Jump to content

Recommended Posts

To oni po 7 odcinkach przerwali?

Posted (edited)

Od 1 października AXN HD i AXN Spin HD nadają na nowych koncesjach i mają teraz oznaczenia wiekowe: "+12". "+16","+18". Oznaczenia maja różne kolory prostokąta w prawym dolnym rogu i pokazują się na chwilkę z dźwiękiem/dżinglem. Dzieje się to na początku audycji i po każdej przerwie reklamowej - oczywiście jeśli dane treści potrzebują takich oznaczeń ze względu na ich zawartość. Wygląda na to że Columbia Sony TV Enter. przeniosła koncesje polskich AXN i AXN Spin do Holandii w związku z wyjściem W.Brytanii z EU bo mieli do tej pory koncesje brytyjskiego Ofcomu? Na AXN White i AXN Black jeszcze nie widziałem tych oznaczeń więc chyba jeszcze nie doszło do przeniesienia ich koncesji?

Edited by pablo21

@Krecik

axn.jpg

Rzeczywiście to nie są holederskie oznaczenia.

Ale nie przypominam sobie ogólnie, żeby takie gdzieś już widział...

Posted (edited)

No to mi się pomyliło jak widać bo wydawało mi się że to holenderskie :-) Sorry mój błąd :-( Czy to nie przypadkiem węgierskie lub czeskie może? Chyba w Czechach nie było oznaczeń wiekowych na ekranie stacji TV z ich koncesjami na nadawanie ale coś tam mieli wprowadzić? :-)

Ale fakt faktem pokolei stacje nadawców pay TV które miały koncesje brytyjskiego Ofcomu robią ucieczkę od nich do innych kraji EU po to by dalej móc nadawać w całej EU.

Edited by pablo21

Posted (edited)

Wydaje mi się, że to są rosyjskie ograniczenia wiekowe.

Właśnie w Rosji i na Białorusi jest praktykowana dowolność oznaczeń wiekowych, które wyświetlają się przez chwilę na początku programu (nadawca decyduje o tym jak będą wyglądać, może to być kółko, kwadrat, cokolwiek), byleby by był w nich napis +0/+6/+12/+16/+18.

Chociaż to mogą być też hiszpańskie oznaczenia...

Edited by raimundo

Posted (edited)

Co Ty pleciesz? Sony TV musiał przenieść koncesje do innego kraju EU by dalej móc nadawać swoje kanały na terenie EU w tym w Polsce więc co miała by jej dać koncesja regulatora w Rosji? Czy Rosja jest w EU? Nie! To z jakiej racji? Potrzebowali regulatora z któregoś z krajów-członków EU. To jest warunek ważności koncesji na terenie EU. Koncesja musi pochodzić z jednego z krajów EU by miała moc prawną na terenie EU. Takie są przepisy EU. W.Brytania wkrótce po wyjściu przestanie być członkiem EU więc ich koncesje od Ofcomu przestaną mieć ważność na terenie EU i nie będą spełniać przepisów o telewizji transgranicznej w EU.

P.S.: Koncesja polskiej KRRiTV też im by dała możliwość nadawania w całej EU tylko że nikt z zagranicznych nadawców do nas po takie koncesje nie występuje bo długo się na nie czeka nawet do pół roku a w UK nie całe 2 tygodnie czasu. No i mamy te oznaczenia wiekowe które muszą być na ekranie przez cały czas emisji programów a winnych krajach jest inaczej jak widać rozwiązane. Co teraz pokazuje nowa koncesja dla kanałów Sony TV min. na Polskę. :-)

Edited by pablo21

3 godziny temu, Pawop napisał:

To oni po 7 odcinkach przerwali?

Tak, po siedmiu. :)