Skocz do zawartości

Trójka (PR3)


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma wątku ogólnego o Trójce, zatem zakładam, bo mam news ;)

 

Widzę, że umknęło ogólnie i w sieci chyba niewiele osób/serwisów to odnotowało: Piotr Mika rozstaje się z Trójką. Prowadził audycję Strzały Znikąd w nocy z wtorku na środę od 2:00 do 4:00. Ostatnią audycję poprowadził 18 grudnia. Swoje odejście tłumaczył na antenie brakiem możliwości rozwoju, tj. od dawna chciał prowadzić coś w lepszych porach, ale stale "nie było możliwości". Na razie nie wiadomo, kto przejmie te dwie godziny nocą. W ramówce na święta ten slot jest podzielony między Mikrokosmos, a audycję specjalną, którą poprowadzi Janusz Deblessem (znany z Gitarą i Piórem), ale wiadomo, że w Święta ramówka jest niestandardowa. Na 1 stycznia są wpisane Strzały Znikąd, ale to raczej wina niezaktualizowanej ramówki (pewnie będzie tam raczej jakaś audycja sylwestrowa, zresztą ramówka Trójki na 1 stycznia jest w ogóle w tej chwili nieaktualna, brak Topu Wszechczasów), a na 8 stycznia na razie nie ma nic.

 

W piątek było organizowane małe pożegnanie w klubie kosmos kosmos w Warszawie, nie wiem jak się udało, był ktoś może? (nie odpowiadać "ja nie byłem" - pytam tych, co byli)

 

Dodatkowe informacje na FB audycji: https://www.facebook.com/StrzalyZnikad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak już powszechnie wiadomo, bo informacje wiszą o tym wszędzie, nawet na tvn24.pl - z końcem roku etat w Trójce stracił Piotr Kaczkowski, prawdziwa legenda polskiej radiofonii. Decyzja dziwna, ale wstrzymam się z szerszym komentarzem, bo ani nie wiadomo kto tak naprawdę za tym stoi (czy Magda Jethon, czy ktoś nad nią w PR podjął taką decyzję) ani nie ma na razie komentarza ze strony PR. W każdym razie moim prywatnym zdaniem człowiek tak bardzo zasłużony powinien pracować w PR tak długo jak tylko będzie chciał i czuł się na siłach - na etacie. I to niezależnie jakie były powody tej decyzji (bo można podejrzewać, że jako osoba już w wieku emerytalnym p. Piotr może liczyć po tylu przepracowanych latach na rozsądną emeryturę i MOŻE, podkreślam może decydenci poszli tą nie najszczęśliwszą ścieżką dedukcji).

 

Żeby była jasność - p. Piotr nadal będzie prowadzić swoje audycje, ale teraz jako współpracownik PR.

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/pi ... -posluchaj

 

BTW: Wiadomo już, że za Strzały Znikąd wchodzi audycja: Teraz polskie, ale nie wiadomo jeszcze kto to będzie prowadzić (a przynajmniej nie namierzyłem żadnej informacji w tej sprawie, może Tomasz Żąda?) Pierwsze wydanie dziś w nocy od 2:00.

 

EDIT

 

W kwestii p. Kaczkowskiego w ciągu dnia pojawiło się zarówno jego stanowisko przekazane minimax.info jak i komunikat Polskiego Radia, zebraliśmy to do kupy: https://satkurier.pl/news/94739/piot ... rojce.html

 

Natomiast audycję Teraz polskie jeśli dobrze słyszałem prowadził Mariusz Owczarek, ale nie przysłuchiwałem się zbytnio i nie wiem jaka zawartość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Wchodzą właśnie zmiany wakacyjne w ramówce Trójki, ale już wiadomo, że jedna zmiana będzie na stałe - Grażyna Dobroń poinformowała, że na jesieni nie wróci do prowadzenia Dobranocki (noc z niedziel na poniedziałki od 0:00 do 2:00), ale zostaje w Polskim Radiu i spodziewa się nadal pojawiać w Instrukcji Obsługi Człowieka do południa (po wakacjach). Zrezygnowała sama, gdyż jak uzasadniła audycje o takiej porze są sporym wysiłkiem, a organizm daje jej znać, że trzeba zatroszczyć się o siebie. Dziś była więc ostatnia Dobranocka. W programie Trójki na przyszły tydzień o tej porze jest audycja "Koncerty z EBU". Gdyby tak Minimax wydłużyć do 4 godzin... Ech... marzenia ;)

 

Z innych zmian (o ile ramówka nie kłamie):

- z poniedziałkowych poranków na razie znika kryminalny cykl Bardzo Drobna Przestępczość (kilka wejść między 6:00, a 9:00, autorzy: Jarosław Sępek i Paweł Drozd)

- z porannych Zapraszamy do Trójki na tygodniu znikają Cykl o ptakach (piątki, 6:50) oraz Urywki z rozrywki (jedno wejście, ok. 8:50, autorzy: Dariusz Rzontkowski - poniedziałki, Łukasz Błąd - wtorki, Filip Jaślar - środy, Wojciech Zimiński - czwartki i Piotr Bukartyk - piątki)

- korekty w sobotnim Zapraszamy do Trójki: cykl Kącik dla kibica w kapciach skacze z 8:15 na 8:25, a Przegląd prasy z 8:37 na 8:23

- z Do Południa znikają cykle Co w mowie piszczy? (wejście 9:50, Katarzyna Kłosińska), Trójkowa powtórka z historii (10:15, Magda Jethon i Gabriela Darmetko) i Instrukcja obsługi człowieka (11:15, Grażyna Dobroń). Zostają: Fajny film wczoraj widziałem Ryszarda Jaźwińskiego i Potrójne pasmo przenoszenia Michała Margańskiego, a w piątki o 10:45 pojawi się Europejski przegląd prasy kulturalnej

- znika sobotnia audycja Śniadanie w Trójce (Beata Michniewicz, 9:00 - 10:00). Dodatkowa godzina zostaje przeznaczona na Markomanię Marka Niedźwieckiego (normalnie 10:00 - 12:00, teraz 9:00 - 12:00)

- od poniedziałku do czwartku zamiast Za, a nawet przeciw (12:00 - 13:00, Kuba Strzyczkowski) będzie muzyczna audycja Ja tu gram. Poprowadzi ją Tomasza Żąda. Będzie prezentować zainteresowania muzyczne dziennikarzy Trójki, którzy zazwyczaj nie udzielają się muzycznie na antenie (np. przygotowują serwisy informacyjne). W pierwszej audycji (2 lipca, 30 czerwca będzie jeszcze Za, a nawet przeciw, a 1 lipca - Magazyn Europejski) pojawi się muzyka wybrana przez Michała Olszańskiego (szef redakcji sportowej)

- w ramach Radiowego domu kultury (12:00 - 14:00, soboty) widzę wydzielony cykl Przewodnik muzyczny (13:45)

- znikają nadawane zamiennie audycje Mówię TAK i Znaki zapytania (Agnieszka Obszańska i Marcin Gutowski, niedziele 11:00 - 12:00). Dodatkową godzinę zyskuje audycja Zaraz wracam (Artur Orzech, zwykle 12:00 - 14:00, teraz 11:00 - 14:00)

- w piątki w miejscu audycji Godzina prawdy (Michał Olszański) pojawi się Muzyczna poczta UKF (Tomasz Żąda, przeniesiona z 13:00). W jej miejscu od 13:00 będzie nadawany Fest program - audycja poświęcona koncertom, festiwalom itp., a na 13:45 zostanie przesunięty z 14:45 cykl Na trzecim biegu. Tu może być jakieś zamieszanie - możliwe, że Fest program nie będzie co tydzień (ramówka powiada, że ma być 4 lipca, a 11 już nie, za to odwrotnie jest z Na trzecim biegu (nie ma 4 lipca, a 11 lipca jest).

