Skocz do zawartości

iTVN oraz iTVN Extra


Sajmon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby ludzie szerzej wiedzieli jaka jest różnica między "TVN", a "ITVN" to wymusiliby zmianę, ale "TVN" chyba właśnie przewidując taką opcję stara się ukryć nawet przekaz "dosyłowy" "ITVN" (dla ciekawych jest on, jak sprawdzam teraz cały czas nadawany pod nazwą "Test" na 11393V, oczywiście zakodowany w "Conax" i dodatkowo bez "EPG", ale wiadomo, że to "ITVN", bo jest teletekst :D )...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie też ŻADNYM wytłumaczeniem nie jest to, że "TVN" nie ma praw do emisji tych programów w Polsce, bo skoro mógł kupić te prawa dla całej europy i usa, to mógł też dla Polski, tylko uznali pewnie, że "po co, skoro tu możemy wciskać ludziom byle co, wmawiać, że to najlepsze co mamy, a pieniądze przeznaczać na ramówkę ITVN"...

 

A czy w raportach giełdowych "TVN" może podaje jakie kwoty przeznacza na produkcję "ITVN" i jak to wygląda w porównaniu z kwotami przeznaczanymi na produkcję "TVN" dla Polski???

 

Według mnie "ITVN" powinien być dostępny w Polsce, na podobnych zasadach jak są dostępne "TVP Sport", "TVP Seriale", czy "TVP HD", a skoro nie ma takiej możliwości (tzn. nawet gdybym chciał, to nie mogę, bo nie), to mam prawo być chyba WKURZONY i trochę OSZUKANY...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ITVN jest kanałem sportowym czy z serialami? Nie, jest dla Polaków mieszkających poza krajem, także jest dostępny tylko dla nich. Zasięg TVP Polonia i Polsatu 2 to wynik przeszłości i osiągania zysków za niemalże "darmową" ofertę programową. Zysków, których niekoniecznie musi chcieć ITVN, bo puszczenie kanału FTA czy w N-ce, CP i C+ przyniosłoby pogorszenie zawartości programowej. Zarabiają już za opłaty "od gniazdka" w zagranicznych kablówkach, a tam Polacy lubią polskie kanały ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Według mnie "ITVN" powinien być dostępny w Polsce, na podobnych zasadach jak są dostępne "TVP Sport", "TVP Seriale", czy "TVP HD", a skoro nie ma takiej możliwości (tzn. nawet gdybym chciał, to nie mogę, bo nie), to mam prawo być chyba WKURZONY i trochę OSZUKANY...

 

 

 

 

Nigdy nie był oferowany na terenie RP, po prostu jest to stacja stricte dla polaków poza granicami Polski.

Nie wiem o co się wkurzasz, stacja ITVN nie jest robiona pod rynek polski, tylko dla Polonii poza granicami RP.

Od powstania stacja była skierowana wyłącznie do sieci kablowych poza granicami Polski.

Jeśli chcesz mieć dostęp do stacji to albo poprzez edukacyjny sposób , albo trzeba zamieszkać poza Polską, gdzie ten produkt (ITVN) jest skierowany i oferowany w sieci kablowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby było jasne ja nie neguje prawa polaków mieszkających zagranicą do tego, żeby mieli, taki kanał jak "ITVN", tylko pytam czemu on jest moim zdaniem lepiej robiony, niż "TVN" dla Polski???

 

Można by to tłumaczyć tak, że przecież polacy w Polsce mają oprócz głównego "TVN" także dostęp do kanałów tematycznych, których zagranicą nie ma, ale po pierwsze główny "TVN" jest chyba przede wszystkim robiony dla odbiorców naziemnych, a Ci nie mając dodatkowo telewizji satelitarnej, albo kablowej nie mają przecież dostępu do tych kanałów tematycznych, tak samo jak odbiorcy "ITVN", więc "TVN" powinien również w polskim kanale, tak jak w "ITVN" nadawać najlepsze pozycje z tych kanałów (kiedyś częściowo przecież tak było, tzn. na antenie "TVN" był choćby program "Automaniak", którego teraz brak...), a po drugie w "ITVN" mamy pozycje W OGÓLE niedostępne w polskich kanałach "TVN", typu koncerty, występy kabaretów, niektóre seriale, czy sporo filmów.

