Skocz do zawartości

Trójka (PR3)


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

42 minuty temu, Mr. Orbita napisał:

mówią mu - zdjąć Kazika po nocy - zdejmuje. Mówią zawiesić Bartka - 18 lat podawali sobie ręce - zawiesza

Nie ferował bym tu wyroków. Stronę lp3 można zablokować z pominięciem szefa redakcji muzycznej. Za blokowanie wpisów, czy pojawianie się nowych w serwisach internetowych, odpowiada tam inny pion. Bartka Gila zawiesił Kowalczewski(?). Nie wiemy tylko tego, co na to sam Piotr Metz. Jednak został upokorzony. To tak, jakby prezes klubu ustalał składy na mecz z pominięciem trenera. 

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby mi było mało. Czytam, że Jethon domaga się od Kukiza przeprosin za to, że ten ponownie zarzucił jej cenzurę jego utworów na antenie Trójki w 2014 roku... Podał to Polsat News. Ta kobieta już przygotowuje biały strój, w którym w odpowiednim momencie wejdzie... 

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odeszła także Agnieszka Obszańska, info za: https://www.facebook.com/RatujmyTrojke/posts/2782010675418683

Może ktoś się popuka teraz w głowę, ale jestem już trochę stary, zdrowie nie to. Jakieś takie szarpnięcia powodują, że kiepsko się czuję. Odmeldowuję się na razie...

Ja to i tak nic, nie chcę sobie wyobrażać, co czują Marek i Bartek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, jaszek napisał:

Jakby mi było mało. Czytam, że Jethon domaga się od Kukiza przeprosin za to, że ten ponownie zarzucił jej cenzurę jego utworów na antenie Trójki w 2014 roku... Podał to Polsat News. Ta kobieta już przygotowuje biały strój, w którym w odpowiednim momencie wejdzie... 

Troche jakby w obronie p.Jethon.

Czy jak teraz p. Kukiz napisze piosenkę np o prezydencie i innych kandydatach pokazując ich w złym świetle oprócz p.Kosiniaka. To będzie to radosna twórczość artysty czy spot wyborczy za który radio powinno pobierać opłaty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Sebek00 napisał:

Czy jak teraz p. Kukiz napisze piosenkę np o Prezydencie i innych kandydatach pokazując ich w złym świetle

I Ty naprawdę to porównujesz? Michnik to prywatna osoba, a nie kandydat, czy konkurent. A było to w czasach, gdy Kukiz startował - będąc czynnym muzykiem i artystą - na radnego. No błagam Cię :)

 

 

Dla mnie jedno jest szokujące. Stało się od soboty w bardzo krótkim czasie tyle złego. A pani Kamińska wciąż prezesuje. Przecież tego się nie da zwyczajnie przeczekać, to niewykonalne. To szok, że RMN nie reaguje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmowa Roberta Mazurka z przewodniczącym Rady Mediów Narodowych Krzysztofem Czabańskim. Na początku dużo o Trójce:

 

 

Idą w zaparte. Odniosłem wrażenie, że im bardziej sytuacja będzie się zaogniać, tym bardziej nie odwołają prezes Kamińskiej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Sebek00 napisał:

Tak porównuje... bo jak artysta zaczyna bawić sie w politykę, to jego twórczość nabiera innego znaczenia. I powinien być tego świadomy. 

 

Tylko, że w tym przypadku nie ma to znaczenia. Nikt nie ocenia jakości piosenki, treści tylko fakt cenzury.

 

G2000: Dzięki za wstawienie tej notatki, wcześniej jej nie widziałem. Bardzo fajna ciekawostka pokazująca, że tamci komuniści byli znacznie inteligentniejsi od obecnych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to już w weekend było wiadome, że Czabański raczej nie będzie chciał odwołać Kamińskiej, podobnie Lichocka (wystarczy jej Twittera przejrzeć).