- zamiast Akademii Rozrywki (Artur Andrus, poniedziałek - czwartek) i Medal dla każdego (Henryk Sytner, piątki, zostaje jako cykl w soboty o 6:20) wydłużona zostanie audycja W tonacji Trójki (zwykle od 15:00 do 16:00, teraz od 14:00 do 16:00). Dodatkową godzinę otrzymają: Piotr Stelmach w poniedziałki (ale od 15:00 będzie specjalny blok poświęcony trasie Męskiego Grania 2014), Anna Gacek i Wojciech Mann we wtorki w duecie, Piotr Kaczkowski w środy, Marek Niedźwiecki w czwartki i Michał Margański w piątki. Wydaje się jednak, że zostaje cykl Powtórka z rozrywki o 14:45 (oprócz poniedziałku i piątku?), w środy i piątki pojawi się nowy cykl - Wakacje na dwóch kółkach (15:05, Henryk Sytner), a w piątki Michał Margański o 15:45 wyrwie 15 minut ze swojej audycji na cykl Kwadrans jazzu

- znika sobotni Trójkowy wehikuł czasu (Jerzy Sosnowski, 15:00 - 16:00), godzinę dostaje audycja Myśliwiecka 3/5/7 (Piotr Stelmach/Anna Gacek, zwykle 16:00 - 18:00, teraz 15:00 - 18:00)

- z piątkowej popołudniowej Zapraszamy do Trójki znika cykl Cyber Trójka (18:10, Damian Kwiek) i O teatrze (18:45), a Premiery filmowe przeskakują z 18:35 na 18:20

- znikają Kolonie francuskie i Pod dachami Paryża (wtorki 22:00), zamiast tego wydłużona zostanie audycja Przed godziną zero (normalnie 23:00 - 0:00, teraz 22:00 - 0:00, prowadzą na zmianę Tomasz Żąda i Bartosz Gil)

- znika Trójka na poważnie (raz w miesiącu, środy 0:00 - 2:00, Wojciech Reszczyński), możliwe, że po prostu pojawi się tu Nasz ulubiony ciąg dalszy (który jest emitowany w pozostałe środy w miesiącu)

- Mariusz Owczarek wspominał, że nie będzie go przez miesiąc w Teraz polskie (środy od 2:00 do 4:00)

- wspomniana wyżej audycja Dobranocka (poniedziałki 0:00 - 2:00, Grażyna Dobroń) zostaje zastąpiona na wakacje przez Koncerty z EBU, a po wakacjach się okaże, pewnie ktoś inny przejmie te dwie godziny.

 

Najwięcej na zmianach pod względem ilości godzin audycji zyskuje Tomasz Żąda (choć będzie on tylko prowadzić audycję, dla której muzykę dobiorą inni dziennikarze Trójki), ale cichym wygranym zmian są także... Marek Niedźwiecki i Piotr Stelmach - po dwie godziny ekstra w tygodniu ;)

 

Lubię wakacje w Trójce, bo jest więcej muzyki, szczególnie cieszy mnie brak Śniadania w Trójce - godzina zmarnowana zwykle na kłótnie polityków...

 

EDIT: Post w temacie Trójki udało mi się wstawić o 3:03 :D :D :D

 

EDIT2: Ponieważ w poprzednim poście nawiązywałem do sprawy Piotra Kaczkowskiego, to tylko pragnę odnotować iż w międzyczasie zapoznałem się z komentarzem Jerzego Sosnowskiego dotyczącym tej sprawy z jego prywatnego bloga i te wyjaśnienia z bólem serca, ale trafiły do mnie i wobec tej sytuacji posypuję głowę popiołem i zmieniam zdanie w tej sprawie. Choć przykro, to stało się jak musiało. Jak powiadają - tylko osioł nie zmienia zdania. Zarazem jako pozytywne odnotowuję, że ktoś zabrał głos w tej sprawie i naświetlił z innej perspektywy, bo niestety pojawiła się burza, wywołana być może niechcący, a zabrakło jakiegoś sensownego wyjaśnienia. Tu chylę czoła przed p. Sosnowskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wygląda na to, że Nasz ulubiony ciąg dalszy także ma przerwę wakacyjną. W tej chwili w Trójce audycja nieuwzględniona w ramówce pt.: "My 3.0", prowadzi jeśli dobrze wyłapałem Gabriela Darmetko. Audycja trwa tylko godzinę, więc Teraz polskie będzie od 1:00 i potrwa trzy godziny. Mariusz Owczarek jest urlopowany, więc jest zastępstwo w postaci Piotra Kordaszewskiego (ostatnio pojawia się w różnych okienkach jako druh zastępowy, do niedawna był raczej za kulisami i nie udzielał się przed mikrofonem). Lubię jego zastępstwa, bo wygrzebuje różne rzadko grane rzeczy.

 

Generalnie słabym punktem stron Polskiego Radia jest Ramówka - często nieaktualna, reagująca na zmiany w ostatniej chwili (niejednokrotnie dużo wcześniej udaje się dowiedzieć o planowanych zmianach z samej anteny) albo i wcale niereagująca (jak teraz). Strony audycji też są zwykle traktowane po macoszemu lub nieaktualizowane (albo i wcale ich nie ma jak dla audycji Teraz polskie) i zamiast tego pozostaje się ratować albo stronami fanów audycji albo też więcej można się dowiedzieć z profili FB poszczególnych audycji, a wydaje mi się, że jednak strony Polskiego Radia powinny być głównym źródłem informacji o audycjach, a później ew. inne miejsca. Jeszcze przed wakacjami nie zawsze było wiadomo ani o czym będzie odcinek Historii pewnej płyty, ani jaki koncert będzie w niedzielę (ale to dało się wyłapać z zapowiedzi z anteny), bo zapowiedzi wstawiano w ostatniej chwili (lub w przypadku HPP niekiedy wcale nie wstawiano). Audycja Koncerty z EBU emitowana zamiast Dobranocki z niedzieli na poniedziałek od północy jest totalnie niepromowana, nie wiadomo co tam poleci, nie ma ani strony, ani informacji o tym, ani też zapowiedzi na antenie. Nic. Jedna wielka niespodzianka.

 

FB Trójki jest mało aktywny, co najwyżej wklejane są linki do newsów z PR, a powinien żyć razem z audycjami... Tak się jednak nie dzieje... Bardzo różnie bywa z uzupełnieniem playlist po audycjach. Nie wszyscy o to dbają, albo jest mocny poślizg - dziś szukając tytułu jednego z nagrań z Magla Wagli musiałem się ratować przez http://radioarchiwum.net/radio/185/polskie-radio-trojka

 

Przydałoby się to wszystko jakoś lepiej ogarnąć, bo sprawia to wrażenie lekkiego chaosu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Faktycznie - chyba "My 3.0" to była zatem jakaś sytuacja wyjątkowa albo zastępstwo za „Trójkę na poważnie”, która pojawiała się raz w miesiącu (ale to wydaje mi się, że były ostatnie środy miesiąca). Zobaczymy za tydzień.

 

Tymczasem urlopów ciąg dalszy: Marek Niedźwiecki w Australii (można czytać wrażenia z wyprawy na jego blogu: http://www.marekniedzwiecki.pl ). LP3 w najbliższy piątek 1 sierpnia będzie krótsza, bo od 19:05 koncert T.Love ze Studia im. Agnieszki Osieckiej, zapewne lista wystartuje więc po 20. Info: http://www.polskieradio.pl/9/200/Artyku ... szawskiego

 

Nieobecny jest także Michał Margański, w tym tygodniu w zastępstwie pojawił się Grzegorz Zembrowski i zapowiedział, że być może w przyszłym tygodniu także się pojawi, natomiast za Mariusza Owczarka od 22:00 audycję MO - Mało Obiektywnie poprowadził BG, czyli Bartosz Gil ;)

 

Wydaje mi się, że nie ma też Agnieszki Szydłowskiej, na pewno w zastępstwie w Programie Alternatywnym pojawiali się Grzegorz Hoffmann i Piotr Stelmach, ale nie pamiętam kto kiedy ;)

 

EDIT 29.07: Agnieszka Szydłowska już jest - prowadziła PS.

