Jump to content
Mr. Orbita

Trójka (PR3)

Recommended Posts

Posted (edited)

"Wyjaśniamy szczegóły manipulacji". Już dalej nie trzeba czytać. 

Ale jednak warto, dalej jest o "Niewidzialnej ręce moderatora". 

Edited by jaszek

Już samo to, że tutaj się pisze, iż nie było regulaminu, a w sobotę się na regulamin powoływano, to jeden z wielu elementów nieścisłości. Mam wrażenie, że to wypuszczono tylko po to, by chronić swoje stołki.

Posted (edited)

Mnie brakuje w tych danych najważniejszego - niech chociaż opublikują wykaz głosów z kolumną "Godzina oddania glosu". To dużo by wg mnie obnażyło w wyjaśnieniach dyrekcji i zarządu. 

Edited by jaszek

Jest więcej kłamstw, jak np. to, że zwyczajowo coś było prezentowane w pierwszej godzinie - ogrom utworów ważnych artystów wchodził często z pominięciem poczekalni, bo wzbudzały falę głosów, a nawet były nowości od razu na miejscu pierwszym - gdzieś ktoś je wyliczył w sieci. Wstyd, że nadawca nie zna tego, co działo się w jego własnym programie i tworzy jakieś alternatywne wersje rzeczywistości. Ale tak to jest, gdy się wypowiadają w temacie ludzie, którzy o tym po prostu pojęcia nie mają. Jak działa lista próbują tłumaczyć osoby, które same nie mają o tym bladziutkiego pojęcia.

Nie prawdą jest, że utwory wchodziły na listę po tygodniu w poczekalni. Niektóre wchodziły po wielu tygodniach, inne nigdy. Po jednym - czasami pewnie też.

Podobnie jak nieprawdą jest, że Kazika nie prezentowano - był zagrany u Mariusza Owczarka 9 maja po 2:00, nagranie sam umieściłem w tym wątku (jest nawet ok. 1 godziny tu: https://www.polskieradio.pl/9/337/Artykul/2507080,Majowych-nowosci-moc ). Natomiast faktycznie był prezentowany rzadko (nie wiadomo jak wiele razy, trudne do ustalenia, może i raz, brakuje playlist), ale Trójka i fani Trójki nie żyją w jakiejś bańce - Kazik i jego projekty od lat cieszyły się (do teraz) wielkim szacunkiem, więc to nie jest w ogóle nawet sensowny argument.

Chociaż cóż... dyskutowanie i tak nie ma sensu. Postanowiono.

Zabrnęli tak daleko, że pozbawili zespół jakiejkolwiek możliwości walki ze sztucznym nabijaniem głosów, nawet jak był to sposób prowizoryczny i chałupniczy. A przecież wiele z takich prób jest ewidentna i widać je gołym okiem. Teraz mogą być dopiero jaja... 

Kabarety będą miały używanie. Posypie się mnóstwo skeczy na temat List Przebojów. Dzisiaj Hołownia podczas konferencji przed siedzibą Trójki prezentował swoje własne notowanie.

Mam bardzo osobisty stosunek do Pana Marka moim zdaniem powinien odejść razem z Panem Wojtkiem. Teraz poważni ludzie robią z niego agenta. Nie wiem po co to dalej ciągnął. Ja gdy ostatnio słuchałem Trójki miałem poczucie że robię coś złego. I ta Doda nigdy jej nie grali a tera robią z niej autorytet. Nie wiem jak pan Metz może na to wszystko patrzeć. Żyję 31 lat i 25 z tego to LP3.  Miałem napisać dłuższy post ale nie mogę zebrać myśli. Pozdrawiam 