 

Współpracę z Trójką kończy Michał Olszański, prowadzący audycje "Godzina prawdy" oraz "Trzecia strona medalu": https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/michal-olszanski-konczy-wspolprace-z-trojka-oskarzenia-wobec-niedzwieckiego-i-gila-to-obrzydliwosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rasheed napisał:

 

Tylko, że w tym przypadku nie ma to znaczenia. Nikt nie ocenia jakości piosenki, treści tylko fakt cenzury.

Ja nie porównuje sytuacji tej z Kazikiem do tej z Kukizem. Dla mnie jest to nieporównywalne. Odnoszę sie do wrzutki jaszka o p. P. Kukizie, co według mnie miało na celu pokazanie, że kiedyś też była cenzura PR3.

Dyskusja dotyczy tu i teraz, a nie hasła w stylu....

czemu kradniecie?.... ale oni przecież też kradli.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sebek00

 

Wyraziłeś swoje zdanie, szanuję to, i na tym zakończmy. Może jestem niesprawiedliwy i się mylę, ale odnoszę wrażenie, że nie jesteś słuchaczem Trójki, a już prawie na pewno mogłeś nie być nim w latach 2010-2015. Tu się wypowiadają wieloletni, wierni słuchacze, znający tę antenę niemal od podszewki. Oczywiście nie zabraniam Ci się tu wypowiadać ani nie odbieram takiego prawa. Wiedz jednak, że ja sprawę z Kukizem pamiętam doskonale, jakby to było wczoraj. Sprawa była bardzo podobno, tylko wtedy założono białe rękawiczki, młócono zboże kombajnem, a nie cepem, jak dziś. Przyzna mi rację każdy wieloletni i obiektywny słuchacz Programu III.

 

Zresztą zakazano ogólnie grania Kukiza, ale dopiero po premierze Zakazanych piosenek.

 

Jeśli mnie pamięć nie zawodzi blokada dotyczyła tylko i wyłącznie Trójki. Stacje Audytorium 17 (rozgłośnie regionalne Polskiego Radia) chyba nie wprowadziły takowej blokady. A przecież obowiązywały tam te same zasady, na które nieudolnie powoływała się Jethon.

 

Dlatego uważam obecną reakcję Jethon za zwykłą butę i bezczelność i zdania nie zmienię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak miedzy 2010-2015 nie słuchałem PR3 słuchałem wcześniej lata 80...90.

Nie bronie p. Jethon i nie piszę, że miała prawo cenzurować p.Kukiza. 

Zadałem pytanie. Czy muzyk wchodzący w polityke to nadal tylko artysta?

Gdyby p.Kukiz śpiewał o pogodzie i miłości to można by jego twórczość oddzielić od polityki. Ale jako muzyk pisze piosenki " kontrowersyjne, polityczne" i nagle staje się politykiem to w moim zdaniem jego twórczość nabiera innego znaczenia. Wtedy staje taki człowiek po drugiej stronie barykady i nie ma prawa żądać uznania jego piosenek jako twórczość stricte artystyczną. To tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Sebek00 napisał:

Ale jako muzyk pisze piosenki " kontrowersyjne, polityczne"

O tak, jakże kontrowersyjne:

 

 

Nie bądźmy śmieszni. Swoją drogą utwór naprawdę dobry, bez wątpienia w Trójkowym klimacie. Gdzie tu polityka? :crazy:

 

Tego naprawdę nie da się obronić :) To było tak samo jak teraz - "O Boże! Michnik w tytule, nie gramy, szybko znajdujemy powód".

16 minut temu, Sebek00 napisał:

Czy muzyk wchodzący w polityke to nadal tylko artysta?

 

A dlaczego nie? A Andrzej Wajda wchodzący w skład komitetu poparcia kandydata na najwyższy urząd w Polsce to wciąż wybitny polski reżyser, czy już nie?

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Sebek00 napisał:

Tak porównuje... bo jak artysta zaczyna bawić sie w politykę, to jego twórczość nabiera innego znaczenia. I powinien być tego świadomy. 

