane żeby nie stwarzały zagrożenia dla pobliskich zabudowań. Nie wiem czy faktycznie siatkowa antena bez wznacniacza nie byłaby lepsza ponieważ na działku, niedaleko domu mam w altanie a w niej stary typ telewizora na zewnętrznym dekoderze i antene siatkową na jej dachu, co ciekawe w dole i bliskiej okolicy drogi oraz lasu i odbieram wszystko pięknie razem z MUX L2 i czechami a zacina tylko MUX 3 tylko przy natężonym ruchu samochodów. Antena patrzy centralnie na drogę a za drogą las, czyli warunki dużo gorsze niż te które mam w domu.

Antenę kierunkową którą masz, na pewno jest lepsza od Opticuma , więc zamień je po prostu miejscami. Albo weź z "auby" siatkową, i przetestuj ją na kablu do której jest podłączona antena Opticum.

Za nim kupisz, to i tak nic nie zaszkodzi najpierw ją sprawdzić.

Wie ktoś jak sie zarejestrowac na stronie Tvt bo mi wyskakuje : brak możliwości do wyświetlania tej strony. :(

Z tego co jakiś czas temu mi odpisali to szykują nową wersję strony internetowej :) zobaczymy jak będzie.

Czy możecie napisac jaki jest przybliżony zasieg tego mux-a ?

Orientacyjnie czy to jest 30 40 czy np. 50 km.

Edited by maks27

Aha w takim razie zostało jedno miejsce na kanał

To ten mux ma takie same parametry, jak te ogólnopolskie? Wydawało mi się, że ma mniejszą pojemność.

Ma mniejszą bo jest w 16qam. Ciekawe ile jeszcze się tam kanałów zmieści. Max dwa bo np. Mux3 z Ostawy ma 9 tylko że jest w 64qam

Mux l3 ma tylko 8 mb/s a mieści 5 kanałów