 

Myślę więc, że moje odczucie, że widzowie "TVN" w Polsce są gorzej traktowani, niż Ci zagraniczni jest uzasadnione i to mnie właśnie WKURZA !

 

Jeśli zaś "TVN" uważa, że prawa do tych programów, które są tylko w "ITVN" są zbyt drogie, żeby kupić je do istniejących polskich kanałów, to niech zrobi dla nich osobny kanał, dostępny właśnie na podobnych zasadach jak np. "TVP Sport" (chodzi mi o to, że jest to kanał dodatkowo płatny, a nie o zawartość) i wtedy to będzie fair.

 

Aha, w sprawie "ITVN" można pisać też na adres info@itvn.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rok temu pisałem do iTVN w tej samej sprawie, o której tu rozmawiacie. Po prostu leciały tam powtórki, które mnie interesowały. Rok temu Dział Współpracy z Widzami iTVN odpisał mi tak:

Nie planujemy emitować iTVN w Polsce.

Przyczyna jest następująca, widzowie iTVN równolegle z widzami w Polsce, oglądają najlepsze produkcje telewizji TVN oraz kanałów tematycznych z Grupy TVN. W ofercie programowej stacji dominują programy rozrywkowe, seriale, filmy i magazyny a także programy informacyjne.

Oferta programowa itvn jest więc bardzo mocno uzależniona od ramówki TVN oraz kanałów tematycznych: TVN Style, TVN Turbo, TVN Meteo.

Widzowie itvn oglądają niemal wszystkie produkcje TVN, które w Polsce biją rekordy popularności.

Jak Pan zauważył większość programów dublowałaby się z tym co w Polsce można oglądać na TVN oraz kanałach z Grupy TVN, częściowo wymienionych powyżej.

TVN jest stacją macierzystą iTVN i większość emitowanych programów czerpie właśnie od niej.

 

Jeszcze mi odpisali później tak:

Obecnie nie mamy planów emitowania iTVN na terenie Polski, zgłosimy Pana sugestie do Dyrekcji

Ponadto chcę poinformować, że widzowie TVN w Polsce mają do dyspozycji infolinię Działu Współpracy z Widzami, gdzie można zgłaszać wszystkie uwagi, prośby, oczekiwania.

 

Rok minął i nadal w Polsce nie da się oglądać kanału iTVN więc chyba tylko jakieś większa petycja może by pomogła albo i nie.

TVN jak widać doszedł do wniosku, że jeśli widzowie coś chcą to mają to zgłosić przez Działu Współpracy z Widzami TVN, a nie szukać powtórek/premier po kanale iTVN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ITVN nie jest dostępny w Polsce i nie będzie, bo to kanał dodatkowo płatny. Płatny tyle, że tu by go za taką kasę nikt nie kupił (w KabelKiosk za 6,90 euro w paczce z TV Polonią - czyli za dwa kanały, w tym jeden FTA prawie 30 PLN :lol2: ). Jednocześnie ponieważ jest to kanał płatny (dużo - u nas w TNK SD ile kanałów jest i za ile?), to nadawca urozmaica ramówkę i jest ciekawsza niż TVN. Gdyby TVN nie był dostępny naziemne i w DVB-T i gdyby był płatny tyle, ile jest w Niemczech, to by też miał fajną ramówkę. Kto chętny do płacenia 30 PLN za fajny ITVN i darmową TV Polonię? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@MR.Orbita, w tym tonie, to nie będziemy rozmawiać. :)

 

Pytasz, kto by zapłacił przykładowe 30 PLN za jeden kanał?

 

Może ja bym zapłacił, a oprócz mnie być może jeszcze kilka setek, czy tysięcy osób, ale nikt nam takiej alternatywy nie dał.