Twórczość to twórczość. Nawet jeśli piosenka jest polityczna, to jednak ciągle piosenka. Wolność słowa gwarantuje każdemu artyście tworzenia utworów na dowolny temat w granicach dobrego smaku. A od poglądów politycznych nie uciekniemy, bo każdy jakieś reprezentuje, więc zawsze możesz powiedzieć że gdy poznasz pogląd artysty w kwestiach politycznych to nabiera jego twórczość innego znaczenia.

1 godzinę temu, Sebek00 napisał:

i nie ma prawa żądać uznania jego piosenek jako twórczość stricte artystyczną. To tyle.

a podasz podstawę prawną? :) Chcesz dyskryminować twórczość, bo ktoś wykonuje zawód polityka? Nie tędy droga.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą samo tłumaczenie Jethon było żenujące. Ile to czasu miał na antenie ogólnopolskiej Trójki Paweł Kukiz, startujący na radnego Wrocławia? :crazy: Przecież Jethon mówiła coś o liczeniu tego czasu, odejmowaniu go przez emisję piosenek, itp. Przecież to już na pierwszy rzut oka się kupy nie trzyma, nawet bez zagłębiania się. To raczej Polskie Radio Wrocław miało większe prawo zakazać emisji (oczywiście podążając logiką Jethon), nie Trójka.

 

Oczywiście tym samym nie porównuję tu zastosowanych metod. Z Kazikiem jest jednak inaczej, bo po prostu nie dopilnowano i wszystko już się zadziało :) I dopiero wtedy /ciach/, tylko że już było za późno. Jethon była czujniejsza i zadziałała już na etapie przysłania nagrania przez wytwórnię.

 

 

A słuchając dzisiaj Trójki dochodzę do wniosku, że można nie nadążyć z szukaniem tych "młodych talentów". Proces rekrutacji wszak trwa, nie mówiąc już o szkoleniach, wdrożeniu, itp. Ale w sumie archiwalnych koncertów nie brakuje, żeby powypełniać dziury.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaszek

Po pierwsze napisałem w cudzysłowie.

" kontrowersyjne, polityczne" więc to już coś znaczy.

Po drugie faktycznie piosenka wogule nie jest kontrowersyjna?

Nazywanie kogoś [beep]em to twórczość artystyczna.

Jak ja tu na portalu satkuriera ( wąskie grono odbiorców)... nazwał bym Ciebie podobnie jak p. Kukiz pana Michnika i zrobił z tego rymowanke..... to bedzie twórczość artystyczna? Czy jednak dostane bana.? 

Dvbtowiec

Ciężko się odnieść... ogólnie jak ktoś chce to niech sobie śpiewa o kim chce i co chce ( jeśli nie łamie prawa ), ale jak staje sie politykiem to twórczość i przekaz w piosenkach nabiera innego znaczenia i tyle. Tak na marginesie to p. Kukiz jest dobrym przykładem jak to się człowiek zmienia wchodząc w polityke.

 

Edit

Nawet tu mi to słowo beep....?

Edytowane przez Sebek00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My jesteśmy kulturalni, a Paweł Kukiz nie jest na forum (szkoda, serdecznie zapraszamy Pawła ;) ), więc nie musi ;) Co do samego Kukiza, jednak byłem zdania, że można to było grać, odpowiedź była słaba, nie była to mądra decyzja. Trzeba pamiętać, że Paweł Kukiz jest jednak przede wszystkim muzykiem, wtedy miał związek z polityką jeszcze niewielki. Zgodziłbym się ze zdjęciem, gdyby utwór nagrał zwykły polityk i jeszcze promował kampanię, wtedy każdy by sobie nagrywał, żeby wchodzić do radia i robić kampanię. Ale w mojej prywatnej ocenie Kukiz jednak pod to nie podpadał. Rozumiem, że Magda Jethon ma swoje wyjaśnienia - ja ich nie kupuję, natomiast pewnie zdania ekspertów mogą być podzielone ;)

Sytuacja wtedy jednak nie wygenerowała aż takiego wstrząsu, odejść, podważania listy itp.

Prosiłbym też, abyśmy bardziej trzymali się tematu Trójki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie powiedział, ale też chyba po takim pocisku może zderzyć się z konsekwencjami. Chociaż trzeba uczciwie przyznać, że nie zaatakował przecież zarządu.