 

EDIT 30.07: Zamiast Nasz ulubiony ciąg dalszy w tym tygodniu też My 3.0, trwało godzinę, więc Teraz Polskie zyskało godzinkę. Tradycyjnie rozbieżność nieuwzględniona w ramówce na stronie Polskiego Radia... Ciekawe zastępstwo za Mariusza Owczarka - Wojciech Ossowski, dotychczas nie słyszałem go na zastępstwie, a tylko w swojej audycji ;)

 

EDIT 2.08: Grzegorz Zembrowski potwierdził swoją obecność w zastępstwie Michała Margańskiego z soboty na niedzielę od północy, ale pierwsza godzina to będzie transmisja z Off Festivalu. Natomiast Marek Niedźwiecki jest na urlopie aż do 2 września, Markomanię za niego prowadzi dziś Mariusz Owczarek, który ze swojego urlopu wrócił. Będzie też po 22 ale to nie będzie zwykłe MO, a program z Trasy Męskiego Grania 2014 (Piotr Stelmach jest na Off Festivalu, więc po 15 w Myśliwieckiej 3/5/7 będzie właśnie Off Festival, nie Męskie Granie, taka mała zamiana ;) ).

 

EDIT 3.08: W Sieście zamiast Marcina Kydryńskiego nieoczekiwanie Piotr Stelmach.

 

EDIT 5.08: Ponownie My 3.0 zamiast Nasz ulubiony ciąg dalszy - nie znam zasady wymieniania się tych audycji... W przyszłym tygodniu Teraz polskie ma być jednak od 2, więc chyba będzie Nasz ulubiony ciąg dalszy... Natomiast w Maglu Wagli w tym tygodniu (i w przyszłym też) bez Bartosza. Dodatkowo poprawka do postu o wakacyjnej ramówce. Z tego co widzę na czas wakacji wydłużony Przed godziną zero prowadzi zawsze Bartosz Gil (przed wakacjami pojawiał się też Tomasz Żąda - na zmianę).

 

EDIT 10.08: Helen na urlopie, w Markomanii zamiast Marka Niedźwieckiego - Tomasz Żąda, a w Potrójnym Paśmie Przenoszenia zamiast Michała Margańskiego - Bartosz Gil. Bartosz Gil zapowiedział, że w czwartek zastąpi Agnieszkę Szydłowską w Programie alternatywnym. Zamiast Artura Orzecha w Zaraz wracam Piotr Metz.

 

EDIT 12.08: Piotr Stelmach na urlopie - zamiast niego w poniedziałek W tonacji Trójki prowadził Mariusz Owczarek, w piątek Offensywę poprowadzi Anna Gacek. Dodatkowo nie będzie w sobotę Piotra Metza i Listę Osobistą za niego też poprowadzi Anna Gacek.

 

EDIT 13.08: Nasz ulubiony ciąg dalszy dziś faktycznie jest, ale prowadzący zapowiedzieli, że to ostatnie wydanie w wakacje, czyli 20 i 27 sierpnia ponownie My 3.0 oraz wcześniej Teraz polskie.

 

EDIT 16.08: Dziś zamiast Marka Niedźwieckiego - Jan Chojnacki. Natomiast wczoraj na antenie było nieco zamieszania. Program był poprzestawiany z uwagi na święto. Od 4 do 6 był Trójowy budzik, od 6 redakcja katolicka, od 7 do 10 nietypowo poranne Zapraszamy do Trójki z Wojciechem Mannem, od 10 do 13 LP Trójka z Piotrem Baronem, od 13 Godzina prawdy, od 14 do 17 przedłużona Muzyczna Poczta UKF i Tomasz Żąda, od 17 do 19 specjalna audycja z Gdyni (Robert Kantereit), od 19 Lista Przebojów (Piotr Baron), od 22:00 Offensywa (zgodnie z zapowiedziami zastępstwo Anny Gacek), a dalej już standardowo.

 

Dziś od 15:00 w Myśliwieckiej 3/5/7 zamiast Piotra Stelmacha Tomasz Żąda, a od 19:00 zamiast Piotra Metza w Liście Osobistej zgodnie z zapowiedziami Anna Gacek.

 

EDIT 17.08: Zamiast Artura Orzecha w Zaraz wracam tym razem Hirek Wrona.

 

EDIT 21.08: W najbliższą sobotę zamiast Mariusza Owczarka pojawi się od 22:00 Wojciech Ossowski. Przy okazji mała ciekawostka w środę w audycji Teraz polskie pojawił się fragment mojego maila, który wysłałem do Mariusza Owczarka :jupi:

 

EDIT 22.08: Offensywa miała być na żywo z Wrocławia, ale padło łącze, chwilowo (22:15) leci sama muzyka. Po 3 utworach problem wydawało się, że usunięto, ale transmisja siadła ponownie kilka chwil później i znowu muzyka (22:25). Ponowne wejście 22:35.

 

EDIT 23.08: W Markomanii do południa jeśli dobrze mi wpadło w ucho, to był Tomasz Żąda, czyli raczej Tomkomania ;) Myśliwiecka 3/5/7 bez problemów z połączeniem z Wrocławiem. W Historii Pewnej Płyty tym razem Human i „Earth”. Zgodnie z zapowiedziami zamiast Mariusza Owczarka wyjątkowo Ossobliwości Muzyczne Wojciecha Ossowskiego (czyli zamiast MO mamy OM :lol2: ). W przyszłym tygodniu w piątek LP3 będzie mieć numerek 1700, ale chyba Niedźwiedzia jeszcze nie będzie - nietypowy jubileusz bez głównodowodzącego :( Ale Piotr Baron w LP3 wczoraj zapowiedział, że za dwa tygodnie "będzie już całkiem normalnie".

 

EDIT 25.08: Koncerty z EBU dopiero od 1:00. Od północy zamiast niej Joanna Mielewczyk i audycja Matka Polka Feministka przez godzinę. Chaos ramówkowy... Takie sprawy powinny być odnotowywane na stronach Polskiego Radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Od 1 września w Radiowej ''Trójce'' pojawi się jesienna ramówka. Wśród nowości na antenie Radiowej ''Trójki'' pojawią się m.in.:

 

''Audycja specjalna'' - emisja w niedzielę o godz. 0:00.

''Politycy w piaskownicy'' - emisja we wtorki o godz. 9:50.

''ABC popkultury'' - emisja w środy o godz. 9:50.

''A nuż, widelec'' - emisja w środy i czwartki o godz. 11:15.

''Z dala od Trójki'' - emisja w czwartki o godz. 9:50.

''Sport - nowa generacja'' - emisja w soboty o godz. 8:20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audycja specjalna z 8.09 zamieniła się na coś pod tytułem: „Seks nasz powszedni”. Audycja będzie nadawana co 2 tygodnie, poprowadzi ją Joanna Mielewczyk (znana z cyklu Matka Polka Feministka), czyli można powiedzieć, że 25 sierpnia była taka rozbiegówka/test dla tego pomysłu na antenie (wtedy jeszcze bez nazwy i tylko godzinę). 15.09 jest nadal wpisana Audycja specjalna, ale podejrzewam, że to zaślepka na coś innego, co pewnie się wyjaśni na dniach. Być może coś utrzymanego w klimacie dyskusji, jak było z audycjami Grażyny Dobroń, żeby zachować dotychczasowe przeznaczenie tych dwóch godzin.

