Skocz do zawartości

Trójka (PR3)


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wracając do samego Kazika. Już raz jego utwór, mimo, że miał duże szanse na miejsce pierwsze nie pojawił się w propozycjach do Listy. Chodzi mi o "Janek Wiśniewski padł". Akurat wersja Kazika jest z pełnym tekstem. Bano się dać ten utwór do Listy. Pokrętnie Baron tłumaczył na antenie, że utwór jest ważny i patriotyczny, ale nie powinien stawać w szranki konkursu najlepsza piosenka tygodnia itd. Być może chodziło, że kawałek promował film Antoniego Krauze (późniejszy reżyser "Smoleńska) pod którym podpisywał się IPN, a pieniądze na produkcje wrzucił ówczesny prezes BZ WBK niejaki Mateusz Morawiecki.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy z obecnością na antenie miał też swego czasu Paweł Kukiz z piosenką o Michniku. 

 

Ale tu chodzi o coś innego jednak. Dość dawno porzuciłem Trójkę. Powiedzcie mi proszę - ten utwór miał jakąś inną premierę na antenie? Był w propozycjach? Zagrał go ktokolwiek? 

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój jedyny kontakt z Trójką było sprawdzanie w piątek wieczorem na stronie jakie nowości pojawiają się w propozycjach LP3. Te wrzucałem do swojej playlisty w Tidalu i odsłuchiwałem. Akurat nowego Kazika nadal nie ma w serwisach streamingowych i za tym stoi nie kto inny, tylko SP Records.

Trójki nie słucham od wielu lat (więcej niż 5 lat), po za okazjonalnym podsłuchiwaniem  Topu Wszechczasów czy "Sjesty" Kydryńskiego. Wygoda korzystania z serwisów streamingowych sprawiła, że nie muszę już słuchać smęcenia Panów Redaktorów Autorytetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwór był w propozycjach od samego początku, na co nawet zwróciłem uwagę w wątku o nowościach tu na forum, jest mój post nabijający się z tego, że będą kłopoty - przekwalifikuję się na wróżbitę :) Pokazał się w zestawie do głosowania na notowanie 1998 zaraz po zakończeniu 1997, tak jak reszta propozycji, mój post jest z 8 maja, czyli z poprzedniego piątku, pisałem go zaraz po zakończeniu 1997 notowania LP3, widząc już zestaw propozycji do głosowania. Widziałem na Wykopie komentarze, że nagrania nie było w propozycjach - nie prawda - było.

Z graniem było gorzej. Zagrał go Mariusz Owczarek 9 maja w Mało Obiektywnie po 2 w nocy: http://3.dktr.pl/?sel=09_05_2020

Czy więcej - trudno powiedzieć, odsluchane.eu nie pomoże, bo sporo audycji leciało z puszek w związku z koronawirusem (np. to wydanie Mało Obiektywnie) i w tej sytuacji brakuje playlist. Spodziewam się jednak, że nikt nie chciał ryzykować w dzień, zostawiono decyzję słuchaczom :)

 

Chyba wątek się nieco zakurzył - nie padło nic o odejściu (wcześniej) Dariusza Bugalskiego i Pawła Drozda. Mocno uszczupliło to i tak już zdziesiątkowaną ofertę publicystyczną w Trójce.

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/dariusz-bugalski-odchodzi-z-trojka-polskie-radio-kilka-ostatnich-lat-bylo-bolesnych

 

