Skocz do zawartości

Panasonic TX-P42ST60


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.panasonic.com/pl/consumer/ki ... 2st60.html

 

Wlasciciele tego modelu Tv rozplywaja sie w zachwytach. Sa tez tacy co wczesniej mieli Samsungi LEDy oraz LG odkad posiadaja te TV mowia krotki "to jest koniec LEDow dla mnie" LED to kiszka ta plazma to kosmos itd

 

wersja LCD tego sporo osob tez chwali lecz jednak wnikili twirdza ze nie ma w nim najwazniejszego czyli plynnosci obrazu jest widoczny i to bardzo judder natomiast odpada ogladania w ciemni fatalna janosc.

 

TV bierze 133wattow.Niby rzekomo plazmy Panasia sa wyposazone w "usuwanie wypalen" loga jesli 1 kanaly ogladamy dziennie dluzej niz 3h.

 

Czy jest ktos to posiada te model? serwisanci i testerzy twierdza najlepsza plazma w ogole na rok 2013.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ufaj marketingowemu bełkotowi, czy kłamliwym opiniom, generowanym przez sprzedawców tu i ówdzie, nawet na forach tematycznych.

Ufaj własnym oczom i sama sprawdź, jak ten wyświetlacz sobie radzi, szczególnie w jasnych salonach wystawienniczych, gdzie dla plazm panują naprawdę trudne warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sek w tym ze ja nie uznaje marketingu a opinii od sprzedawcow mozna usylszec tylko w sklepie

 

czytam tylko opinie betatesterow geekow czerni i plynnego obrazu.

 

 

Sek w tym ze w salonach to jest tak ze dobry TV celowo podlaczany jest do slabego zrodla by zniechecic klienta a slaby tv jest zawsze podrasowany na maxa a obraz to glownie statyczny demo w tle w petli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iby rzekomo plazmy Panasia sa wyposazone w "usuwanie wypalen" loga
Owszem, każda plazma ma w menu funkcję usuwania wypaleń, ale ja używając starszy model (seria 30) nie zauważyłem aby trzeba z tego skorzystać, po zmianie kanału ewentualne powidoki same znikają,
natomiast odpada ogladania w ciemni fatalna janosc
problem jasności dla mnie jest przesadzony, ta generacja świeci dużo jaśniej niż plazmy sprzed kilku lat i nie widzę problemu w dość jasnym pokoju (posiada zresztą świetny automat regulujący jasność w zależności od oświetlenia,
wnikili twirdza ze nie ma w nim najwazniejszego czyli plynnosci obrazu jest widoczny i to bardzo judder
bzdura, ten tv ma tyle ustawień kompensacji ruchu, że każdy znajdzie coś dla siebie (są tryby ustawień dla gier czy kina domowego z certyfikatem thx)

seria 60 jest naprawdę super (mam w rodzinie zdecydowali o zakupie po obejrzeniu obrazu na moim GT30),

TV bierze 133wattow
To możliwe, mój po podłączeniu watomierza vellemana pokazywał średnio 155W za dnia

Jeśli chodzi o funkcję smart - brakuje tylko tvp, jest ipla i tvn player oraz inne (youtube, vimeo itd...).

Najlepiej sam się przekonaj - każdy na coś innego zwraca uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj polaczylem w sumie 2 TV i mowisz plazmie :

 

bzdura, ten tv ma tyle ustawień kompensacji ruchu, że każdy znajdzie coś dla siebie (są tryby ustawień dla gier czy kina domowego z certyfikatem thx)

seria 60 jest naprawdę super (mam w rodzinie zdecydowali o zakupie po obejrzeniu obrazu na moim GT30),

 

odnosisz sie w ten sposob wlasnie do swojej Plazmy a ja mowie o TV nieco nowszym wiec jesli w twoim tego nie ma tak wiec w nowyszm tego takze nie bedzie

 

nic nie powiem moge jedynie skomentowac zdjecia ktore ktos wstawil dobrze zrobonie jak wyglada LED Panasia podczas wylaczonego swiatla i wyglada w zasadzie tak jak moj LCD[nie LED] juz stary no i jest to samo zamiast czerni jest ciemna szarosc

 

tylko ze betatesterzy widzieli co innego mowili ze swieci najslabiej z wszystkich innych LEDOW.

 

Seria 60 widze ze mowisz jest super wlasnie dlatego dziwi mnie to ze nieznalalem zadnego negatywa jedynie krytyke ze duzo zre pradu i zbedny gadzet touchpen.

 

Co do smart to sie nie wypowiem ale wg specyfikacji jest TVP sek w tym ze duzo produkcji z TVP jest w IPLI.

