Skocz do zawartości

iTVN oraz iTVN Extra


Sajmon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nikt nie małpuje po nikomu. Czasami to właśnie Polsatowi zdarzylo się coś ściągnąc od TVN. Śmiesznie się wtedy tłumaczyli. :D Ale to było kiedys. Teraz każda, duża stacja wzoruje się na zagranicznych nadawcach.

 

iTVN nigdy nie miał być FTA. Chyba wiadomo dlaczego.

 

Poza tym:

 

ITVN nie jest FTA, ponieważ przeznaczony jest dla Polonii, w Polsce zatem jest niepotrzebny :wink:

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A czy TVN musi robić wszystko to co TVP lub Polsat - lub też odwrotnie, TVP lub Polsat muszą robić to co robi TVN :roll: Co by to było, TVN - atak klonów :>

Jest pewna prawidłowość, która rozróżnia te kanały:

iTVN - kodowny i niedostępny w Polsce,

Polsat 2 - kodowany, ale dostępny w Polsce na platformie CP,

TVP Polonia - FTA i przez to dostępny w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś bardzo niesprawiedliwy i jeszcze bardziej samolubny. Na dodatek nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz. Generalnie każdy Polak mieszkający poza granicami swojego kraju, często na stałe, ma prawo do wyboru pomiędzy ofertami różnych nadawców - nie może być skazany jedynie na to co oferuje TVP Polonia i Polsat 2 - iTVN stało się świetną alternatywą, m.in. z uwagi na całkowicie inny sposób przygotowywania oferty programowej, która obfituje nie tylko w produkcje własne kanałów tematycznych TVN, ale także w filmy i seriale z innych krajów europejskich jak i zza oceanu. Wszystko w polskiej wersji językowej. Jeśli chodzi o TVP Polonia i Polsat 2, to chyba większość się ze mną zgodzi, że 99 proc. ich ramówek to produkcje własne, głównie ze wszystkich pozostałych anten, bez "dodatków".

 

A dlaczego jest kodowany? Będąc kodowany ma mniejsze opłaty dystrybucyjne, zresztą to chore by kanał płatny był dostępny za darmo w Polsce. Po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 6 miesięcy temu...

Na forum o tym jeszcze nie pisało więc cytuję :D

Zmiana oprawy graficznej TVN International

 

Warszawa, 8 marca 2010 r.

 

1 marca stacja TVN International (itvn) wystartowała w nowej oprawie graficznej. Zmiany objęły wszystkie animacje identyfikacyjne stacji, czołówki reklam oraz zapowiedzi programowe. Zmieniła się także grafika na stronie internetowej kanału.

 

Projekt nowej oprawy graficznej przygotowała renomowana niemiecka agencja kreatywna Velvet, która wcześniej opracowała także szatę graficzną telewizji TVN. Logo itvn nie uległo zmianie. Elementy okręgów, które stanowią kluczowy element oprawy, nawiązują do kształtu logotypu stacji. Kolorystyka oprawy nawiązuje do macierzystej stacji TVN.

 

Zmiana oprawy graficznej służy odświeżeniu wizerunku stacji.

Poprzednia oprawa graficzna itvn funkcjonowała na antenie od początku istnienia stacji, ulegała nieznacznym modyfikacjom, polegającym m.in. na ujednoliceniu kolorystyki elementów graficznych.

 

TVN International (itvn) to kanał rozrywkowo – informacyjny, skierowany do Polaków mieszkających za granicą. Widzowie itvn, równolegle z widzami w Polsce, oglądają najlepsze produkcje telewizji TVN oraz kanałów tematycznych z Grupy TVN. W ofercie programowej stacji dominują programy rozrywkowe, seriale, filmy i magazyny a także programy informacyjne i publicystyczne. Oferta programowa stacji wzbogacona jest licznymi filmami dokumentalnymi i przyrodniczymi.

