Skocz do zawartości

Trójka (PR3)


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.rp.pl/Media/200529571-Kuba-Strzyczkowski-Trojka-bedzie-autonomiczna-stacja-srodka.html

Pada tu zakulisowa ciekawostka, iż Kuba dostał propozycję w sobotę i rozmawiał z można powiedzieć samą górą, bo nawet z Krzysztofem Czabańskim (co przy okazji między wierszami potwierdza, kto tu naprawdę rządzi :) ). Także los Kowalczewskiego został przypieczętowany pewnie jeszcze w piątek. Można było wyjść z tego z twarzą, a tak zostanie wstyd.

 

Trochę nie kupuję takiej wersji, że oni się zgodzili na wszystko, jednocześnie nie otrzymując od Kuby czegoś w zamian. Ale nadal - uważam, że ten wybór był w obecnej sytuacji jedynym rozsądnym. Jeśli Kubie się nie uda, nikomu się nie uda. Teraz pewnie trzeba będzie poczekać 2-3 tygodnie, aby ocenić rozmiar strat, czyli kto zniknie na stałe, bo albo zaproszenia nie przyjmie... albo nie otrzyma.

 

Dla mnie osobistym, prywatnym warunkiem kontynuowania słuchania Trójki jest powrót jak największej ilości znanych głosów. Jeśli okaże się, że wyjdzie z tego jakiś mały procent, to jednak będę się powoli zawijał w kierunku streamingu.

 

PS: Oj tam jaszek, ja tam nie pracuję, a z tych emocji też się pochorowałem :P To co dopiero, jak ktoś tam jest na miejscu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego może coś dobrego się wykuć w przyszłości. Dlaczego prawie przestałem słuchać? Przez stagnację. Wg mnie niektóre programy miały od dawna wypalony format. Antena była przepełniona różnymi "wstawkami", bo kogoś trzeba było wsadzić, a innego strach było usuwać. Odbudowanie redakcji muzycznej (Stelmach, Szydłowska, Metz), ekipa porannego i popołudniowego ZD3, Baron, Niedzwiecki, Kaczkowski, Adamczyk + kilka szans dla kogos nowego. Np bardzo podobał mi się program Radosława Okraski. Ale to moja prywatna opinia. 

 

Teraz gra Kodymowski. Było już o jego sposobie prowadzenia. Ale skubaniecc trafia w mój gust muzyczny niemal idealnie. Może gdyby wykorzystać to i dodać do tego że dwie inne osoby (dobry wydawca i współprowadzący) mogłaby z tego powstać naprawdę ciekawa audycja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że moja opinia mało kogo interesuje to jeszcze nic, ale nie wiem jak sobie poradzę z tym, że Ciebie nie interesuje :mrgreen:

 

A wracając do Trójki i jej nowego dyrektora:

 

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,25973704,nowy-dyrektor-trojki-mam-nadzieje-ze-moje-wybory-i-sposob.amp

 

Plany są niezwykle ambitne. Tak ambitne, że spodziewam się niestety dalszego rzucania kłód pod nogi. 

 

Dzisiaj nadal bez porannego ZD3. Mam głęboką nadzieję, że nie jest to zwiastun właśnie rzucania kłód pod nogi, a jedynie efekt "zwolnień lekarskich", które muszą dobiegnąć końca. 

 

A o tym, że przed Kubą trudne zadanie niech świadczy ten wpis członkini Rady Mediów Narodowych Joanny Lichockiej, sprzed 9 godzin:

 

 

 

Jak widać nie ma refleksji. Jeśli teraz będzie chwilowy spokój, to tylko do pewnego czasu. W wakacje może wrócić pomysł zrobienia porządku w Trójce, ale nie takiego, jaki rzeczywiście by się tam przydał, tylko takiego autorstwa państwa Lichockiej i Czabańskiego.

 

W takiej atmosferze to raczej długo względnej choćby normalności nie będzie.

