Skocz do zawartości

Trójka (PR3)


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To ja może podam wieść z Pressa, o dzisiejszym popołudniowym "Zapraszamy do Trójki", które może się nie odbyć: https://www.press.pl/tresc/61766,trojka-dzis-bez-popoludniowego-_zapraszamy-do-trojki__

 

Wyżga na zwolnieniu...czyżby jakieś "taktyczne"?

 

A, i tak przy okazji: @jaszek - nie bierz bezpośrednio do siebie tej uwagi o czytaniu w całości, to taka ogólna, po prostu się trafiło, że tym razem miałeś uśpioną czujność, ale wskazówka jest dla wszystkich ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trwa właśnie posiedzenie senackiej komisji kultury ws. sytuacji w redakcji Programu III Polskiego Radia S.A.: https://www.tvpparlament.pl/transmisje-online/sejm-rp/posiedzenie-senackiej-komisji-kultury-ws-sytuacji-w-redakcji-programu-iii-polskiego-radia-sa/26997082

Ciekawie nawet tam mówią ?

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że też ZUS nie ściga tych zwolnień L4. Że niby Wyżga się rozchorował od razu po swoim antenowym występie w ostatnim programie?

 

Zawsze w tej firmie, jak i wielu innych "budżetowych", w takich sytuacjach wybucha zawsze fala chorób... To też objaw trawiącego tę firmę raka.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z obrad komisji wyszło, że dyrektor Kowalczewski miał źródła, które mu miały donieść o nieprawidłowościach, jednak nie podał dokładnie, kto to miałby być. Prezes Kamińska zaś cytowała krytyczne komentarze pojawiające się w internecie w ostatnich dniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoby nadzorującej Radę Mediów Narodowych a więc Krzysztofa Czabańskiego w ogóle nie było. Z RMN był tylko Juliusz Braun. Nie widziałem też nikogo z przedstawicieli PiS'u i KRRiT. Z opcji rządzącej byli jedynie przedstawiciele Polskiego Radia w osobie dyrektora Trójki a więc pana Kowalczewskiego nie zapamiętałem a także Agnieszki Kamińskiej czyli prezes Polskiego Radia. W spotkaniu brali też udział odchodzący dziennikarze Trójki czy na przykład Tomasz Zimoch.

Wracając do Krzysztofa Czabańskiego myślę że to może być przyczyną tych problemów w Trójce skoro jako przełożony prezes Kamińskiej nawet nie pofatygował się by przyjść na komisje i ją bronić. Być może zrobił to specjalnie by ta dwójka z władzy Polskiego Radia padła rozjechana przez walec w postaci członków komisji i ich gości.

Szczytem bezczelności było gdy prezes Polskiego Radia czytała wypowiedzi słuchaczy obsmarowujących Trójkę a dyrektor stacji mówił że ktoś z zewnątrz sugerował zmianę listy przy czym nie chciał zdradzić o kogo chodzi zasłaniając się tym że dziennikarze bronią swoich informatorów.

Zapis z posiedzenia komisji jest też na Youtube pod tym linkiem:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chcę zmiany władzy ogólnej tylko tej z Polskiego Radia. Czy rządzący nie widzą że oni szkodzą wszystkim tylko nie panu Niedźwieckiemu. I tutaj nie wieżę w to co piszę alle wolałem już pana Sobalę. I sprawdzają się słowa piosenki. Nie strzelajcie do orkiestry, jeśli oni zginą przyjdą lepsi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To więc bardzo wymowne, ale mogłem się tego spodziewać, wcześniej po prostu nie doczytałem, że chodzi tu o komisję senacką. Tak, czy inaczej, nieobecność przewodniczącego Rady Mediów Narodowych pokazuje, że idą w zaparte, jednak umiejętnie całą odpowiedzialność spychają na władze Polskiego Radia i nie chcą firmować, dla bezpieczeństwa swoich tyłków, tego wszystkiego twarzą. 

 

Ja powoli zaczynam podejrzewać, że wszystko było ukartowane. Ale nie to, o czym mówią władze Polskiego Radia. Ukartowane mogło być to, żeby zrobić wreszcie "porządek" w Trójce. Układa mi się to powoli w całość. Najpierw niespodziewanie odszedł Wiktor Świetlik widząc zapewne, co zaczyna się święcić. Krótko potem zmieniono prezesa Polskiego Radia. Chciano pozbyć się "stawiającego się" coraz bardziej Manna, więc bez powodu próbowali zdegradować Annę Gacek, co spowodowało, że ta odeszła. Było wiadomo, że z Trójki odejdzie pewnie i Mann i być może - w ramach solidarności - kilku innych redaktorów. I tak też się stało. "Pandemiczna" ramówka, która spowodowała nagłe zniknięcie z anteny wielu dziennikarzy, mogła to znacznie ułatwić. A Kazik tylko przyspieszył bieg wydarzeń. 

 

Obserwuję od jakiegoś czasu profile w mediach społecznościowych osób związanych z tymi władzami (posłów, byłych posłów jak Czabański, byłych dziennikarzy, jak Reszczyński, itp.). Padają tu słowa typu "samooczyszczenie", itp. O TW SB, Tomaldo Banjo, itp, nawet nie będę się rozpisywał, bo każdy wie o co chodzi. 

 

Wyraźnie widać, że Trójka była dla nich "solą w oku". Postanowiono więc, i tak mając już nieodwracalną aferę, "wyczyścić" stację do końca. I wyczyścili.

 

Tymczasem jest godzina 15:17, natomiast na antenie nikt się nie przywitał. Jest sama muzyka. Historyczna chwila - mamy w środku tygodnia w Trójce pasmo bez prezentera. W paśmie wysokiej słuchalności. Jak widać "przerzucenie" ludzi do prowadzenia audycji z innych anten niekoniecznie może się udać. A jak zaczną dopychać to kolanem i próbując zmuszać, mogą pojawić się kolejne wypowiedzenia, już w innych antenach (albo ucieczki na L-4).  

 

Nie ma już wątpliwości. Pasmo 15:00-16:00 z playlistą, bez prowadzącego. Ciekawe, czy ktoś się przywita po 16:00. Ja wątpię. Ciekawe też, czy jest ktoś na godzinę 19:00.

 

Zaś pan przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański przeprowadza głosowanie, ale nad... powołaniem Jacka Kurskiego do zarządu TVP.

 

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/jacek-kurski-ma-wrocic-na-funkcje-prezesa-tvp-zarzad-bedzie-4-osobowy

 

O czymkolwiek związanym z Polskim Radiem cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta Malinowska (środowa "Sekcja Rytmiczna") odchodzi ze stacji. Chwile temu była jej pożegnalna audycja :(

Bardzo ciekawy materiał z dzisiejszej porannej audycji "Winien i ma" w Trójce: https://m.soundcloud.com/jotem3/20200522-winien-i-ma-o-trojce-w-surmacz-a-bartoszewicz-m-roszkowski

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakub Strzyczkowski będzie dzisiaj w popołudniowym "ZD3", ma odbierać telefony słuchaczy. Natomiast jeśli chodzi o LP3 - nieoficjalnie mówi się o wyemitowaniu notowania bez prezentera: https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/zapraszamy-do-trojki-bez-prowadzacego-wyzga-i-pospiech-na-zwolnieniach-strzyczkowski-chce-rozmawiac-ze-sluchaczami-polskie-radio-kierownictwo-trojki-przygotowuje-obecnie-nowa-atrakcyjna-oferte-programowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...