Skocz do zawartości

SONY Bravia KDL-42W655A


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do posiadaczy tego TV Sony KDL-42W655A - o jak dużej pojemności i jakiej marki najlepiej kupić dysk twardy, aby nie było problemów ze współpracą.

Obecnie do Time Shifting'u (tzw. pauzowania "TV Pauze" jak to nazwał producent) i nagrywania stosuje pen driver Sony 32 GB, ale jest trochę za malej pojemności, a 64 GB kosztuje niewiele mniej od dysku twardego.

Dodam jeszcze że TV działa na module CAM CI Cyfry+ z kartą C+ i dzięki temu pozbyłem się zbędnego pudła w postaci dekodera i dodatkowego pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przy kilkakrotnych próbach nagrywania programów HD TVN"owskich ( TVN HD, TVN HD, TVN 24, czy TVN Turbo HD) na dysk (np. pen driver) zawsze zostaje zawieszony TV. Odwieszenie następuje samoczynnie po kilkunastu sekundach przez samoczynny restart odbiornika TV Sony, a niekiedy istnieje konieczność wymuszonego resetu przez odłączenie zasilania.

Dodam że wszystkie inne programy HD bezproblemowo są nagrywane i potem odtwarzane, działa również tzw. pauzowanie (Time shifting)

Kanały TVN jakości SD również są bezproblemowo nagrywane.

Co może być przyczyną takiej sytuacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w biedronce są dyski seageta 2,5 cala w kieszeni usb 2.0 i 3.0 o pojemnosci 500 GB - 179 zł i 1,5TB - 249 zł.

Ja kupiłem rok temu za 239 zł taki dysk usb tylko pojemnosci 750 GB w srodku jest 2,5 sata samsumga. Nie narzekam działa ok w tunerze sat.

Osobiscie polecam. W razie problemow z dyskiem zwrot gotowki od ręki lub wymiana na dysk w podobnej cenie :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po aktualizacji softu TV z 7-02-2014 r do nr: PKG4.201EUA przypuszczałem że nastąpiła naprawa problemu nic podobnego.

Postanowiłem zadzwonić do działu pomocy technicznej Sony, i co się dowiedziałem - nic.

Sony przypuszcza że program HD TVN jest dodatkowo zabezpieczony przed dekodowaniem do nagrywaniem, i wtedy nawet na ich dyskach twardych nie da się nic nagrać.

Zwróciłem natomiast uwagę na fakt dlaczego TV nie informuje że nie da się nagrać z powodu zabezpieczeń tylko resetuje się lub zawiesza, konsultant wszystko ma zgłosić w odpowiednim dziale techniczny.

Czy nikt inny nie próbował nagrywać na TV Sony programów tvn'owskich jakości HD ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@zibi-s, jakiego konkretnie modułu używasz (moduły CI bez plusa nie mogą narzucać żadnych restrykcji - fizycznie niewykonalne)?

 

U mnie na module CI Cyfry+, produkcji Smardtv w telewizorze serii W905 (ten sam soft co u Ciebie), wszystko działa idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam zwykłego oryginalnego modułu CAM CI po Cyfrze+ z wer. opr. 4. - oczywiscie bez plusa.

Wszystkie programy odbierają łacznie z HD bezproblemowo. Jedynym małym minusem tego CAM CI cyfry jest to ze często wieczorem prosi o podanie hasła, ale na aktualizacje oprogramowania tego modułu nie ma co liczyć.

Problem poruszyłem ponieważ chciałem kupić przenośny dysk twardy do tego TV, a jezeli będa takie problemy z nagrywaniem TVN-ów HD, to po co zbędnie wydawać pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No to mamy taki sam moduł i z tym samym firmware, różnica tylko w tym, że u mnie ustawiłem w zakładce kontroli rodzicielskiej "18", więc nie prosi o hasełka.

Swoją drogą to dość dziwne, że ten akurat moduł nie ma opcji wyłączenia kontroli rodzicielskiej.

 

Ba, jako ciekawostkę powiem Ci, że dział techniczny Cyfry+, nie wiedział nawet, że w tym module znajduje się zakładka "Kontrola rodzicielska", ale to raczej do działu anegdoty się nadaje. :D

 

edit:

Psia kość, zaglądałem teraz z ciekawości w menu modułu i w zakładce Kontrola rodzicielska jest obecnie tylko "zmiana kodu PIN", dałbym głowę, że była tam też zakładka z klasyfikacją wiekową, ale już teraz nie pamiętam, czy było to na module z wersją softu 11, czy na tym.