 

Warto też zwrócić uwagę na to co się dzieje na facebookowym profilu Ratujmy Trójkę pod wpisem o nominacji pana Kuby na stanowisko dyrektora. Nowy dyrektor jest tam nazywany szmatą, kolaborantem, są mu już przypisywane określone poglądy, wytykane, że kiedyś czegoś tam w obronie kogoś nie podpisał... Ta właśnie ekipa walczy o dobro stacji, którą podobno kochają.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem tu wielokrotnie o niechęci zmian i w pewnym sensie zawłaszczeniu Trójki przez niektórych dziennikarzy, którzy uważają, że ze względu na staż pracy im się po prostu należy, bez względu na wszystko, nawet zmieniające się oczekiwania słuchaczy. I proszę:

 

 

Cytat

Inny zaznacza, że stało się jeszcze zbyt mało, by wracać na antenę. - Powinna powstać Akademia Trójki, miejsce, gdzie starsi dziennikarze szkoliliby swoich następców. Jeśli to zostanie spełnione, wrócę - zapowiada.


O tak! To doprawdy doskonały pomysł! Taka weryfikacja, żeby przypadkiem komuś się nie udało zyskać uznania słuchaczy. Wyeliminujemy zawczasu, bo to MY będziemy decydować kto się nadaje, a kto nie, a nie jakiś tam dyrektor, nie mówiąc o słuchaczach. Czyli kontynuujemy tradycję, że potrzebne jest "namaszczenie". 

 

:crazy::crazy:

 

Tyłki zaczęły się niektórym palić, że tym razem faktycznie mogą przyjść też młodzi.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lol gość robi spin niezły, dyskusja ma sens tylko jak ktoś jest gotowy zmienic zdanie, dyskutowanie z drzewem nie ma sensu, trochę racji może I ma mój poprzednik ale dochodzi do tych przesłanek ze złych wniosków

 

Nie żal róż, gdy płoną lasy, trójka do likwidacji, koniec z doplatami z budżetu, jej dyrektora przed sąd

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam pomysł takiej "akademii" dla młodych i chętnych do pracy dziennikarzy taki zły moim zdaniem nie jest, tylko trzeba by było pilnować, żeby się z tego kumoterstwo nie zrobiło. Ale sama taka inicjatywa, tworząca w Trójce kuźnię nowych talentów, do różnych rozgłośni, bo przecież jedna stacja wszystkich nie pomieści, mogłaby się sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Kirk napisał:

Ale sama taka inicjatywa, tworząca w Trójce kuźnię nowych talentów, do różnych rozgłośni, bo przecież jedna stacja wszystkich nie pomieści, mogłaby się sprawdzić.

Oczywiście. Ale jakie na Boga szkolenia? :lol2: Ten śmiech to oczywiście nie w stosunku do Ciebie, tylko do autora pomysłu (czy bardzo niefortunnego zdania), ktokolwiek nim jest. Przecież to własnie prosta droga do kumoterstwa. Zamiast stawiać takie [beep]skie pomysły za warunek przyjścia wolałbym poruszenia kwestii reformy tych mediów oraz ich odpolitycznienia na tyle, na ile to możliwe.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako warunku to oczywiście, że raczej by się tego nie stawiało. Ale pomysł jest warty uwagi i moim zdaniem równie istotny jak kwestia reformy czy odpolitycznienia. Z tego co pamiętam, to taki pomysł krąży od kilku lat, tylko kierownictwo Polskiego Radia, obojętnie kto był "na górze", chowa takie plany "na święty nigdy".

Inna sprawa też, że samo szkolenie nie wyklaruje dobrego radiowca, dobrego dziennikarza. Może mu wyklarować warsztat, ale oprócz tego potrzebne jest "to coś", czego się nie da nauczyć - pasja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tymczasem ciekawi to dlaczego Polskie Radio nie poszło w tej sytuacji na łatwiznę i nie załatwiło sprawę na skróty - poprzez kolejną alokacje częstotliwości - tym razem Dwójki i Polskiego Radia 24 kosztem Trójki: https://radiopolska.pl/blog/2007/05/polskie-radio-akcja-alokacja#lightbox[art]/1/
Ostatnia alokacja miała miejsce w 2007 roku - też za czasów rządów PiS'u.

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem o Trójce pisze również tygodnik Sieci. Oczywiście narracja wiadoma, ale ja chciałbym zwrócić uwagę na jedną rzecz - jest tu mowa o tym, że tzw. "autorytety stacji" blokowały możliwość dania szansy młodym i zdolnym dziennikarzom. I można by uznać to za stek bzdur wyprodukowanych przez tygodnik o przeciętnej (najdelikatniej mówiąc) wiarygodności. Ale jak spojrzeć na dzisiejszy tekst na portalu WirtualneMedia i to, że jeden z dziennikarzy, którzy odeszli, i uzależnia swój powrót od tego, żeby powstała jakaś Akademia Trójki, przez którą powinni przejść (odbyć szkolenie pod okiem "starszych" dziennikarzy) nowi dziennikarze, to wszystko układa się w smutną całość pt. "chcemy mieć wpływ na obsadę anteny". 

