Skocz do zawartości

Sajmon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od 1 października AXN HD i AXN Spin HD nadają na nowych koncesjach i mają teraz oznaczenia wiekowe: "+12". "+16","+18". Oznaczenia maja różne kolory prostokąta w prawym dolnym rogu i pokazują się na chwilkę z dźwiękiem/dżinglem. Dzieje się to na początku audycji i po każdej przerwie reklamowej - oczywiście jeśli dane treści potrzebują takich oznaczeń ze względu na ich zawartość. Wygląda na to że Columbia Sony TV Enter. przeniosła koncesje polskich AXN i AXN Spin do Holandii w związku z wyjściem W.Brytanii z EU bo mieli do tej pory koncesje brytyjskiego Ofcomu? Na AXN White i AXN Black jeszcze nie widziałem tych oznaczeń więc chyba jeszcze nie doszło do przeniesienia ich koncesji?

Edytowane przez pablo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mi się pomyliło jak widać bo wydawało mi się że to holenderskie :-) Sorry mój błąd :-( Czy to nie przypadkiem węgierskie lub czeskie może? Chyba w Czechach nie było oznaczeń wiekowych na ekranie stacji TV z ich koncesjami na nadawanie ale coś tam mieli wprowadzić? :-)

Ale fakt faktem pokolei stacje nadawców pay TV które miały koncesje brytyjskiego Ofcomu robią ucieczkę od nich do innych kraji EU po to by dalej móc nadawać w całej EU.

Edytowane przez pablo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że to są rosyjskie ograniczenia wiekowe.

Właśnie w Rosji i na Białorusi jest praktykowana dowolność oznaczeń wiekowych, które wyświetlają się przez chwilę na początku programu (nadawca decyduje o tym jak będą wyglądać, może to być kółko, kwadrat, cokolwiek), byleby by był w nich napis +0/+6/+12/+16/+18.

 

Chociaż to mogą być też hiszpańskie oznaczenia...

Edytowane przez raimundo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty pleciesz? Sony TV musiał przenieść koncesje do innego kraju EU by dalej móc nadawać swoje kanały na terenie EU w tym w Polsce więc co miała by jej dać koncesja regulatora w Rosji? Czy Rosja jest w EU? Nie! To z jakiej racji? Potrzebowali regulatora z któregoś z krajów-członków EU. To jest warunek ważności koncesji na terenie EU. Koncesja musi pochodzić z jednego z krajów EU by miała moc prawną na terenie EU. Takie są przepisy EU. W.Brytania wkrótce po wyjściu przestanie być członkiem EU więc ich koncesje od Ofcomu przestaną mieć ważność na terenie EU i nie będą spełniać przepisów o telewizji transgranicznej w EU.

P.S.: Koncesja polskiej KRRiTV też im by dała możliwość nadawania w całej EU tylko że nikt z zagranicznych nadawców do nas po takie koncesje nie występuje bo długo się na nie czeka nawet do pół roku a w UK nie całe 2 tygodnie czasu. No i mamy te oznaczenia wiekowe które muszą być na ekranie przez cały czas emisji programów a winnych krajach jest inaczej jak widać rozwiązane. Co teraz pokazuje nowa koncesja dla kanałów Sony TV min. na Polskę. :-)

Edytowane przez pablo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

AXN Pl to się nadaje jedynie do zamknięcia. Z tych stacji które oglądam żadna nie gra tak w bambuko z zakończeniami seriali jak AXN.

Chodzi mi tu o mieszczenie się w czasie zgodnie z programem lub EPG jak kto woli.

Nakładające się końcówki seriali na następną audycją non stop to jawna kpina.

Normą jest walnięcie reklam krótko przed końcem odc. po czym ten odc kończy się 2-4 min po czasie zgodnym z EPG.

I weź tu nagraj sobie człowieku.

Jakoś gdzie indziej tego nie robią, a podejrzałem sobie AXN Italy np.

Wieśniaki.

Już nie wspomnę o przerywanych serialach nie wiadomo dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na niepewnych kanałach, po wielokroć nie dostosowujących się do ramówki lub wcześniej prowadzące transmisje na żywo (np. kanały TVP) najlepiej ustawiać nagrywarkę z zapasem - godzinę przed audycją i godzinę po. Nawet taki zapas nie gwarantuje nagrania w całości, ponieważ na własnej osobie doświadczyłem kilka takich przypadków na kanałach TVP. Ze stacjami AXN jest nieco lepiej, bo aż takich poślizgów nie ma. 

 

Koncesja zagraniczna ma swoje plusy i minusy. Programy AXN nie mają stale wyświetlanych oznaczeń wiekowych, a za to częściej przerywają swoje pozycje blokami reklamowymi i nie muszą tworzyć sztucznego programatora do zapowiedzi w czasie przerwy danej audycji. Ciężko przywyknąć do takiego stanu - najlepiej rzecz jasna nagrać materiał i obejrzeć w dowolnym momencie. Jeżeli ktoś kolekcjonuje filmy, ma więcej roboty z wycinaniem tych reklam. Na kanałach polskiej koncesji przyjęły się bloki dłuższe i rzadsze i to jest według mnie najlepsze rozwiązanie. 

Edytowane przez Sentence
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę ustawiać timera z zapasem nawet 5 min, bo za dużo nagrywam i timery się nachodzą robiąc konflikt.

A zmieniać co chwilę akurat wtedy kiedy nie planuję nagrania po nagraniu według EPG to nie dla mnie zabawa.

Mają zakichany obowiązek trzymać czas w ryzach.

Rozumiałbym gdyby to były wyjątki, ale na tym kanale to codzienność.

I nie mówię tu o filmach gdyż tych nie nagrywam, tylko poszczególne odc. seriali aby obejrzeć kiedy mogę i wypad z dysku.

Obecnie już AXN dla mnie nie istnieje przez takie postępowanie.

Wolę sobie ichniejszy kontent ściągnąć z neta.

Edytowane przez tracer10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pablo21 napisał:

Pewnie masz problem z dekoderem na tym kanale tzn. nie radzi sobie z profilem HD High 4.1 MPEG-4. AXN Spin HD jest jedynym kanałem na tp PC+ który nadaje w tym profilu bo reszta nadaje w High 4.0 z którym żadem sprzęt nie mam problemów i nie powinien.

 

Ferguson Ariva 202e staroć i pewnie sobie z tym nie radzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...