Skocz do zawartości

Trójka (PR3)


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Sebek00 Jeśli by to szło w tą stronę to oczywiście łatwo wyczuć fałsz "artysty" :) Ale mówimy o kierunku odwrotnym, artysta zahacza o politykę, albo w treści piosenki - i mamy omawiany problem w trójce - albo staje się politykiem równolegle, jak Paweł Kukiz. W obydwu przypadkach jednak nie dyskryminowałbym Panów lub nie cenzorował, bo to jednak ciągle artyści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja spodziewam się teraz prób wpływania na muzykę w audycjach nie-autorskich. Bo i Jedynka, i Czwórka, jak i Trójka, grają teraz wiadomo co i jak. Np. poprzez "centralnie" budowane i dostarczane playlisty. 

 

Jak nisko może upaść człowiek? Przecież Kamińska musi widzieć, że wykręca właśnie ostatnie żarówki. Zero refleksji, stanowisko przede wszystkim. Ile się jeszcze ona utrzyma? Tydzień? Dwa? A będzie skończona, nawet w wielu prywatnych firmach. Fratria wszystkich nie weźmie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr. Orbita a nie mówiłem żeby poczekać z wyrokami wydawanymi na Metza? Metz to po prostu klasa i pełna kultura. Nie trzeba robić jeszcze większego smrodu jednocześnie zachowując się jak trzeba. 

 

Z niecierpliwością czekałem na głos Pana Piotra. Tylko on mógł dogłębnie obnażyć kłamstwa, musiał bowiem o wszystkim wiedzieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mr. Orbita napisał:

My jesteśmy kulturalni, a Paweł Kukiz nie jest na forum (szkoda, serdecznie zapraszamy Pawła ;) ), więc nie musi ;) Co do samego Kukiza, jednak byłem zdania, że można to było grać, odpowiedź była słaba, nie była to mądra decyzja. Trzeba pamiętać, że Paweł Kukiz jest jednak przede wszystkim muzykiem, wtedy miał związek z polityką jeszcze niewielki. Zgodziłbym się ze zdjęciem, gdyby utwór nagrał zwykły polityk i jeszcze promował kampanię, wtedy każdy by sobie nagrywał, żeby wchodzić do radia i robić kampanię. Ale w mojej prywatnej ocenie Kukiz jednak pod to nie podpadał. Rozumiem, że Magda Jethon ma swoje wyjaśnienia - ja ich nie kupuję, natomiast pewnie zdania ekspertów mogą być podzielone ;)

Sytuacja wtedy jednak nie wygenerowała aż takiego wstrząsu, odejść, podważania listy itp.

Prosiłbym też, abyśmy bardziej trzymali się tematu Trójki ;)

Nie jestem słuchaczem Trójki, nigdy nie byłem, słuchałem jednej audycji, której nazwy nie wiem czy mogę napisać( nadawanej w soboty po godzinie 9.00 . Dla mnie to jest hipokryzja i zakłamanie tych wszystkich dziennikarzy. Czyli Kukiza można było cenzurować , ale Kazika już nie ?  Kłamstwa i hipokryzji nie znoszę. Arbitralnych decyzji wybiórczych również. 

 

Edytowane przez wislok
Autocenzura :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mega szacun dla Pana Metza. Dowody wypływają.

 

wislok - zlituj się, gdzie ja tam coś takiego napisałem? Nikogo nie można i takie jest moje zdanie. Chyba wyraźnie w mojej cytowanej wypowiedzi jest, że NIE kupuję wyjaśnień Magdy Jethon. Natomiast jak widać zdania w sprawie Kukiza są podzielone i to fakt, co widać wyraźnie z dyskusji wyżej.

Edytowane przez Mr. Orbita
Autocenzura, nie lubię wchodzić w bezsensowne przepychanki, a @wisloka szanuję.
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym, co zrobił Metz, teraz są/będą już tylko desperackie próby obrony na zasadzie "nie pamiętam". Ale długo to już nie potrwa. Nawet długa piątkowa noc będzie marnym usprawiedliwieniem SMSa i amnezji. 

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Mr. Orbita napisał:

Mega szacun dla Pana Metza. Dowody wypływają.