 

Owszem sam sie bede musial przekonac wybierajac sie do jakiegos marketu tyle ze bede musial wziac ze soba klipy ktore zawieraja scrolla na dole i jesli dany model wyswietli mi scrolla bez szarpana to juz bede wiedzial ze sprzet sie kwalifikuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wyglada LED Panasia podczas wylaczonego swiatla i wyglada w zasadzie tak jak moj LCD[nie LED] juz stary no i jest to samo zamiast czerni jest ciemna szarosc
No bo to lcd/led a nie plazma... Panasonic korzysta z ekranów LCD firm trzecich i też tak będą świecić jak konkurencja, niezależnie czy to z lampą czy diodami jako podświetlenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dlatego zastanawiam sie nad wyborem plazmy jednak o mniejszym rozmiarze tutaj 42 w sumie szkoda ze nie ma 40

 

Samsunga mam tzw model awaryjny 32' i powiem duzo lepszy od obecnego mojego LCD pod wzgledem plynnosci obrazu jednak przegrywa z czernia jest ghosting i crosstalk widoczny jednak bogactwo kolorow i ostrosc ponownie na korzysc Samsa

 

 

polecaja jeszcze Samsy samsung F6500 i F6640 tyle ze tak jak mowie Samsungi nie posiadaja czerni ta czern bardziej idzie w kierunku koloru zielonego i niebieskiego i nic w tej kwestii sie nie zmienilo

 

mowia jeszcze o SONY ale ja wiecej nie bede wsperiac SONY [cinavia]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złącza d-sub nie ma, od mojego modelu już nie montują, są 4 hdmi, component, composit, rgb (scart), spdif, 3 usb, sdxc, pcmcia dla kart dostępu, tuner dvb-t/c/s2.

Mam go od zeszłych wakacji - ponad rok, ekran ma filtr przeciwodblaskowy więc refleksy nie przeszkadzają za bardzo, obrazu nie da się porównać z lcd bo technologia inna, ale bliższa starym kineskopom crt niż lcd. Dla mnie kolory i czerń to podstawa a tu nie ma się do czego przyczepić (nie lubię odchyłek od temperatury barwowej, obraz z lcd zmienia kolory w zależności od kąta patrzenia a tu nic takiego nie ma miejsca i każdy widz na kanapie ma ten sam obraz) - czarny jest czarny, szary to szary a biały - biały (choć złośliwi mówią, że też szary albo sprany ale to w starych plazmach tak wygląda), nie ma problemu w jasnym pokoju w dzień. Logo nie zostaje, w zasadzie trzeba by go szukać specjalnie ale znika po kilku sekundach od przełączenia kanału no i pod warunkiem, że było naprawdę białe i jasne. Ruch - ten tv ma 600Hz obróbkę obrazu więc w zasadzie nie ma się co czepiać. W menu dużo ustawień obrazu (pro, thx i inne). Tu masz opisy i testy: http://www.hdtvtest.co.uk/news/panasonic-tx-p42gt30b-p42gt30-201103281070.htm, a tu o ruchu: http://www.av.com.pl/telewizory-lcd-a-plazmowe/533-telewizor-plazmowy-panasonic-tx-p46gt30?start=2 i tu jeszcze http://flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1300800238 - na testy bierzemy poprawkę maniaków jakości ;-)

No i wiadomo - mój to stary model, nowy to bajka po prostu (widziałem na żywo i jest jeszcze lepiej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do plynnosci moglbys sprawdzic takie kanaly jak CNBC Europe na dole staly scrollbar tam wlasnie widac na slabszych TV przeplot i brak plynnosci to samo Bloomberg TV.

 

Gdzie na pilocie jest przycisk zmiany zrodla HDMI http://static.trustedreviews.com/94/000 ... Remote.jpg

 

jego playerek widzi pliczki m2ts i mp4 jesli zapodamy USB w NTSFsie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płynność na scrollach jest ok, chyba nie sądzisz, że to słaby telewizor? Zmianę źródła sygnału dokonujesz przyciskiem AV i kursorami, jest CEC i kanał zwrotny audio przez hdmi (oprócz spdif optycznego), w menu ustawień konfigurujesz jakie źródła chcesz aktywne, można przypisać im nazwy (włącznie z tunerami). Mój widzi NTFS i mp4, działa też mkv, avi, napisy srt i txt i inne, zwykle korzystam z dlna a tu nie ma żadnych problemów (w razie czego sygnał jest dopasowywany w locie), nie mam plików m2ts, generalnie ts nie widzi z usb. ST60 nie ma pvr, mój ma (kodowane). W GT i VT tunery przełącza się przyciskiem TV, nie ma możliwości mieszania kanałów sat/dvb-t/dvb-c, dla każdego źródła masz listy ulubionych. Najlepiej pociągnij sobie instrukcję obsługi ze strony panasa, tam wszystko pisze.https://dlc.panasonic-europe-service.com/EUDocs/GetDoc.aspx?did=232424&fmt=pdf&lang=pl&src=3&uilang=pl&cbAccept=on&go=View i https://dlc.panasonic-europe-service.com/EUDocs/GetDoc.aspx?did=232291&fmt=pdf&lang=pl&src=3&uilang=pl&cbAccept=on&go=View