 

Zgodnie z zapowiedziami Piotra Barona dziś LP3 wraca do normalności. On do południa w LP Trójce, a wieczorem od 19 redaktor Miś :D

 

EDIT 7.09: Zbiorczy update: we wtorek 2 września „W Tonacji Trójki” zabrakło red. Manna, audycję poprowadziła sama Anna Gacek (ale Wojciech Mann był w piątek w porannym ZD3). W sobotę 6.09 po 22:00 zamiast Mariusza Owczarka pojawił się Bartosz Gil. W najbliższy poniedziałek 8.09 po 13:00 w audycji „Trzy Wymiary Gitary” u Piotra Barona będzie premiera nowego singla T.Love pt. „Italia” zwiastującego planowaną na 14 października reedycję albumu „Prymityw” z trzema nowymi nagraniami oraz płytą DVD z koncertem z 1994 roku. W czwartek (11.09) nie będzie Marka Niedźwieckiego „W Tonacji Trójki” (ale będzie w piątek i poprowadzi listę).

 

EDIT 8.09: „Seks nasz powszedni” Joanny Mielewczyk będzie pojawiać się co dwa tygodnie zamiennie z audycją Katarzyny Pruchnickiej, ale nie wiem jaki tytuł oraz o czym to może być, wyjaśni się z pewnością na tygodniu. Pierwszy odcinek 15.09. Sama Katarzyna Pruchnicka prowadzi/prowadziła w Trójce audycję dla dzieci „Zagadkowa Niedziela”, kąciki kulinarne oraz blok „Do Południa”.

 

Przez najbliższe dwa tygodnie na urlopie Piotr Łodej, w efekcie audycja Trójkowy Budzik między 4:00, a 6:00 będzie pełna zastępstw. Przez najbliższe trzy dni (8.09-10.09) będzie się tam pojawiać Piotr Kordaszewski, na czwartek (11.09 oraz 18.09) zapowiedział się Bartosz Gil.

 

EDIT 10.09: Trójkowy Budzik coś się popsuł. Po 4 skończyła się audycja „Teraz polskie”, ktoś powiedział, że minęła 4 (Piotr Kordaszewski?), po czym długa cisza, następnie nałożone na siebie - jakaś muzyka jazzowa, przypuszczalnie wyciszona wcześniej z „Teraz polskie” wraz z czymś co brzmiało jak fragment audycji „Ja tu gram” z Michałem Olszańskim. Muzykę po jakimś czasie wyciszono, nieco później archiwalną audycję i weszła piosenka. Po niej Piotr Kordaszewski już przywitał się, tylko bez jingla. Dalej miała wejść po jego wejściu piosenka, ale znowu nie wyszło - wskoczył wyciszony wcześniej jazz, znowu go wyciszono. Piotr Kordaszewski przeprosił za chochliki i poszli dalej ;)

 

EDIT 12.09: Dziś w „Trójkowym Budziku” Damian Kwiek natomiast jutro niespodzianka - znika audycja „Historia pewnej płyty”. Zamiast niej pojawi się nowy godzinny program poświęcony muzyce hip-hop, prowadzony przez kogoś nowego, ale nie dosłyszałem zapowiedzi. Tytuł bodajże „Tony z betonu”.

 

EDIT 13.09: Audycja Katarzyny Pruchnickiej w nocy z niedzieli na poniedziałek od północy będzie mieć nazwę „Prawdę mówiąc”, będą to dyskusje na różne tematy. Będzie zamiennie z audycją „Seks nasz powszedni” Joanny Mielewczyk.

„Tony z betonu” poprowadzi raper Muflon (Jakub Rużyłło). Audycja będzie się pojawiać co 2 tygodnie, z czego wnioskuję, że jednak „Historia pewnej płyty” zostaje i będzie zamiennie.

 

EDIT 19.09: Dla porządku historycznego - w zastępstwie Piotra Łodeja na tygodniu budziki prowadzili dokładnie jak w zeszłym tygodniu - w poniedziałek, wtorek i środę Piotr Kordaszewski, w czwartek Bartek Gil, a w piątek Damian Kwiek.

 

EDIT 21.09: Trójka będzie transmitować finał siatkarskich MŚ, co spowoduje zmiany w ramówce. Planowany na 20:00 koncert Skubasa zostanie nagrany i odtworzony w najbliższą sobotę w audycji Myśliwiecka 3/5/7, a audycja „Z najwyższej półki” pojawi się w środę po 21:00

 

EDIT 25.09: Nietypowe wydanie audycji „Ciemna strona mocy”. Aleksandra Kaczkowska utknęła w Nowym Jorku (w związku ze strajkami francuskich linii lotniczych - mogła wylecieć z Nowego Jorku, ale utknęłaby na lotnisku w Paryżu). Co nie oznacza, że audycja się nie odbyła - prowadząca zadzwoniła do Trójki na początku pierwszej godziny i opowiedziała (wszystko na żywo) o swoich przygodach oraz zapowiedziała co pojawi się w audycji. Muzykę do radia dostarczył znajomy Dominik i dzięki temu audycja mogła się odbyć, a Aleksandra była osiągalna w trakcie na stronie grupy CSM na Facebooku. Później zadzwoniła jeszcze na początku drugiej godziny, zapowiadając dalszą część audycji.

 

EDIT 29.09: Piotr Łodej nieobecny w Budziku, zamiast niego Piotr Kordaszewski, tak samo jutro, ale w środę Piotr Łodej wraca. 6 października w „Do południa” nie będzie Marka Niedźwieckiego.

 

EDIT 4.10: Zwykle w LP Trójce w piątki jest albo Marek Niedźwiecki, albo Piotr Baron, ale tym razem 3.10 nie było obydwu, zastępstwo za nich wziął Artur Orzech. Listę Przebojów poprowadził Marek Niedźwiecki, ale z Krakowa i tak samo będzie z Markomanią z 4.10. Od 16:00 w Myśliwieckiej 3/5/7 zamiast Piotra Stelmacha pojawił się Tomasz Żąda, a od 22:00 w Mało Obiektywnie Anna Gacek opowiada do 23:00 o koncercie Kate Bush, Mariusz Owczarek pojawi się po 23:00.

 

EDIT 5.10: Za tydzień 12 października nie będzie Artura Orzecha w „Zaraz wracam” (12:00 - 14:00), ale nie wiadomo jeszcze kto go zastąpi.

 

EDIT 7.10: Jednak wczoraj w „Do południa” był Marek Niedźwiecki ;)

 

EDIT 9.10: Najbliższą LP3 10 października poprowadzi Mariusz Owczarek i będzie to wydanie wyjazdowe - dość zaskakująco - ani nie Niedźwiedź, ani nie Baron...

 

EDIT 11.10: A dla odmiany w Mało Obiektywnie zamiast Mariusza Owczarka - Wojciech Ossowski

 

EDIT 12.10: Artur Orzech zaraz wraca, wobec czego w jego zastępstwie w audycji Zaraz wracam dziś gościnnie Piotr Stelmach ;)

 

EDIT 14.10: W Nocnej Polsce zamiast Tomasza Żądy - Piotr Kordaszewski

 

EDIT 23.10: W najbliższą sobotę 25 października w Liście osobistej zamiast Piotra Metza pojawi się Anna Gacek i będzie specjalna audycja, której bohaterem będzie Nick Cave.

 

EDIT 26.10: Zmianę czasu z letniego na zimowy załatwiono tak, że przedłożono audycję Michała Margańskiego „Potrójne pasmo przenoszenia”, a od 2:00 (już w nowym czasie) na 4 godziny zamiast Anny Gacek pojawił się Piotr Kordaszewski (ale za to na żywo, Anna Gacek Atelier przeważnie nagrywa wcześniej). Przy okazji zrobiono coś, co bardzo lubię na antenie radiowej, ale rzadko ma to miejsce - tzw. zmiana warty. Prezenter kolejnej audycji pojawia się na końcówce aktualnie trwającej i obydwaj chwilę ze sobą gadają. Lubię takie "płynne", wesołe przejścia - widać, że mówi do Nas żywy człowiek, to nie jest nagrane.