No i bym teraz nie miał głowy. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CAM Cyfry+ z wer. opr. 11 też miałem ale wymienili mi go na ten z wer. 4 poniewaz nie wszystkie kanały działały HD.

Odnośnie proszenia o hasło to jak dowiadywałem się wczesniej, to była taka przepadłość (jedn moduł mimo wylaczenia funkcji prosił o hasło drugi nie) z którą nic nie zrobiono, na dekoderach i głównie programach polsatowskich to nieraz było nie do wytrzymania.

Dodam ze TV Sony z dekoderem SAT na module to jest rewelacja, zrówno przy starcie odbiornika po wyłączączeniu nawet z prądu (kilka sekund) jak i z jakością obrazu , dedykowane dekodery platform satelitarnychmoga sie schować.

Ja mam jeszcze dodatkowy dekoder DVB-T Polsatu (z pakietem mobilnym Extra - jest min polsat sport i Sport extra) aby np. przy nagrywaniu programów na TV Sony ogladać inny porogram akurat dostepny z TV naziemnej, lub mieć podgląd w TV programów podłaczonych przez HDMI z tego tunerka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Też mam pełną ofertę obydwu sprzedawców medialnych, to jest i nc+ i CP, i oczywiście stosowny sprzęt do obsługi, ale w tym majdanie moduł dawnej Cyfry+ jest najbardziej przaśny i co do tego nie mam najmniejszych wątpliwości.

Nie wiem jak się sprawuje moduł Cyfry+ CI+ (szary), bo miałem go kiedyś tylko kilka godzin, ale moduł CI+ od CP, po wyłączeniu Kontroli rodzicielskiej jest po prostu idealny.

Raz, czy dwa mi się kiedyś zrestartował po przełączeniu z kanałów TVN na TV Republika, ale poza tymi drobnymi incydentami jest naprawdę OK.

Mam zamiar jeszcze wypróbować moduł enki, bo mało wiem na jego temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze zwykły moduł bez plusa Cyfrowego Polsatu pre-paid, ale obecnie go nie używam i nie wiem jak w tym pracuje, ale przypuszczam że powinien też bezprobemowo.

 

Wracam do głównego mojego pytania do forumowiczów, jakich marek dysków twardych używacie do nagrań przez USB na TV Sony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zakupiłem dysk HDD Samsung 500 GB USB 3.0 i wszytko działa tak samo jak na pen driver Sony 32GB - przypomnę że nie są tylko nagrywane wszystkie programy TVN-owskie jakości HD, a TV uruchamia się ponownie po włączeniu nagrywania.

Ewentualnego nagrywania dokonuję na zwykłych (jakości SD) kanałach TVN-u.

Dzięki możliwości edycji głównej listy programowej nc+ w TV zamieniłem TVN-y HD na TVN -y SD.

Co z tym dalej robić, może opisać problem i wysłać do Serwisu Sony, ponieważ telefonicznie nic konkretnego nie doradzili w tej sprawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie Dzięki za pomoc i dorady.

Moc sygnału mam 100 % wg wskazań TV Bravia, co prawda jakośc sygnału nie jest najwyższa ok. 30%, ale inne kanały HD jakie sprawdzałem nagrywają nawet przy jakości 20% .

Nie miałbym wątpliwości że winna jest niedokładnie ustawiona antena, ale gdyby na tych kanałach TVN-HD nie nagrywał również Pace PVR od nc+?.

Brak przyrządów do ustawiania anteny powoduje czasochłonność i zabawę z anteną na którą nie mogę sobie obecnie pozwolić.

Dobrze ze Sony daje wręcz rewelacyjny obraz jakości SD to obecnie do precyzyjnego ustawienia anteny pozostanę przy wariancie zastępczym o którym pisałem wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automatycznie TV zaktualizował soft do wersji: PKG4.401EUA.

Co do wspomnianego problemu TVN-owskich programów HD nic to dalej nie zmieniło, po włączeniu Rec następuje zanik programu, pozostaje tylko głos, a odbiornik TV po ok 1 min. restartuje. Na dysku i w błędach nagrań nie pozostaje sladu po wspomnianej operacji nagrywania.

Wszystko co możliwe z dwukrotna aktualizacją softów już sprawdziłem, pozostało tylko uzyskać lepszą jakość sygnału z anteny.

 

P.S. Czy DiSeqC może mieć jakis wpływ, ale z Astry programy HD bezproblemowo nagrywa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...