 

Cytat z innego forum, usera trójkowicz:

Cytat

Emocje, jakie mi teraz towarzyszą, myślę, że mogą się Państwo domyślać. Z jednej strony bardzo się cieszę, bo po bez mała dwóch miesiącach nadawania z domu, znowu jestem przy Myśliwieckiej. To jednak zupełnie inna energia. Czar tego miejsca jest nie do podrobienia. To bez wątpienia najlepszy adres radiowy w historii tego kraju. Tak było dotąd. Z drugiej bowiem strony nie było jeszcze bardziej ponurego dnia, w którym rozpoczynałem popołudniowe wydanie Zapraszamy do Trojki. W ciągu ostatnich kilku dni z Programu 3 Polskiego Radia odeszło kilka osób, które dla mnie osobiście są legendami dziennikarstwa radiowego. Razem z innymi, którzy w ciągu ostatnich kilku miesięcy i kilku lat opuścili Trójkę, zniknął magnes, który przyciągnął mnie na Myśliwiecką. O osobistym spotkaniu i pracy z tymi wspaniałymi dziennikarzami marzyłem już 20 lat temu. Kilka lat temu to marzenie szczęśliwie się spełniło. Wciąż są naturalnie w Trójce osoby, dziennikarze, i nie tylko dziennikarze, którzy budzą mój największy szacunek i zawodowy zachwyt. Ale jest ich coraz mniej. Pozwolą Państwo, że zacytuję w całości list, jaki wczoraj, po 16 wysłał do mnie i do kilku jeszcze moich koleżanek i kolegów, słuchacz, Pan Paweł.
Witajcie. Zwykle nie piszę, nie dzwonię, tylko słucham, już od 20 lat. Jesteście ze mną każdego dnia, otwieracie mi oczy na muzykę i świat. Razem ze mną słucha też moja rodzina. Nawet pięcioletnia córka potrafi już rozpoznać nie tylko Zagadkową Niedzielę. Dziś, dowiadując się o kolejnych wypowiedzeniach, nie mogę nie napisać. Ostatnie wydarzenia w Trójce są straszne, podłe. Nie rozumiem ich. Ciągle jednak wierzę, że jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie. Dlatego proszę, nie odchodź. Zostań w Trójce. Zostań ze mną w samochodzie, w pracy i w domu. Ta zima musi minąć, a Trójka jest cenniejsza niż chwilowe zawirowania.
Z całą pewnością, Panie Pawle, ostatnie zdanie jest prawdziwe. Z całą pewnością także pozytywna odpowiedź na Pański apel jest bardzo trudna. Chciałbym jednak Panu i wszystkim Państwu najserdeczniej podziękować za dziesiątki podobnych wyrazów wsparcia, otuchy i ciepłych myśli, jakie szerokim strumieniem w ostatnich dniach płyną do mnie i do moich koleżanek i kolegów z Trójki. Znaczenie tych gestów jest trudne do przecenienia. Bardzo, bardzo za nie Państwu dziękuję.
Rozpoczynamy zatem smutne wydanie Zapraszamy do Trójki. Zwykle staramy się Państwu w tej audycji nieco przybliżać świat, wydarzenia, jakie dzieją się wokół nas. Chciałbym, by dzisiaj było podobnie. Spróbujmy być razem do 19.

 

Wersja audio http://3.dktr.pl/ (19-05, 15:00, od 10 minuty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Mr. Orbita napisał:

Zgodziłbym się ze zdjęciem, gdyby utwór nagrał zwykły polityk i jeszcze promował kampanię, wtedy każdy by sobie nagrywał, żeby wchodzić do radia i robić kampanię. 

Ostatnie zdanie w temacie....

Właśnie o to mi chodzi zeby nie doszło do absurdów, że w imię wolności słowa i twórczości artystycznej, okaże się że większość polityków "brzdękała" kiedyś  na gitarze i zaczną nam śpiewać o każdym i o wszystkim w ramach twórczości artystycznej.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...