 

To właściwie nie jest w porządku, żeby działać według zasady: "Dziel i rządź" i emitować kanały, np. stricte specjalistyczne (tylko dla lekarzy), czy choćby ten ITVN, który jest "Nur für ... ", no właśnie dla kogo, bo jakoś nie dla Polaków mieszkających w Polsce?

 

Powinien być, jako opcja dodatkowa w ofercie n, tak jak np. kanały francuskie w C+, a w jakiej cenie to już do uzgodnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr. Orbita zastosowałeś specyficzny chwyt przeliczając "na żywca" euro na złotówki. :)

 

Nie można w ten sposób przeliczać, bo cena jest obliczona na rynek niemiecki, gdzie zarobki są w euro i takie ceny nie uderzają tak bardzo w kieszeń (a mimo to znajdź mi osobę pracującą w Niemczech, która zarabia polskie minimum czyli ok. 300 euro.. Gdzie teraz wprowadzono minimalne stawki - 7,79 euro za godzinę na zachodzie i 6,89 euro za godzinę na wschodzie). Wiadomo, typowy polski "marketingista" przeliczyłby cenę według kursu walut i później pojawiają się takie kwiatki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celowo tak przeliczyłem, bo program jest produkowany w Polsce za polskie pieniądze - tak właśnie przeliczone. Oni mają dokładnie tyle, ile zarobią na rynku niemieckim i nie ma żadnego znaczenia ile kto tam zarabia, bo ja nie do tego piłem, tylko do samego zysku nadawcy. Zarobienie tego samego w Polsce byłoby niemożliwe - jeśli cena w dół, to musiałoby być więcej klientów. Właśnie cały trick polega na tym, że w Niemczech mogą sobie tak krzyknąć, a w Polsce nie.

 

To jednak nie koniec, bo powiadasz @Niosący Światło, że może byś zapłacił. Zobacz program ITVN na dziś. Zapłaciłbyś za Na Wspólnej? Za Uwagę? Za Julię? Tam jest tylko troszeczkę pozycji godnych uwagi, zawalonych tym, co jest na co dzień w zwykłym darmowym TVN-ie w Polsce. Cały sęk jest w tym, że właśnie za to by nikt nie zapłacił, nawet jakby było można, a przynajmniej nie tyle ile TVN by chciał i ile może zarobić w Niemczech za taki (nie bójmy się tego słowa) kit. W Polsce jest więc darmowy TVN, a to, co pojawia się w Niemczech dodatkowo (w ilości nielicznej) - u nas jest na kanale premium, za który zapłacić możesz (jak podany przykładowo film "Hel") i to mniej (nPremium 4 kanały w n na kartę HD są za dopłatą 20 zł i to w wysokiej rozdzielczości - podobnie jak ITVN w Niemczech - też jest za dopłatą, bo wcześniej trzeba mieć Basis wykupiony) mając dodatkowo więcej premium (bo nie leci tam to samo co w TVN-ie).

 

Problemem jest w praktyce to, że Polak zawsze narzeka - jakby ten kanał dali, to byście biadolili, że jest to samo co w TVN i nie będziecie płacić za jeden/dwa ciekawe filmy w miesiącu. Analizując ramówkę ITVN jest z punktu widzenia polskiego widza ogólnie nieciekawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@Mr. Orbita, nie mów: "biadolili", bo to zupełnie nie pasuje do kontekstu.

 

Rzecz jest nie w jakimś zrzędzeniu, a w nienawiści do wszelakich ograniczeń, jeśli więc są kanały, z których nie mogę za pioruna skorzystać i to na zasadzie nie, bo nie, to krew się we mnie burzy i nic na to nie poradzę.

 

Dlatego powinna być możliwość skorzystania nie tylko z kanałów takich jak ITVN, choćby i nadawali całkiem g ó w n i a n y szajs, ale i dla przykładu z całej paczki kanałów TVP z Astry.

 

A nie można, bo nie.

 

Jakoś mogą Niemcy, mogą Anglicy, ba mogą nawet Ukraińcy, ale Polacy jak zwykle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja @Mr. Orbita pozwolę sobie wrócić do tego co napisałem wcześniej.