 

I dopóki więcej osób tego nie zrozumie, nic się kompletnie nie zmieni... :(

 

Jest też o zarobkach Manna - rzekomo jego kontrakt opiewał na 20 tys. zł. Zakładam, że to prawdziwa kwota, wszak dyrektor Kowalczewski miał w to wgląd. To sporo jak na współpracownika stacji, niezatrudnionego na etat.

 

A dzisiejsze ZD3 znowu bez prowadzącego. Chyba więc sprawy nie idą szczególnie dobrze... Po nominacji Kuby powinny być większe szanse na znalezienie zastępstwa na strategiczne pasma, nawet spoza anteny. Coś długo to trwa. Mamy przecież już wtorek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Poland napisał:

Mnie tymczasem ciekawi to dlaczego Polskie Radio nie poszło w tej sytuacji na łatwiznę i nie załatwiło sprawę na skróty - poprzez kolejną alokacje częstotliwości - tym razem Dwójki i Polskiego Radia 24 kosztem Trójki: https://radiopolska.pl/blog/2007/05/polskie-radio-akcja-alokacja#lightbox[art]/1/
Ostatnia alokacja miała miejsce w 2007 roku - też za czasów rządów PiS'u.

Bo alokacja nic by nie dała w obecnej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jaszek napisał:

Jest też o zarobkach Manna - rzekomo jego kontrakt opiewał na 20 tys. zł. Zakładam, że to prawdziwa kwota, wszak dyrektor Kowalczewski miał w to wgląd. To sporo jak na współpracownika stacji, niezatrudnionego na etat.

Szkoda, że nie ma tam zarobków innych pracowników PR3 z p. Kowalczewskim na czele tak dla porównania....

Zresztą zarobki są tajne, napewno te z umowy o prace, także nie wiem na jakiej podstawie je ( niby ) ujawnia. Ale może te z umowy zlecenia czy innej można. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trójka bez presji zasięgowej mogłaby się odbudować.

A propo Programu 3 Polskiego Radia jutro (czyli we środę) specjalny program na temat kryzysu tej stacji. Program poprowadzi Michał Olszański a gościem będzie Kuba Strzyczkowski. Emisja od 12 do 14 w Trójce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbudowanie Trójki pod względem załogi nie jest zależne od zasięgu wypracowanego przez ostatnie kilkadziesiąt lat.

Według tego co mówi Ernest Zozuń, to jest plan, aby serwisy informacyjne znowu robiono bezpośrednio na Myśliwieckiej, a nie w IAR: https://gwiazdy.wp.pl/trojka-ma-gwarancje-od-wicepremierow-glinskiego-i-emilewicz-6514687676590209a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj od rana w porannym ZD3 Marcin Łukawski, który wrócił. Nie wiem czy był Tomasz Rożek. Ktoś wie? Od 10:00 Piotr Stelmach, który też wrócił. Nowym "muzycznym" jest od wczoraj Mariusz Owczarek. 

 

W dniu 27.05.2020 o 00:52, Kirk napisał:

jest plan, aby serwisy informacyjne znowu robiono bezpośrednio na Myśliwieckiej, a nie w IAR

Zapewne chodzi o niezależność. Jeśli Trójka rzeczywiście ma gwarancje niezależności, to serwisy muszą wrócić na Myśliwiecką. 

 

Według tej ramówki:

 

https://www.polskieradio.pl/9/29/Artykul/2520351,Zostan-w-domu-Propozycje-radiowej-Trojki-na-czwartek

 

Rożek rano był. A popołudniowe ZD3 poprowadzi Mariusz Owczarek. Być może podobnie jak wczoraj audycja będzie miała głównie charakter muzyczny.

 

W ramówce jest też Tonacja Trójki, od 14:00 do 16:00. Ciekawe kto poprowadzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś numer do audycji ? Chętnie bym zadzwonił. Myślę,że Niedźwiecki prędzej czeka na przeprosiny ze strony Zarządu Polskiego Radia S.A. na czele z panią prezes Kamińską . Moim zdaniem do tego momentu jak i oficjalnego wycofania się z zarzutów nie może być mowy(przynajmniej dla mnie by nie było) o powrocie na antenę tej osoby. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...