Dla porządku warto też dodać, że wrócił (chyba od tygodnia) pełnowymiarowy Trójkowy Budzik prowadzony przez Piotra Łodeja od 4:00 do 6:00 (o ile nie prowadzi porannego ZD3, wtedy za niego jest ktoś inny), a w tą niedzielę od 15:00 ma wrócić Siesta Marcina Kydryńskiego oraz od 17:00 sportowy magazyn Trzecia Strona Medalu. Nadal jednak ramówka jest mocno posiekana, a niektórzy prezenterzy zniknęli zupełnie, bez wieści. Nie pojawia się Michał Owczarek (Dr Wilczur) w Strefie Rock'n'Rolla Wolnej od Angola, Wojciech Ossowski, Janusz Deblessem i jego Gitarą i Piórem (ze 2-3 razy wyemitowano audycję późną nocą, gdzieś po 2, później przestała się pokazywać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle tylko, że w komentarzach pod tym postem ludzie piszą, że piosenka Kazika pojawiła się w propozycjach do głosowania. A co do wpisu Makowskiego - z tego co jest w archiwum Listy, i co można łatwo sprawdzić, wynika że "Jak ja kocham Cię" nigdy na 7 miejscu nie było, tylko najwyżej na 13. http://www.lp3.pl/alpt.phtml?m=11&u=3828

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest właśnie wpis, który widziałem na Wykopie - jest to totalnie nie prawda.

Cytat

Piosenka Kazika nie była podana w propozycjach do ostatniej listy

Była, co dowodzi mój post z 8 maja, gdzie zwróciłem uwagę, że jest w propozycjach. Gdybym nie widział, to bym nie zwrócił tej uwagi.

 

Jako że cała reszta wniosków opiera się na tym pierwszym kłamstwie - dalej upada.

Z 7777 to też nie prawda - piosenka naturalnie zeszła w dół, naprawdę trzeba być niepoważnym, żeby coś takiego sugerować, bo głosy Panów z Kabaretu O.T.T.O. były bardzo proste do rozpoznania i od początku każdy wiedział kto stoi za tym zespołem, gdyż... nakręcono teledysk i było ich widać :) Ryszard Makowski powtarza to od lat ;)

 

Przykład jak można wrzucać fejki w obieg i to nawet gdy są bardzo proste do weryfikacji i obalenia. Mogę mieć tylko nadzieję, że nieświadomie...

 

PS: A propozycje nie są układane przez samego Niedźwieckiego, składa się na nie redakcja muzyczna. Sam Niedźwiecki by połowy tego nie wstawiał, bo zwyczajnie takich rzeczy nawet nie słucha ;)

 

EDIT: I jeszcze Pani Prezes: https://polskieradio24.pl/13/53/Artykul/2512187,Uniewaznione-notowanie-LP3-Wyjasniamy-przyczyne-zlamania-zasad-plebiscytu

 

Niestety nie wierzę w ani jedno słowo z prostej przyczyny. Głosowanie na LP3 jest zamykane w piątek o 12:00. Do prezentacji nagrań jest nadal sporo czasu (start listy ~19:05). Ekipa przygotowująca prezentację jest doświadczona, wraz z Markiem potrafią wyczuć manipulacje i jeśli takowe miały miejsce, były udaremniane. Wspominano o tym w książkach poświęconych Trójce (musiałbym szukać precyzyjnie, ale omawiano takie przypadki). Doświadczona ekipa bez trudu wyłapała by anomalię, a wejście na miejsce 1 z pominięciem poczekalni, choć zdarzało się już w historii, to na pewno jest też czymś, co przyciągnęło uwagę do weryfikacji. Jeśli LP3 poszła w takiej formie, wierzę, że była zweryfikowana, bo zespół ma w tym doświadczenie i robi to od lat. I też wierzę, że przyłożono się do tego, mając świadomość o jaki utwór się rozchodzi, bo chyba nie zakładamy, że ileś osób od LP3 zdecydowało się na zawodowe samobójstwo?

 

Poza tym nie spina się to z próbą wymuszenia podpisów na oświadczeniach, że Kazik znalazł się przez pomyłkę, co by wskazywało na próbę zrzucenia winy na ekipę przygotowującą listę. Jeśli Pani Prezes jeszcze nie wie, czy to nie był błąd informatyczny, to czemu kazano już teraz podpisywać oświadczenia i zawieszono Bartka Gila, gdy tego nie zrobił? Brzmi jak mierna próba kreatywnego dostosowania rzeczywistości.

