Jump to content
Frontowiec

Jakie macie płyty/kasety muzyczne?

Recommended Posts

Wielu z forumowiczów ma płyty lub kasety muzyczne. Proponuje podać tutaj jakie macie płyty (CD, winyl) lub kasety muzyczne. A oto lista moich płyt/kaset:

2+1 (winyl)

ABBA (CD, kaseta)

Al Bano & Romina Power (CD)

Anna German (CD)

Anna Jantar (CD, winyl)

Anna Maria Jopek (CD)

Bajm (kaseta, winyl)

Brathanki (CD)

Czerwone Gitary (CD, kaseta)

Czesław Niemen (CD, kaseta, winyl)

Danuta Rinn (winyl)

Filipinki (CD)

Kate Bush (CD)

Kult (CD, kaseta)

Marek Grechuta (CD, kaseta)

Maryla Rodowicz (CD, kaseta, winyl)

Piosenki z serialu ''Tygrysy Europy'' (kaseta)

Skaldowie (kaseta)

Queen (CD, winyl)

Tina Turner (CD)

Ojej, stary. Ja bym musiał wypisać tu cała litanię moich zbiorów. :D Tak w wielkim skrócie to posiadam około 650 kaset magnetofonowych. Kiedyś ponad tysiąc. Z winyli może 120 zostało jeszcze. Z winyli mogę wymienić m.in. Michaela Jacksona – „Bad”, Madonna - „True Blue” i „Like a Prayer”, George Micheal – „Faith”, Pet Shop Boys – „Actually” i „Please” czy Sandra – „Мirrors”. Poza tym gdzieś około 300 płyt CD oryginalnych + kilkaset singli i maxi singli. Część wygranych a część kupionych. No i oczywiście sporo zapasów na dysku. Samej dyskografii posiadam obecnie 186 giga :P

U mnie ostatnio rozrosła się kolekcja posiadanych płyt głównie o składanki (choć autorskie płyty też nam) i te wygrane w konkursach. Co do kaset to tu w przewadze są przeważnie te discopolowe i biesiadne.

Posiadam sporo płyt CD, które kolekcjonuję od kilku ładnych lat. Z miesiąca na miesiąc moja kolekcja powiększa się o nowe tytuły. Nie będę wypisywać wszystkiego, bo jest tego sporo. Mam jeszcze trochę kaset magnetofonowych, ale obecnie nie mam na czym tego słuchać. Na dysku zostało mi jeszcze trochę zbiorów w postaci plików mp3, jednak odkąd korzystam ze Spotify, to przestałem korzystać z odtwarzaczy mp3.