 

EDIT 27.10: Zamiast audycji „Radio Teheran” Bartosza Gila (2:00 - 4:00) pojawił się Hirek Wrona i audycja „Czarna noc”, a zamiast Piotra Stelmacha „W Tonacji Trójki” poprowadził Mariusz Owczarek.

 

EDIT 3.11: Ponownie brak Bartosza Gila, zamiast „Radia Teheran” tym razem Piotr Kordaszewski.

 

EDIT 10.11: I po raz trzeci brak Bartosza Gila, za niego Piotr Kordaszewski. Zmiany w ramówce na dziś: od 18:00 retransmisja koncertu Jarosława Śmietany, od 19:00 audycja specjalna Anny Gacek, a od 20:00 Jakub Rużyłło. Jutro od 18:00 także koncert, natomiast ogólnie będzie chyba bez zmian nie licząc tego, że cały dzień wyłącznie muzyka polskich wykonawców.

 

EDIT 15.11: Zamiast Mariusza Owczarka od 22:00 Tomasz Żąda, ale w trakcie audycji było telefoniczne połączenie z Mariuszem (był bodajże na festiwalu Jazzowa Jesień 2014).

 

EDIT 17.11: Bartosz Gil nadal nieobecny, zamiast niego Piotr Kordaszewski, ale Piotr zapowiedział na antenie, że za tydzień Bartosz Gil już wraca.

 

EDIT 29.11: W nocy z soboty na niedzielę zamiast Michała Margańskiego pojawi się nieoczekiwanie Piotr Stelmach, natomiast w najbliższą noc z piątku na sobotę (z 5.12 na 6.12) nie będzie Michała Owczarka oraz Hirka Wrony, gdyż akurat wypadnie „Trzecia strona księżyca” (od północy do 4:00).

 

EDIT 6.12: W zastępstwie Mariusza Owczarka w M.O. - Tomasz Żąda.

 

EDIT 7.12: Michał Margański zapowiedział, że za tydzień w Potrójnym Paśmie Przenoszenia gościnnie poza nim pojawi się... Marek Niedźwiecki - dość zaskakujący gość, ale to z uwagi na plan przybliżenia nieco nurtu disco. W każdym razie tak czy siak audycja szykuje się niezwykle ciekawa :jupi:

 

EDIT 12.12: W czwartek 11.12 w Programie Alternatywnym zamiast Agnieszki Szydłowskiej pokazał się Piotr Stelmach, a nieco wcześniej, bo we wtorek 9.12 w Trzech Wymiarach Gitary zamiast Piotra Barona pojawił się Marek Niedźwiedzki :)

 

EDIT 22.12: W Radiu Teheran zamiast Bartosza Gila tym razem Wojciech Ossowski.

 

Święta 2014 w Trójce - oto co udało mi się wywnioskować na bazie ramówki i autopromocji na antenie

 

24.12

12:00 Spotkania z reporterami (Michał Nogaś, wywiady z reporterami, przez kolejne 3 dni m.in. z: Małgorzatą Szejnert, Magdaleną Grzebałkowską, Jackiem Hugo-Baderem, Wojciechem Jagielskim, Mariuszem Szczygłem i Wojciechem Tochmanem)

13:00 3 wymiary gitary (Piotr Baron)

14:00 Piosenki do ubierania choinki (Piotr Kaczkowski)

16:00 Zapraszamy do Trójki - popołudnie

18:00 Kolędy (Mariusz Owczarek)

20:00 Wigilia w Trójce (Barbara Marcinik)

 

25.12

0:00 Ossobliwości muzyczne (Wojciech Ossowski)

3:00 Ciemna strona mocy (Aleksandra Kaczkowska)

6:00 Muzyczne rozmowy

7:00 Zagadkowe Boże Narodzenie

9:00 Do Południa

12:00 Spotkania z reporterami (Michał Nogaś)

13:00 Audycja specjalna (Piotr Baron)

15:00 W tonacji Trójki (Marek Niedźwiecki ???)

17:00 Audycja specjalna (Agnieszka Szydłowska)

20:00 Wywiad z Carlą Bruni (Anna Gacek)

22:00 Bielszy odcień bluesa (Jan Chojnacki)

23:00 Soul - muzyka duszy (Hirek Wrona)

 

26.12

0:00 Trójka pod księżycem (Dariusz Bugalski ???)

2:00 Noc Muzycznych Pejzaży (Piotr Kosiński)

4:00 ??? (ramówka wskazuje NMP, ale sama strona NMP wskazuje, że audycja będzie jednak do 4:00)

6:00 Muzyczne rozmowy

7:00 Zagadkowe święta

9:00 LP Trójka (Marek Niedźwiecki ???)

12:00 Spotkania z reporterami (Michał Nogaś)

13:00 Audycja specjalna (Jan Chojnacki)

15:00 W tonacji Trójki (Michał Margański ???)

17:00 Po debiucie - przed debiutem (Ryszard Jaźwiński)

19:00 Lista Przebojów Programu 3 (Piotr Baron ???)

22:00 Literackie Biuro Śledcze (Michał Nogaś, Jerzy Sosnowski)

 

Nie jestem pewny, czy Niedźwiedź poprowadzi Tonację 25, czy 26, wspominał w poprzedniej audycji, ale mi uleciało. Jeśli 26, to byłyby zmiany w prezenterach.

 

W Sylwestra i Nowy Rok ramówka jest dość prosta. Od 14:00 Sylwester w Trójce, który poprowadzą wg strony: Piotr Kaczkowski (14-16), Marek Niedźwiecki (16-18), Mariusz Owczarek (18-21), Piotr Stelmach (21-24), Tomasz Żąda (0-3), Aleksandra Kaczkowska (3-6). W Nowym Roku od 6:00 Muzyczne rozmowy, 7:00 Zagadkowy Nowy Rok, od 9:00 Top Wszech Czasów prowadzony kolejno przez: Marek Niedźwiecki (9-12), Piotr Baron (12-15), Piotr Metz (15-18), Piotr Stelmach (18-21), od 21:00 Koncert Suzanne Vega, a dalej już zwykła ramówka: Bielszy odcień bluesa (Jan Chojnacki) i Soul - Muzyka duszy (Hirek Wrona).

 

EDIT 30.12: Zmiana zestawu prowadzących Top Wszech Czasów, wypadł z jakiegoś powodu Piotr Baron, ale nie słuchałem przez ostatnie dni radia, być może chory? W każdym razie po zmianach jest tak: Marek Niedźwiecki (9-13), Piotr Metz (13-17), Piotr Stelmach (17-21).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Wyniki ''XXI Topu Wszech Czasów'':

 