 

TVN International jest płatnym kanałem kodowanym. Obecnie sygnał itvn dostępny jest w Stanach Zjednoczonych (DISH Network), w Kanadzie (Rogers Cable), w Australii (Puma Media), w Niemczech (UnityMedia, Kabel Deutschland, Kabel BW, KabelKiosk, Arcor, T-Online) oraz we Francji (Orange, Free).

źródło:e.itvn.pl

 

Jak widać itvn nam się rozwija,chociaż oprawa jest teraz identyczna jak na tvn,jedynie wstawili ich logo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja szukając dzisiaj wyników oglądalności "Tv Disco" trafiłem przypadkiem na stronę "TVN" dla reklamodawców i znalazłem tam opis wielkanocnej ramówki właśnie "ITVN" i moim zdaniem ta ramówka jest O WIELE ciekawsza i bardziej różnorodna (nowsze filmy fabularne, dokumentalne, a nawet koncerty !), niż ta którą główny kanał "TVN" oferuje widzom w Polsce, czyli już wiem dlaczego "ITVN" nie jest dostępny w Polsce :D ...

 

Gdyby był, to większość osób pewnie wolałaby "ITVN" od "TVN" (ja na pewno :D ) , tylko ja się pytam: dlaczego kanał dla zagranicy jest lepszy, niż dla nas w kraju???

 

http://www.tvn7.pl/grupatvn/advertising/723/news

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że TVP Polonia jak i Polsat 2 gdyby były oferowane wyłącznie dla polaków poza granicami Polski to ich ramówka również była by ciekawsza.

ITVN jest kanałem płatnym, i jak ma polak płacić za ten kanał to chyba normalne że oferta musi być ciekawa.

Polsat 2 też jest płatny ale skierowany poza Polską głownie na USA.

TVP Polonia jest niekodowana, np. w USA jest kanałem płatnym (uważam że ten kanał nie wykorzystuje potencjału jaki ma TVP) trzeba być idio.ą aby stacja skierowana do Polonii poza granicami Polski oferować w NTC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam akurat, że "TVP Polonia" jest jednak dużo bliższa pod względem ciekawości ramówki do "ITVN", niż "Polsat 2", gdzie w większości lecą przecież taśmowo stare odcinki różnych seriali "Polsatu".

 

Co do "ITVN", to po jego ramówce widać właśnie, że paradoksalnie im dużo bardziej zależy na jakości tego kanału (więcej w niego inwestują, starają się urozmaicić ramówkę), niż "TVN" dla Polski (tu wciskają moim zdaniem w większości byle co, "okraszone" do tego masą reklam i jeszcze wmawiają, że to jest SUPER i nie ma nic lepszego), a powinno być dokładnie odwrotnie (tu mają przecież chyba największe wpływy z reklam) i to mnie najbardziej WKURZYŁO !

 

Jeśli to jest kwestia tylko tego, że polski "TVN" jest kanałem darmowo dostępnym naziemnie, a "ITVN" płatnym, to niech zrobią dla Polski płatny (na takiej zasadzie jak jest płatne np. "TVP HD") "TVN Premium", albo "TVN+", do tego w jakości "HD" i skopiują w nim "ITVN" (będę wtedy pierwszy w kolejce, żeby go mieć :D ) !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już parę lat temu odkryłem, jaki to wartościowy kanał. Kiedyś na N można było oglądać testowe stacje, zaczynające się od kanału 801. Przez 2 dni miałem dostęp do iTVN - oglądałem non stop ! Tak się składa, że to było przed Wielkanocą, akurat na te święta przygotowali fajne pozycje, np. puszczali film ''Nie kłam, kochanie'' o wiele szybciej niż na TVNie. Potem chciałem uzyskać jakoś dostęp do tej stacji, ale nie jest to niestety możliwe legalnie w Polsce (ani nawet półlegalnie).

Ale możemy wyrazić swoją opinię na infolinii iTVN, protestujcie ! :D

http://e.itvn.pl/news/8142/view

Poza tym możecie popatrzeć na ramówkę wiosenną - TVN może ze swoją spadać :)

http://gfx.tvn.pl/downloadsFile/00/34/3 ... n_2012.doc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...