Skocz do zawartości

Hip Hop


Kucikukan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

To co wyżej ciężko nazwać rapem, ale wtedy to było modne. Ja do tej muzyki dojrzałem dopiero w gimnazjum, wcześniej mnie zupełnie nie kręciła. Najbardziej lubię poznańską scenę HH - Peja, Słoń, Paluch, Kobra i wielu, wielu innych. Z zagranicznego to 2Pac, Eminem, Ice Cube, Eazy-E i inni. Oczywiście także wracam do kultowych składów jak Kaliber 44 czy Paktofonika. Rap to jeden z moich trzech ulubionych gatunków muzyki obok Disco i Trance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham głownie amerykańskiego rapu z lat 90'tych typu Nas, Gang Starr, Biggie, Wu-Tang, Onyx, Smif-N-Wessun, Cypress Hill oraz podziemnych rzeczy jak Ill Bill, Jedi Mind Tricks, Cunninlynguists, Death Grips, Sean Price, Atmosphere, Aesop Rock Action Bronson (jeszcze podziemie), ale nie pogardzę też tzw. newschoolowym rapem typu Pusha T, A$AP Rocky, Meek Mill, Big K.R.I.T., Wale, Rick Ross.

Z polskiego rapu sprawdzam tylko każdą kolejną płytę Abradaba, Tedego, Sokoła i typów z Molesty. Reszta jakoś mnie nie jara (Może wyrosłem?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilku King'ow tego gatunku Sa lub Byli nimi,

Notorious B.I.G., Big L, Sadat X, Krs One(moj Najwiekszy King), Snoop Dogg(koncert zachaczylem w brukseli goscinnie The Game Zaspiewal w Lay Low, ale tez mial swoj koncert przed Snoop'em w koncercie towarzyszyl rowniez Snoop'owi Soopafly), The Game, Chubb Rock, Busta Rhymes, Jeru the Damaja, Eric Sermon, Raekwon The Chef, Ghostface Killah, Inspectah Deck, Genius Gza, Dr.Dre, Eazy-E, Scarface, Big Pun, Fat Joe, Masta Ace, AZ, Q-Tip, Phife Dawg, Kool Moe Dee, LL Cool J, Chuck D, Treach, Ice-T, Mack 10, WC, 2Pac tez, a z grup:

Brand Nubian, A Tribe Called Quest, Jungle Brothers, Boot Camp Click (wogule caly Duck Down), Mobb Deep, Lordz Of The Underground(The Lordz), Geto Boys, Goodie Mob, Lost Boys, Boogie Down Production, Fugees, Public Enemy, Outkast, Onyx, Naughty By Nature, Flipmode Squad, Das EFX, M.O.P, Westside Connection, EPMD, Def Squad a Dj'e : Premier, Honda, Funkmaster Flex, Terminator X,

jak cos pominalem to dopisze ale to u mnie mniej wiecej Tacy artysci/grupy nie ma co ukrywac ze nie jestem po zadnej stronie, west coast/east coast Sa gora, nikt w moim mniemaniu nie jest lepszy i East i West sa zajefajni.

Ps. Wlasnie pominalem Gang Starr'a a solowo Guru, Group Home, Aha i dodam jeszcze Francje: NTM, Menelik("phenomenelik")spoko album, MC Sollar i IAM("L'École du micro d'argent")(polecam kawalki : Dangereux, Nés sous la même étoile, La Saga, Petit frère, Elle Donne Son Corps Avant Son Nom, Quand tu Allais On Revenait, Chez Le Mac, "Demain, C'est Loin".)Album Wymiata a z tej Paki to shurik'n i akhenaton i jeszcze kheops daja niezly freestylle, bez Nich ta Grupa by nie istniala.

Z Tą muza jestem juz 20lat wiec prawie taki weteran jak hip hop w najlepszych czasach, no i nie gardze rowniez old school'em Run DMC, Whoodini, Grand Master Flash.

Tyle Co zpamietalem z wiekszej ilosci solistow/grup Ktore slucham i najbardziej Dla Mnie sa Konkretni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...