1. Dire Straits - Brothers In Arms
2. Led Zeppelin - Stairway To Heaven
3. Archive - Again
4. Deep Purple - Child In Time
5. Queen - Bohemian Rhapsody
6. The Doors - Riders On The Storm
7. Pink Floyd - Wish You Were Here
8. King Crimson - Epitaph
9. John Lennon - Imagine
10. Metallica - Nothing Else Matters
11. Black Sabbath - Paranoid
12. Nirvana - Smells Like Teen Spirit
13. Czesław Niemen - Dziwny Jest Ten Świat
14. Led Zeppelin - Kashmir
15. Pink Floyd - Shine On Your Crazy Diamond
16. Guns'n'Roses - November Rain
17. Pink Floyd - High Hopes
18. The Animals - House Of The Rising Sun
19. The Beatles - Yesterday
20. Dzem - List Do M
21. Perfect - Autobiografia
22. Marillion - Kayleigh
23. The Eagles - Hotel California
24. Republika - Biała Flaga
25. AC/DC - Highway To Hell
26. Obywatel G.C. - Nie Pytaj O Polskę
27. Dire Straits - Sultans Of Swing
28. Pink Floyd - Comfortably Numb
29. Deep Purple - Smoke On The Water
30. The Cranberries - Zombie
31. Pink Floyd - Hey You
32. U2 - One
33. Genesis - Mama
34. Omega - Dziewczyna o Perłowych Włosach
35. Kult - Polska
36. Kult - Arahja
37. Led Zeppelin - Whole Lotta Love
38. Metallica - One
39. The Beatles - Hey Jude
40. Depeche Mode - Enjoy The Silence
41. Pink Floyd - Another Brick In The Wall
42. TSA - 51
43. Pink Floyd - Time
44. Louis Armstrong - What'A Wonderful World
45. Simon & Garfunkel - The Sound Of Silence
46. R.E.M. - Losing My Religion
47. Deep Purple - Perfect Strangers
48. Sztywny Pal Azji - Wieża Radości, Wieża Samotności
49. Jimi Hendrix Experience - Hey Joe
50. U2 - With Or Without You
51. The Doors - The End
52. Metalica - The Unforgiven
53. Bruce Springsteen - Streets Of Philadelphia
54. Marek Grechuta - Dni, których nie znamy
55. Bob Dylan - Knockin' On Heaven's Door
56. Queen - The Show Must Go On
57. Sinead O'Connor - Nothing Compares 2U
58. Dire Straits - Money For Nothing
59. Adele - Someone Like You (Live)
60. Eric Clapton - Tears In Heaven
61. The Rolling Stones - Angie
62. Metalica - Master Of Puppets
63. AC/DC - Thunderstruck
64. Joy Division - Love Will Tear Us Apart
65. Iron Maiden - Fear Of The Dark
66. Peter Gabriel feat. Kate Bush - Don't Give Up
67. AYA RL - Skóra
68. The Moody Blues - Nights In White Satin
69. Radiohead - Creep
70. Black Sabbath - Iron Man
71. Eric Clapton - Layla (Unplugged)
72. Iggy Pop - The Passender
73. Michael Jackson - Billie Jean
74. Depeche Mode - Personal Jesus
75. Prince - Purple Rain
76. Bob Marley and The Wailers - No Woman No Cry
77. Budka Suflera - Jolka, Jolka Pamiętasz
78. The Police - Every Breath You Take
79. Myslovitz - Długość Dźwięku Samotności
80. Ret Hot Chili Peppers - Californication
81. Pearl Jam - Jeremy
82. Queen - Innuendo
83. Uriah Heep - July Morring
84. Dżem - Wehikuł Czasu
85. Pearl Jam - Crazy Mary
86. The Beatles - Let It Be
87. Kult - Do Ani
88. Procol Harum - A Whiter Shade Of Paie
89. Sting - Englishman In New York
90. Led Zeppelin - Since I'Ve Been Loving You
91. Red Hot Chili Peppers - Under The Bridge
92. Dire Straits - Private Investigations
93. The Police - Roxanne
94. The Cure - Lullaby
95. The Doors - Light My Fire
96. Metallica - Enter Sandman
97. Pink Floyd - Money
98. Gotye feat. Kimbra - Somebody That I Used To Know
99. Kazik - 12 groszy
100. Czesław Niemen - Sen o Warszawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzorem poprzedniej strony odpalam nowy post. Będę tu raportować nowości związane z Trójką, które wyłapie moje ucho, taki "Trójkolog" ;) Żeby nie ciapać co chwilę nowych postów będę edytować ten przez kilka miesięcy, za jakiś czas założę kolejny ;)

 

EDIT 2.01: Piotr Baron chory, 31 grudnia w „3 Wymiary Gitary” zastąpił go Grzegorz Hoffmann, a dziś w LP Trójce zamiast niego jest Mariusz Owczarek.

 

EDIT 3.01: We wtorki o 22:00 co dwa tygodnie (od 6 stycznia) Artur Orzech poprowadzi nową audycję, pod tytułem „Trzy kontynenty”. Będzie poświęcona muzyce z Azji, Afryki i Ameryki Południowej. Będzie nadawana zamiennie z audycją „Kolonie francuskie” i tym samym zastępuje „Pod dachami Paryża” Barbary Podmiotko, która odeszła w październiku.

 

EDIT 4.01: Dziś wypada emisja audycji „Trzecia strona księżyca” - normalnie trwa 4 godziny, ale tym razem trwała tylko 2, od 2:00 „Atelier” Anny Gacek.

 

EDIT 6.01: Piotr Baron nadal chory, w „3 Wymiary Gitary” wczoraj i dziś zastępował go Piotr Metz. Dziś ramówka nieco nietypowa:

 

0:00 HCH

3:00 Nocna Polska

6:00 Muzyczne rozmowy

7:00 Zagadkowy wtorek

9:00 Do południa (Michał Nogaś)

12:00 3 Wymiary Gitary

14:00 Akademia rozrywki

15:00 W Tonacji Trójki (Anna Gacek i Wojciech Mann)

17:00 Marcin Gutowski - audycja specjalna

19:00 Magiel Wagli

21:00 Klub Trójki

22:00 Trzy kontynenty (Artur Orzech)

23:00 Przed godziną zero

 

EDIT 7.01: Zamiast Piotra Barona dziś Grzegorz Hoffmann

 

EDIT 9.01: Piotr Kosiński rozstaje się z radiową Trójką. Audycja „Noc muzycznych pejzaży” pojawia się dziś po raz ostatni (wydanie 737). Dalej będzie można słuchać p. Piotra w internetowej stacji rockserwis.fm (wtorki od 21:00). Na razie brak informacji co zastąpi NMP w ramówce, póki co w kolejnych tygodniach wpisana jest nadal NMP.

 

Z uwagi na trwającą chorobę Piotra Barona zarówno LP Trójkę jak i Listę wieczorem poprowadził Marek Niedźwiecki.

 

EDIT 12.01: W sobotę Mariusz Owczarek zapowiedział, że to on poprowadzi „Trzy wymiary gitary”, czyli Piotr Baron niestety chory.

 

EDIT 14.01: Już wiadomo co zastąpi „Noc Muzycznych Pejzaży”. Już w najbliższy piątek od 2:00 do 4:00 pojawi się audycja „Trójkowe Archiwum Koncertowe” (w skrócie - TAK ;) ). Będą tam przypominane koncerty wyłącznie polskich artystów zarejestrowane w Studiu im. Agnieszki Osieckiej. Mariusz Owczarek określił audycję jako połączone siły jego i Tomasza Żądy, którzy o tej porze prowadzą audycje z polską muzyką we wtorki i środy. Info: https://satkurier.pl/news/110653/8222tro ... y8221.html

 

EDIT 16.01: Pierwsze wydanie audycji „Trójkowe Archiwum Koncertowe” jest poświęcone grupie Maanam i ich występowi w studiu M1 (obecnie Studio im Agnieszki Osieckiej) z 5 stycznia 1992 roku. Audycję prowadzą razem Mariusz Owczarek i Tomasz Żąda, a gościnnie na antenie pojawiła się Zofia Sylwin, realizująca ten koncert (jak i w ogóle większość Trójkowych koncertów). Ponieważ sam koncert nie trwa dwóch godzin, to początek uzupełniło kilka innych nagrań grupy Maanam, w tym „Żądza pieniądza” w wersji z taśmy, która nigdy nie pojawiła się na wydawnictwie płytowym, nawet na krążku „Unikaty”, będącym częścią zestawu płyt „Simple Story” z 2005 roku (choć były tam trzy inne nagrania z tej taśmy, już po masteringu). Podobnie po koncercie pojawiło się kilka dodatkowych nagrań grupy. Jeśli audycja utrzyma poziom i będzie składać się z takich perełek i naprawdę dawno nieemitowanych koncertów, to będzie to ciekawa pozycja programowa w Trójce. Szkoda, że w zasadzie niemal bez promocji na antenie i mało kto o tym wiedział.

 

W przyszłym tygodniu pojawi się sam Mariusz Owczarek, gdyż Tomasz Żąda będzie urlopowany. Nie wiadomo jaki koncert zostanie wyemitowany.

