Skocz do zawartości

MUX L2 (Telewizja TVT)


adryjon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Proszę Was o pomoc ponieważ mam problem. Odbieram MUX-L2, DVB-T w Rudzie Śląskiej, i mam coś takiego że mimo stabilnego sygnału 90/75 działają mi kanały z multipleksu ok. Od 1-3 minut i następuje zacięcie sygnału na ok. Pół minuty lub krócej a poźniej wszystko wraca do mormy aż minie parę minut. Proszę o poradę czym taka sytuacja może być spowodowana. Dodam jeszcze że w czasie oglądania nie ścina obrazu ani nie występują inne zakłócenia aż do czasu wspomnianego "brak sygnału!". Antena OPTICUM AX-1000/AT-D880 bez wzmacniacza ( ze wznacniaczem jest tylko gorzej bo bardziej tnie obraz ) mam na dachu na wysokości 3 piętra. Dekoder to Opticum X7 Combo.

Edytowane przez exmartino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są anteny CB to nie wiem, ale pod blokiem mam troche zieleni i parking samochodowy wzdłuż ulicy. Antena właśnie skierowwna na spore drzewo, a kawałek dalej faktycznie latarnia oświetlająca ulicę. Dodam że antena skierowana nie jest na wprost ale minimalnie w górę bo wtedy lepiej odbiera multipleksy ogólnopolskie na poziomie 80/90. Przy okazji odbieram też czeskie stacje Nova TV oraz Barrandow TV. Co ciekawe gdy przełączę tą samą antenę na dekoder Manta z marketu to ledwo odbiera stacje ogólnopolskie.

Zapomniałem dodać że zakłócenia występują cały czas z mniejszą częstotliwością w godzinach porannych, wieczorem jest troche gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze wszystkich opcji jakie mi pozostały to możesz spróbować wymienić symetryzator w antenie, może uległ zniszczeniu i teraz łapie przebicia co powoduje zakłócanie w odbiorze słabszych nadajników, ja tak miałem podobnie 4 lata temu jak MUX 3 był nadawany tymczasowo na K51 z mocą 2,5 kW . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim wypadku musiałbym wymienić całą antenę ponieważ ona jest w całości, skręcana na wtyk F. A jeśli już to jaką mocną antenę byś mi polecił...??

Chodzi również o taką antenę która zapewni odbiór MUX 8. Choć tu nie trzeba będzie kombinować bo z Katowice / Kosztowy będą nadawali w polaryzacji V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur jak już pisałem wzmacniacz powodował dodatkowe problemy i nie pomagał w odbiorze. Antenę mam przymocowaną bardzo stabilnie na dachu do metalowego wysięgnika przymocowanego obejmą do komina. Nie chcę montować anteny niżej ponieważ jak już wspomniałem mam po drodze latarnie i dwa wysikie drzewa a jeśli zamocuję ją niżej to zasłoni mi pole odbioru dom takiej samej wysokości jak mój, więc wątpię że to poprawi odbiór.

Możesz mi podpowiedzieć jakim sprzętem ustawić antenę idealnie na nadajnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdemu polecam, a i sam posiadam antenę logarytmiczną. Ja mam na zakres K1 - K69, ona sama jest pasywna i nie potrzebuje symetryzatora, podpinasz kabel i działa, ale możesz także zamontować w niej wzmacniacze LG-1 lub LG-2, wtedy zyskuje na mocy i co najważniejsze nie robi przebić jak wzmacniacze w zwykłych antenach kierunkowych lub siatkowych. Najdalszy nadajnik jaki odbieram na tej antenie jest oddalony o 98 km i paski sygnału mam zielone, a gdy zmienię kierunek na północny wschód to odbieram stabilnie nadajnik na Świętym Krzyżu, a to odległość 134 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na satcharts.eu wybierz llokalizator dvb-t pokaze ci odległości nadajników moce . Wybierz ornontowice albo rybnik ( ja mam blizej do rybnika ) . Tutaj trzeba porządnie zaznaczyc gdzie jest antena wtedy niebieska linia to kierunek potem przyblizasz jak najbardziej albo od nadajnika lub swojego miejsca zamieszkania . Trzebs troche matematyki bo wtedy na ekran dajesz kąromierz i tak obliczysz kąt . Ja tak próbowałem . Jaką widoczność ma twoja antena ? Odbiera ktoś ze twoich sąsiadów ten mux ? Jak tak to tak ustaw jak u sąsiada . @ studiolitek Czy te anteny mają dużą widoczność kątową ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc. Nie widziałem żeby ktoś miał ustawione na ten mux, przeważnie każdy samodzielnie montuje antenę bo to nic trudnego, żeby mieć dostęp do multipleksów ogólnopolskich. Mnie interesuje dostęp do TVT bo lubię informacje z regionu oraz śląskie przeboje które znikają z TVS. Co ciekawe TVS odbieram z muxa eksperymentalnego i na takie same parametry co regionalny ( 90 / 75 ) z tym wyjątkiem że odbiera idealnie i bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...