• Like 1

A no właśnie Pan Metz, umknął mi tu. Zawiodłem się bardzo, bo na bazie opisów wynika, że mówią mu - zdjąć Kazika po nocy - zdejmuje. Mówią zawiesić Bartka - 18 lat podawali sobie ręce - zawiesza. Ja rozumiem, że są różne sytuacje, kredyty, rodzina. Ale to jeszcze mogę przyjąć, gdy się po prostu samemu jest oportunistą (z dowolnego powodu), ale nie szkodzi się innym. Panie Piotrze? Chciałbym tu poznać jakieś wyjaśnienie, chociaż pewnie nie doczekam się, wewnętrzna sprawa radia. Ale jest to słabe, stanowisko dyrektora dla mnie to nie tylko prestiż, ale też "jaja", gdy może być potrzeba ratowania zespołu. Z zewnątrz tego nie widać. Obym się mylił, że wewnątrz było inaczej i kiedyś się dowiemy, całą historię ktoś zbierze i rzetelnie opowie. Szanuję bardzo i Pana Piotra, więc i taki cios jest czymś jeszcze dodatkowo przykrym. Gdy sam nie mogę znaleźć argumentów na obronę mojego kolejnego idola.

Co do Dody: http://alp3.pl/alpt.phtml?m=11&u=5923 - skromnie, ale coś tam mignęło. Może trzeba byłoby zrozumieć, że nie każdy gatunek trafiał na antenę Trójki. Shazzy też nie było, ani Top One. Dziwię się PR, że powielają jej wpis, bo uderza on także w PR i ludzi tam pracujących od lat, np. własnie Piotra Metza. To nie deszcz pada...

PS: Teoretycznie po północy PS Agnieszki Szydłowskiej, ale czy będzie? No i czy na żywo, bo jednak audycje zdarzały się nagrywane.

• Like 1

7 minut temu, Mr. Orbita napisał:

Shazzy też nie było, ani Top One.

Top One był swego czasu w nieszczęśliwej siódemce z instrumentalnym utworem pt. "Competition knows me". ;-)

Ooooo, tu mnie zaskoczyłeś, no to zmieniam Top One na Boys :P Boys nie było na LP3 ;)

Nie wiem jestem zbyt młody ale  zanim powstało disco polo było italo disco i to z tego klucza Top One trafiło do Trójki. Nawet kiedyś sam Niedźwiecki o tym opowiadał. 

Posted (edited)
42 minuty temu, Mr. Orbita napisał:

mówią mu - zdjąć Kazika po nocy - zdejmuje. Mówią zawiesić Bartka - 18 lat podawali sobie ręce - zawiesza

Nie ferował bym tu wyroków. Stronę lp3 można zablokować z pominięciem szefa redakcji muzycznej. Za blokowanie wpisów, czy pojawianie się nowych w serwisach internetowych, odpowiada tam inny pion. Bartka Gila zawiesił Kowalczewski(?). Nie wiemy tylko tego, co na to sam Piotr Metz. Jednak został upokorzony. To tak, jakby prezes klubu ustalał składy na mecz z pominięciem trenera. 

Edited by jaszek

Posted (edited)

Jakby mi było mało. Czytam, że Jethon domaga się od Kukiza przeprosin za to, że ten ponownie zarzucił jej cenzurę jego utworów na antenie Trójki w 2014 roku... Podał to Polsat News. Ta kobieta już przygotowuje biały strój, w którym w odpowiednim momencie wejdzie... 

Edited by jaszek

Odeszła także Agnieszka Obszańska, info za: https://www.facebook.com/RatujmyTrojke/posts/2782010675418683

Może ktoś się popuka teraz w głowę, ale jestem już trochę stary, zdrowie nie to. Jakieś takie szarpnięcia powodują, że kiepsko się czuję. Odmeldowuję się na razie...

Ja to i tak nic, nie chcę sobie wyobrażać, co czują Marek i Bartek.

12 godzin temu, jaszek napisał:

Jakby mi było mało. Czytam, że Jethon domaga się od Kukiza przeprosin za to, że ten ponownie zarzucił jej cenzurę jego utworów na antenie Trójki w 2014 roku... Podał to Polsat News. Ta kobieta już przygotowuje biały strój, w którym w odpowiednim momencie wejdzie... 

Troche jakby w obronie p.Jethon.

Czy jak teraz p. Kukiz napisze piosenkę np o prezydencie i innych kandydatach pokazując ich w złym świetle oprócz p.Kosiniaka. To będzie to radosna twórczość artysty czy spot wyborczy za który radio powinno pobierać opłaty?

Posted (edited)

W latach 80. zalecano tendencję spadkową zamiast natychmiastowego usunięcia.