 

Otóż wychodząc z założenia, że "ITVN" jest dla tych, którzy nie mają dostępu do innych kanałów tematycznych "TVN" i dlatego zawiera między innymi wybrane programy z tych kanałów, to przypominam, że główny polski "TVN" jest chyba głównie dla tych, którzy mają tylko telewizję naziemną, a oni nie mają przecież też dostępu do reszty kanałów tematycznych "TVN", więc czemu na głównym "TVN" nie mamy np. "Automaniaka", "Zakupu Kontrolowanego", "Miasta Kobiet", "Cegiełki Zdrowia", "Encyklopedii Pogody", "Swojskich Klimatów", "Loży Prasowej", "Drugiego Śniadania Mistrzów", "Innego Punktu Widzenia", czy "Kawy Na Ławę" (sporo mi tych programów wyszło :D )???

 

Wtedy "TVN" może też nie byłby porywający, zwłaszcza dla nas "satmaniaków", którzy mamy te wszystkie kanały tematyczne, ale dla tych co mają tylko naziemną telewizję, na pewno byłoby to spore urozmaicenie, a przy okazji też zachęta do zakupu platformy satelitarnej, albo "kablówki" :D .

 

Co do pozycji, które są obecne u nas choćby na "nPremium", to pozwolę sobie zauważyć, że aby w "TNK HD" mieć "nPremium" trzeba płacić 59,70 miesięcznie, więc to jednak ciut więcej, niż nawet w Niemczech za "ITVN", a jeśli dodamy jeszcze te pozycje, których w ogóle nie ma w innych polskich kanałach, to trudno uznać "ITVN" za nieciekawy, zwłaszcza porównując go właśnie z obecną ramówką polskiego "TVN"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż wychodząc z założenia, że "ITVN" jest dla tych, którzy nie mają dostępu do innych kanałów tematycznych "TVN"

Dlaczego takie założenie? ITVN jest dla Polaków mieszkających za granicą i jest kanałem płatnym. Tu wracamy do punktu wyjścia - czy jesteś w stanie zapłacić tyle co w Niemczech, żeby te kilka dodatkowych programów obejrzeć? Taniej wychodzi już TNK SD z kompletem kanałów tematycznych. Dodatkowo obecność ITVN na satelicie w Europie jest (pomijając dosył) przypadkowa, bo ITVN jest oferowany w niemieckich kablówkach. To jest projekt nastawiony na sprzedaż treści z kanałów TVN tam, gdzie nie ma innego wyjścia i nadawca wie, że na tym zarobi, bo nikt sobie nie kupi TNK SD, jeśli ma kablówkę i z jakich względów nie może zamocować anteny. Tak by pewnie nawet ITVN nie uruchomili, bo dla osób posiadających antenę satelitarną za granicą setki razy bardziej opłacalne jest wywiezienie (nieoficjalnie :> ) zestawu TNK SD (osobną sprawą jest to, że generalnie używanie za granicą zestawu TNK jest wątpliwe pod względem legalności z wiadomych względów - prawa do emisji wybranych pozycji/wydarzeń na wybranych kanałach są wykupywane tylko na teren Polski).

 

Co do pozycji, które są obecne u nas choćby na "nPremium", to pozwolę sobie zauważyć, że aby w "TNK HD" mieć "nPremium" trzeba płacić 59,70 miesięcznie, więc to jednak ciut więcej, niż nawet w Niemczech za "ITVN"

Do tego się akurat już odniosłem - tak jak w Polsce nie kupujesz samego nPremium, tak i w Niemczech nie kupujesz samego ITVN. 6,90 euro to tylko koszt pakietu polskiego, oprócz tego w zależności od operatora coś trzeba jeszcze dobrać. Jeśli mamy porównywać ceny nPremium wraz z pozostałymi pakietami n na kartę, bo je trzeba kupić, to tak samo trzebaby szukać cen pakietów bazowych i 6,90 euro już z tego nie wyjdzie (pomijając przepaść w postaci ilości kanałów, jakie otrzymasz za te pieniądze i przepaść jakościową - SD do HD). Jeśli wystarcza Ci Automaniak i inne takie - to już jest w podstawowej n na kartę za 19,90, bez nPremium - taniej, więcej i w lepszej jakości, lub TNK SD z góry - ogólnie taniej, więcej i zapewne także w lepszej jakości, bo nie spodziewam się, że ITVN jakoś szczególnie się wyróżnia.