 

EDIT 17.01: Wiadomo też, że Mariusz Owczarek w zastępstwie pojawi się 23 stycznia w „Muzycznej poczcie UKF” po 13:00. Natomiast dzisiejszą Listę Przebojów Trójki w zastępstwie za Piotra Barona poprowadził Piotr Metz.

 

EDIT 20.01: Piotr Baron nadal nieobecny, „Trzy wymiary gitary” poprowadził wczoraj Tomasz Żąda. Natomiast w piątek i „LP Trójkę” i samą listę poprowadzi Marek Niedźwiecki. Przy okazji pojawiła się informacja iż Piotr Stelmach szykuje książkę o Grzegorzu Ciechowskim: http://www.polskieradio.pl/9/29/Artykul ... iechowskim

 

EDIT 21.01: Wtorkowe „Trzy wymiary gitary” poprowadził w zastępstwie Piotr Metz. 23 stycznia w „Trójkowym Archiwum Koncertowym” wydarzenie sprzed 21 lat - koncert Republiki. Przy okazji Mariusz Owczarek zapowiedział, że koncerty będą anonsowane u niego w audycji „Teraz polskie”.

 

EDIT 22.01: Czwartkowe „Trzy wymiary gitary” poprowadził w zastępstwie Bartosz Gil.

 

EDIT 27.01: Piotr Baron powoli wraca do zdrowia, w najbliższy piątek w „LP Trójce” zastąpi go Artur Orzech, a wieczorem lista należy do Niedźwiedzia. „3 Wymiary Gitary” dziś poprowadzi Piotr Metz. Natomiast Tomasz Żąda zgodnie z zapowiedziami na urlopie, w „Nocnej Polsce” zamiast niego Piotr Kordaszewski i co więcej - pojawi się on także za tydzień i za dwa tygodnie, czyli 3 i 10 lutego.

 

EDIT 11.02: Piotr Baron będzie nieobecny jeszcze jakiś czas, na razie zastępstwa za niego, z tego co wyłapałem

2.01 - LP Trójka: Mariusz Owczarek, Lista: Marek Niedźwiecki

5.01 - Piotr Metz

7.01 - Grzegorz Hoffmann

8.01 - Artur Orzech

9.01 - LP Trójka/Lista: Marek Niedźwiecki

12.01 - Mariusz Owczarek

13.01 - Piotr Metz

14.01 - Grzegorz Hoffmann

15.01 - Artur Orzech

16.01 - LP Trójka: Marek Niedźwiecki, Lista: Piotr Metz

19.01 - Tomasz Żąda

20.01 - Piotr Metz

21.01 - Piotr Stelmach

22.01 - Bartosz Gil

23.01 - LP Trójka/Lista: Marek Niedźwiecki

26.01 - Mariusz Owczarek

27.01 - Piotr Metz

28.01 - Piotr Stelmach

29.01 - Artur Orzech

30.01 - LP Trójka: Artur Orzech, Lista: Marek Niedźwiecki

2.02 - Mariusz Owczarek

3.02 - Piotr Metz

4.02 - Artur Orzech

5.02 - Bartosz Gil

6.02 - LP Trójka/Lista: Marek Niedźwiecki

9.02 - Mariusz Owczarek

10.02 - Piotr Metz

11.02 - Grzegorz Hoffmann

12.02 - Artur Orzech

13.02 - LP Trójka: Piotr Metz, Lista: Marek Niedźwiecki

16.02 - Mariusz Owczarek

17.02 - Piotr Metz

18.02 - Grzegorz Hoffmann

19.02 - Artur Orzech

20.02 - LP Trójka: Marek Niedźwiecki, Lista: Piotr Metz

23.02 - Mariusz Owczarek

24.02 - Piotr Metz

25.02 - Grzegorz Hoffmann

26.02 - Piotr Stelmach

27.02 - LP Trójka: Piotr Metz, Lista: Marek Niedźwiecki

2.03 - Mariusz Owczarek

3.03 - Piotr Stelmach

4.03 - Grzegorz Hoffmann

5.03 - Artur Orzech

6.03 - LP Trójka/Lista: Marek Niedźwiecki

9.03 - Mariusz Owczarek

10.03 - Artur Orzech

11.03 - Grzegorz Hoffmann

12.03 - Piotr Metz

13.03 - LP Trójka: Marek Niedźwiecki, Lista: Piotr Metz

16.03 - Artur Orzech

17.03 - Piotr Metz

18.03 - Grzegorz Hoffmann

19.03 - Piotr Stelmach

20.03 - LP Trójka: Artur Orzech, Lista: Piotr Metz

23.03 - Artur Orzech

24.03 - Piotr Metz

25.03 - Grzegorz Hoffmann

26.03 - Mariusz Owczarek

27.03 - LP Trójka/Lista: Marek Niedźwiecki

30.03 - Piotr Metz

31.03 - Piotr Stelmach

1.04 - Grzegorz Hoffmann

2.04 - Mariusz Owczarek

3.04 - LP Trójka (Muzyka Ciszy): Piotr Metz, Muzyka Ciszy: Marek Niedźwiecki, Lista przesunięta na 6.04 - Marek Niedźwiecki

7.04 - Artur Orzech

8.04 - Grzegorz Hoffmann

9.04 - Mariusz Owczarek

10.04 - LP Trójka: Marek Niedźwiecki, Lista: Piotr Metz

13.04 - Mariusz Owczarek

14.04 - Piotr Stelmach

15.04 - Grzegorz Hoffmann

16.04 - Artur Orzech

17.04 - LP Trójka: Piotr Metz, Lista: Marek Niedźwiecki

 

Niestety czasami zastępcy zapominają, że jednak nazwa do czegoś zobowiązuje ;) Przez to bywa, że są „3 Wymiary Syntezatora” i inne modyfikacje ;) Na razie tak wstępnie wygląda, że w poniedziałki za Piotra Barona pojawia się w miarę regularnie Mariusz Owczarek. Reszta trochę losowo...

 

Dla porządku też lista dotychczasowych wydań Trójkowego Archiwum Koncertowego:

16.01 - Maanam, koncert z 5.01.1992 r.

23.01 - Republika, koncert z 22.01.1994 r.

30.01 - Lech Janerka, koncert z 23.10.2005 r.

6.02 - Myslovitz, koncert z 7.02.1998 r.

13.02 - Robert Kasprzycki, koncert z 28.02.1998 r.

20.02 - Edyta Bartosiewicz/Martyna Jakubowicz, koncert z 8.12.1990 r.

26.02 - Tomasz Stańko, koncert z 26 lutego 1998 r.

5.03 - Hey (z uwagi na 50. urodziny Piotra Banacha), koncert z 4.06.1994 r.

12.03 - Mariusz Lubomski, koncert z 14 marca 1998 r.

19.03 - Stanisław Soyka, koncert z 1.04.1997 r. (dodatkowo Ewa Bem, Grzegorz Turnau) oraz koncert z 14.02.1998 (dodatkowo Małgorzata Ostrowska)

26.03 - Perfect, koncert z 21.03.1998 r.

2.04 - Edyta Bartosiewicz, koncert z gali rozdania nagród Trójkowych - Mateuszy 1991 r., w drugiej części - koncert jubileuszowy z okazji 33 lat Trójki 31.03.1995 r. (Magda Umer, Leszek Możdżer, Agnieszka Matysiak, Leszek Cichoński, Andrzej Garczarek)

10.04 - Simple Acoustic Trio, koncert z 7.04.2001 r.

 

7 lutego było małe przestawienie w ramówce. Od 16:00 rozdanie złotych płyt dla krążków Trójkowych i PR: http://www.polskieradio.pl/9/200/Artyku ... ch-krazkow Dopiero po tym Myśliwiecka 3/5/7 (po 17), a z ramówki wyleciała audycja Historia Pewnej Płyty, której kolej wypadała w tym tygodniu (w sumie Tomasz Żąda jest nieobecny, kończy urlop, więc pewnie to też miało jakiś wpływ).