 

wislok - zlituj się, gdzie ja tam coś takiego napisałem? Kompletnie brednie wypisujesz teraz. Nikogo nie można i takie jest moje zdanie. Chyba wyraźnie w mojej cytowanej wypowiedzi jest, że NIE kupuję wyjaśnień Magdy Jethon. Natomiast jak widać zdania w sprawie Kukiza są podzielone i to fakt, co widać wyraźnie z dyskusji wyżej.

A cenzurę masz, bo śmiecisz i nieustannie poruszasz wątki polityczne, choć miałeś komplet upomnień za to samo. Regulamin tego forum jest jasny i klarowny. Próbujesz go nieustannie omijać, więc zabawa się skończyła i tyle :) W razie wątpliwości pytaj obecną administrację i moderację na PW. Regulamin III. 6 nadal obowiązuje, nawet jeśli mnie nie ma.

Pisałem o dziennikarzach Trójki, nie o Tobie.  

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem nie pisać ale...

Wislok.... chyba tylko ja tu piszę, że cenzura p. Kukiza jest dla mnie w minimalnej mierze wytłumaczalna.... artysta stał sie politykiem i tylko z tego względu aprobuje jakąś cenzure przez PR3 swego czasu. 

A jak już piszesz.... "zakłamanie tych wszystkich dziennikarzy" to by się przydały chyba jakieś konkrety. 

Edit... dopisaleś dziennikarze trojki

Edytowane przez Sebek00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmowa toczy się w temacie Trójki , więc tak, myślałem o dziennikarzach Trójki. Nie jest tajemnicą,że tworzy się nowe radio, może dlatego teraz przychodzi im tak łatwo decyzja o odchodzeniu? Też chciałbym aby ktoś ich o to spytał - dlaczego tamta decyzja nie wywołała takiej reakcji,a teraz takowa jest. Czy tu chodzi może nie o Kazika,a o Marka Niedźwieckiego i tego,że mu zarzucono nieuczciwość ?   Też brakuje mi odniesienia i powiedzenia - te dane przedstawione na poniedziałkowej konferencji są fałszywe.

Natomiast ten sms pokazany już publicznie rozwiewa wątpliwości, których raczej nikt nie miał- chodziło o Kazika,a nie o to czy coś zmanipulowano czy nie.. 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr Metz całkowicie zburzył narrację szefostwa, zapewne za chwilę zburzy ją jeszcze bardziej. A to jest osoba, której nie da się kompromitować. Bo co? Oskarżą go o spisek z Niedźwieckim? Albo złe zarządzanie redakcją muzyczną? Będzie jazda bez trzymanki zaraz.

 

Ze wszystkiego co usłyszałem najbardziej uderzyła we mnie informacja, że dyrektor Kowalczewski w ogóle nie chce teraz rozmawiać z Markiem Niedźwieckim. Tak robią jednak mali ludzie... Nie wiem co to może się z człowiekiem stać... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, w sporcie, przepraszam za może nietrafioną analogię, ale jak nie idzie to zmienia się trenera ,a nie wywala całą drużynę. Bo łatwiej zmienić trenera niż całą ekipę , tutaj swoimi decyzjami, stylem pozbyto się niemal całej drużyny kosztem pana dyrektora. 

Ten SMS już zburzył.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metz z klasą, powiedział w sumie to, co większość wieloletnich słuchaczy wie lub stopniowo odkrywała - przez ostatnie 3 miesiące w zasadzie na różne sposoby albo zmuszono do odejścia albo zwolniono/zawieszono ok. 20 nazwisk - świetnych redaktorów i wysokiej klasy dziennikarzy muzycznych oraz publicystycznych, pracujących niekiedy nawet po 20, 30 lat. Tempo rozmontowania stacji radia publicznego absolutnie rekordowe.

 

Lista, jaką wyłuskałem - kto zniknął lub odszedł z Trójki, tylko z tego naszego wątku, dajcie znać, czy kogoś nie pominąłem:

  1. Anna Gacek (próba zdegradowania, odmówiła)
  2. Agata Kasprolewicz (wcześniej, w lipcu 2019 zdegradowana, bez wskazania merytorycznych powodów)
  3. Wojciech Mann
  4. Jan Chojnacki
  5. Jan Młynarski
  6. Gaba Kulka
  7. Wojciech Waglewski i Fisz
  8. Joanna Kołaczkowska (gościnne występy)
  9. Piotr Bukartyk (gościnne występy)
  10. Dariusz Bugalski
  11. Paweł Drozd
  12. Jan Niebudek
  13. Wojciech Ossowski
  14. Marek Niedźwiecki
  15. Bartosz Gil (zawieszony)
  16. Hirek Wrona
  17. Marcin Kydryński
  18. Wojciech Mazolewski
  19. Agnieszka Szydłowska
  20. Agnieszka Obszańska
  21. Daniel Drumz
  22. Michał Olszański
  23. Piotr Metz
  24. Piotr Kaczkowski
  25. Tomasz Rożek
  26. Halina Wachowicz (do potwierdzenia, być może zawieszona)
  27. Łukasz Błąd (gościnne występy)
  28. Filip Jaślar (gościnne występy)
  29. Krzysztof Szubzda (gościnne występy)
  30. Piotr Stelmach
  31. Marcin Łukawski
  32. Krystian Hanke
  33. Mariusz Cieślik (brak potwierdzenia, można sądzić po zakończeniu audycji)
  34. Grzegorz Zembrowski
  35. Piotr Baron (jeszcze nie, jest na urlopie do czerwca, ale napisał, że nie widzi nadziei)
  36. Łukasz Adamski
  37. Leszek Adamczyk
  38. Marta Malinowska
  39. Katarzyna Kłosińska
  40. Katarzyna Stoparczyk
  41. Katarzyna Borowiecka

To jest lista odejść TYLKO od 9 marca, od Anny Gacek (starałem się zachować chronologię), bo gdyby spojrzeć wcześniej, to dochodzą jeszcze m.in.:

  1. Dariusz Rosiak
  2. Michał Nogaś
  3. Robert Kantereit
  4. Artur Andrus
  5. Jerzy Sosnowski
  6. Jacek Hawryluk
  7. Kuba "Muflon" Rużyłło (decyzja samodzielna, bez powodów z zewnątrz)
  8. Artur Orzech (ale on w wyniku wewnętrznych konfliktów, przy czym jednak nie zrobiono nic, aby je wewnętrznie rozwiązać)

Nie jest jasne co dzieje się, np. z Januszem Deblessemem, Michałem Owczarkiem (Dr Wilczur), Wojciechem Ossowskim - ich audycje od startu pandemii lub od tygodnia/dwóch po, przestały się pojawiać bez żadnych wyjaśnień.

 

Warto poczytać posty od strony 16, mamy ładną kronikę demolowania, od 9 marca. To nawet nie całe trzy miesiące. Tempo sprinterskie, kadrowo rozmontowano Trójkę niemal na łopatki, ale Pan Czabański nie widzi powodów do odwołania prezes Polskiego Radia. Chyba będę zmuszony wysłać zestaw do czyszczenia okularów na adres Rady Mediów Narodowych...

 

W TVN 24 była jeszcze wypowiedź Ernesta Zozunia, jeszcze pracującego w Trójce, choć na niego się zasadzano. Też mocna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SHY-BUS

Marzy mi się aby skończyć to biadolenie nad Trójką, która i tak już w takim składzie nie wróci. Zamiast tego wspaniałych dziennikarzy wrzucić do jednej "sieci" niekoniecznie internetowej może DAB+ i stworzyć od podstaw np. VIRGIN RADIO POLSKA. Natomiast pieniądze zebrać np. po "stówie" od każdego wiernego słuchacza, któremu zależy na podniesieniu jakości polskiej kakofonii.

Edytowane przez SHY-BUS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto przeczytać ten tekst Marcina Makowskiego:

 

https://wiadomosci.wp.pl/trojka-juz-praktycznie-nie-istnieje-ludzie-nie-chca-wracac-do-pracy-zaczyna-sie-szukanie-winnych-6512217578505857a

 

Dziennikarz zapowiada na Twitterze, że zbliża się kolejna fala odejść że stacji. 

 

Wielu bardzo znanych tam już nie ma. Piotr Baron, Piotr Stelmach, Kuba Strzyczkowski, Grażyna Dobroń, Leszek Adamczyk, Piotr Kaczkowski, Grzegorz Hoffman, Ryszard Jaźwiński, Barbara Marcinik, Michał Margański, Mariusz Owczarek... To chyba największe kalibry. Mogłem namieszać, bo łatwo się pogubić.