183321606bc561dcenzura1.jpg

Edited by Anita Kaźmierska
  • Like 1

5 godzin temu, Sebek00 napisał:

Czy jak teraz p. Kukiz napisze piosenkę np o Prezydencie i innych kandydatach pokazując ich w złym świetle

I Ty naprawdę to porównujesz? Michnik to prywatna osoba, a nie kandydat, czy konkurent. A było to w czasach, gdy Kukiz startował - będąc czynnym muzykiem i artystą - na radnego. No błagam Cię :)

Dla mnie jedno jest szokujące. Stało się od soboty w bardzo krótkim czasie tyle złego. A pani Kamińska wciąż prezesuje. Przecież tego się nie da zwyczajnie przeczekać, to niewykonalne. To szok, że RMN nie reaguje. 

Tak porównuje... bo jak artysta zaczyna bawić sie w politykę, to jego twórczość nabiera innego znaczenia. I powinien być tego świadomy. 

Rozmowa Roberta Mazurka z przewodniczącym Rady Mediów Narodowych Krzysztofem Czabańskim. Na początku dużo o Trójce:

Idą w zaparte. Odniosłem wrażenie, że im bardziej sytuacja będzie się zaogniać, tym bardziej nie odwołają prezes Kamińskiej.

24 minuty temu, Sebek00 napisał:

Tak porównuje... bo jak artysta zaczyna bawić sie w politykę, to jego twórczość nabiera innego znaczenia. I powinien być tego świadomy. 

Tylko, że w tym przypadku nie ma to znaczenia. Nikt nie ocenia jakości piosenki, treści tylko fakt cenzury.

G2000: Dzięki za wstawienie tej notatki, wcześniej jej nie widziałem. Bardzo fajna ciekawostka pokazująca, że tamci komuniści byli znacznie inteligentniejsi od obecnych :)

Ale to już w weekend było wiadome, że Czabański raczej nie będzie chciał odwołać Kamińskiej, podobnie Lichocka (wystarczy jej Twittera przejrzeć).

Współpracę z Trójką kończy Michał Olszański, prowadzący audycje "Godzina prawdy" oraz "Trzecia strona medalu": https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/michal-olszanski-konczy-wspolprace-z-trojka-oskarzenia-wobec-niedzwieckiego-i-gila-to-obrzydliwosc

1 godzinę temu, Rasheed napisał:

Tylko, że w tym przypadku nie ma to znaczenia. Nikt nie ocenia jakości piosenki, treści tylko fakt cenzury.

Ja nie porównuje sytuacji tej z Kazikiem do tej z Kukizem. Dla mnie jest to nieporównywalne. Odnoszę sie do wrzutki jaszka o p. P. Kukizie, co według mnie miało na celu pokazanie, że kiedyś też była cenzura PR3.

Dyskusja dotyczy tu i teraz, a nie hasła w stylu....

czemu kradniecie?.... ale oni przecież też kradli.

@Sebek00

Wyraziłeś swoje zdanie, szanuję to, i na tym zakończmy. Może jestem niesprawiedliwy i się mylę, ale odnoszę wrażenie, że nie jesteś słuchaczem Trójki, a już prawie na pewno mogłeś nie być nim w latach 2010-2015. Tu się wypowiadają wieloletni, wierni słuchacze, znający tę antenę niemal od podszewki. Oczywiście nie zabraniam Ci się tu wypowiadać ani nie odbieram takiego prawa. Wiedz jednak, że ja sprawę z Kukizem pamiętam doskonale, jakby to było wczoraj. Sprawa była bardzo podobno, tylko wtedy założono białe rękawiczki, młócono zboże kombajnem, a nie cepem, jak dziś. Przyzna mi rację każdy wieloletni i obiektywny słuchacz Programu III.

Zresztą zakazano ogólnie grania Kukiza, ale dopiero po premierze Zakazanych piosenek.

Jeśli mnie pamięć nie zawodzi blokada dotyczyła tylko i wyłącznie Trójki. Stacje Audytorium 17 (rozgłośnie regionalne Polskiego Radia) chyba nie wprowadziły takowej blokady. A przecież obowiązywały tam te same zasady, na które nieudolnie powoływała się Jethon.

Dlatego uważam obecną reakcję Jethon za zwykłą butę i bezczelność i zdania nie zmienię.