 

I na koniec - nie jest też prawdą w tej sytuacji, że redakcja podjęła natychmiastowe działania, by odkryć prawdę, jak twierdzi Pani Prezes, bo natychmiastowe działania były możliwe od godziny 12:00 w piątek. No, może z małym marginesem na wyciągnięcie jakiegoś wydruku, czy czegoś. Celowo zbiórka głosów kończy się wcześniej - bo jest czas na reagowanie, gdyby było cokolwiek nie tak. Tymczasem listę bez zająknięcia wyemitowano 7 godzin później i jazda zaczęła się dopiero po wybrzmieniu miejsca pierwszego. Najpierw, jeszcze w piątek późnym wieczorem usunięto wpis na Facebooku.

 

Nadal nie wskazano jaka piosenka spoza listy została wstawiona (Kazik? Nie był spoza listy - był w propozycjach w zestawie do głosowania od 8 maja), ani jaka ingerencja wystąpiła - nic nie wyjaśniono. Natomiast mając kontrolę nad systemem, teraz to sobie pozmieniają i poustawiają co zechcą - inaczej wyszłaby kompromitacja, więc teraz trzeba będzie zrobić wszystko, aby "udowodnić", że był wałek. Mam nadzieję, że chociaż ktoś zachowa jakieś dowody, bo zaraz tam mogą nastąpić magiczne zmiany.

 

Nie rozumiem naprawdę czemu Panowie Gliński i Czabański nie dostrzegają jak wielką szkodę wyrządzono Trójce w zaledwie 3 miesiące ze strony Prezes Kamińskiej i Redaktora Kowalczewskiego. Na obiecywane wzrosty słuchalności nie ma kompletnie żadnych perspektyw. Anteny PR szorują po ziemi, a sytuację pogarszają znikające kolejne audycje, do których ci nieliczni czekający przy radioodbiornikach, są przyzwyczajeni. Ilość osób, które zwolniono, odeszły, zostały zawieszone itp. zaczyna powoli dobijać pod 20. Do dziś nie uzasadniono w żaden sposób powodu rozstania z Anną Gacek (oferta degradacji doprowadziła do jej odejścia, co ruszyło sporą falę kolejnych odejść). Stracono wielu dziennikarzy muzycznych o szerokiej wiedzy i unikalnych zainteresowaniach, którymi dzielili się ze słuchaczami. Artyści od lat wspierający Trójkę otwarcie krytykują sytuację (Dawid Podsiadło, Organek, Katarzyna Nosowska, Grabaż, subtelniej Muniek Staszczyk), nie wspominając o słuchaczach. Gdzie kiedykolwiek jakakolwiek stacja zderzyła się z takim kryzysem kadrowym i wizerunkowym? Będziemy udawać, że dyrekcja PR i PR3 za to zupełnie nie odpowiadają?

 

Tego kryzysu z wczoraj mogłoby zupełnie nie być, bo nagranie Kazika jest niczym szczególnym i nie pierwszym jego zabraniem głosu w ten pastiszowy sposób. Źle zareagowano, doprowadzając do rozdmuchania sytuacji do niebotycznych rozmiarów i winne są temu konkretne osoby, które podejmowały decyzje o wykonywaniu coraz bardziej nienormalnych działań, jak blokowanie tekstu, wygaszenie strony listy itp. Bezmyślne działania wprowadzane w życie z gracją słonia w składzie porcelany demolują listę chwilę po 38 urodzinach i na moment przed 2000 notowaniem, które może nawet nie dojść do skutku, a jeśli dojdzie, to w cieniu odejścia Marka Niedźwieckiego (jeśli odejdzie), będzie bardziej jak stypa.

 

Ile trzeba zrobić szkód i strat w firmie publicznej/państwowej, żeby zaczęto rozliczać osoby odpowiedzialne? W prywatnej skompromitowani dyrektorzy znikają szybko.