 

Najgorzej jest z warstwą muzyczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet Piotr Kaczkowski? :(

Dodatkowe info z cytatem: https://open.fm/muzyka/piotr-kaczkowski-opuszcza-trojke-legendarny-prezenter-i-tworca-audycji-minimax-odchodzi-po-57-latach-6512334266967681a

Żeby doprowadzić taką legendę do takiej decyzji, to ja naprawdę nie wiem. To jest po prostu poza zakresem kompromitacji i zarządu PR i anteny i RMN. W mierniku kompromitacji przekręciła się wskazówka.

Piotr Kaczkowski był jednak też jak sam napisał od już dłuższego czasu, nie tylko przy tym zarządzie, popychany w tym kierunku. To szerszy temat, choć oczywiście to teraz przelało czarę goryczy, że akurat wybrał ten moment...

 

Do listy dopisany Jan Niebudek - także złożył wypowiedzenie.

 

Sytuacja zaszła chyba zbyt daleko, żeby coś tu uratować. Nawet zmiana dyrektorów anten i zarządu PR, już teraz mocno spóźniona, niewiele by chyba dała, poszły mocne zarzuty. Nie da się teraz stanąć i powiedzieć, nic się nie stało, wracajcie, wracaj Marku, wracaj Bartku, już nie uważamy, że coś oszukaliście. Poszedł określony przekaz medialny, szerokim strumieniem, w TVP, w kilku gazetach, powtarzany także przez parę ważnych osób. Idąc w zaparte wykreowano określoną narrację, z której nie da się po prostu wycofać. Także nie wiem co dalej.

 

W nocy audycja Teraz polskie Mariusza Owczarka niby się odbyła (zagrał Myslovitz na początek), ale sam autor nie odezwał się ani razu. Teraz powinien zaczynać się Trójkowy Budzik, ale też nie odzywa się nikt, leci sama muzyka, tu dżingiel nie poleciał.

 

Muzyka od 4 jest dość specyficzna, rzeczy rzadko grane, np. Kate Bush - How To Be Invisible, czy KT Tunstall - Human Being. Może to tylko moje odczucie, ale jakby z tekstami korespondującymi z sytuacją. Wybór jakby taki nie do końca przypadkowy... Ale może przesadzam...

 

Od 6 normalnie, Piotr Łodej, poranne ZD3.

 

Tomasz Rożek jakoś dziwnie zakończył dziś Pytania z kosmosu, ale nie pożegnał się, nie wiem. Natomiast lista rozszerza się o ekipę bloku Urywki z kalendarza - zrezygnowali, chcieli się pożegnać, ale nie pozwolono im wyemitować pożegnania - i nikomu nie wolno się z tego śmiać... Tu nagranie: https://www.facebook.com/100007184445114/videos/2572376966345093/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja trochę z innej i bardziej kontrowersyjnej dla wielu strony. 

 

Z Trójki odeszło już wiele osobistości, niektórzy, jak Jerzy Sosnowski, czy nawet Wojciech Mann, odeszli już dawno lub przynajmniej jakiś czas temu.

 

Czy ktoś z nich, a niektórzy są bardzo aktywni (jak nie w przestrzeni publicznej, to w mediach społecznościowych), krzyczy dzisiaj o potrzebie odpolitycznienia mediów publicznych? Albo przynajmniej poważnego ograniczenia roli polityków w ich kształtowaniu? Albo o potrzebie uregulowania finansowania mediów w sposób niezależny od parlamentu? Albo o - nie udawajmy, że niepotrzebnej - reformie mediów publicznych?

 

To jest dokładnie to, o czym tu już pisałem i co - nad czym ubolewam - obserwowałem na własne oczy już w 2010 roku.

 

Dlatego też jestem znowu bardzo zły i rośnie we mnie ponownie gniew. Być może dlatego dawno temu w dużej mierze Trójkę wyłączyłem. Bo ja nie należę do osób, którzy utożsamiają to ze swoimi poglądami.

 

Zobaczycie, co będzie później (a prędzej, czy później, będzie). Historia zatoczy koło. A wszyscy jak jeden (może z kilkoma wyjątkami) będą wówczas udawać, że w zasadzie wszystko jest już ok. Tak jak robili to od dnia, w którym ukradkiem i po cichu, bez żadnego komunikatu na stronie korporacyjnej Polskiego Radia, Jethon przyjęła bezpośrednio z rąk polityka nominację na stanowisko dyrektora Trójki). Był to 2010 lub 2011 rok chyba.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...