 

15 lutego audycja „Zaraz wracam” wystartowała o 11:00 - zabrakło audycji „Świat zwariował”, ale chyba to jednorazowa sytuacja.

 

20 lutego w LP Trójce Marek Niedźwiecki zapowiedział, że Piotr Baron wróci w połowie marca (dokładnie określił, że wróci wraz z premierą najnowszej płyty Marka Knopflera - album „Tracker” ma mieć premierę 16 marca). W liście z 6 lutego była rozmowa telefoniczna z p. Piotrem i okazało się, że sytuacja była bardzo poważna, nowotwór, ale na szczęście można o tym mówić w czasie przeszłym - skutecznie wycięty, a p. Piotr dochodzi już do zdrowia.

 

EDIT 22.02: W „Zaraz wracam” zamiast Artura Orzecha - Tomasz Żąda, natomiast w nocy z uwagi na Oscary zmiany w ramówce. Od północy zamiast kolejno: „Seks nasz powszedni”, „Radia Teheran” i „Trójkowego Budzika” będzie „Noc Oscarów” prowadzona przez Ryszarda Jaźwińskiego i Katarzynę Borowiecką z Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi.

 

Nie wiem na razie, czy to błąd w ramówce, ale za tydzień zamiast audycji „Prawdę mówiąc” od północy jest wpisana „Audycja specjalna”.

 

Wiadomo już, że w Wielkanoc na antenie zostanie wyemitowany koncert Adama Cohena, który miał miejsce (i został zarejestrowany) 17 lutego.

 

EDIT 1.03: Ponownie „Zaraz wracam” od 11:00, czyli brak audycji „Świat zwariował”. Ale za to jest wpisana w przyszłym tygodniu i za dwa tygodnie, jednak ramówce nie można ufać, bo to co pisałem o północy z niedzieli na poniedziałek zmieniono i dziś będzie audycja, ale nie „Prawdę mówiąc”, ale „Seks nasz powszedni”, co oznacza tyle, że gdy była „Noc Oscarów” tydzień wcześniej i wypadała kolej audycji „Seks nasz powszedni”, to ta audycja nie przepadła, tylko autorki przesunęły kolejność o tydzień ;)

 

Od 15.03 jeden z pociągów Pendolino będzie "Trójkowy" - relacja Kraków - Warszawa - Gdynia: http://www.polskieradio.pl/13/4138/Arty ... OWA-TROJKA . Coś się szykuje w tej sprawie, bo na FB audycji Atelier oraz u Piotrka Stelmacha pojawiły się fotki kolejowe - Anna Gacek w wagonie, a Stelka i Marek Niedźwiecki na torach ;)

 

EDIT 20.03: Piotr Baron nadal nieobecny, w tym tygodniu nieobecny jest także Marek Niedźwiecki. Czwartkową Tonację Trójki poprowadził Mariusz Owczarek, w piątek LP Trójkę poprowadzi Artur Orzech, a Listę - Piotr Metz. Trójkę pod księżycem w zastępstwie Dariusza Bugalskiego poprowadziła... Grażyna Dobroń - dawno jej nie było w pełnej audycji, miło było ją usłyszeć w takiej formie dwugodzinnej audycji. Uzupełnione zastępstwa za Piotra Barona w audycjach wyżej ;)

 

EDIT 20.04: Po dłuższej przerwie spowodowanej chorobą na antenę wrócił Piotr Baron :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Od dzisiaj słuchacze ''Trójki'' mogą głosować w plebiscycie ''Srebrne Usta 2014'':

http://www.polskieradio.pl/9/947/Artyku ... losowania-

 

Gala ''Srebrnych Ust 2014'' odbędzie się 27 marca w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Gale poprowadzą Beata Michniewicz i Wojciech Zimiński.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Na stronie Polskiego Radia opublikowano ramówkę ''Trójki'' na Wielkanoc 2015:

 

W ''Wielki Piątek'' nie będzie ''LP Trójki'', ''Muzycznej Poczty UKF'' i ''Listy Przebojów Programu Trzeciego'', które zostaną zastąpione audycją ''Muzyka ciszy'' a zamiast ''Offensywy'' będzie dwugodzinny, specjalny ''Klub Trójki''.

 

W ''Wielką Sobotę'' nie będzie ''Strefy Rock'n'Rolla wolnej od Angola'' i ''Czarnej nocy'' ze względu na ''Trzecią Stronę Księżyca'', a zamiast ''MO - Mało Obiektywnie'' będzie audycja ''Wigilia Wielkiej Nocy''.

 

W ''Wielkanoc'' o 11:00 będzie specjalna audycja Marcina Gutowskiego z Jerozolimy. Zamiast ''Trzeciej Strony Medalu'' będzie wydłużona do od 15:00 do 18:00 ''Siesta'' i od 18:00 do 20:00 wydłużony ''Magazyn Bardzo Kulturalny''.

 

W ''Lany Poniedziałek'' ramówka będzie wyglądała tak:

 

2:00-6:00 Radio Teheran

6:00-7:00 Muzyczne Rozmowy

7:00-9:00 Zagadkowy Lany Poniedziałek

12:00-14:00 Program prowadzi Agnieszka Szydłowska

15:00-17:00 W Tonacji Trójki (Piotr Stelmach)

17:00-19:00 Trzecia Strona Medalu

19:00-22:00 Lista Przebojów Programu Trzeciego

22:00-0:00 Literackie Biuro Śledcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli ktoś przypadkiem słuchał W Tonacji Trójki dziś, to dwa moje maile pojawiły się na antenie - na koniec pierwszej godziny o Wzrockowej LP i Marku Niedźwieckim (naprawdę poszukuję takich okularków - jakby ktoś wiedział, to PW ;) ), a w drugiej ok. 15 minut - bardzo nieładny donos o koncertach Midge Ure'a w Polsce (+ Call of the Wild po tym ;) ). Wyjątkowo mi się poszczęściło i było to bardzo miłe ze strony red. Stelmacha ;) Na stronach PR tylko pierwsza godzina - podejrzewam, że z automatu wycięli i nie przestawili się na ramówkę na Lany Poniedziałek, więc tam drugiej godziny nie będzie, ale może ktoś wrzuci w sieć ;) Sam chciałbym rzucić uchem, bo efekt zaskoczenia zadziałał ;) Kto by się spodziewał, że po jednym mailu załapie mi się drugi na antenę? ;)

 

Pewnie nie raz kogoś mail poleciał na antenę, ale tak czy siak jest to miłe i za to cenię Trójkę - faktyczny kontakt, audycje w 90-95% na żywo. Nie jest się dla radia tylko promilem na słupku słuchalności i punkcikiem w statystykach oraz tabelkach w Excelu, a po prostu kumplem, tylko zamiast siedzieć w barze przy piwku i gadać o muzyce, robimy to w domu, czy w trasie ;) (znaczy nie pijemy piwko w trasie, tylko gadamy o muzyce ;) ).

 

W ogóle to zaskakująca audycja była dla mnie, bo jakby jakieś połączenie się uruchomiło - Paul McCartney - Young Boy, który jest dla mnie ważnym utworem, później George Harrison, a tak się złożyło, że do południa słuchałem sobie Jeffa Lynne'a i ELO - On The Third Day (w Trójce akurat była audycja dla dzieci, więc odpuściłem) - Harrison i Lynne współpracowali później razem właśnie m.in. przy When We Was Fab, który poleciał na antenie. Wszystko się jakoś ładnie sklejało ze sobą, magia radia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zgadza się, słuchałem sobie do południa akurat i nie spodziewałem się, że będzie. Spora i bardzo pozytywna niespodzianka oraz zarazem kamień z serca, bo pierwsze zapowiedzi jego powrotu były na połowę marca, a później nie było żadnych nowych wieści. W przypadku takiej choroby trochę się zaniepokoiłem tą ciszą. Mam nadzieję, że to powrót już na stałe ;) Uzupełniona lista zastępowych do samego końca w poście wcześniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...