 

Na moje oko nadawca po prostu nie widzi sensu wprowadzania do Polski kanału powtórkowego, bo musiałby ustawić jego cenę na poziomie na tyle niskim, że jego dystrybucja by się nie opłacała. Większość treści jest do wyciągnięcia przy niższej opłacie w TNK SD, nieliczne perełki przy nPremium. Gdyby go chciał wprowadzać, to trzebaby go "przytulić" do jakiejś istniejącej oferty, jak TNK SD, ale wtedy pojawią się (słuszne) głosy, że kanał ten sztucznie wypycha ofertę nie będąc niczym więcej jak w 99,9% zbiorem powtórek z pozostałych kanałów już będących w ofercie TNK SD i jak tu za niego płacić. Z biznesowego punktu widzenia dla TVN-u: bez sensu. Do wyboru jest albo udostępnienie za bezcen (gdzie tu zysk dla nadawcy? przypominam, że brak tam reklam), albo za taką cenę, że i tak nikt tego nie kupi, albo nie udostępnianie.

 

@Niosący Światło - Niemcy tak, ale reszta? Anglia wycina sygnał, co w Polsce miejscami wychodzi im nawet dość skutecznie, Ukraina ma kupkę kanałów FTA na poziomie miernym, najważniejsze kanały lecą im w DVB-T2, a ich dosył na satelicie nie dość, że nadają nietypowo, to jeszcze zakodowali ostatnio. Czechy? Kodują na satelicie, Słowacja? Koduje. Austria? ORF Koduje. Szwajcaria? SRG*SSR Koduje. Hiszpania? Koduje. Holandia? Koduje. Tak jest. Grzechem TVP jest brak dostępności kart, ale to ma się nijak do ITVN, który jest kanałem prywatnym, dostępny być nie musi. Taki model biznesowy wybrali, bo wiedzą, że zarobią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@Mr. Orbita, mówiąc Anglia mam na myśli oczywiście wiązkę z Astry 28,2E (całe dolne pasmo niedostępne w Polsce dla anten z przekątną poniżej 2m), w której zawiera się multum wartościowych kanałów w tym sporo w jakości HD.

 

Czy tego nie dałoby się przełożyć na polskie realia?

 

Teoretycznie nie, bo trudno zdyscyplinować na tyle Polaków, by zrozumieli, że wpłacone pieniądze idą na zaspokojenie ich medialnych apetytów, a z drugiej strony to kwestia zaufania, bo tyle lat robiono nas w bambuko, ze teraz gdyby nawet obiecywano złote góry, to jak wierzyć?

 

Na Ukrainie jest dostępnych FTA ok. 60 kanałów z trzech satelitów , więc czy wartość tego przekazu jest duża, czy mała, ale zdaje się, że mają z czego wybierać.

 

U nas tylko komercja i kilka szajsownych głupot w DVB-T, no nie wiem w sumie jak to oceniać?

 

Miał swego czasu Farfał dobry pomysł, to spółki medialne przyczyniły się wydatnie do jego upadku, ciekawe co wtedy robili Polacy?

 

Pewnie byli na rybach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@jastrzab876, kiedy ktoś mówi na koniec swojej wypowiedzi: "i tyle", to przyjmuje pozycję wszystkowiedzącego mentora, który gasi wszelkie nadzieje, nawet na dyskusję nad tematem, indiańskim "howgh", czy hebrajskim "Amen", znanym również z liturgii chrześcijańskiej.

 

Nie wiem, czy Ci taka rola odpowiada?

 

Trzeba rozmawiać, szczególnie o tym co nas uwiera, bo z rozmów wynikają kompromisy, czasem zgniłe, ale jednak co kompromis, to nie rewolucja.

 

Idąc zatem tropem J.Pospieszalskiego, po prostu: "Warto rozmawiać".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...