Jump to content
Mr.Chiquita

MUX VIII

Recommended Posts

4 minuty temu, lukjan napisał:

Ani to, ani to, bo, ma tvp 3 ma przejść na hd, na początku roku.

To i tak lepsze niż takie TVP Seriale. Więcej nowej treści ma (i to nie ironia a proste stwierdzenie faktu) TVP Parlament.

12 minut temu, lukjan napisał:

Ani to, ani to, bo, ma tvp 3 ma przejść na hd, na początku roku.

To jest jakoś potwierdzone przez TVP?

Pan Kurski, tak powiedział, już modernizują sprzęt pod HD, w ośrodkach TVP 3.

O ile dobrze pamiętam, to prezes Kurski nie deklarował dokładnej daty wejścia TVP 3 w jakości HD.

Modernizują sprzęt w kilku na kilkanaście ośrodków.Za trzy lata może przejdą wszystkie ośrodki.Podczas gdy TVP Kultura można do HD podnieść niejako "od ręki" zastępując nim TVP HD.

14 godzin temu, Pawel napisał:

Naprawdę wolisz mydlany przekaz w SD niż HD ?

No ja wolę bo dzisiaj to mam dostęp do MUX3 a do MUX8 niestety nie. Więc wolę SD jak HD ;-( Mam nadzieję, że jak publiczna weszła do tego MUXa to może się też coś poprawi z jego zasięgiem.

Nie masz dostępu do MUX8 bo nie jesteś w zasięgu nadajników czy nie masz zamiaru modernizować instalacji antenowej ?

Zaryzykuję stwierdzenie, że gdyby w MUX8 pojawił się niekodowany HBO to temat wymiany/modernizacji systemu antenowego by nie istniał ;)

• Upvote 1

No niestety nie jestem w stanie odebrać tego MUXa. Pozostałe działają, sprawdzane na różnych modelach anten. Z racji fachu nikt mi nie powie, że skoro mapka jest i ma działać to tak ma być a Emitel właśnie do tego tak podchodzi.

• Sad 1

Wydaje mi się zaraz po starcie TVP Rozrywka miała właściwe proporcje ekranu jak włączyłem tv w środku nocy. Od rana jest ściśnięty obraz do 4/3, więc technicy powinni to już zauważyć, że jest nieprawidłowa proporcja obrazu.

Co do TVP3 kiedyś czytałem że do końca roku miał ruszyć jako pierwszy w HD ośrodek  TVP Katowice, niestety nie pamiętam źródła.

36 minut temu, Pawel napisał:

Modernizują sprzęt w kilku na kilkanaście ośrodków.Za trzy lata może przejdą wszystkie ośrodki.Podczas gdy TVP Kultura można do HD podnieść niejako "od ręki" zastępując nim TVP HD.

Tylko Trójka jest przeznaczona do większej widowni, a Kultura do mniejszej. Wiemy, że już parę ładnych lat ta druga stacja prosi się o HD, ale trzeba zrobić miejsce Programowi III-mu. Slot w wysokiej jakości powinni już dawno uruchomić, a ośrodki stopniowo przestawić na HD, dając w międzyczasie więcej takich treści w paśmie ogólnym.

Godzinę temu, Marek79 napisał:

No dobra a co z resztą plansz testowych ?? Zostało chyba 7.

Co prawda mux ma siedem slotów, ale nadawanych jest obecnie 6 programów. TVP korzysta z trzech slotów,  ale ma dwa programy. Może zmniejszą ilość "testów" do sześciu.

Mojego Panasonica aktualizuję zawsze ręcznie, a że nie mam możliwości usuwania kanałów z listy głównej, więc mam na niej sporo nieaktywnych już "staroci". Do wczoraj miałem trzy Testy z mux-8, na których dawniej były emitowane plansze kontrolne. Emitel widząc bierność TVP, Testy te wyłączył. Dzisiaj po aktualizacji mux-8, na ogólnej liście kanałów pozostały tylko Test 2 i Test 3. W miejscu "Test 1" pojawił się TVP Sport HD.

• Upvote 1

Te test1-7 są pod serwisy HbbTV. Aczkolwiek póki nie są potrzebne (i tak mają wspólny PID Video z serwisami EmiTV i Legia Warszawa) to można by je usunąć, żeby nie śmieciły na listach ;)

• Upvote 1

No w zasadzie tak mogłoby być

Edited by Mr. Orbita
Nie obrażamy - regulamin.

Myślę że TVP nie jest w pełni zadowolona z obecności swoich kanałów w MUX8.

Edited by Kirk
Przeniesione z tematu o TVP Sport, tutaj bardziej pasuje.

Nie zawsze są kłopoty z odbiorem i nie u każdego. Ja mam dobry odbiór MUX VIII z trzech różnych kierunków, sprawdzone w praktyce. Odbiór na poziomie 90% siła i jakość według miernika w TV. Jednak rozumiem, że są miejsca, gdzie są problemy.

• Upvote 1

Zaraz wysnujemy wniosek, że TVP mogło jednak nie wchodzić na MUX8 to przynajmniej jakość emitowanych tam programów przed 22 XII byłaby na poprawnym poziomie. 😂

U mnie zasięg MUX-8 jest gorszy niż pozostałe. Na siatkowej z lna-177 mux1-3 łapie a mux-8 nie. Panelowa natomiast łapie wszystkie muxy. Mam nadzieje, że wkrótce emitel to zauważy i poprawi zasięg, a nie będzie na mapkę patrzeć.

Odbiór MUX-8 na antenie siatkowej, raczej poprawny odbiór to kwestia szczęścia, raczej przypadku. Antena tylko i wyłącznie z symetryzatorem na pozostałe MUX-y. Jeśli ktoś się uprze, chce "oszczędzić", lubi kombinować/majsterkować może co najwyżej dołożyć dodatkowy dipol na pasmo VHF (nie ma gwarancji na poprawny odbiór, ale...). http://www.anprel.sklep.pl/galerie/a/antena-tv-kpl-z-dipolem_6217.jpg

Anteny typu "DVB-T2 FULL HD w okazyjnej cenie 99,99" i "super hiper wzmacniacze" tylko dla naiwnych, lubiących wyrzucać pieniądze w błoto.

Do poprawnego odbioru 8, anteny przeznaczone na pasmo III, zwrotnica, porządny kabel w całej instalacji.

Edited by akoss22
  • Upvote 2