 

PS: Moja wersja jest taka: ktoś chciał być świętszy od Papieża, może któryś z Panów Czabański/Gliński albo sama Pani Prezes chciała zapunktować, myśląc, że wszystkim można ręcznie sterować, a w Internecie da się zatrzeć ślady. A gdy zamiast zapunktowania zapaliły się firanki, to zaczęło się tworzenie nieporadnych rozwiązań, które tylko pogorszyły sytuację, gdyż nikt z zarządzających PR3 i samym PR nie dysponuje wystarczającymi kompetencjami, aby w takich awaryjnych sytuacjach sobie radzić (aby w jakichkolwiek sytuacjach sobie radzić?). I mamy to, co dziś, przynajmniej jednego redaktora zawieszonego, drugiego - gwiazdę anteny - ze złożonym wypowiedzeniem. I śmieszne tłumaczenia skompromitowanego zarządu o jakichś utworach spoza listy, co nie miało miejsca.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu oświadczenia Pani Prezes oraz informacji o zawieszeniu Bartka Gila również przekonałem się powoli, że w Trójce szefostwo to jednak dzisiaj zwykli siepacze. A to moim zdaniem zasługa kręgów dwójki ludzi, którzy w tym zakresie mają same porażki. Mam tu na myśli Joannę Lichocką i Krzysztofa Czabańskiego. 

 

W mojej ocenie po 2015 roku najlepszą szefową Polskiego Radia była Barbara Stanisławczyk-Żyła. Miała jakiś plan i wizję. Zrobiła wg dużo dla choćby serwisów internetowych, które to - a na tym się znam - były do tego czasu kompletną porażką i w normalnej firmie za wdrożenie czegoś takiego za takie pieniądze poleciałyby głowy. Trochę uregulowała też przestarzałą strukturę organizacyjną (za to jej się obrywało najwięcej). Dlatego też była na nią taka nagonka i to z dwóch stron - części pracowników, którzy bronili tego, co jest i ... właśnie kręgów Czabańskiego i Lichockiej, którzy dwoili się i troili żeby się jej pozbyć, albo przynajmniej mocno na nią wpływać. Warto zauważyć, że B. Stanisławczyk-Żyła mianowała na szefa Programu III Paulinę Stolarek-Marat, która jednak przegrała w starciu z betonem znajdującym się po obu stronach. Zresztą to dowód na to jak kończy się to, gdy znajdzie się tam ktoś względnie normalny.

 

9 godzin temu, Mr. Orbita napisał:

Ile trzeba zrobić szkód i strat w firmie publicznej/państwowej, żeby zaczęto rozliczać osoby odpowiedzialne? W prywatnej skompromitowani dyrektorzy znikają szybko.

Teraz żartujesz, prawda? :lol2: Ile pieniędzy wpakowano w zakończony klęską projekt Polskie Radio Euro? Albo na projekt Radio z Wizją? Albo totalnie nieudaną cyfryzację DAB+? Ktoś za cokolwiek odpowiedział? Poszły na to setki milionów złotych. Zresztą Program IV jest doskonałym przykładem marnotrawstwa i głupoty. Było na niego tyle pomysłów, że dziennikarze tej stacji na niektóre zapowiedzi już nawet nie zwracali uwagi. 

 

9 godzin temu, Mr. Orbita napisał:

A propozycje nie są układane przez samego Niedźwieckiego, składa się na nie redakcja muzyczna

Jeśli nic się nie zmieniło, to dokładnie Akademia Muzyczna Trójki. Gdy jeszcze byłem wiernym słuchaczem byli to Niedźwiecki, Baron i Metz, którzy w skrajnych przypadkach głosowali.

 

9 godzin temu, Mr. Orbita napisał:

Doświadczona ekipa bez trudu wyłapała by anomalię, a wejście na miejsce 1 z pominięciem poczekalni, choć zdarzało się już w historii, to na pewno jest też czymś, co przyciągnęło uwagę do weryfikacji.

