Skocz do zawartości

MUX L2 (Telewizja TVT)


adryjon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
9 godzin temu, truszek napisał:

Od nowego roku pojawi się Red Carpet TV.

Wymienią, któryś z kanałów na Red Carpet, czy dodadzą jako kolejny kanał?
Jak dodadzą kolejny kanał to jakość tak siądzie, że na Viasat History już nie będzie nic widać,
a TVNy będą lepiej wyglądać w SD na MUX-2.
 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Krystek2012 napisał:

Witam. Mogli by zrobić EPG  bo obecnie brak na każdym kanale. Co do Red Carpet TV to może zastąpi TV Okazje bo to mało kto ogląda.

No właśnie. A poza tym tv okazje są też na muxie tvs (w lepszej jakości).
A zasięg obu muxów, w większości,  się pokrywa, więc tv okazje na mux-l2 są zbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Tak, i bardzo wpłynęło to na inne kanały, źle ustawiono bitrate ;)

https://drive.google.com/file/d/1Mib3mGYOr7Hu76s4jHWjMHb362oHOmr4/preview

 

Średni bitrate video z 1,5 minuty:

Red Top - 3.2 Mb/s (minimalna zarejestrowana wartość 1.9, maksymalna 4.3)

TVN HD - 2.2 Mb/s

TVN 7 HD - 2.1 Mb/s

TV Okazje - 0.72 Mb/s

STARS.TV - 1 Mb/s

Red Carpet TV - 1.1 Mb/s

Eska TV Extra - 2.7 Mb/s

TVT - 1 Mb/s

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.
Mam problem z odbiorem tego muxa.
Testowałem już 3 anteny i sytuacja wyglądała następująco.
Miejsce odbioru to Sosnowiec, ok. 28km od nadajnika, wg. mapy zasięgu na radiopolska.pl sygnał powinien wynosić 48-53dB.

Anteny, których używałem:

1. zysk 8dB, wg. wskaźnika w tunerze siła 10%, jakość 40% - przy ładnej pogodzie odbiór dobry, lekkie zachmurzenie lub wiatr i siła oraz jakość spadają do 0%
2. zysk 13dB, wg. wskaźnika w tunerze siła 17%, jakość 48% - przy ładnej pogodzie odbiór dobry, lekkie zachmurzenie lub wiatr i siła oraz jakość spadają do 0%

3. zysk 17dB, siła i jakość takie same jak na antenie z zyskiem 13dB i taka sama reakcja na pogodę.

 

Anteny były montowane na balkonie, wysokość trzeciego piętra, ponad czubkami drzew, ustawione na ormontowice.

 

Po zamontowaniu wzmacniacza 10dB (nakręcanego na F'kę od symetryzatora) przy wszystkich trzech antenach sytuacja zmieniła się następująco:
wg. wskaźnika w tunerze siła 47%, jakość 98% nie zależnie od pogody, ale

jednego dnia jest wszystko ok., innego - co ok. minutę siła i jakość spadają do zera, a po dziesięciu sekundach wracają i tak przez cały dzień.

 

Spadki napięcia zasilania przetestowałem.

Zasilacz do wzmacniacza zasilany z usb w telewizorze - przepinałem go, też, ładowarki usb z telefonu 2A/5V oraz zmieniłem na inny egzemplarz. bez zmian.

 

Wszystkie anteny mają filtr lte do 790MHz w symetryzatorze.

Wzmacniacz tylko na pasmo UHF do 790MHz.

 

Filtr 5G odcinający przy 698MHz, tłumienie 30db (zamontowany między symetryzatorem a wzmacniaczem) nie wpłynął w ogóle na poprawę odbioru.

 

Przewody są nowe (triset 113), wtyczki F kompresyjne.

 

Czy ktoś ma jakiś pomysł?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 23.07.2021 o 14:05, Orzech_85 napisał:

Witam.
Mam problem z odbiorem tego muxa.
Testowałem już 3 anteny i sytuacja wyglądała następująco.
Miejsce odbioru to Sosnowiec, ok. 28km od nadajnika, wg. mapy zasięgu na radiopolska.pl sygnał powinien wynosić 48-53dB.

Anteny, których używałem:

1. zysk 8dB, wg. wskaźnika w tunerze siła 10%, jakość 40% - przy ładnej pogodzie odbiór dobry, lekkie zachmurzenie lub wiatr i siła oraz jakość spadają do 0%
2. zysk 13dB, wg. wskaźnika w tunerze siła 17%, jakość 48% - przy ładnej pogodzie odbiór dobry, lekkie zachmurzenie lub wiatr i siła oraz jakość spadają do 0%

3. zysk 17dB, siła i jakość takie same jak na antenie z zyskiem 13dB i taka sama reakcja na pogodę.

 

Anteny były montowane na balkonie, wysokość trzeciego piętra, ponad czubkami drzew, ustawione na ormontowice.

 

Po zamontowaniu wzmacniacza 10dB (nakręcanego na F'kę od symetryzatora) przy wszystkich trzech antenach sytuacja zmieniła się następująco:
wg. wskaźnika w tunerze siła 47%, jakość 98% nie zależnie od pogody, ale

jednego dnia jest wszystko ok., innego - co ok. minutę siła i jakość spadają do zera, a po dziesięciu sekundach wracają i tak przez cały dzień.

 

Spadki napięcia zasilania przetestowałem.

Zasilacz do wzmacniacza zasilany z usb w telewizorze - przepinałem go, też, ładowarki usb z telefonu 2A/5V oraz zmieniłem na inny egzemplarz. bez zmian.

 

Wszystkie anteny mają filtr lte do 790MHz w symetryzatorze.

Wzmacniacz tylko na pasmo UHF do 790MHz.

 

Filtr 5G odcinający przy 698MHz, tłumienie 30db (zamontowany między symetryzatorem a wzmacniaczem) nie wpłynął w ogóle na poprawę odbioru.

 

Przewody są nowe (triset 113), wtyczki F kompresyjne.

 

Czy ktoś ma jakiś pomysł?

 

 

Cześć  
Potwierdzam problem .
Coś z nadajnikami się z[beep]a** .
Gliwice - odbiór   w kilku miejscach total  0 !    inne instalacje  i TV które pracowały bez zakłóceń. 
A wcześniej jakoś z 2-3 tygodnie temu     był i znikał tak co   5   - 10   s  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...

Dołączono TV Puls i Puls 2, ciekawe czy po przejściu ogólnopolskich MUXów do T2 pozostaną TVN HD i TVN7 HD w MPEG-4... może będzie ich wersja SD ;)

Na razie jeszcze w miarę sensownie to wygląda, nie jest aż tak ciasno jak w niektórych lokalnych MUX (mamy TVN HD, TVN7 HD, TVT, STARS.TV, Eskę TV Extra, TV Okazje, TV Puls i Puls 2 na 16,5 Mb/s).

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...