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nie sadze bo tego TV nie widzialem jeszcze jak dziala. Sprawdzilem sobie KBS World HD kanal ktory 90% zawartosci programowej to sceny statyczne i na Samsu 32 wyglada bardzo dobrze no ale jak sie pojawiaja sceny z duza iloscia czerni to robi sie niebiesko :)

 

Szkoda ze nie widzi M2ts duzo dem HD jest wlasnie wtym formacie no ale zawsze mozna albo zmienic rozszerzenie albo przemuxowac. PVR mi nie porzbne mam boxa sat+dvbt

 

Twoim zdanie jest jakis LCD/LED ktory dorownuje temu Panasiu? SONy od razu odpada nie chce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie pytaj, jak by dorównywał to bym kupił (jeśli tak to nie za te pieniądze, musiałby mieć aktywne podświetlenie pod matrycą z lokalnym wygaszaniem, a to najwyższa półka). Telewizje oglądam zwykle wieczorem, kino domowe też raczej ogląda się w ciemnym pomieszczeniu (czarne paski świecące w formacie kinowym, brak szczegółów w bielach i czerniach?) a tu jakikolwiek lcd odpada, w ogóle ta technologia wg mnie nadaje się do komputerów, prezentacji itp.

Wg. mnie plazma mimo pozornie słabej gradacji przez dithering brakujących kolorów lepiej oszukuje ludzkie oko - w końcu nie oglądamy ekranu z kilku centymetrów.

Czekam na oled/sed/cokolwiek co zastąpi obraz crt w 100%, kibicuje sed ale nie wiem co się z tym dzieje (chyba lobby lcd macza w tym palce, za dużo zainwestowali w technologie i musi się zwrócić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena Oledow na dzien dobry bedzie taka sama jak Full LEDa z ktorego producenci sie w Europie wycofali ze wzgledu na zerowy popyt i cene produkcji a potem zaczeli merketing LED Plus itd itp

 

Sam osobiscie posiadam monitor do kompa Samsung 22 LEDa i powiem ze wystarczy albo wstac wyzej albo usiac nizej i juz kolory znikaja a obraz wyglada jakby byl na rentgenie.

 

Nastepnie poszedlem sobie do mojej jedynej plazmy wlaczylem statyczny kanal w HD i popatrzylem siena obraz z wszystkie katow i nie ma zadnej straty z patrzenia sie bokiem i tutaj wlasnie Plazma ma przewage na kazdym LCD.

 

Na koniec dodam ze przewaga OLEDow jest to ze oczy sie juz meczyc nie beda podczas ogladania.

 

Ogolnie czeka nas mega rewolucja w ciagu najblizszych 5 lat wejdzie OLED w 4k

 

ciekawe jednak kiedy sie pojawia pierwsze dekodery 4k narazie pierwsi beda Sky De

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsi byli Japończycy z NHK (ciągle mają kanał w 4k) i Brytyjczycy z BBC (Olimpiada w Londynie), potem dołączyli Włosi z Rai, ale oni nie zaprezentowali własnej oferty. Do 4k przygotowuję sie Rosjanie, na pewno będzie nagrywane Soczi w 3D 4k, a na Mundialu w 2018 będzie transmisja w 4k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mundial w Brazyli bedzie transmitowany oraz nagrywany w 4k sama TVP powtierdzila ze ma sprzet i bedzie z tego korzystac. Zapewne nagrania trafia jako dema by puszczac w petli w najblizszych lata dla sprzedazy 4k.

 

Hizpanie tez testowali 4k TVE. Euro 2016 we Francji juz powszechnie bedzie w 4k.

 

 

Ciekawe co bedzie z TV ponad 60' Full HD jak bedzie wysyp 4k i Oledow pewnie w Polsacie beda rozwadac :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam osobiscie posiadam monitor do kompa Samsung 22 LEDa i powiem ze wystarczy albo wstac wyzej albo usiac nizej i juz kolory znikaja a obraz wyglada jakby byl na rentgenie.
Monitora z funkcją TV nie porównuj, bo zapewne masz tam matryce TN a ona nie jest stosowana w telewizorach (właśnie ze względu na słabe kąty widzenia), Mam też taki monitor z tv P2370HD i kąty lewo/prawo jeszcze ujdą ale góra/dół już nie - trzeba siedzieć na wprost. W tv stosuje się matryce IPS lub VA (z różnymi literkami) i one mają lepsze kąty ale dla odmiany inne wady.

 

Co wy z tym 4K? Jeszcze długo w fazie testów, transmisje dla dosyłu - ok ale nie jako broadcast dla nas, tu dalej testy. Ciekawe która telewizja zdecyduje się to nadawać i za jakie pieniądze? Nie mówiąc o tym dla kogo? Lobby satelitarne (astra/hb) jest gotowa i zachęca ale to kosztuje. Na dziś nie ma to uzasadnienia ekonomicznego a tu liczy się tylko kasa. Zgadzam się z tym artykułem https://satkurier.pl/news/92605/w-2014-roku-umrze-43-beda-kanaly-w-4k.html

Przepraszam za spory off-topic, miało być o TX-P42ST60.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...