Kiedyś jedna rzecz przykuła moja uwagę. Być może dlatego, że z jednym z członków tego zespołu studiowałem na jednym roku. Mam tu na myśli zespół The Lollipops. Utwór Good Girl był niesamowicie promowany na antenie Trójki, m. in. w audycjach Piotra Stelmacha, ale i podczas prowadzenia LP3 przez Piotra Barona. Utwór przebojem wdarł się do notowania LP3. I takim samym przebojem szybko wyleciał.  Dostać się do notowania LP3 to nie jest prosta sprawa. A zrobił to zespół, przy całym szacunku do niego, który pojawił się znikąd i który chwilę wcześniej zadebiutował w studenckim Radiu UWM FM. Sam zespół dał aż kilka koncertów w Studiu im. Agnieszki Osieckiej u Piotra Stelmacha w Offensywie. Jak się można było spodziewać zespół nie osiągnął sukcesu, dzisiaj nie istnieje. wówczas zwróciło na mnie uwagę to, że pracownicy Trójki starali się wpłynąć na wyniki głosowania poprzez zachęcenie słuchaczy do głosowania, takie odnosiłem wrażenie. Strasznie przykuło to wtedy moją uwagę. Na tyle mocno, że aż straciłem zaufanie do LP3. 

 

A co do tego fragmentu oświadczenia Pani Prezes:

 

Cytat

Kolejne notowanie Listy Przebojów Trójki odbędzie się w piątek 22 maja tuż po godz. 19.00.

 

To... nie byłbym na jej miejscu taki pewien.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety obawiam się odejścia trzech osób mających związek bezpośrednio z tą sprawą. Mam tu na myśli Barona i Metza oraz po części Stelmacha. Aczkolwiek można spodziewać się, że Piotr Baron będzie chciał zachować ciągłość audycji i tylko dlatego zostanie. 

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Niezależna wytwórnia muzyczna Mystic Production po zamieszaniu z piosenką Kazika Staszewskiego "Twój ból jest lepszy niż mój" zawiesiła współpracę z programem 3 Polskiego Radia.

[...]

Tym samym PR3 nie będzie mogło odtwarzać m.in. piosenek takich artystów jak Deep Purple, Nick Cave, Skunk Anansie, Marillion, czy z polskich -  Organka, Lao Che, Sorry Boys, Artura Andrusa, Piotra Bukartyka. Pełną listę autorów Mystic Production zamierza [przekazać kierownictwu stacji w najbliższym czasie.

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/other/mystic-production-zawiesza-współpracę-z-trójką/ar-BB14cPbn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oskarżenia są poważne. Po czymś takim Marek Niedźwiecki może przecież iść do sądu. Nawet powinien. Albo dyrektor ma namacalne dowody na manipulacje (niepodważalne i twarde), albo jest samobójcą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe oświadczenie Pani Prezes jest jeszcze bardziej nierealne, bo gdyby zaszły takie różnice, jak są opisywane, to nie są to tak duże różnice, aby uzasadniało to paniczną reakcję w piątek i sobotę z rana.

 

Dodatkowo - wróciło głosowanie, Kazika w zestawie do głosowania już nie ma, co przeczy zakończeniu oświadczenia.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głos powinien zabrać Piotr Metz. I to szybko.

 

Poza tym chciałbym napisać, że zgłaszam do Moderacji wszystkie posty zamieniające dyskusję w polityczną nawalankę. Ja już MAM DOŚĆ przeciągania liny z jednej strony barykady na drugą, trwającą w mediach publicznych od 1989 roku i trwająca do dziś. A są już zapowiedzi robienia porządków w ramach kolejnego "odpolityczniania". Jesteśmy w temacie Trójki. Widzę, że wpadli tu Użytkownicy, którzy piszą na poziomie Eski i nigdy Trójki nie słuchali, a wykorzystują każdą okazję żeby wylewać tu swoje polityczne żale. 

7 minut temu, Mr. Orbita napisał:

Nowe oświadczenie Pani Prezes jest jeszcze bardziej nierealne

To jest oświadczenie dyrektora Kowalczewskiego. Wg mnie już nie długo dyrektora. 

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...